|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  70 71 [72] 73 74   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2017
8.1.2017 17:52:54   
diamantina
Jaz se bom za vsak slučaj dogovorila za EA, sem se tudi pri obeh, k sreči pa nisem rabila ... bolj tak za občutek, da imam nekaj v rezervi. user posted image

(odgovor članu Luminnel)
Neposredna povezava do sporočila: 1776
   RE: Marčevke 2017
8.1.2017 18:52:55   
RH82
Glede porodniške sem gledala tudina CSD Šiška, kjer piše, da se gleda predpretekli mesec kot zadnjo plačo. Ni važen dan, ampak mesec. Glede na pdp si ne upam čakat do 1.3. da bi se štela še januarska plača. Razlika bo sicer minimalna, ker se mi je avgusta povišala plača. Bomo vidli, kako bo.
Posteljico nameravam kupit kar rabljeno, spremljam bolho, če bo kaj. Čez najkasneje 1 leto bo sinček dobil normalno veliko posteljo in se mi ne zdi smiselno zdaj kupovati čisto nove otroške. Sva ga mislila že preseliti v veliko posteljo, samo naju skrbi obnašanje (skakanje po postelji, možni padci in kako bo to vplivalo na spanje). Zdaj je super priden in raje vidim, da še malo ostane tako.user posted image
Sta pa pri meni oba fanta zbolela in se vidi, da moški bolj jamrajo. user posted image Sinček ima še vročino, pa je brez apetita in bi cel dan ležal na kavču ob enem od staršev in gledal tv. Jutri bosta kar oba doma in če ne bo bolje, bom v torek jaz doma. Mi ne diši biti doma ob vsem tem kihanju, smrkanju in kašljanju, da se ne bi še jaz kaj nalezla.

(odgovor članu Luminnel)
Neposredna povezava do sporočila: 1777
   RE: Marčevke 2017
9.1.2017 14:42:05   
Sofie
Res je...piše tako:

Primer: Vložitev prve vloge za dopust v mesecu aprilu 2014 - vpišejo se osnove, od katerih so bili obračunani prispevki v obdobju od marca 2013 do februarja 2014. V obrazec se vpiše tudi dejanski datum izplačila plače, ne glede na to, kdaj je bila plača izplačana.

V mojem primeru se mi potem splača dati vlogo 1.2.2017 in se mi štejejo plače od januarja 2016 do decembra 2016.

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/dopustInNadomestilo.asp

(odgovor članu RH82)
Neposredna povezava do sporočila: 1778
   RE: Marčevke 2017
10.1.2017 6:26:37   
diamantina
IZVIRNO SPOROČILO: Sofie
Primer: Vložitev prve vloge za dopust v mesecu aprilu 2014 - vpišejo se osnove, od katerih so bili obračunani prispevki v obdobju od marca 2013 do februarja 2014. V obrazec se vpiše tudi dejanski datum izplačila plače, ne glede na to, kdaj je bila plača izplačana.
V mojem primeru se mi potem splača dati vlogo 1.2.2017 in se mi štejejo plače od januarja 2016 do decembra 2016.
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/dopustInNadomestilo.asp


Točno.

Jaz sem se pa včeraj končno spravila nad voziček in lupinico. Oboje sem razstavila in dala vse prat. Na vozičku sem morala še nekaj popravit. Zdaj samo upam, da bom znala zložit nazaj user posted image . Danes pa jutri se naj še lepo suši, pol pa zložim in imam to pripravljeno. Od danes do petka bi morala dobit še omaro. Nazadnje bom posteljico sestavila, poiskala pa sem jo tudi že. Zdaj v januarju bom te večje stvari poštimala, v februarju pa cotke in kozmetiko. Potem bi pa jaz tudi rada malo miru. user posted image

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1779
   RE: Marčevke 2017
10.1.2017 9:59:18   
Sofie

Pridna. Pri meni bo vse v zadnjem trenutku, ker zdej še nekaj prenavljavauser posted image Moram pa počasi naročit vsaj še previjalno torbo, da ko bom vse oprala pripravim še to. Da mi moj potem v njej prinese oblačilca za punčko. Oblačilca bom pripravila nekje v 1. tednu februarja, takoj ko dobim pohištvo za otroka.

