|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  53 54 [55] 56 57   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrčki 2016
4.10.2017 10:19:53   
pikica 4
hej,

pia super da je zabava uspela. pri nas nimamo dneva odprtih vrat v vrtcu, saj kar je meni znano. bi mogla povprašat. ti kar oddaj vlogo, odkloniš še vedno lahko.

pupa in ribica že v službi, upam da se čim prej vpeljeta.

bučka jah polovico prihodka se pozna, probaš pa sprot vidiš, kako gre tudi glede ur. bravo za zobke, sedaj bodo pa vsi na enkrat.

ribica sem že pregledala oblačila, ki si jih zašila so krasna. imas dobre ideje.



za seznam, če se še prav spomnim:

10 mesecev 8250g, 71cm


mala mi že spi. moram izkoristit te zlate minute, za opravila. mi gre pa malo na živce ker ona še dvakrat spi, drugo rundo se vedno sitna zbudi. zvečer je pa ura 22 ko zaspi. sem probala za vikend da bi šla kasneje spat, pa se ni obneslo, mi je ob 3 zjutraj bedela za zjutraj, tako da njen urnik pustim pri miru me je izučilouser posted image


(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1351
   RE: Oktobrčki 2016
4.10.2017 12:36:20   
Pia*
Za v tabelo.

Danes namerjeno.

73cm in 8470g.

Sestra: joj pisek mali a ti mama kaj da za jesti?!
Sem rekla ne nic od lufta sva pridelali 8kg plusa. No pa sva bili s sestro zmenjeni!
Zdravnica je pa rekla izgleda dobrovoljcek tudi vidim da je zelo aktivna ( ji je razmetala pol ordinacije) tako da kilazo sploh ne bom nekaj primerjala ( sem si mislila hvala bogu). Nadaljujta naprej tako kot je...

Greva iz ordinacije, na cepljenje k sestri. Pia fulll pridna tudi zajokala ni. Pomavadi jaz bolje trpim, ko jo drzim.

Se posloviva in sestra pripomni " Pia, ker si bila tako pridna naj te mamica pelje v trgovini po zemljo"

Ah ja!! Sem bila tiho in si mislila svoje. Itak poslusam ze 12m kako je suha.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1352
   RE: Oktobrčki 2016
4.10.2017 16:45:02   
Malinca07
Sam da napisem mere za tabelo, da bo vse na enmu kupu, ostalo pokomentiram drugic :)
9 mesecev: 8.850g in 73cm
11 mesecev (sma mele pred 1.letom sistematskega, zarad vrteca, da je cepljena pred vstopom) 9.150g in 75cm
Vidim, da je moja najvecja punca in je ze konkurenca Svitu in Teotu :))

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1353
   RE: Oktobrčki 2016
4.10.2017 22:43:31   
nastja1
živijo punce kako ste? ojoj večkrat berem ko pišete pa kr ne najdem časa da napišem kaj :/ sedaj smo imeli 2 dni pestro.. groza. ga tako zobki mantrajo ko 3 naenkrat rinejo vn.. cele dane bil siten, ponoči ni mogel pančat.. jest je hotel samo juhico.. groza. pa sem mu mazala z calgelom, hladne obkladke dala.. nič ni pomagalo. danes je bilo malo bolje ko sta 2 zgornja prebila dlesen, spodnji še ni čisto. user posted image

najprej vsem puncam ki ste praznovali 1 leto iskrene čestitke..user posted image upam da ste vse lepo praznovale user posted image

bucka hehe sem se smejala ob tvojem postu.. sm res. ob 4h vjutro? a dej. user posted image ma dej tako kot si sama rekla.. nič se ti ne sekiri kaj pravijo šefi, itak zmeri neki težijo vsi zarad bolniških in nevem kaj.. ti kr boj lepo 4 ure in baš te briga.. sej ne dobiš milijonov vsak mesec user posted image ah to da pa moja G vidi po kilahk da bruham.. mislim da ne.. je tako neka čudna in sliši samo če ji izrecno kaj rečm, bere ne nič kaj vpišuje v materinsko knjižico sestra.. ah ja.. do 20.10 še imam pol bomo pa videli. user posted image oo super in za zobke in korake. user posted image user posted image vse naenkrat... user posted image haha kaj ste imeli pol nagovarjanja v trgovini.. user posted image ja sej imaš prav.. zakaj bi rdeče spuščale, modre pa ne? user posted image

pikica uh upam da bom vedla čez 3 tedne spol ja. sm tako firbčna da me bo razneslo user posted image ja na srečo grejo slabosti malo na bolje.. sicer zjutraj in zvečer še vedno obvezno bruham user posted image , ampak se mi je vsaj malo apetit povrnil..

ribica oo kako si lepo sešia. mi je zelo všeč majčka in hlačke user posted image hehe tudi pri nas je tako če zmanjka piškotov user posted image u potem imate kar pestro pri vas zjutraj user posted image ojoj samo kako te zdravniki gledajo otroke po tabelah, namesto da bi jih gledali če so zdravi, mobilni.. ne oni se nanašajo samo na tabelice user posted image kaj bo potem čez 3 tedne rekla za našega T? da je predebel? pa sploh ni, da bi imel debele rokice al obrašček.. ampak je pa dolg.. me kar zanima kaj bo.. user posted image

dansas o bravo za S da se je tako lepo vpeljal v vrtcu in še tako dolgo panča user posted image tudi mene zanima kako bi v službi, ker so tudi pri nas spremembe.. user posted image o tako priden je bil med cepljenjem? bravo. mene je kar strah kako bo pri nas. user posted image
ajoj naš T daleč najtežji v tabeli. bajsek user posted image pravi moja mami ja da kak pa bo če imava oba s partnerjem 180cm.. nemore biti pol mali nek piščanček user posted image

