|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2017
23.2.2017 9:59:27   
ziraf
bravo! čestitkem vsem trem! user posted image user posted image
lepo bodite, hitro okrevanje in kmalu druzenje tudi doma vam zelim.

(odgovor članu Mamina3)
Neposredna povezava do sporočila: 801
   RE: Februarke 2017
23.2.2017 10:12:27   
zmešana
Mamina3, čestitke! 😊

Lepo se stiskajta pa čimprejšni prihod domov vama želim. Vse lepo tebi in tvoji punčki 😊

(odgovor članu Mamina3)
Neposredna povezava do sporočila: 802
   RE: Februarke 2017
23.2.2017 11:17:31   
tanchy21
Mamina cestitke in velik crklanjauser posted image

(odgovor članu Kitty 1)
Neposredna povezava do sporočila: 803
   RE: Februarke 2017
24.2.2017 9:35:11   
madjanca
Evo mene s ctgja in pregleda...bomo sli v nedeljo spet user posted image .. ctg vsakic bolj raven, no za nekje cm pa sem se le odprla..

Kako ste ostale kaj?

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 804
   RE: Februarke 2017
24.2.2017 12:03:11   
ziraf
hej punce. kako ste kaj?
te, ki še čakate, upam da zdaj zdaj tudi ve pestujete vaše user posted image
novim mamicam pa velik energije!
kako se kaj znajdete v teh prvih dneh?

bodite dobro vse.
pa lep vikend.

(odgovor članu zmešana)
Neposredna povezava do sporočila: 805
   RE: Februarke 2017
24.2.2017 12:28:44   
ziraf
hej.
evo mi smo imeli včeraj dva tedna, mali zelo dobro napreduje.
danes je bila pri nas patronažna, porodno težo smo že presegli,
za kar 200g, zdaj pa dalje.
mi smo imeli na začetku težavo, lovro ni mogel jesti, polno plodovne
vode je imel, pa mu je bilo slabo, tako da se tudi dojenje v porodnišnici
še ni vzpostavilo. ko pa smo prišli domov, je bila stvar drugačna.
mleko je začelo nastajati, formulo smo dali stran že po prvem dnevu,
in od takrat ni problema sploh glede dojenja. za sedaj se je stanje glede
količine mleka tudi že stabiliziralo, tako da to se je res v redu končalo. sem mislila,
da dojenje ne bo steklo. spimo pa tudi še kar v redu. glede na to da ga zbujamo, dostikrat
se zbudi tudi sam, ma drugače ga zbujamo na 3 ure. razn ponoči, spi nekako 5 ur.
kar je res v redu, da se malo naspiva tudi midva. je res razlika.

drugače pa ja, se navajamo, sprememba je velika. koliko sem se pripravljala na to,
seveda nisem vedela kak dejansko je. od straha, do te ogromne odgovornosti, ki je
sedaj prisotna. pa sprememba v samem funkcioniranju s partnerjem...vrjamem, da je na
začetku še toliko bolj izrazito vse to, potem pa se zopet ustali in bomo našli dinamiko,
ki nam bo vsem ok.

če vam je ok, a delite še druge malo izkušnje s temi prvimi tedni?

še enkrat, bodite dobro!

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 806
   RE: Februarke 2017
24.2.2017 18:11:30   
tanchy21
Ziraf men so rekl zbujat ga na 3 ure pa ga nocm ker se sam zbuja ko pride v ritemuser posted image
Ja predn se navads na nov ritem zivlenja pa na ritem tmalga kr mal traja sploh ko so krci tkrt sele vids kok se treba prilagajat mu mi smo se kr kmal navadl na novga clana zdj k hodva na sprehod tko uziva a ti dajes kapljice plivit