Ne vem a naj prevleko od lupinice operem? Je nova, zapakirana. Razmišljala sem, da bi za začetka dala samo eno pleničko pod glavo. Sej ni treba, da je vse sterilno.

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 1780
   RE: Marčevke 2017
10.1.2017 10:53:30   
diamantina
Ja, eh ... sterilno sploh ni treba da je vse ... boljše, da se otrok čim prej navadi stikov z raznoraznimi baucki, vidnimi in nevidnimi user posted image . Naredi po občutku ... nekatere imajo rade stoodstotno čisto, ene nima(m)jo.user posted image

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1781
   RE: Marčevke 2017
10.1.2017 11:13:09   
zaspana zvezdica
Jaz sem že med tistimi, ko hočejo imet vse čisto user posted image

Pa ne gre se mi tolk, da mora bit sterilno, sam take stvari, ko je kup kemikalij gor (obdelava, barvanje...) pa če se le da operemo.

Ampak preživijo tud tisti, ki ne komplicirajo 😉

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 1782
   RE: Marčevke 2017
11.1.2017 14:10:19   
Sofie

Sem se odločila, da ne bom nič prala. Itak je za najino pupo bolje, da se hitro navadi na vse. Namreč midva precej potujeva in to ji ne uide. Že planirava prvo potovanje z letalom itd. Bova poskusila čim bolj obdržat slog življenja kot ga imava sedaj, da ne bo prevelik šok za najuuser posted image Otroci so pa itak izredno prilagodljivi, tako da naju ne skrbi. Edino dokler ne da cepljenja čez se bomo izogibali Aziji.

(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 1783
   RE: Marčevke 2017
11.1.2017 16:52:09   
Luminnel
Jaz bom tudi vse prej preprala... lupinico, voziček (predvsem košara)... imate že vse pripravljeno punce? Midva sva sedaj končno naročila previjalno mizo... upam, da jo kmalu dobiva, da potem lahko počasi začnem z pranjem. Kajti sedaj vse samo kupičim v eni omari in nočem prej prati. user posted image

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1784
   RE: Marčevke 2017
11.1.2017 17:32:57   
diamantina
Pri pranju ni pravila, vsaka naredi po svoje. user posted image Pa ni neka znanost zdaj to, endvatri si fertik ...

Danes je pa bil mraz, nam so vsi delovni stroji zamrznili, gnečo imamo pa tako in zjutraj je ful zamudno to odtaljevanje ... se delovnik za dve uri podaljša ... še dobro, da v timu ni kompliciranih user posted image

(odgovor članu Luminnel)
Neposredna povezava do sporočila: 1785
   RE: Marčevke 2017
11.1.2017 18:19:26   
diamantina
Luminel, če boš zdaj oprala, se do marca ziher ne bo umazalo ali zaprašilo ... tako da če imaš čas in prostor kam zložit, lahko to mirno že sedaj narediš ... user posted image .

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 1786
   RE: Marčevke 2017
11.1.2017 18:39:30   
Sofie

Jaz nimam nič pripravljeno. Bom konec januarja začela prat in likat.

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 1787
   RE: Marčevke 2017
11.1.2017 20:23:13   
Sofie

Imam pa jaz cel seznam zadev, ki jih rabim iz Tosame. Mi že nasploh manjka en kup stvari. Sem si pa vsaj seznam kaj moram še kupit napisala.

Kako pa kaj vaši partnerji gledajo na bližajoči se PDP? Mojemu se zdi, da je še ogromno časa za priprave in me sprašuje kam se mi mudiuser posted image

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1788
   RE: Marčevke 2017
11.1.2017 21:41:29   
Luminnel
Ma saj vem, da bi že sedaj lahko vse oprala... ampak se bom bolje počutila, da potem sveže lepo zložim v previjalno. Saj se še tako ne mudi... Moj moram priznati, da tudi že komaj čaka na malo pikico. Ampak on ima druge obveznost in ga s kupovanjem ne obremenjujem... sploh pa ne s temi malenkostmi. Imam pa sedaj večino stvari že kar kupljenih... manjka mi še nekaj malenkosti.

