|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: sprememba priimka otroku
1.6.2016 5:59:49   
liliana
Ja, pa zaradi tega si ne gremo spreminjat priimke, pa čeprav smo istega priimka kot tisti, ki stori hujše zadeve ali pa v daljnem sorodstvu z njim......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: sprememba priimka otroku
1.6.2016 6:03:13   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Sodišče ne bo po sodni določitvi priimka šlo v novo spreminjanje na željo starša, ki ne izvršuje roditeljske pravice.



Kako pa to veš.....? Izvrševanje roditeljske pravice je zelo širok pojem........vprašanje je pa itak že, če bo sodišče sploh spremenilo priimek otroku na željo matere, kljub neizpolnjevanju roditeljske pravice........ker to, da si narkoman, še ne pomeni, da ne izpolnjuješ roditeljske pravice.......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: sprememba priimka otroku
1.6.2016 7:28:19   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Sodišče ne bo po sodni določitvi priimka šlo v novo spreminjanje na željo starša, ki ne izvršuje roditeljske pravice.



Kako pa to veš.....? Izvrševanje roditeljske pravice je zelo širok pojem........vprašanje je pa itak že, če bo sodišče sploh spremenilo priimek otroku na željo matere, kljub neizpolnjevanju roditeljske pravice........ker to, da si narkoman, še ne pomeni, da ne izpolnjuješ roditeljske pravice.......



To, da pa že več kot 2 leti ni videl, slišal, povprašal za otroka pa JE neizpolnjevanje roditeljske pravice....
In v naši državi so eni moški zaščiteni HUJŠ ko Kočevski medvedje....!user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: sprememba priimka otroku
1.6.2016 8:08:28   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ja, pa zaradi tega si ne gremo spreminjat priimke, pa čeprav smo istega priimka kot tisti, ki stori hujše zadeve ali pa v daljnem sorodstvu z njim......


Nekateri si. In o tem se pogovarjamo. Da si, če nam iz kakršnegakoli razloga naš (oz. v konkretnem primeru otrokov) priimek dela ali bi lahko delal težave, si ga lahko po določenem postopku spremenimo.

Nikjer nisem napisala, da to morajo početi vsi. user posted image


Napisala sem tudi, da poznam primer punce, ki si je zaradi očetovih nečednosti šla spremeniti svoj priimek. Sigurno ni tega šla delat, ker lepega sončnega dne ni imela kaj pametnejšega za početi, ampak zato, ker je imela v življenju velike težave, ker so jo vsi takoj povezali z njim.


< Sporočilo je popravil petea -- 1.6.2016 8:17:32 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: sprememba priimka otroku
1.6.2016 15:18:43   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: petea



Napisala sem tudi, da poznam primer punce, ki si je zaradi očetovih nečednosti šla spremeniti svoj priimek.


Ne ga žgat. Tudi jaz poznam tu in tam kakšnega. Vendar, a ti res ne vidiš razlike v tvojem znanem primeru in v tem, ki se odvija tule gor? Priimek si je v tvojem primeru spremenila punca. Sama. Vedela je, da vsi zapleti in neprijetnosti v ki se lahko pojavijo v povezavi s tem, nastajajo zaradi njene želje po spremembi. Za to se je odločila sama, ko je bila dovolj stara in ko je bila to njena želja.
Tule se ne gre zato. Tule je otrok mali. Zahtevo bo vložila mati, ker to v prvi vrsti moti njo. Otroku dol maha priimek. Vsa kolobocija , ki zna nastati zaradi zahtevka po spremembi, pa bo še najbolj vplivala na otroka. Tudi v prihodnje.
Nisem proti spremembi priimka, vendar le takrat, ko to želi otrok in hkrati razume, da sprememba lahko za seboj potegne marsikaj. Zato je zame logično, da če mati ni bila tako zbrihtana v porodnišnici, da bi otroku dala svoj priimek, počaka, da le ta toliko odraste, da izrazi svojo željo in vsaj približno razume, zakaj se bojo vrstile scene med njegovo materjo in očetom, če se oče s tem ne bo strinjal ( in resnici na ljubo ne poznam nobenega moškega, ki bi se strinjal s tem, da se otroku, ki ga je on priznal za svojega in mu je dal svoj priimek, le ta na željo bivše kar lepo izbriše).

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: sprememba priimka otroku
1.6.2016 15:37:12   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: petea



Napisala sem tudi, da poznam primer punce, ki si je zaradi očetovih nečednosti šla spremeniti svoj priimek.


Ne ga žgat. Tudi jaz poznam tu in tam kakšnega. Vendar, a ti res ne vidiš razlike v tvojem znanem primeru in v tem, ki se odvija tule gor? Priimek si je v tvojem primeru spremenila punca. Sama. Vedela je, da vsi zapleti in neprijetnosti v ki se lahko pojavijo v povezavi s tem, nastajajo zaradi njene želje po spremembi. Za to se je odločila sama, ko je bila dovolj stara in ko je bila to njena želja.
Tule se ne gre zato. Tule je otrok mali. Zahtevo bo vložila mati, ker to v prvi vrsti moti njo. Otroku dol maha priimek. Vsa kolobocija , ki zna nastati zaradi zahtevka po spremembi, pa bo še najbolj vplivala na otroka. Tudi v prihodnje.
Nisem proti spremembi priimka, vendar le takrat, ko to želi otrok in hkrati razume, da sprememba lahko za seboj potegne marsikaj. Zato je zame logično, da če mati ni bila tako zbrihtana v porodnišnici, da bi otroku dala svoj priimek, počaka, da le ta toliko odraste, da izrazi svojo željo in vsaj približno razume, zakaj se bojo vrstile scene med njegovo materjo in očetom, če se oče s tem ne bo strinjal ( in resnici na ljubo ne poznam nobenega moškega, ki bi se strinjal s tem, da se otroku, ki ga je on priznal za svojega in mu je dal svoj priimek, le ta na željo bivše kar lepo izbriše).