(odgovor članu ziraf)
Neposredna povezava do sporočila: 807
   RE: Februarke 2017
24.2.2017 20:30:49   
ziraf
hej. super tole s sprehodi (: mi se malo pocakamo potem pa tut (:
ce nas ne bo zej ta sneg zamedu (; kaksno vreme, kr neki.
ja, lepo da ste ze nasli ritem. meni se tudi to zbujanje zdi
malo tak. ampak smo mogli, ker mu je v prvih dneh kr padla teza.
zdej pa sem malo v dilemi al ga se zbujat al ne.
D vitamin pa imamo Biogaia. tega so nam priporocili,
tudi s krcki zaenkrat ni (vecjih) tezav. malobga zvija,
pa se hitro umiri. upam da ne bo ratalo prehudo.

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 808
   RE: Februarke 2017
24.2.2017 23:52:55   
tanchy21
Aja v lj dobis kapljice plivit ja js sm sla vn prejsn teden ko je bil stat 3 tedne pa po soncku user posted image
Ja vreme je obupno mi mamo ze kr dost snega
Jaz ti svetujem d ga ne zbujas ker
Men je patronazna rekla zbujat na 3 ure pa ga hrant pa ga nism budila hvala bogu da spi pa pac poje na 4 ure pa mu teza lepo narasca ker k so krcki bos tko vesela ce bo spal po 4 ure

(odgovor članu ziraf)
Neposredna povezava do sporočila: 809
   RE: Februarke 2017
25.2.2017 7:29:30   
madjanca
Jojj ve ste ze pri krckih, mi pa se vedno v enem kosu -.- kitty, kaj se pri vas ze kaj dogaja? Pri nas se nic. Upam, da se do vecera zacne ali pa da jutri kaj sprozijo.. je pa danes 4. dan cez rok...

Jaz svojega otrocka sigurno ponoci je bom zbujala, izjema bo, ce bo hujsal. Dokler bo po gramckih plezal navzgor, ga ne bom. Ampak glede na to, da je ze zdaj vecji skoraj od vseh vasih, to sigurno ne bo potrebno.

Nisem pa vedela, da tudi genetika malo pripomore k tem, kako velik bo otrok. Sama nisem imela sladkorne, zredila sem se samo za 6kg, medtem ko naj bi dojencek imel ze dobrih 3,7kg... ne vem pa, koliko se pri tem merjenju zmotijo...

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 810
   RE: Februarke 2017
25.2.2017 10:42:44   
Limoncap
Ah to merjenje baje ni najbolj natancno..pri meni naj bi imel v 30 tednu 2kg, in da bo imel nekje 3500g ko se bo rodil. Je imel 4430g, sedaj ima ze 4960, je pridobil tezo za en mesec v 2 tednih, in se samo dojiva nekje na 3 ure. Ponoci se zbudi med.drugo in tretjo in potem okrog 6. Ima pa revcek tud krce, najbolj mocni se zacnejo ob 10 zvecer in trajajo kaksno uro do uro in pol. Vceraj sem mu zacela dajat granule, proti krckom kupljene v italiji. Baje pomagajo. Pred vsakim podojem mu stopim 5 granul v vodi in mu dam z brizgo. Cez dan je bilo malo boljse. Dajem mu tudi probioticne kapljice gaja (7 kapljic) in kapljico oleovita (d3). Plivita se nismo dobili v porodnisnici, niti mu ga nebi dajala ker je prvi imel ful krcke po njih.

Patronazna je bila vceraj in naj bi ga skopala v petek drug teden, ma verjetno ga bom ze jaz prej..popek je lep, suh in zdrav.

Dojenje nama je steklo, ampak se mi desna dojka bolj polni kot leva in posledicno imam zamasene vode in me boli kot da bi nekdo not udaril in bi imela modrico. Resujem s toplim tusom in masazo in pristavljanjem na bolj polno. Upam da resim cimprej, ker sem danes totalno brez energije zaradi bolecin.