pia ojoj a kar tako ti je sestra rekla? a deej pa kaj jim pa je? ko da je mala podhranjena!! grr že zdej mi je dvignilo pritisk.. kakao je moralo biti šele tebi.. user posted image

zdej je 5 dan ko mali T spi v svoji sobi.. 2 dni je bilo kriza.. sedaj je pa že ok, se zbudi samo ob 2h za čas in zaspi naprej do 6h. user posted image morm potrkat po lesu.. imamo v planu zdej v kratkem kar kupiti mladinsko sobo da se navadi na posteljo, ker ko pride drugi da bo on v posteljici, T pa v svoji sobi na veliki postelji. user posted image
punce mirno noč.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1354
   RE: Oktobrčki 2016
4.10.2017 22:45:55   
rumena1
Pozdravljene punce.
Končno pišem, če bi se lahko jaz telepatsko z vami pogovarjala user posted image kak bi blo fajn , al pa če bi računalnik sam zapisoval moje misli,hihihihi uh
Ne vem kje naj začnem. Bom začela kar pri zadnjih zapisih.

Pia, tako me je nasmejala tvoja štorija pri pediatru. Eni res mislijo, da lahko kar vse rečejo. Še dobro da si ji dala malo tiho, pa tudi da se bila nazadnje sama tiho, ker se itak ne splača. Samo še bolj je človek slabe volje na koncu. Čestitke za prvo svečko in praznovanje. Mi praznujemo naslednji vikend in sem kar malce čustvena. Kar eno leto bo. Bomo pa tokrat praznovali s sestrično skupaj (njen sin ima dan za našo punco 2 leti). Mi je fajn, ker to pomeni, da bomo fantovo žlahto povabili naslednji dan in ne bo toliko ljudi naenkrat. Drugače je to skoraj 30 ljudi in je prava norišnica vse postrežt, mi tašča potem skos pomaga, pa mi tud ni fajn pol. Verjamem, da si bila izmučena po koncu praznovanja.

Dansas, ribicam, pupa: srečno mamice pri navajanju na delo in pri usklajevanju delo-družina. To so res težki in pestri dnevi. Se jih še zelo dobro spominjam pri sinkotu. Midve se še crkljava doma cele dni. Čeprav čisto nikamor ne grem brez otrok. Danes sem šla s sinom k logopedu in v knjižnico, brez najmlajše, in se mi je zdel cel luksus. Moram si izborit malo časa zase, ne vem kdaj sem šla kam sama na kavo. Vem, vem , da zdajle vse tri v luft skačete in si mislite, kaj tale jamra, kar naj počaka. da šla v službo…user posted image

Bučka moja, se strinjam, da sva si precej podobni. Pa ne samo zaradi otrok in slabih izkušenj s službo. Tudi drugače. Tole o službi, si se mi prav zasmilila zadnjič, ko si prečula noč zaradi nervoze pred sestankom. Mene še zdaj zvije, ko pomislim na staro službo. Čeprav, zdaj ko sem se rešila hudiča, se prav zlobno nasmejem, ko izvem od bivših sodelavk, da imajo vrhovna kakšne težave z zaposlenimi (ki, ji res delajo neummnosti). Karmauser posted image .
Ti si take sorte kaliber, kot js. Vedno najprej pomislim na druge, šele na koncu nase, če sploh. Borila si se za polovičko in če vam finančno znese vztrajaj. Pusti ti šefe in sodelavke, nadomeščanje je njihov problem ne tvoj. Jaz nisem upala it v bolniško v nosečnosti (nisem niti upala klicat zmaja), ker sem vedela, da bodo morali ostali nadomeščat moje ure, pa sem se sekirala in se komaj vlačila v službo. Pa nisem pokasirala kakšnega razumevanja. Sem brala v zadnjem letu knjigo »Na tesnobi« in šele ta mi je odprla oči, da ne znam sebe postavit na prvo mesto, ne doma, kaj šele v službi. Sem ozavestila in se nekaj časa trudila pa sem spet pozabila nase. V vsaki stvari se prilagodim mojemu dragemu glede službe in drugih stvari, zase pa ne poskrbim. Ne se jim dat, strah je najhujši problem, ker te ohrami in se težko kam premakneš. Pametujem, vem, ker jaz nisem presegla tega in se borila naprej ampak sem skenslala službo. Samo sem dala večkrat na vago in sem presodila da ni vredno.
Kako pa bosta uskladila varstvo za punč,i ko boš začela delat, ker je ne boš dala v vrtec? Zna bit kar težko verjetno, ko sta oba v istem poslu.

Pikica imava isti problem glede dnevnega spanja. Ne zmore samo enega spanca in mi gre spat drugo rundo prepozno (pred morjem je hodila prej spat). Potem jo zbudim, da ne spi predolgo ura pa je skoraj 10h, ko zaspi. Nič nimam časa zase. oz bedim potem dolgo, ko končno zadiham. Potem pa itak celo noč telovadi, 5-6x se zbudi, tako da ne vem več kako se človek počuti spočit oz. naspan. Kako sta se odločila glede vrtca?