Pač ne poznaš veliko ljudi potem...
Jaz pa poznam, da ne samo da je spremenil priimek, ampak, da se ji je celo odrekel.
In ti gledaš samo kot fjakarski konj, ker se ne vprašaš: kako za boga pa je otroku, da ima mama drug priimek kot ona in kje za boga je ta 'njen' oče, ki ga sploh NIKOLI ni videla? Kako odgovarjat na tako zastavljena vprašanja, če je oče tako super ... v tem primeru si želiš, da oče sploh ne bi obstajal in da se ga izbriše iz rojstnega lista, ker ni vreden, da je njen oče, če je niti ne pokliče, niti ne vpraša po njej, kaj šele, da bi jo videval.
In vprašanje, kdaj je otrok po tvoje dovolj star, da si sam spremeni priimek, ali mu s tem prihraniš kakšne muke o vprašanjih iz vrtca, šole .... to niso tok lahke zadeve kot ti misliš, tuki gre za veliko več psihološke drame v glavi otroka, ki išče odgovore na zastavljena vprašanja. Pač sem pa vseeno taka, da ji NE BI nikoli rekla, da je pač ne mara, da je ne želi videti ...itd, en čas sem govorila, da pač dela, nima časa .... ampak kaj kmalu bo treba stvari priti do dna in verjem, da otrokom ni lahko. Ker ti vedno samo izpostavavljaš maščevanje mame in očeta in boj med njima. Tuki ne gre sploh za noj, če ni nobene komunikacije in ničesar. On je potegnil ta dobro plat, njemu ni treba odgovarjat otroku in po pojasnjevat, na sodišču pa kakor je rekel 'vidu jo bom takrt ko me bo sama poiskala' ... WTF? Dober oče, da bo po vsem tem mislil, da ga bo hči še iskala user posted image
Ni tako lahko kot zgleda ... in gleda se vse plati zgodbe ( s tem ne mislm mama, oče ), s tem se gleda tudi otroka ...
In kakor sem že enkrat omenjala ... človek se tako lahko spremeni iz dneva v dan, v mišljenju 'zdj mava pa otroka, zdj pa lahko delam kar želim' ... bi bla trapasta, da bi po vsem tem ostala z njim in trpela tako jaz kot otrok!

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: sprememba priimka otroku
1.6.2016 17:16:24   
patrino
In to, da boš otroku zamenjala priimek, bo sedaj rešilo vse. Otrok se ne bo več počutil prikrajšanega za očeta, ne bo se spraševal zakaj ga oče ne obišče, ne bo pogrešal očeta, ko bo videl druge z očki...Kaj boš z zamenjavo priimka sploh rešila?? Človek se še vedno ne bo zanimal za otroka, če je tak hlod. Otrok bo še vedno brez biološkega očeta v bližini. Še vedno se bo počutil zapuščenega iz strani očeta. Dosti nesnage na plečih enega otroka. Ti pa mu boš naložila še kopico zraven (scene, prepiri, sramotenje, ,,,) le zato, da se bo pisal drugače. Zame je to prevelika cena za drug priimek.
Kot sem že rekla, ne rešiš bistva. Če je kdo tule podoben fijakarskemu konju, si to ti. Rineš z glavo skozi zid in ne vidiš realne dobrobiti za otroka. Kaj do strele dobrega mu boš s to gonjo po zamenjavi priimka, naredila? Daj poskušaj vsaj enkrat razmisliti.
Če odstraniš svoje egoistične apetite in pogledaš realno na situacijo, vidiš, da imaš drugega bistvenejšega dela več kot dovolj in se ne rabiš ubadat s tem priimkom. Če si pripravljena iti v boj in navleči vso štalo prepirov in scen na svetlo zaradi priimka, zakaj ne greš v boj raje za to, kar je bistvenejšega za otroka. Plačevanje preživnine, urejanje stikov oz. prepoved le teh, ...če boste že imeli kažin, ga torej imejte res zaradi stvari, ki bo otroku v korist ne zaradi stvari, ki bo v korist bolj kot ne le tebi, plačeval bo pa otrok!


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: sprememba priimka otroku
1.6.2016 17:42:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Sodišče ne bo po sodni določitvi priimka šlo v novo spreminjanje na željo starša, ki ne izvršuje roditeljske pravice.



Kako pa to veš.....? Izvrševanje roditeljske pravice je zelo širok pojem........vprašanje je pa itak že, če bo sodišče sploh spremenilo priimek otroku na željo matere, kljub neizpolnjevanju roditeljske pravice........ker to, da si narkoman, še ne pomeni, da ne izpolnjuješ roditeljske pravice.......



To, da pa že več kot 2 leti ni videl, slišal, povprašal za otroka pa JE neizpolnjevanje roditeljske pravice....
In v naši državi so eni moški zaščiteni HUJŠ ko Kočevski medvedje....!user posted image


Na žalost je tako....in to moraš na sodišču dokazati......