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1789
   RE: Marčevke 2017
11.1.2017 21:45:33   
diamantina
Moj ne vem, če sploh razmišlja o PDP ... nima časa. user posted image Pripravila bom jaz itak vse sama, njega ne rabim zraven, tako da glede raznih seznamov nima pojma. user posted image

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1790
   RE: Marčevke 2017
12.1.2017 9:17:33   
diamantina
Če bom jaz mojega sredi noči morala klicat, mu ziher ne bo nič jasno ... tak kot mu drugič ni bilo, ko mi je rekel, naj ga ne farbam in je celo nazaj zaspal, med tem ko sem se jaz oblačila s popadki na 5 minut. user posted image Če bo čez dan, pa se bojim, da bom morala klicati rešilca, ker če bo kje na terenu, ga ne mislim motit ... saj itak nima kaj pomagat. Upam samo, da moji starši ne bodo čisto preč, če bodo morali sredi noči prit sinova popazit ... moja mama je sploh taki panik, da jo skrbi, če grem samo k zobarju. user posted image Ko sem drugič rodila, sem taščo angažirala, ker so moji bili še po službah, zdaj pa tašča ne bo zmogla dveh, je le stara že krepko čez 70. Ko sem rodila, sem mamo v službo poklicala in tisti dan sploh ni mogla delat ... je bila čisto fertik in so ji dali prosti dan. user posted image

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 1791
   RE: Marčevke 2017
12.1.2017 9:56:16   
Sofie

Sploh pri tretjem gre lahko zelo hitro. Mene niti ne skrbi, ker pri prvem se zna zelo zavlečt. In se bo moj pravočasno uspel pripeljati, tudi če bo v službi. Samo jst se morm skulirat in počakat, da bodo popadki res na 5 minut vsaj 1h. Nič hitet v porodnišnico itd.

Danes sem čisto zaspana, kljub temu, da sem ok spala. K sreči še nimam težav s spanje. Naj trajauser posted image

Jutri vstopam v 34. teden, še malo pa bo pupa donošena. Potem pa naj kar pride. Ni treba na marec čakatuser posted image

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 1792
   RE: Marčevke 2017
12.1.2017 10:44:10   
diamantina
Joj, ko bi blo res, da bi šlo hitro, samo se porodi res zelo razlikujejo in je lahko tudi prvi hiter, pa mogoče drugi ali tretji ne ... res pa je, da je fajn bit čim dalj doma, če se le da (če ti v šusu voda odteče, itak moraš it, s popadki ali brez), tak da redni popadki na 5-10 minut bodo čisto ok za odhod od doma (če nimate ravno par ur do P), pa čim bolj se sprostit, mislit na kaj lepega, na to, da tega istega popadka, ki je ravnokar bil, ne bo več in da je to en manj do cilja, umirjeno dihat, nič po pasje ... uh, kar kurja polt me je zdaj oblila, ko pomislim na to, kaj me čaka ... brrr.

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1793
   RE: Marčevke 2017
12.1.2017 11:05:09   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: Sofie


Imam pa jaz cel seznam zadev, ki jih rabim iz Tosame. Mi že nasploh manjka en kup stvari. Sem si pa vsaj seznam kaj moram še kupit napisala.

Kako pa kaj vaši partnerji gledajo na bližajoči se PDP? Mojemu se zdi, da je še ogromno časa za priprave in me sprašuje kam se mi mudiuser posted image


Lahko tale seznamcek za tosamo delis z nami? user posted image

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1794
   RE: Marčevke 2017
12.1.2017 11:42:19   
Sofie

Kopiram moj seznam. Mogoče je kakšna zadeva preveč, ampak nasvete sem dobila od prijateljic, ki so rodile pred kratkim. In so mi sporočile kaj so dejansko uporabljale oz. še kar uporabljajo.

Zame:
- blazinice za dojenje
- lanolin
- bepanthen
- mrežaste hlačke (v Lj. šparajo z njimi, rabiš svoje)
- veliki vložki vir

Za dojenčka:

- fiziološka raztopina (30x5ml) - za čiščenje popka, noska
- zloženci za čiščenje popka
- to.to kroglice vate (za obraz)
- to.to suhe krpice za umivanje (vlažne robčke bom jaz uporabljala samo na poti, doma vodo)
- to.to vatirane palčke
- bio razgradljivi vlažni robčki za na pot
- to.to hladilno mazilo
- milo za kopanje

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 1795
   RE: Marčevke 2017
12.1.2017 11:53:22   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: Sofie


Kopiram moj seznam. Mogoče je kakšna zadeva preveč, ampak nasvete sem dobila od prijateljic, ki so rodile pred kratkim. In so mi sporočile kaj so dejansko uporabljale oz. še kar uporabljajo.