Ribica krasno zabavo ste naredile s puncami iz porodnišnice. Oblačila pa so itak zakon to je čisto moj stil.
Nastja upam, da si boljše. Si verjetno že v pričakovanju zabave, ker praznujete dan pred nami.
Enkrat vam napišem še kako sem šla rodit punči, čisto filmsko. Zdajle se grem počasi zrihtat za spat in pa knjigo brat, sem bla v knjižniciuser posted image



(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 1355
   RE: Oktobrčki 2016
5.10.2017 9:29:01   
bucka*
Jutro!
Nastja, najprej se moram popravit: prve svecke in prvi koraki so na druge leteli, mi smo sele pri prvih zobkih user posted image

Pia, sem vceraj brala tvojo prigodo in ce bi lahko, bi stopila iz telefona in sestri primazala najvecjo mozno klofuto!!!!! Se mojemu sem prebrala, mi kar ni slo iz glave...
Mi mamo pa tako fajn ekipo tam na pediatriji, da jih prav rada vidim. Na obeh straneh, zgovorne in prijazne sestre. Pa ne na Jesenicah, da ne bo pomote, jih vozim v nizje konce :-)

Mi se spet pridruzujemo bolanckom, vcerej sem dala puncko v varstvo, da bi malo pospravila, me pa klicejo iz vrtca, naj pridwm po fantka, ker je bruhal :-/ no tok o pospravljanju :-/ danes je doma, ima malo vrocince, zabit nosek, malo kaslja. Podobno tudi puncka :-/

Rumena, a ves da si grem ze na zivce. Nisem navajena jamrat in ponavadi me stvari ne vrzejo tako iz tira. Saj se bo pomirilo, zdaj smo led prebili. Se pa vcasih zbudim ponoci in zacnem premisljevat... potem pa kar ne spim...
Sta mi rekla, da bom morala prit 5x po 4 ure. Pa sem rekla, a ne bi blo bolj prakticno, da oddelam tri sihte po 6,6,8 ur ali kaj podobnega? Ja to se pa ne sme! Inspekcije hodijo skos! Grem na csd, tam vprasam - tudi oni trdijo da se to ne sme. Da mora biti 5x 4 ure, 5x5 ur, 5x 6 ur..... da pa nekatere v merkatorju naprimer se zmenijo tako, da delajo vsak dan po 6 ur, zato da so nedelje frej. In jo gledam... ja kaj pa na nacin pridobijo??? Ja, nedelje so frej! ( mi rece ena, ki dela celo zivljenje samo dopoldne v pisarni in se vsak petek ob 13h pobere na frej vikend!!!) Brez zamere, vsako delo ima svoje zanke, ampak nekdo, ki ima vedno vikende frej, tezko razume, kako izgleda, ce imas delovnik 24/7. Vsi prazniki, vse.
No, jaz se domov odpravim porazena in tuhtam... vsak da po 4 ure se vozit tja. Potem mora nekdo drug pridt za druge 4 ure. Pa se njega placat malico in prevoz... sef me bo zivo pozrl! In mi crvicek ni dal miru in sem ob enih ponoci pisala mail na inspektorat rs za delo. Kar na vseh 5.mailov, ki so na spletni strani sem poslala svoje vprasanje in prosila za strokoven odgovor. In sem ga dobila. Vceraj. Iz Murske Sobote. SE DA!!!
Ce podpiseva aneks, v katerem dolociva, da bom delala 3x na teden po x ur (vsota mora biti pa 20), potem lahko tako delam. ALELUJA! T bo najbrz tud delodajalcu bolj pogodu, ce pa ne, je pa sam kriv, da se ni tako odlocil :-) pisem samo zato, da veste, ce vas bo kdo kdaj vprasal, ali pa ce boste same potrebovale pri naslednjih otrocih...

Sem pa s tastom govorila zadnjic... pravi, da ne zgledam najbolje :-) pa sem mu rekla (se je fino pogovarjat z njim, je bivsi ucitelj in se aktivni pisec poezije) da nisem prava, da se ne pocutim najbolje. Da sem preobremenjena in preutrujena, pa sploh ne od opravkov in dela, ampak da ne vem... enostavno to nisem jaz. Ni prave volje, energije, zelje... za nic... pa mi je pokazal neko knjigo o tesnobi (ce ni prav ista!), da je baje dobra. Sem rekla ja, najbrz bo to to. Tesnoba je dober opis mojih obcutkov...

Ja rumena, vedno drugi. Tud jst se skoz vsem prilagajam in skrbim da niso utrujeni, uzaljeni... vcasih potem prekipim in si kaj izborim, pa imam se takrat slabo vest :-/
Tko da s tega vidika se veselim sihta (sploh ker ga bo v vsakem primeru samo pol), da se malo odklopim od teh vsakdanjih stvari in sem malo med ljudmi.
Tudi tebi, ce bi nasla naprimer delo s polovicnim delovnim casom, pripada potem polna delovna doma in polni prispevki, urejas na csd.

No tok o tem, zej bom pa res nehala s tem najedat. Itak me bo najbrz kar razzrlo :-)

Puncko imam pa pridno in lustno, ful se rada zoga in lista po knjigicah. Potem pa tako ceblja da jo je veselje poslusat :-) fantek me pa preizkusa, je lump na kubik :-) aja, se je pa nasa E zadnjic kar spustila in kar stala nekaj casa :-) potem se je pa zdrznila in padla na rit :-)

Lepo se imejte punce, pa javite se vsaj vsake toliko, smo kar pridne cvekice :-)

(odgovor članu rumena1)
Neposredna povezava do sporočila: 1356
   RE: Oktobrčki 2016
5.10.2017 11:04:21   
rumena1
Bučka bravouser posted image user posted image user posted image . Super, da ti je ratal pridet do te informacije in hvala, ker si jo delila z nami. Jaz si v resnici želim polovični delovni čas tole prvo leto, če bo ratalo, drugače pa kar mi bo življenje prineslo tako pa bo. Čestike za zobke. Pa ne se sekirat, človek ni vedno na vrhuncu svojih moči samo o tem zelo radi ne govorimo. Počutimo pa se vsi velikokrat za en drek. Sploh prvo leto po poroduuser posted image . Jaz sem si odpočila na morju in sem nabrala novih moči, samo že spet padam v eno čudno rutino, ki mi ne ustreza.