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: sprememba priimka otroku
1.6.2016 17:46:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Nekateri si. In o tem se pogovarjamo. Da si, če nam iz kakršnegakoli razloga naš (oz. v konkretnem primeru otrokov) priimek dela ali bi lahko delal težave, si ga lahko po določenem postopku spremenimo.

Nikjer nisem napisala, da to morajo početi vsi. user posted image


Napisala sem tudi, da poznam primer punce, ki si je zaradi očetovih nečednosti šla spremeniti svoj priimek. Sigurno ni tega šla delat, ker lepega sončnega dne ni imela kaj pametnejšega za početi, ampak zato, ker je imela v življenju velike težave, ker so jo vsi takoj povezali z njim.



Nekateri si spremenijo priimek tudi zato, ker numerološka analiza pravi tako....nekateri zato, ker jim pač ni všeč.....nekateri zaradi raznih opazk okolice.......različni so razlogi....

Pogovarjamo se pa predvsem o tem, da bo oče delal štalo, če bo mati spremenila priimek otroku.....ker mati rabi za to pač soglasje drugega starša......tudi, če mati meni, da oče ne izvršuje roditeljske pravice dovolj, soglasje vseeno rabi......in avtorica teme se zaveda, da bo oče ob zahtevi po spremembi priimka delal štalo......in da je ta štala lahko večja, kot novi oz. materin priimek.....o tem se tudi pogovarjamo......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: sprememba priimka otroku
2.6.2016 2:33:24   
ronja
In to, da boš otroku zamenjala priimek, bo sedaj rešilo vse.

Ne, s tem bo rešila samo en problem. Ne največji, ampak edini, ki ga lahko reši sama, ne da se on strinja (če ji to sodrišče dovoli).

Patrino, zamešala si Janček in Lučko. Janček bivšega že 2 leti ni videla, se je otroku praktično odrekel in ni ravno za pričakovat, da bi šel potem iskat otroka, za katerega se ni nikoli menil in bi se ga rad odkrižal. Lučkin narkoman pa zna zganjat štalo, vendar vseeno upam, da ne pred otrokom.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: sprememba priimka otroku
2.6.2016 7:52:09   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

In to, da boš otroku zamenjala priimek, bo sedaj rešilo vse. Otrok se ne bo več počutil prikrajšanega za očeta, ne bo se spraševal zakaj ga oče ne obišče, ne bo pogrešal očeta, ko bo videl druge z očki...Kaj boš z zamenjavo priimka sploh rešila?? Človek se še vedno ne bo zanimal za otroka, če je tak hlod. Otrok bo še vedno brez biološkega očeta v bližini. Še vedno se bo počutil zapuščenega iz strani očeta. Dosti nesnage na plečih enega otroka. Ti pa mu boš naložila še kopico zraven (scene, prepiri, sramotenje, ,,,) le zato, da se bo pisal drugače. Zame je to prevelika cena za drug priimek.
Kot sem že rekla, ne rešiš bistva. Če je kdo tule podoben fijakarskemu konju, si to ti. Rineš z glavo skozi zid in ne vidiš realne dobrobiti za otroka. Kaj do strele dobrega mu boš s to gonjo po zamenjavi priimka, naredila? Daj poskušaj vsaj enkrat razmisliti.
Če odstraniš svoje egoistične apetite in pogledaš realno na situacijo, vidiš, da imaš drugega bistvenejšega dela več kot dovolj in se ne rabiš ubadat s tem priimkom. Če si pripravljena iti v boj in navleči vso štalo prepirov in scen na svetlo zaradi priimka, zakaj ne greš v boj raje za to, kar je bistvenejšega za otroka. Plačevanje preživnine, urejanje stikov oz. prepoved le teh, ...če boste že imeli kažin, ga torej imejte res zaradi stvari, ki bo otroku v korist ne zaradi stvari, ki bo v korist bolj kot ne le tebi, plačeval bo pa otrok!



Kdo je pa napisal,d a nima očeta? Ja, nima biološkega očeta ima pa očeta. Zato spraševanje o priimku,....
In verjela ali ne, vez med NEbiološkim očetom in hčerjo je fantastičen...
Gonjo? Kakšno gonjo? A mislš, da jo filam, da bova šle pa priimek zamenjati ali kaj? Toliko enih vprašanj mi zastavlja na katera pa vedi ali ne, je težko odgovoriti...kar se tiče stikov, preživnine je vse zrihtano, ampak ... se jih ne drži, razumeš, že dve leti je od tega odkar je nazadnje videl svojega otroka.
Zakaj prepirov? A ti mene ne bereš? Vse kar sva se zmenila je šlo preko odvetnikov, ker je človek tako pokvarjen, da niti komunicirat ne želi. Tudi sam je velikokrat sam izrazil željo, da se ji odpove, zato da revežu ne bo treba preživnino plačevati...
Joj, nisem jaz tista, ki je fjakarski konj...le kot sem že pisala 1x, nisi v taki situaciji in tebe otrok ne sprašuje ničesar, ker imate najbrž isti priimek, če ne drugače pa ima vsaj očetov priimek, je tako?
Tukaj smo pa trije ... vsak ima svoj priimek, z partnerjem se bova poročila in bova imela midva en priimek, ona drugega...kje je tukaj gonja, kje so tukaj prepiri, NI JIH! Če pa ni za dobro bit otroka, da se tudi papirologija zrihta z vsemi potrebnimi stvarmi, pol pa res ne vem kakšna mama si - pa oprosti, ampak tukaj si res TI tista, ki zadeve res ne razume in me resnično zanima, če bi bila v taki situaciji kako bi odreagirala, pa dam glavo v ogenj ( ne samo roke ), da bi si želela, da otrok ne trpi in ne sprašuje takih stvari in da se stvari pride do dna. Me zanima, če bi želela, da se otrok piše po očetu, ki občasno napiše sms, da nas bo vse POBIL! Me res zanima ja ...
In verjemi mi nekaj ... brez prepirov, brez gonije, brez škodovanja otroku bomo zamenjal priimek, ko bo sam ( verjemi, da se bo zgodilo v roku pol leta - pa brez kakršnih kol stikov od mene, ki jih že tako ni ) to želel in se ji odpovedal, ko izve še eno zadevo ... pa se ti takrat javim ... user posted image
Če ne drugega, da boš vsaj ENO žensko spoznala, ki je brez kakršnih koli prepirov in bojev pridobila to, da je spremenila otrokov priimek user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: sprememba priimka otroku
2.6.2016 15:04:14   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