Zame:
- blazinice za dojenje
- lanolin
- bepanthen
- mrežaste hlačke (v Lj. šparajo z njimi, rabiš svoje)
- veliki vložki vir

Za dojenčka:

- fiziološka raztopina (30x5ml) - za čiščenje popka, noska
- zloženci za čiščenje popka
- to.to kroglice vate (za obraz)
- to.to suhe krpice za umivanje (vlažne robčke bom jaz uporabljala samo na poti, doma vodo)
- to.to vatirane palčke
- bio razgradljivi vlažni robčki za na pot
- to.to hladilno mazilo
- milo za kopanje

Odlicno.. tole je super seznam in bi rekla, da je vse uporabno. Nisem pa vedela da imajo tudi bepaten.. samo za vlozke sem videla reklano, da imajo zdaj v tosami neke boljse od vir, ki so namenjeni za cisco. So veliki, vpojni in bolj udobni kot vir baje...

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1796
   RE: Marčevke 2017
12.1.2017 11:59:01   
Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: madjanca


IZVIRNO SPOROČILO: Sofie


Kopiram moj seznam. Mogoče je kakšna zadeva preveč, ampak nasvete sem dobila od prijateljic, ki so rodile pred kratkim. In so mi sporočile kaj so dejansko uporabljale oz. še kar uporabljajo.

Zame:
- blazinice za dojenje
- lanolin
- bepanthen
- mrežaste hlačke (v Lj. šparajo z njimi, rabiš svoje)
- veliki vložki vir

Za dojenčka:

- fiziološka raztopina (30x5ml) - za čiščenje popka, noska
- zloženci za čiščenje popka
- to.to kroglice vate (za obraz)
- to.to suhe krpice za umivanje (vlažne robčke bom jaz uporabljala samo na poti, doma vodo)
- to.to vatirane palčke
- bio razgradljivi vlažni robčki za na pot
- to.to hladilno mazilo
- milo za kopanje

Odlicno.. tole je super seznam in bi rekla, da je vse uporabno. Nisem pa vedela da imajo tudi bepaten.. samo za vlozke sem videla reklano, da imajo zdaj v tosami neke boljse od vir, ki so namenjeni za cisco. So veliki, vpojni in bolj udobni kot vir baje...


Bepanthena mislim da nimajo...jaz ga imam vseeno na seznamu, da ga ne pozabim kupit. Ja tiste vložke sem videla, bom vzela en paket, pa da vidim če so ok.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 1797
   RE: Marčevke 2017
12.1.2017 14:22:52   
diamantina
Joj, ti vir80 vložki so meni osebno prava katastrofa. Ne primejo se na spodnje hlačke, so ful veliki oz. debeli in zelo neudobni. Jaz samo komaj čakam, da preživim to čiščo in te vložke.

V MB je bilo mrežastih hlačk dovolj, ne vem, kako je zdaj, jaz si jih ne bom kupovala vnaprej, ker je zraven porodnišnice lekarna in mi bo šel nekdo kupit, če bo treba.

Glede fiziološke in popka imam jaz svoje mnenje in bom raje uporabljala alkohol. Fiziološko bom naredila doma in uporabljala samo za nos, če bo treba.

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1798
   RE: Marčevke 2017
12.1.2017 18:02:04   
Sofie

Ja sej vem, samo naša partonažna zahteva čiščenje popka s fiziološko. Pa se mi ne da kregat z njo.

Drugače pa so se gibi moje pupe čisto spremenili. Ni več takega intenzivnega brcanja, ampak se pa vidi vsak premik. Nekje do 7h zjutraj naštejem že 10 gibov. Je res aktivna. Me zanima kako bo potem.

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 1799
   RE: Marčevke 2017
12.1.2017 21:14:21   
zaspana zvezdica
Tosama ima ravni dans in jutri brezplačno dostavo v spletni trgovini, če bo katera na ta način nabavljala.

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1800
Stran:   <<   < Prejšnja stran  70 71 [72] 73 74   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  70 71 [72] 73 74   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?