Sem napisala vse druga včeraj samo kakšen vragec je moja punči neuser posted image . Končno se tudi sama kaj zaigra, knjige so jo začele zaminat, najraje jih listauser posted image , zna pokazati kužka, muco, pujsa (dva od teh tudi oponaša). Hodi rada ob opori, drugače je pa zelo previdna. Ji pa spet rastejo zobje, zgoraj in spodaj, in je sitna ko driska. Kar za mano hodi in jamra, cvili... Ji dajem grisine za čvečit da si počoha dlesni.

Ji grem nohte postrižt. Spi zunaj v vozičku (še kar, čez dan redko spi noter) in se jih v spanju lotim. drugače ne da miru. Potem pa kava in pospravljat, če se ne zbudi prej.

Lep dan vsem

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1357
   RE: Oktobrčki 2016
5.10.2017 12:10:04   
dansas

OKTOBRČKI 2016

(datum rojstva
nick, ime user posted image , gestacijska starost
mere: teža, višina, obseg glave)


25.9.
dansas
: SVIT (39+1)
od rojstvu : 3710 g, 52 cm, 36 cm
½ meseca: 4430 g
1. mesec: 5190 g, 56 cm, 38 cm
1½ meseca: 5700 g
2. mesec: 6075 g, 60 cm, 39,5 cm
3. mesec: 6900 g, 66 cm, 41 cm
4. mesec: 7170 g, 66 cm
5. mesec: 8070 g, 68 cm
6. mesec: 8800 g, 72 cm, 44 cm
9. mesec: 9680 g, 75 cm, 45 cm
11. mesec: 9800 g, 77,5 cm, 45,5 cm
12. mesec: 10,33 kg, 78 cm

29.9.
Pia* : PIA(40+0)
ob rojstvu: 3050 g, 51 cm
1. mesec: 3390 g, 54 cm
2. mesec: 4290 g, 57cm
3. mesec: 4790 g
5. mesec: 5585 g, 63 cm
6½ meseca: 6245 g, 66 cm
9. mesec: 7780 g, 71 cm
12. mesec: 8470 g, 73 cm

05.10.
Suziiika : ALEXIS ()
ob rojstvu: 3240 g, 49 cm

07.10.
Ribica ** : ERIN (39+0)
ob rojstvu: 3520 g, 50 cm, 35 cm
½ meseca: 3660 g
1. mesec: 4150 g, 53,5 cm
2. mesec: 4820 g, 57 cm
3. mesec: 5450 g, 60,5 cm
4. mesec: 5940 g, 63 cm
5½ meseca: 6720 g, 64 cm
6½ meseca: 7360 g, 66,5 cm
9. mesec: 7730 g, 70 cm
12. mesec: 8300 g, 73 cm

12.10.
nastja1
: TEO ()
od rojstvu : 3360 g, 51 cm
1. mesec: 4800 g, 54 cm
2. mesec: 6100 g, 60 cm
3. mesec: 7200 g, 64,5 cm
4½ meseca: 8200g in 66 cm
6. mesec: 9300 g, 71 cm
9. mesec: 10,7 kg, 75 cm

Pupa88 : DEKLICA ()
ob rojstvu: 2710 g, 48 cm
1. mesec: 3490 g, 51 cm
2. mesec: 4390 g, 58 cm
3. mesec: 4930 g, 61 cm
4. mesec: 5860 g, 63 cm
5½ meseca: 6960 g, 65 cm
9. mesec: 8400 g, 75 cm

13.10.
rumena1 : VITA (39+0)
ob rojstvu: 2990 g, 51 cm, 32,5
1. mesec: 4290 g, 54 cm, 35,5
2. mesec: 4920 g, 57 cm, 37
3. mesec: 5750 g, 62,3 cm, 39
6. mesec: 7430 g, 66,2 cm, 41
9. mesec: 8330 g, 70 cm

28.10.
pikica4 : NEŽA (37+4)
ob rojstvu: 2990 g, 49 cm
2. mesec: 5300 g, 58 cm
3½ meseci: 6250 g, 62 cm
4½ meseca: 6850 g, 65 cm
6. mesec: 7680 g, 68 cm
10. mesec: 8250 g, 71 cm

30.10.
Malinca07 : ELA (38+2)
ob rojstvu: 3500 g, 52 cm
1. mesec: 4260 g, 54,5 cm
2. mesec: 5290 g, 58 cm
3. mesec: 5930 g, 61 cm
4. mesec: 6550g, 65 cm
5. mesec: 7050 g, 67 cm
6. mesec: 7400 g, 70 cm
9. mesec: 8850 g, 73 cm
11. mesec: 9150 g, 75 cm

4.11.
bucka* : EMA (38+4)
ob rojstvu: 3090 g, 52 cm, 35,5 cm
2. mesec: 4950 g, 59 cm, 37 cm
3. mesec: 5700 g, 60 cm, 39 cm
4. mesec: 5900 g, 63 cm
5. mesec: 6500 g, 65 cm
10. mesec: 8000 g, 71 cm


(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1358
   RE: Oktobrčki 2016
5.10.2017 13:20:52   
Pia*
Bucka jaz sem se ze navadila proviciranja. Mi je pa vsec zdravnica, ker ko sestra kokodaka o Piini tezi jo zdravnica sploh vec ne poslusa.
Me je pa na zacetku velikokrat prizadela ( da sem doma jokala). No pa je potem moj rekel, da se ne bova sekirala, da Pia je dobre volje in ima polne plenice. Poje pa pac toliko kot rabi. Zal ni nek hudi gurman ( ji ni zameriti, ker mama tudi ni).