In to, da boš otroku zamenjala priimek, bo sedaj rešilo vse.

Ne, s tem bo rešila samo en problem. Ne največji, ampak edini, ki ga lahko reši sama, ne da se on strinja (če ji to sodrišče dovoli).

Patrino, zamešala si Janček in Lučko. Janček bivšega že 2 leti ni videla, se je otroku praktično odrekel in ni ravno za pričakovat, da bi šel potem iskat otroka, za katerega se ni nikoli menil in bi se ga rad odkrižal. Lučkin narkoman pa zna zganjat štalo, vendar vseeno upam, da ne pred otrokom.

Ne Ronja, nisem zamešala nič. Janček sem si dobro zapomnila, ker je tako polna jeze v vseh postih in se vsaja in v isti sapi zatrjuje, da je ona čisto kalma in da se sploh ne sekira, ter da je prepričana, da se bo vse tako končalo kot si ona želi.

Sama je v vseh postih navedla, da jim bivši grozi da ju bo ubil in da se ne strinja s spremembo priimka. Ve se, da je človek nasilen. Namesto, da bi bila vesela, da se je spokal in z njenega in otrokovega življenja, ga bo sedaj bezala in bezala zaradi priimka. Čeprav jim je že grozil s smrtjo, nje to ne ustavi in je prepričana, da mora otroku spremeniti priimek in konec. In ti flancaš, da je ona naredila vse kar lahko za svojega otroka in da bo s temi pritiski nanj zaradi priimka , rešila en velik in pomemben problem. A sim lahko še bolj slepa?
Ženska! Otroka zaradi tega ogroža, ker je bivši očitno hudo naspidiran in nasilen. Pa je to ne briga. Ne vem kaj ji bo prišel prav spremenjen priimek, če bo labilnega dedca zaradi priimka sprovocirala in zrajcala toliko, da bo vse skupaj čisto lahko privedlo do kakšne hude družinske tragedije. In ne mi spet z bolanostmi v stilu " a je pretepena ženska tudi kriva, če ima nasilnega dedca..."Ne tudi Janček verjetno ni kriva, da je bivši takšen, vendar ga je toliko spoznala, da ve kaj lahko od njega pričakuje. On ji je čisto brez zavor pokazal svoj pravi obraz. In kljub temu ona še vedno rine ...kaj fijakarski konj. Buldožer. In ja, če pogledamo tako, lahko rečem, da bo v primeru, da bo dedec pošiznil in res naredil tisto kar obljublja, krivdo v veliki meri pripisala sebi. Ker je svoje interese ( ker so jo pri zobozdravniku zamenjali za otrokovo teto- mislim, človek bi kar omedleluser posted image ) postavila daleč pred varnost otroka.

Kaj vse nosi svet.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: sprememba priimka otroku
2.6.2016 15:08:26   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

In to, da boš otroku zamenjala priimek, bo sedaj rešilo vse. Otrok se ne bo več počutil prikrajšanega za očeta, ne bo se spraševal zakaj ga oče ne obišče, ne bo pogrešal očeta, ko bo videl druge z očki...Kaj boš z zamenjavo priimka sploh rešila?? Človek se še vedno ne bo zanimal za otroka, če je tak hlod. Otrok bo še vedno brez biološkega očeta v bližini. Še vedno se bo počutil zapuščenega iz strani očeta. Dosti nesnage na plečih enega otroka. Ti pa mu boš naložila še kopico zraven (scene, prepiri, sramotenje, ,,,) le zato, da se bo pisal drugače. Zame je to prevelika cena za drug priimek.
Kot sem že rekla, ne rešiš bistva. Če je kdo tule podoben fijakarskemu konju, si to ti. Rineš z glavo skozi zid in ne vidiš realne dobrobiti za otroka. Kaj do strele dobrega mu boš s to gonjo po zamenjavi priimka, naredila? Daj poskušaj vsaj enkrat razmisliti.
Če odstraniš svoje egoistične apetite in pogledaš realno na situacijo, vidiš, da imaš drugega bistvenejšega dela več kot dovolj in se ne rabiš ubadat s tem priimkom. Če si pripravljena iti v boj in navleči vso štalo prepirov in scen na svetlo zaradi priimka, zakaj ne greš v boj raje za to, kar je bistvenejšega za otroka. Plačevanje preživnine, urejanje stikov oz. prepoved le teh, ...če boste že imeli kažin, ga torej imejte res zaradi stvari, ki bo otroku v korist ne zaradi stvari, ki bo v korist bolj kot ne le tebi, plačeval bo pa otrok!