Glede privajanja nama je s partnerjem uspeva. On itak dela vecina po cel dan, tako da sem bolj sama, ampak ko je doma, sploh zvecer mi pomaga. Prevzame malega, ga carta, uspava, vstane sredi noci, gre v trgovino, skuha..
Glede na to da sva imela vceraj komaj prvo obletnico, se razumeva, se prilagajava drug drugemu, pomagava in verjamem da je sedaj najina zveza se bolj trdna, saj sva dobila v dar najvecjega soncka. Tudi starejsi bratec ga je cudovito sprejel. Le vec crkljanja sedaj potrebuje.

Ma sem se sedaj razpisala.

Lepo bodite in cartajtr vase struck3. Madjanca drzim pesti, da se zacne kaj. Morda nasvet..orgazem baje pomags pri pospesevanju poroda..jaz sem pri prvem se sama eno vecer in ob 5 zjutraj dobila popadke. user posted image sem pa rodila oba na rok user posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 811
   RE: Februarke 2017
25.2.2017 10:45:25   
Limoncap
Oprosti kitty tudi tebi zelim, da se.zacne cimprej akcija.


(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 812
   RE: Februarke 2017
25.2.2017 11:11:41   
ziraf
hej (:
ja tudi mi smo bili v lj in dobili plivit ampak smo se
potem odlocli vzet te druge pa je zaenkrat res ok.
in tut pri nas je lovro ze dobil 0.5kg v 2 tednih,
tak da res ni neke potrebe ga budit vec. danes je spal
5 ur v kosu. ponoci mu res tak uspe in je super (:

ja super, da se dobro navajate na novo stanje.
pri nas je super, ker je partner doma te dni,
tako da mi to zelo olajsa zadeve. od gospodinjskih
zadev, do malega (nekatere stvari postima bolje od mene ;) in do tega, da vem da ne bom sama (: sej vsak dan bo
lazje, v smislu manj straha, ampal sedaj mi je pa super
da sva lahko oba zraven vecino casa. je pa hecno, ko smo skos noter
zdej ze vec kot dva tedna (sploh jaz), dvakrat sem skocla do trgovine, sem hotla
na zrak malo, to je kr izziv, ker prej sma skos kaj sibala okol (: ampak evo ze danes je dan ko gremo na prvi pravi sprehod user posted image

lep vikend vam zelim, lep sprehod, fino druzbo, tistim, ki pa se nimate svojih user posted image pa, da jih bote imele ob sebi se pred koncem vikenda user posted image

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 813
   RE: Februarke 2017
25.2.2017 11:40:40   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: Limoncap

Ah to merjenje baje ni najbolj natancno..pri meni naj bi imel v 30 tednu 2kg, in da bo imel nekje 3500g ko se bo rodil. Je imel 4430g, sedaj ima ze 4960, je pridobil tezo za en mesec v 2 tednih, in se samo dojiva nekje na 3 ure. Ponoci se zbudi med.drugo in tretjo in potem okrog 6. Ima pa revcek tud krce, najbolj mocni se zacnejo ob 10 zvecer in trajajo kaksno uro do uro in pol. Vceraj sem mu zacela dajat granule, proti krckom kupljene v italiji. Baje pomagajo. Pred vsakim podojem mu stopim 5 granul v vodi in mu dam z brizgo. Cez dan je bilo malo boljse. Dajem mu tudi probioticne kapljice gaja (7 kapljic) in kapljico oleovita (d3). Plivita se nismo dobili v porodnisnici, niti mu ga nebi dajala ker je prvi imel ful krcke po njih.

Patronazna je bila vceraj in naj bi ga skopala v petek drug teden, ma verjetno ga bom ze jaz prej..popek je lep, suh in zdrav.

Dojenje nama je steklo, ampak se mi desna dojka bolj polni kot leva in posledicno imam zamasene vode in me boli kot da bi nekdo not udaril in bi imela modrico. Resujem s toplim tusom in masazo in pristavljanjem na bolj polno. Upam da resim cimprej, ker sem danes totalno brez energije zaradi bolecin.