Mi2 sva imeli katastrofalno noc.
Pia kaslja, nos zabasan po drugi strani ji pa dobesedno tece vn.
Vrocine nima.
Kako ji lahko pomagam se razno z fizolosko in ciscenjem nosa?



(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1359
   RE: Oktobrčki 2016
5.10.2017 16:43:12   
bucka*
Pia, se dobro da je vsaj zdravnica ok. Itak nimas kej, otrocki so razlicni, silit jih pa tudi ne mores. Mejhne mamice imamo mejhne otrocke, suhice imate suhcane, velikani pa velike user posted image kar poglejte tabelico, da je tako :-) in tako tudi mora biti! :-)

Glede prehlada... nasa je ista, pa kaj drugega ne pocnem kot ti. Edino s fiziolosko ne pretiravat, uporabljaj jo le takrat, ko imas obcutek, da se je nosek malo spraznil. Dokler je ful poln, mogoce se malo pocakat s fiziolosko. Midve samo prazniva (kr velikrat, ene 5x, 6x na dan - ponoci pa k sreci ni treba)

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1360
   RE: Oktobrčki 2016
5.10.2017 16:51:19   
bucka*
Pia, se dobro da je vsaj zdravnica ok. Itak nimas kej, otrocki so razlicni, silit jih pa tudi ne mores. Mejhne mamice imamo mejhne otrocke, suhice imate suhcane, velikani pa velike user posted image kar poglejte tabelico, da je tako :-) in tako tudi mora biti! :-)

Glede prehlada... nasa je ista, pa kaj drugega ne pocnem kot ti. Edino s fiziolosko ne pretiravat, uporabljaj jo le takrat, ko imas obcutek, da se je nosek malo spraznil. Dokler je ful poln, mogoce se malo pocakat s fiziolosko. Midve samo prazniva (kr velikrat, ene 5x, 6x na dan - ponoci pa k sreci ni treba)

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1361
   RE: Oktobrčki 2016
5.10.2017 18:16:37   
Ribica **
Jaz tudi nisem bila zadnje dni v najboljši koži in mi nekako zmanjkuje časa za vse, pa potem nič ne napišem, razen stavek, dva prek telefona. Prehod v službo je zelo naporen, včeraj dopoldne sem bila čisto obupana, popoldne je šlo na bolje, ko sem sama začela stvari delat. Težko mi je, ker sem spet zamenjala delo in se ne znajdem. Pa še, popoldne mine tik tak, dva dni sem še kuhala (ob 17.30, ko smo prišli
domov). Pa pospravit je še vedno treba, en dan sem z malo zaspala ob 20h za eno uro, ob 22h sem komaj prišla k sebi, noči so bile obup. Danes je bilo bolje, je samo enkrat jedla. Pa pe za RD v soboto imam en kup dela, ampak bo že. Še dobro, da nimam časa preveč razmišljat kaj prinaša jesen in spremembe kar se širšega družinskega življenja tiče, ker še nimam energije še za to.

Pia, saj sta najini mali na istem, meni niso nič kaj težili, sam da je mal lahka, ker je pod 50%. Pa kar naprej in raznoliko jé, tudi piškote. Ampak ne moreta biti najini mali neki težkokategornici, če midve nisva, kot pravi bučka. :)

Pri nas jebza dobro jutro treba brat prepovedane knjige (z okenci za odpiranje, teh nina na dosegu), kaže s prstom in dela ta in ukazuje kam je treba, hodi ob opori in prevaža vozičke po stanovanju in kar naprej čeblja. Lepo zlaga kocke in igračke v lončke in posode, dojenčke stiska, zadnjič je enemu žemljo daajala za jest. :) luštna je, ampak trmasta . Uf, če bo po meni, sem ga naskrala. :)) ima pa fuuul rada otroke in živali.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1362
   RE: Oktobrčki 2016
5.10.2017 22:25:46   
bucka*
Ribica, boga si user posted image
Ta prehod je vedno tezek in tezko je bit ob vsem tem se "super mama". Sploh ker se med porodnisko moski del ponavadi malo razvadi in jih je treba malo v rit sunit, da spet postanejo bolj aktivni v gospodinjstvu :-)
Se mi zdi, da je pri prvem otroku to najtezje, ko zivljenje ni vec tvoje, ampak njihovo. Pri naslednjih so pa druge tezave potem :-)
Saj bi ti rekla da bo bolje, pa iz lastnih izkusenj vidim, da ne bo user posted image
Drzi se, nase ne pozabi, vcasih je treba malo izprezt, pretehtat kaj lahko "ostane zadaj" in kaj je res nujno. Ker hobotnice ravno nismo, ceprav bi vcasih kar morale biti user posted image

Naj vam noc mine mirno user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1363
   RE: Oktobrčki 2016
6.10.2017 15:43:03   
Pia*
Ajoj kaj me vse se caka!
Ribica upam, da se hitro navadis.

Punce eno vprasnje. Koliko placujete vrtec oz. Ga boste.
Jaz sem danes govorila s socilano delavko v vrtcu in ko mi je povedala ceno me je vrglo na rit.
Da grem delati za 4ure bomo z mojo placo krili vrtec.
Namrec pri nas je cena za jasli 385eur. Si ne upam predstavljat ribica koliko imate vi v Ljubljani, ce imamo mi bogu za hrbtom tako ceno.