Kdo je pa napisal,d a nima očeta? Ja, nima biološkega očeta ima pa očeta. Zato spraševanje o priimku,....
In verjela ali ne, vez med NEbiološkim očetom in hčerjo je fantastičen...
Gonjo? Kakšno gonjo? A mislš, da jo filam, da bova šle pa priimek zamenjati ali kaj? Toliko enih vprašanj mi zastavlja na katera pa vedi ali ne, je težko odgovoriti...kar se tiče stikov, preživnine je vse zrihtano, ampak ... se jih ne drži, razumeš, že dve leti je od tega odkar je nazadnje videl svojega otroka.
Zakaj prepirov? A ti mene ne bereš? Vse kar sva se zmenila je šlo preko odvetnikov, ker je človek tako pokvarjen, da niti komunicirat ne želi. Tudi sam je velikokrat sam izrazil željo, da se ji odpove, zato da revežu ne bo treba preživnino plačevati...
Joj, nisem jaz tista, ki je fjakarski konj...le kot sem že pisala 1x, nisi v taki situaciji in tebe otrok ne sprašuje ničesar, ker imate najbrž isti priimek, če ne drugače pa ima vsaj očetov priimek, je tako?
Tukaj smo pa trije ... vsak ima svoj priimek, z partnerjem se bova poročila in bova imela midva en priimek, ona drugega...kje je tukaj gonja, kje so tukaj prepiri, NI JIH! Če pa ni za dobro bit otroka, da se tudi papirologija zrihta z vsemi potrebnimi stvarmi, pol pa res ne vem kakšna mama si - pa oprosti, ampak tukaj si res TI tista, ki zadeve res ne razume in me resnično zanima, če bi bila v taki situaciji kako bi odreagirala, pa dam glavo v ogenj ( ne samo roke ), da bi si želela, da otrok ne trpi in ne sprašuje takih stvari in da se stvari pride do dna. Me zanima, če bi želela, da se otrok piše po očetu, ki občasno napiše sms, da nas bo vse POBIL! Me res zanima ja ...
In verjemi mi nekaj ... brez prepirov, brez gonije, brez škodovanja otroku bomo zamenjal priimek, ko bo sam ( verjemi, da se bo zgodilo v roku pol leta - pa brez kakršnih kol stikov od mene, ki jih že tako ni ) to želel in se ji odpovedal, ko izve še eno zadevo ... pa se ti takrat javim ... user posted image
Če ne drugega, da boš vsaj ENO žensko spoznala, ki je brez kakršnih koli prepirov in bojev pridobila to, da je spremenila otrokov priimek user posted image

Ženska ali si ti prepričana, da si tegale otroka zaslužiš? Oziroma ali se ti sploh zavedaš svoje osnovne materinske funkcije? Brez kakšnih problemov? Sama si navedla, kakšne resne probleme dela bivši in ko te berem, se na daleč vidi, da si ti tudi hudo hudo konfliktna. Upam, da bo csd ukrepal pravočasno in ne spet po kakšni tragediji.
Čeprav praviš da nič ne vem, označila si me že za osebo, ki ji nikoli ni nič falilo in ki nima blage veze kako je imeti luzerskega partnerja, me v isti sapi sprašuješ, kaj bi jaz naredila. Tako kot ti to pelješ zagotovo ne. Variant je več, samo malo moraš svoj egoizem spraviti na stranski tir in realno pogledati situacijo.
Ker praviš, da te deklica vse mogoče sprašuje, predvidevam, da marsikaj razume. Torej bi ji lepo razložila, da ima priimek po svojem pravem očetu, ki ga je njena mamica nekoč imela rada. In ki ji je pač dal ta priimek. Ker se očka ne strinja s tem, da bi ga spreminjali in je zaradi tega jezen, ga bo sama lahko spremenila, ko bo odrasla in bo o tem odločala sama. V skrajnosti, če bi otroka tako hudo motilo, da se ne bi pisala tako kot mama, da bi imel resne težave, bi si raje jaz spremenila priimek v istega kot ga ima otrok ( to lahko ti brez problemov narediš) in požrla to, da se pišem isto kot moj bivši, kot pa da bi bedasto vztrajala pri tem, kar bi kakor koli ogrožalo življenje mojega otroka.
Veš, eni mami, ki bi ji bila varnost njenega otroka na prvem mestu, ne bi bilo težko stisniti zobe in požreti kaj takega, da je le otrok živ in zdrav in živi v miru.