Glede privajanja nama je s partnerjem uspeva. On itak dela vecina po cel dan, tako da sem bolj sama, ampak ko je doma, sploh zvecer mi pomaga. Prevzame malega, ga carta, uspava, vstane sredi noci, gre v trgovino, skuha..
Glede na to da sva imela vceraj komaj prvo obletnico, se razumeva, se prilagajava drug drugemu, pomagava in verjamem da je sedaj najina zveza se bolj trdna, saj sva dobila v dar najvecjega soncka. Tudi starejsi bratec ga je cudovito sprejel. Le vec crkljanja sedaj potrebuje.

Ma sem se sedaj razpisala.

Lepo bodite in cartajtr vase struck3. Madjanca drzim pesti, da se zacne kaj. Morda nasvet..orgazem baje pomags pri pospesevanju poroda..jaz sem pri prvem se sama eno vecer in ob 5 zjutraj dobila popadke. user posted image sem pa rodila oba na rok user posted image


Heh nazalost tole z orgazmom pri meni ne velja... :( ce bi to veljalo, bi sigurno ze zdavnaj pestvali user posted image

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 814
   RE: Februarke 2017
25.2.2017 12:29:17   
Kitty 1
Heey... user posted image

Ne, tudi pri nas nič novega... nekako se mi že dozdeva da bo morda prišlo kar do sproženega poroda ... tak občutek imam. Včeraj sem imela neke krče, ki pa so se danes končali in nekako se nič več nic ne dogaja.
No sicer imam pa glede poroda samo eno željo in to je, da bo čimkrajši. Naravno ali pa umetno sprožen...

Bom pa šla danes še malo ven, ker pucala ne bomuser posted image me nervirauser posted image

Raje kakšen sprehod pa bo... se je pa mali že lepo umiril...

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 815
   RE: Februarke 2017
25.2.2017 17:55:18   
tanchy21
Limonca svetujem ti d narocis vetrovne kapljice proti krcem od koroskih lekarn ful pomagajo ko se zacne jokat mu das kaplco na dudo in je tisina res ce si kje ko ga muci je prec tisina ker majo komarcek notr pa je supr jaz mu dajem tud olevit pa je bols vcer je zacel se tko z igracam igrat sem ga dala v lezalnik.in tko uziva user posted image

Meni tudi leva dojka bolj dela me tud tk boli pol pa spumpam ven pa je supr mi se ze kopamo sami in uziva

(odgovor članu Kitty 1)
Neposredna povezava do sporočila: 816
   RE: Februarke 2017
25.2.2017 20:24:11   
Limoncap
Tanchy imam tudi te vetrovne kapljice, ampak mu te granule bolj pomagajo. Odvisno od dojencka. Prvemu so ustrezale koroske.

(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 817
   RE: Februarke 2017
25.2.2017 23:09:28   
tanchy21
Ja sj kar bol pomaga men biogaja pa te kaplce zakon ma sj k so krcki probas vse sam d pomagas user posted image

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 818
   RE: Februarke 2017
26.2.2017 22:23:28   
Kitty 1
Hy... kako ste kaj??

Pri nas še kar čakamo. Sem se pa spomnila, da nisem vprašala če se je kakšna odločila za epiduralno?

Sama se še odločam, vendar bolj nagibam k temu da jo vzamem.

Kako pa ste ve kaj s tem?


(odgovor članu tanchy21)
Neposredna povezava do sporočila: 819
   RE: Februarke 2017
27.2.2017 0:40:20   
madjanca
Evo pa smo tudi pri nas, po tabletki za sprozitev, docakali fanta Anžeta. Malce se je zastrikal v popkovino tako, da smo 50cm dolgo in 3210 tezko kepico spravli na svet s carskim rezom...

Sesa ze na polno. Le upam, da bo imel kaj sesati. user posted image

Jaz nisem najprej vzela nic, nato so mi dali nek analgetik in na koncu pa lokalno...