Se eno vprasnje! Ali vasi jejo sami? Dansas ali Svitu pomagajo kaj vzgojiteljice ali se mora otrok sam potruditi?

Hvala za odgovore.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1364
   RE: Oktobrčki 2016
6.10.2017 16:20:44   
bucka*
Pia pri nas je cena jasli cez 400€. Je pa tako, da oddas vlogo na CSD in ti oni glede na dohodke izracunajo %, ki ga bos placal. Jaz sem pred E placevala 35%, kar nanese priblizno 140€. Zdaj ko je vecji imam manj, pa se odkar sta dva, so mi naracunali 30%, to je okrog 120€.

Preden jo bos imela v vrtcu, oddaj vlogo na CSD. Oni potem preracunajo doklade in vrtec, vse v eni vlogi. Je pa tako, da ce bos delala polovicni cas, moras tudi to povedat, tudi to upostevajo. Ampak samo 20ur na teden, ce gres za vec, se ne steje v doklade.

Mi smo imeli danes lep dan. Fantka imam doma, ker je bogi, ampak smo sli vseeno malo ven, na soncka. Smo se imeli prav lepo, pa tudi priden je bil za spremembo. Potem je doma zlagal kocke, knjigice sva gledala, medtem ko je puncka itak ze omagala :-)

Ribica, nasa je precej podoben kaliber kot vasa :-) ful ma rada otroke in zivali, v trgovini jih glasno ogovarja, na sprehodu pa tudi vsakega kuza "oblaja". Zna bit pa tud taka lumpa in potem tak jok, kadar ni po njeno... najprej se mi pa seveda smeji, ker se ji dobro zdi da nagaja :-)

Vceraj sem sla pozneje spat, pa sm bla potem, ko se je zbudila (okrog dveh) tako zadeta, da sem ji rekla naj da mir in se je ene 10min jokala, potem pa zaspala nazaj in se zbudila sele zjutraj :-) bom probala kar ukinit vmesno zbujanje, ce bo le slo tako gladko :-)

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1365
   RE: Oktobrčki 2016
7.10.2017 21:30:42   
dansas
Dragi punci (Ribica in Erin, seveda;), že cel dan mislim na vaju, kako lep dan imate za žur v (lepih) krajih... upam, da ste lepo praznovali in VSE NAJBOLJŠE za prvo svečko! user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1366
   RE: Oktobrčki 2016
7.10.2017 22:28:57   
bucka*
Ribica vse naj naj! Tudi jaz mislim na vaju ze cel dan :-)

user posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1367
   RE: Oktobrčki 2016
7.10.2017 23:12:57   
Ribica **
Hvala, punce. user posted image Res je bil lep žur in krasno sonce! Mala je z enournim spancem od LJ do NM oz. še malo naprej zdržala pokonci do 20.30, ko je omagala v avtu, doma sem jo pa samo podojila in dala v posteljico. Jaz sem c-r-k-n-j-e-n-a, ampak je bilo vredno. Mami mi je pripravila ful dekoracije, včeraj sem ob polnoči še zastavice šivala, pa dve torti ... Ta teden zdaj bo še pester, služba + šivanje, pa vrtec, potem pa upam, da se malo umiri. Nimam časa za počitek.

Sem se pa včeraj cel dan sentimentalno spominjala dogodkov od lani, od tega, kdaj so se začeli popadki do odhoda v porodnišnico. Prijateljica je poiskala še najin klepet po FB, da sem bila ob 4:10 odprta 8-9 cm in da imam EA. user posted image Pa tudi, da je bila prejšnja noč neprespana kot letos, samo da sem potem popoldne dve uri spala, kar letos seveda nisem. user posted image Sta pa vsaj to noč obe (mala in pes) lepo spali, tako da upam, da danes ponovita vajo. Spodobilo bi se in pravično bi bilo. user posted image

Pia, vrtec delno financira občina, mi pademo v 5. razred, ker nam upoštevajo stan. kredit. Se mi je oddahnilo, ker bomo plačevali 70 € manj kot sem planirala - pred porodniško so nas namreč uvrstili v 7. razred in tudi zdaj, ko sem računala, je tako kazalo, ampak ker nikoli nisi ziher, kaj ti kje upoštevajo, smo vendarle padli v 6. razred. Tako da bom plačevala okrog 150 €. Odločbo še čakam, v vrtcu so mi povedali. Je pa treba na csd en mesec pred vpisom (po pogodbi) oddat vlogo za znižano plačilo, ena obsežna vloga je za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1368
   RE: Oktobrčki 2016
8.10.2017 13:15:21   
Pia*
Ribica in draga Erin upam, da sta imel pravljicno zabavo ( 7 je res pravljicna stevilka). Mala žabica vse lepo ti zeliva.

Hvala za informacijo. Potem se lahko zgodi, da nam celo stanovanjski kredit upostevajo in ne bomo vec v 8. Razredu. Bog daj da bi bilo to se pri nas! Ker v nasprotnem bom jaz delala za vrtec.
Grem pa hitro izpolnit vlogo za csd.

Mi smo tudi se vceraj praznovali. Je prijatelcek od Pie prisel iz gorenjske. Mi je ratalo celo speci vegansko torto. Katere danes ni vec!
Namrec mali od prijateljice je tudi alergik in sta oba na dieti. Pa se mi je zdelo fer, da tudi mamice mal gresiva s sladkimi dobrotami.
Sicer je kazalo, da bo torta samo za slikati in potem vrsti stran. Res me je skrbelo, ker je bila brez jajc, mleka, margarin in nisem navajena, da tega ni. No na koncu je izpadla dobra.