< Sporočilo je popravil patrino -- 2.6.2016 15:25:06 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: sprememba priimka otroku
6.6.2016 14:03:44   
ronja
Čeprav praviš da nič ne vem, označila si me že za osebo, ki ji nikoli ni nič falilo in ki nima blage veze kako je imeti luzerskega partnerja

Patrino, pa saj to je res! Midve (ti in jaz) nimava pojma, kako je to! In nama na tem področju ni bogvekaj falilo, vsaj kar se tiče tega, da imajo očetje rasi svoje otroke, res ne... In si je težko predstavljat, kako to izgleda in še težje obsojat ravnanje, če nisi bil v teh čevljih... Navsezadnje, če bi se ji tudi oče želel odpovedat, ne vem, zakaj bi bil tak problem, če bojo pri tem otroku še priimek spremenil.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: sprememba priimka otroku
6.6.2016 16:41:56   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Čeprav praviš da nič ne vem, označila si me že za osebo, ki ji nikoli ni nič falilo in ki nima blage veze kako je imeti luzerskega partnerja

Patrino, pa saj to je res! Midve (ti in jaz) nimava pojma, kako je to! In nama na tem področju ni bogvekaj falilo, vsaj kar se tiče tega, da imajo očetje rasi svoje otroke, res ne... In si je težko predstavljat, kako to izgleda in še težje obsojat ravnanje, če nisi bil v teh čevljih... Navsezadnje, če bi se ji tudi oče želel odpovedat, ne vem, zakaj bi bil tak problem, če bojo pri tem otroku še priimek spremenil.

Pa ženska, saj v tem je point tele črevaste debate. Oče se ji ne želi odpovedati. Oče ne želi spremembe priimka pri svojem otroku. Oče GROZI vedno, ko bivša nanj pritiska. Kaj ne razumeš tu? Mati ne oziraje na njegove grožnje in s tem ogrožanje varnosti otroka, hoče spremembo priimka. V isti sapi, ko s tem ravnanjem ogroža varnost svojega otroka ( čisto lahko se labilnemu bivšemu malo spelje, tako kot obljublja ves čas, če ga bo vztrajno provocirala) tumba brez prestanka, da je menjava priimka pri otroku zanj nekaj zelooo dobrega in koristnega in se gre samo zanj in le zanj in za nikogar drugega kot le zanj.

Osebno se mi ne zdi nič narobe, če se spremembo strinjata oba in se s tem ugodi otrokovi želji. Ker pa se v tem primeru on ne strinja, še več, grozi in obljublja resne strahote, se pa meni njeno trmasto ravnanje zdi skrajno neodgovorno in egoistično. Ti je kaj bolj jasno?
Nima veze koliko imava jaz in ti s tem izkušenj ( pa vseeno jih imam očitno jaz več kot ti). Bistvo je v tem, kaj je ženska navedla tule gor. In na to se sedaj lahko opremo in na nič drugega.

< Sporočilo je popravil patrino -- 6.6.2016 16:43:19 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: sprememba priimka otroku
7.6.2016 10:32:36   
ronja
Pa ženska, saj v tem je point tele črevaste debate. Oče se ji ne želi odpovedati. Oče ne želi spremembe priimka pri svojem otroku. Oče GROZI vedno, ko bivša nanj pritiska.

A si ti prebrala, kaj Janček piše? Da se je oče želel odpovedat hčerki, da mu ne bi bilo treba plačevat preživnine. In je zato grozil... O spremembi priimka ni nič napisala, da bi se z njim kaj pogovarjala. To je napisala lučka, da je ven padel, ko je to omenila, če se prav spomnim. Janček pa ni pisala, da bi se ne strinjal s tem.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: sprememba priimka otroku
7.6.2016 21:49:10   
patrino
Ja, prebrala sem ja. Kaj pa ti?

V svojih izjavah je parkrat zelo dobro nakazala kako se je stvari lotila:


... on se je prvo načrtno izogibal CSDju, potem je le šel in tam smo se sporazumeli za stike, preživnino, je pa rekel, da otrok nosi njegov priimek in ga tudi bo - odločno .. pa ok, sem takrat rekla, pa nj bo tako ane ..

in več kot enkrat je tudi napisala, kako se dečko odziva, ko se ga v kaj sili oz. ko se nanj pritiska:

...klical je samo, da nas bo vse pobil pa bla bla ...
...ne pa da poleg tega, da je niti ne pokliče, kaj šele vidi, grozi meni in njej...
...Grozi samo takrat ko se počuti oškodovanega ( npr odvzveta plača za preživnino)....
... Me zanima, če bi želela, da se otrok piše po očetu, ki občasno napiše sms, da nas bo vse POBIL!...



Pa kljub temu ženska rine v labilnega tipa le zaradi priimka, namesto, da bi ga pustila tam kjer je , da otroku in njej resnično ne bi kaj naredil. Preko trupel in za ceno otrokove varnosti in življenja...samo da bo po njeno. Mislim...ko ji malo nastaviš ogledalo in jo v dobro otroka poskušaš zbrihtati, pa ženska v zadnjem postu napiše tole:

In verjemi mi nekaj ... brez prepirov, brez gonije, brez škodovanja otroku bomo zamenjal priimek, ko bo sam ( verjemi, da se bo zgodilo v roku pol leta - pa brez kakršnih kol stikov od mene, ki jih že tako ni ) to želel in se ji odpovedal, ko izve še eno zadevo ... pa se ti takrat javim ... user posted image
Če ne drugega, da boš vsaj ENO žensko spoznala, ki je brez kakršnih koli prepirov in bojev pridobila to, da je spremenila otrokov priimek user posted image


Brez prepirov in gonje pravi, pa se z njim prička po telefonu, posluša grožnje in se z njim tožari za preživnino...Kot da to ni dovolj, bo sedaj naredila desant nanj še zaradi priimka...Tale bogi otrok je pri takih starših en velik revež.
Kar je pa zanimivo- ti tole že 5 strani podpiraš in praviš, da ženska dela prav?Sta otrokova varnost in življenje res tako malo vredna?