(odgovor članu Kitty 1)
Neposredna povezava do sporočila: 820
   RE: Februarke 2017
27.2.2017 1:55:52   
Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: Kitty 1

Hy... kako ste kaj??

Pri nas še kar čakamo. Sem se pa spomnila, da nisem vprašala če se je kakšna odločila za epiduralno?

Sama se še odločam, vendar bolj nagibam k temu da jo vzamem.

Kako pa ste ve kaj s tem?




Meni je bila epiduralna super. Sicer še vedno čutiš popadke a se jih da lepo predihat.

(odgovor članu Kitty 1)
Neposredna povezava do sporočila: 821
   RE: Februarke 2017
27.2.2017 6:15:56   
Kitty 1
Madjancaa čestitkeuser posted image user posted image no pa si dočakala user posted image
Lepo bivaje v porodnišici in veliko crklanja ti želim.

A potem sem še edina al kakouser posted image user posted image da nebom na koncu marčevka user posted image

Sofie hvala za izkušnjo. Danes se grem pokazat v porodnišnico in če ostanem se bom vrjetno res odločila za to obliko lajšanja bolečin.



< Sporočilo je popravil Kitty 1 -- 27.2.2017 6:17:06 >

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 822
   RE: Februarke 2017
27.2.2017 6:44:12   
zmešana
Madjanca! 😄 Pa si le dočakala 😊 Bravo! Čestitam za 💙! Lepo ime nosi 😊
Vse lepo želim novi družinici

Kitty, sama sem rodila brez epiduralne pa če še kdaj bom, bi speljala tako kot sem v prvo. Ker pa pač nimamo ravno vpliva na ves potek in če bi kazalo na to, da porod dolg, pa bi jo definitivno vzela. Če pa gre stvar dokaj hitro in so bolečine za mami znosne, potem pa ne. Je pa veliko od samega praga bolecine odvisno. Sama sem bila 7cm odprta in imela popadke na manj kot 5 minut, pa mi je bilo popolnoma znosno brez vsega. Ko sem imela občutek, da zdaj je pa zadosti, je bilo pa cez 15 minut konec.
Želim ti lepo izkušnjo in stiskam pesti zte in štručko! 😊

Tanchy, tudi pri nas so zgleda res tole krcki. Joj 😢 Je hudo gledt. Se pa naša pikolina precej umiri, če je z ritko in nogicami namočena v toplo vodo. Je patronažka pokazala, pa stvar deluje 😊

Kako ste ostale?
Vaši piški?

Imejte se lepo 😘

(odgovor članu Kitty 1)
Neposredna povezava do sporočila: 823
   RE: Februarke 2017
27.2.2017 8:40:11   
ziraf
čestitam!!user posted image user posted image
res lepo ime (: in super, da se je stvar dobro iztekla.
lepo se imejta! (:

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 824
   RE: Februarke 2017
27.2.2017 8:49:37   
ziraf
hej. jaz sem tudi razmisljala o epiduralni. po vseh nabranih informacijah, se mi je zdela zelo v redu odlocitev, saj nisem zelela, da se vse skupi zarat straha in same bolecine ustavi. smo se tudi v porodni ze dogovorili, potem pa je slo tak hitro, da ni imelo smisla vec. in tudi ta opcija, ki je bila potem pri meni, da te potolazim, je kar v redu. ker mene je itak stisnlo, kako ni vec smislna epiduralna, kak pa bo zdaj? ampak potem je bila kombinacija smejalnega plina in se nekaj protibolecinskega v zilo cisto ok. je dobro delovalo in slo brez nekih nenormalnih bolecin. tak, upam, da sem vsaj delno odgovorila /: mene je bilo kar precej strah, potem pa je bilo res v redu, sploh ne stresno ali grozno (:

(odgovor članu Kitty 1)
Neposredna povezava do sporočila: 825
Stran:   <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?