Sploh ne morem verjeti, da ze pihamo prve svecke in se pogovarjamo o vrtcih in sluzbah. 3x se okol obrnemo bomo pa jih imele v solah. :(

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1369
   RE: Oktobrčki 2016
8.10.2017 17:52:08   
pikica 4
user posted image user posted image vse najboljse mala erin user posted image user posted image

Sem vesela da je zur uspel.


(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1370
   RE: Oktobrčki 2016
10.10.2017 9:39:37   
Pupa88
Ribica in E VSE NAJ NAJ!! Sem malo pozna, mi ne znese vse zrihtat. Me veseli da ste se imeli super.

Mi se tudi pripravljamo za RD, no jaz se, mož pomoje niti ne ve da je to soboto, ampak kaj čem..moški in datumi pač. Sem pa tudi jaz že cel teden sentimentalna, se mi zdi kot da je bilo včeraj ko sem rodila pa je že eno leto skoraj! ufff..

Pia .. lahko recept za tortico? jaz moram tudi neko tako varjanto naredit za mojega malega alergika doma... itak je najbrž ne bo jedla, ampak za sliko pa mora bit user posted image

Bucka.. mi na primorskem bi rekli DRŽI TRDNO!! .. sej bo, ne se pustit...hehe, zanimivo da ti jaz to govorim ko sem včasih ista kot ti. Ampak napisati je lahko, v praksi pa sej veš... uglavnem drži se. Izkoristi vse kar ti pripada user posted image

Dansas: Kako se ke S navadil spanja v vrtcu? Je zaspal brez dojenja že preden je šel v vrtec? mene to najbolj skrbi, ker mi drugače noče spat kot z uspavanjem na joški...no zdej odkar jo mož čuva, spi tako da jo pelje z avtom...AAA čisto je bo razvadil... user posted image

Nič grem delat nazaj, konec pavzice user posted image

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1371
   RE: Oktobrčki 2016
11.10.2017 9:29:38   
bucka*
Hej punce!

Hvala za podporo :) morm rečt, da me tudi moj zelo podpira, kar mi je v pomoč (če že v gospodinjskih opravilih peša) :)
V ponedeljek sem dobila aneks in ga podpisala, napisal je, kot sem predlagala, čeprav je najprej rekel da ne bo. Tko da imava v aneksu določeno da delam ali 5X4 ali 2X8+4, ali 2x6+8, glede na potrebe in dogovor. Tedensko ne sme presegat 20ur, dnevno pa ne 8. To mi zelo ustreza in sem bila vesela, vem da tudi njemu to bolj prav pride, čeprav je še tako jezen, da me niti pogledal ni, ko sem prišla. samo rekel je: mater imam dela s tabo! poslovodkinja (njegova žena) mi je pa na vprašanje, če mi je pripravila uniformo odgovorila: nekej boš že oblekla, ko prideš! user posted image
Kakorkoli, s svojim odnosom samo manjšata mojo slabo vest in kažeta svoj pravi obraz. Jaz sem tak odnos prerasla tam nekje na faksu, vračam se kot pridna in spoštljiva delavka, poskrbela bom, da bo delo opravljeno tako, kot se od mene pričakuje, potem grem pa domov k družini :) Pripombe ignoriram.

No zdej pa k naši sončici :) a niso luštni ti naši otročički, čisto vse skrbi odženejo s svojim nasmeškom user posted image zelo rada se igra s knjigicami, ogovarja narisane podobe, zna oponašat kuža in avto, pa seveda dinozavra user posted image (to je bratec kriv user posted image ) zelo je že spretna, stoji zelo stabilno, ne upa pa naredit koraka, ali nekam prestopit. Bolj sigurno je puzanje :) zadnje čase med igro velikokrat pride k meni, se dvigne ob mojih kolenih in se z glavo stisne k meni user posted image pa poljubčke deli, z odprtimi usti, pa še jezika da ven, tako da jim pravimo kar fancozi user posted image

Ribica... saj ne vem če naj sploh napišem... zaljubila sem se v jeans krilce!!! ne da mi miru, tako zelo si ga želim! :) vem, da si extra obremenjena, ampak če bi bila slučajno kakršnakoli najmanjša varianta, da mi ga zašiješ, bi ti bila od srca hvaležna!!! piši mi zs ali sms, če je sploh opcija :)

no tok zaenkrat, javite se kaj, čeprav na kratko, fino vas je brat :) baje prihajajo lepi in topli dnevi, upam da jih lepo izkoristite!!! :)

(odgovor članu Pupa88)
Neposredna povezava do sporočila: 1372
   RE: Oktobrčki 2016
11.10.2017 9:41:35   
bucka*
aja še nekaj... tiste ki imate težave z dvema spancema... tudi meni včasih hoče spat že pred deseto zjutraj. pa sem žleht in jo peljem na sprehod. v vozičku pa potem ne zaspi vsaj še kakšno uro, ker je preveč firbčna :) ko prideva not, je ura okrog 11h, takrat jo pa podojim in dam spat :)
će spi vsaj dve uri, ima do večera dovolj.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1373
   RE: Oktobrčki 2016
11.10.2017 11:36:08   
rumena1
Bučka čestitam za opravljeno. Upam, da si ponosna nase, da si si izborila pravico, ki ti pripada ne glede na vse ostale. Še mene si spravila v dobro voljo.

Ribica čestitke za rojstni dan za nazaj, sem vesela, da je uspelo praznovanje.