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: sprememba priimka otroku
15.6.2016 10:01:24   
ronja
in se z njim tožari za preživnino

Ampak to ji vse pravite, da mora naredit - v dobro otroka! Ker to je denar za otroka in vse vedno pravite - najprej to zrihtaj! In zaradi tega se on jezi. Zaradi priimka se sploh še nista kregala!
Otrokova varnost je vsekakor največ vredna, ni mi pa jasno, da bi nekdo, ki ga poznaš, si imel otroka z njim, šel zaradi priimka kaj naredit otroku, ki ga niti noče... Kolikor sem jo razumela, se on jezi, ker mora plačevat preživnino.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: sprememba priimka otroku
15.6.2016 11:05:47   
Janchek81
patrino Zdej ne vem, ali jaz pač pišem ZELO nerazločno ali pa si ti res kot en fjakarski konj ...
Pričkava se NE prek telefona, jaz ga ne kličem, ne težim, on pač pokliče ( beri: v dveh letih in pol je poklical 3x in še samo zato, ker je bil oškodovan ... in takrat ko vidi, da men ne more več škodovat kot mi je prej pa začne, da nas bo pobil pa bla bla ) ... sam ( pazi: SAM! ) je rekel, da nej JAZ zrihtam, da se odreče otroku, zato, ker je ne misli več videvati in ne misli za njo niti centa dati - ker njemu žal ni jasno, da je ta denar za njo, ampak on misl, da jaz s tem denarjem kupujem sebi, ali kaj - nimam pojma kaj ima v glavi ... vsi vemo da za 100€ za otroka, katerega samo vrtec pride 160€ lih ne morm neki nabavljat, ...
In TA otrok ni noben revež ... za njega TA oče ne obstaja, on se ga NE spomni, ker se NIKOLI prej niti ni okvarjal z njim ....
Ti vidiš in bereš samo KREG, KREG, GONJA, GONJA ... ampak kot sem napisala, tega otrok sploh vidi ne ... ponavadi je klical ko je otrok že spal ... OTROK v tem primeru sploh ve ne, da TA 'OČE' sploh obstaja ... žal je to tko, ker se ne briga za njega ... jaz sem se pa tud po pol leta nehala truditi, ker sem videla, da sem samo jaz vozila otroka do njega, on je pa mene buzereral za dnar in različne stvari - BRUH!
Verjem mi nekej, TA OTROK ni noben revež, manjka mu NIČ, uživa, ima vse kar si sploh kater koli otrok želi, ima tudi nadomestnega očeta, ki verjela ali pa ne, ga obožuje in še manj kar boš verjela je, da se vidi veza med njima, pa čeprav ne gre za biološkega starša .. to morš doživet da razumeš, .. ti pa samo gledaš in vidiš, da se vsa ta gonija dogaja v pričo otroka in da samo otrok trpi ... otrok pa dejansko sploh ve ne kaj se dogaja, ... user posted image

Odpri oči, da so na svetu žal taki očetje, ki se imajo namen odreču svojemu lastnemu otroku, samo zato, da bodo oni dorešeni ... poznati pa bi mogla tudi njega, da bi razumela, da je od nekdej on hotel vse pobiti, od Janše, Zidarja, svojga šefa, ker je mislil, da je zaradi teh ljudi on oškodovan ... pač, pomoje mal pihičnega bolnika že ...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: sprememba priimka otroku
15.6.2016 11:07:46   
Janchek81
patrino glede preživnine se pa tud nč ne tožarm .. preživnina mi pripada, samo dala sem na sodišče, ker je NI plačeval user posted image in ponovno je mislil, da ima on prav, ko je rekel, da ne bom dobila niti centa od njega za otroka ... to njemu pripada, če je tvoj otrokin si ti njegov oče ... tko, da preživnino mu direkt trgajo zdj iz računa in je takrt nazadnje klical in grozil, ker je bil ( revček ) spet on oškodovan user posted image

Če je v tem primeru kdo revež je to samo on user posted image ker več ne ve kako bi se men maščeval, ker sem šla stran od njega ...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: sprememba priimka otroku
15.6.2016 14:15:38   
patrino
Verjem mi nekej, TA OTROK ni noben revež, manjka mu NIČ, uživa, ima vse kar si sploh kater koli otrok želi, ima tudi nadomestnega očeta, ki verjela ali pa ne, ga obožuje in še manj kar boš verjela je, da se vidi veza med njima, pa čeprav ne gre za biološkega starša .. to morš doživet da razumeš, .. ti pa samo gledaš in vidiš, da se vsa ta gonija dogaja v pričo otroka in da samo otrok trpi ... otrok pa dejansko sploh ve ne kaj se dogaja, ...


Ja pa zakaj potem ne pustiš otroka , da je naprej srečen?? Zakaj mešaš d.rek in prčkaš v bivšega če si že stokrat povedala da je nasilen in da je psihič?Zaradi ljubega priimka??Je res vredno? To ti že ves čas tumbam. Ali je res vredno vlačiti tvojega bivšega v vaše življenje le zaradi tega, da boste imeli probleme z njim? En normalen človek, bi bil vesel , da se takšnega dedca zlosa za vedno. Njegov priimek je čisto nepomembna stvar, če imaš za voljo tega mir pri bajti.
Kot si napisala : otrok je srečen. Pa daj ga že pusti no, da tak tudi ostane.
Vez s tvojim ta novim partnerjem bo imel s tem priimkom ali pa z drugim. Za to ni biten priimek temveč srce. Se ti ne zdi?