Pupa vi tudi praznujete ta vikend?. No potem smo pa že tri. Nastja vi tudi a ne? Mi imamo prvi rd na petek 13user posted image . Ne morem verjet, da je že leto okrog. Pia veš prvo leto se res hitro obrne ampak do šole pa ne gre tko hitrouser posted image . Boš videla, vmes si boš še enega zaželela, pa boš spet na začetkuuser posted image . Moj sinko gre drugo jesen že v šolo me je kar groza te misli ampak mi bo lažje ker imam še punči majhno.user posted image

Aha, oblubla sem mojo porodno štorijo. Je bistvu zelo kratka. Zbudila sem se 6.15 in šla na wc videla kri in takoj vedela, da so bolečine manjši popadki. Pa nisem neki panike delala saj človek ne rodi kar takoj. Smo spravili sinkota v vrtec in povedali, da gremo rodit. Sem imela popadke samo zelo neredne in različno močne pa jih nisem resno jemala. Napaka!!!. Od doma sva šla 8.15 do celja imam približno 50 min vožnje. Itak je bila gužva in vse rdeče luči. Punce rodila sem ob pol 10h. Pol poti do pordnišnice sem predihavala komaj dihala moj je bil čisto tiho in se je koncentruri samo na vožno vmes pa razmišlju, kje vraga bo ustavu, če bo treba (se peljemo mimo dveh zdravilišč). Skratka ko sva prišla do porodnišnice nisem mogla ne govorit, ne hodit ne ležat...Komaj sem se spravila iz avta, da sva vstopila. Je bla kar panika, ko videli kakšna sem. Je rekla sestra da me mora pregledat, js pa nč mogla več. Me pogleda in reče"gospa vi boste zdajle rodila". Skor me je kap, sem vedela, da imam podatke na kratek čas samo ne da sem že toliko odprta. Je priletelo eno 5 babic in sem mogla kar rodit. Sem rekla naj mi dajo neki probi bolečinam samo kaj bi pa mi dali, če sem mogla samo še rodit. Komaj sem zmogla bolečino in porod. Pravijo nekater fajn, ko je šlo tak na hitro. Seveda samo ne tak hitro to je blo čist preveč adrenalinsko. Skor, da nisem v avtu rodila. Pa tko fajn ruka na cesti. Madona mam kar solzne oči.

Pikica uspela sem kupit marelco. Aleluja. Je imej moj službeno obveznost blizu LJ pa sem rekla zdaj pa bo, ker tle v bližini ni nič. Kupila sem moon marelo za 30e zraven pa še zimsko vrečo za 20e. Voziček super majhen, lahek, okreten. Malo je blago na določenih delih pikasto od obrabe mapka mene to ne moti. Važno da je funkcionalno.user posted image

Pri nas razsaja neka trebušna viroza in si jo samo podajamo po hiši. Najprej sin malo driske, potem je zvilo mojega. meni je bilo samo čudno malo v trebuhu. V ponedeljek se je pa samo stopnjevalo, slabo, driska potem pa nenormalni krči v trebuhu (skoraj kot porodni). Na hard je blo potem pa sem bruhala in mi je odleglo. Sem še malo rahla v trebuhu in v fizični moči, ampka sem ok. HUh. ****.

Danes sem končno uspela naročit Brodike, upam, da pridejo do petka, ko ima punči rd.

Nč, grem še kaj postorit ko spi potem pa itak ven na sonce. Kak je fajn, ko so spet topli in lepi dnevi. Jaz cela važna in vesela vozičkam z novim vozičkom, mali je tud fajn ker ima drugačen položaj kot v "domačem"terencu"

Lep dan vsem

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1374
   RE: Oktobrčki 2016
11.10.2017 12:35:11   
Pia*
Pupa recept za torto:

Biskvit:
Biskvit:
1.5 skodelice moke (jaz sem dala piro)
1 sk. kakava v prahu (dm ga ima veganskega)
1 vanilin sladkor
0.5 sk. agavinega/javorjevega sirupa
1 sk. rastl. mleka
1 pecilni prašek

Pekla sem na 180 stopinj, toliko časa, da je izgledalo pečeno, po vrhu razpoka. Probaš z vilico.
Jaz sem imela tortni pekac 26cm in sem vse sestavine merila v loncku za 2dc. V kolikor imas vecjega uporabi vecji loncek.

Ko se je testo ohladilo sem ga navlazila z kompotom.
Na njega sem polozila ribez in borovnice ( vse sem imela se domace v skrinji).

Nadev:
2 cokoladna pudinga (dr. Oetker ima brez sledi pudinge)
3dc rizevega mleka
3dc kokosovega mleka
2x kokosova smetana
2x zelatina (ali agar agar)
Jaz sem z obojim poslusila ampak ni bilo nobene razlike. Zelatina pa tudi gre skozi pri nasih dietah.

Puding skuhas v 6dc mleka (pac po navodilih z vrecke). Jaz sem sladkala z agavinim sirupom.
Pride kar gost!
Zmiksas smetano. V njo vlijes puding in miksas ( pride dobesedno tekoce, ne se ustrasti). Dodaj zelatino v prahu ali agar agar in pomiksaj.
Potem pa to pocasi (jaz sem prehitro in je bogi ribez razmetalo naokoli je bila v sredini manjsa luknja brez sadja) nalij v tortni pekac. Pocakas cez noc in je super trdo. Oziroma taka puhasta krema pride.

Potem pa okrasih po zeljah. Jaz sem stopila na kokosovi mascobi plamil mlecno cokolado (veganska) in torto oblila.

To bi bilo to!

Pa dober tek!

P.s. torta ni tako sladka kot navadna. Sedaj ce imas fulll sladko rada bos morala vec sladkorja dati. Ali pa zamenjati agavin sirup z sladkorjem.

(odgovor članu rumena1)
Neposredna povezava do sporočila: 1375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  53 54 [55] 56 57   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  53 54 [55] 56 57   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?