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: sprememba priimka otroku
15.6.2016 14:26:29   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

in se z njim tožari za preživnino

Ampak to ji vse pravite, da mora naredit - v dobro otroka! Ker to je denar za otroka in vse vedno pravite - najprej to zrihtaj! In zaradi tega se on jezi. Zaradi priimka se sploh še nista kregala!
Otrokova varnost je vsekakor največ vredna, ni mi pa jasno, da bi nekdo, ki ga poznaš, si imel otroka z njim, šel zaradi priimka kaj naredit otroku, ki ga niti noče... Kolikor sem jo razumela, se on jezi, ker mora plačevat preživnino.

Tebi še marsikaj ni jasno, pa to še ne pomeni, da se to ne dogaja. Parkrat sem ti že povedala, nalepila, kaj je napisala avtorica, pa še ona ti je sedaj še enkrat napisala, da je dečko psihič. Tebi pa še vedno ni jasno, da bi bil sposoben otroku kaj narediti? On se očitno razpištoli vedno, ko se tale ženska kaj nanj spravi. Pa naj bo to preživnina, stiki ali pa priimek ( če si kaj prebrala, si lahko opazila, da je sama navedla, da on želi, da se otrok piše po njem in basta). Nikoli nisem rekla, da s ne bi smela boriti za preživnino, saj ji zakonsko pripada. Je pa takrat dobro pokazal, kako se zna obnašati, ko se nanj tišči. Zato bi en normalen in odgovoren starš malo potuhtal, če se splača drezati v osir in če bo zaradi tega sploh kaj koristi ali samo težave.
In če se malo ustaviš pri zadnjem komentarju avtorice. Otrok je baje srečen. Otrok v novem materinem partnerju vidi in najde tisto kar mu pravi oče ne nudi. Kaj si sploh še želiš za otroka, kot to? Aha, po tvojem in avtoričinem bi bilo vredno vse to podreti, spraviti otroka ob mir in osebno srečo le zato, da se bo drugače pisal? Kdo sedaj misli na dobrobit otroka? Ma daj no ...se sploh ne splača več. Kot sem že rekla- ko bosta staradva imela medsebojni kažin in se bo spret vtaknila vmes socialna služba, bo pa spet vse narobe.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: sprememba priimka otroku
15.6.2016 19:58:22   
ronja
Torej za 100 € se splača ogrožat otrokovo varnost (ker podpiraš, da se bori za preživnino, čeprav to njega zelo moti in se takrat obnaša zelo neracionalno)... samo za priimek pa se ne splača - sem prav razumela?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: sprememba priimka otroku
15.6.2016 20:16:50   
patrino
Ne, če bi bila sama na tem in bi vedela, da je bivši psihič, se z njim ne bi spuščala v kontakte in boje zaradi 100 čukov. Čeprav otroku pripadajo po zakonu. Čeprav bi mi tebi ion avtorici podobno misleči vrtali, da sem neumna in da otroku pripada itd, itd...Vendar to sem jaz. Bi raje sama kako dodatno prislužila denar, ki bi mi zaradi neplačane preživnine hodil premalo....Da bi pa za ceno varnosti otroka in sebe provocirala bivšega in poslušala njegove grožnje...pff...moraš biti zelo zelo neodgovoren in trdobučen, da vztrajaš pri čem takšnem,čeprav veš, kam vse to vztrajanje lahko pripelje...

Če pa družina trpi resno finančno pomanjkanje zaradi neplačane preživnine, pa po svoje razumem, da se da zadeva na sodišče in potem država vozi zadevo naprej. Brez denarja pač ne moremo živeti in da bi otrok trpel resno pomanjkanje, tudi ni dopustno. Priimek pač ne spada pod resno pomanjkanje oz. življenjsko pomembno zadevo, zaradi katere je otrok lačen in bos.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: sprememba priimka otroku
17.6.2016 9:13:01   
ronja
Čeprav bi mi tebi ion avtorici podobno misleči vrtali, da sem neumna in da otroku pripada itd, itd...

Jaz nisem tega rekla. To ste rekle ve;). Da naj rajši to zrihta itd... Sama bi premislila enako kot ti - če bi ocenila, da bo to ogrožalo otroka, se gotovo ne bi kregala za 100€, če pa zato otroku ne bi mogla dat za jest, pa bi. Upam, da bom vedno sama imela dovolj, da bi preživela svoje otroke, vendar nikakor ne rečem nikoli, samo upam.
Očitno pa je ona ocenila, da bivši samo grozi in da mu je problem samo denar, zato se tudi za priimek ne sekira, saj se je to celo strinjal, da se njenega doda in pri tem ni znorel. Torej: če je znorel zaradi preživnine in se ti to ne zdi sporno, zaradi priimka pa ni, zakaj bi bilo potem to tako sporno? Vem, priimek ni nujen, vendar pri tem ni znorel, samo pač nikoli ni prišel na UE, to ni isto kot grožnje. Še lubi pozablja stvari, ki si jih sam želi:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?