|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 9:34:10   
bauko
Evo me iz prvega pregleda user posted image sem 7w in 6d,tako da jutri vstopam v 8. teden. Srcek bije,vse zgleda ok,tako da sem zelo vesela. user posted image naslednji pregled imam konec novembra,takoj po nuhalni in dht (sem 35+,zato me je kar avtomatsko narocila).
Sla sem tudi dat kri,zaradi preverjanja toksoplazme in za to ni treba biti tesc. Krvne skupine mi niso rabili preverjati,ker seveda veljajo testi iz prve nosecnosti,pa tudi za ta test ni potrebno biti tesc.
Tako da mi res ni jasno zakaj bi morala katera biti tesca,razen na pregledu za sladkorno.

Ko sem ze pri tem-a katera ve,a lahko odklonis ta test?

Bodite lepo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 9:36:56   
bauko
Aja,se to: uradni pdp je 1.6. user posted image plodek je velik 1,45 cm ☺

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 10:29:11   
Anonimen
Meni so prvič delali vse te krvne teste skupaj, če se prav spomnim. Sem pa menjala G in zgleda je tu drugačen sistem user posted image se pa bojim testa za sladkorno, saj sem prvič bila celo nosečnost na inzulinu, baje je 90% možnosti da bo drugič spet tako user posted image
Nevem pa kako je glede zavrnitve...
Anonimna S

(odgovor članu bauko)
  Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 11:18:34   
MalaMavrica
Pozdravljene punce, še ena nosečka tukaj, ki se je razveselila pluska. To bo moj drugi malček. PDP naj bi bil 11.6., prvi pregled pa šele 10.11. .... uf komaj čakam.
Me pa kr malo skrbi, ker se niti malo ne počutim noseča. Pri prvem sem bila za umret utrujena in slabosti so se pojavljale,sicer bruhala nisem ampak je bilo vseeno neprijetno. Sedaj pa še nič od tega. Mogoče še pride... Čestitke tudi ostalim s pluski :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 12:38:27   
Southeast
Js se v zivljenju nisem rabila bit tesca med nosecnostjo, edino pri kontroli za sladkor.
Ja, lahko zavrnes pregled, seveda, na lastno odgovornost. Js ga bom delala tudi v tretje. Se mi ne zdi slabo, da to opravis, res pa je, da vsako leto nizajo mejo in jih gre veliko potem k diabetologu.

(odgovor članu MalaMavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 12:48:16   
bauko
Ta nosecniska sladkorna...ne vem no,iz prve roke (predstojnik ginekologov v x bolnisnici(raje ne omenjam kateri)) mi je v oci povedal,da je vecina teh diabetesov larifari,ker jim je vaznejsi profit zaradi prodaje testov. in tako kot je rekla predhodnica-umetno nizajo mejo,tako da vec nosecnic pade v rizicno skupino. Tako da se meni to zdi mucenje,tisto spikanje in sok za telo z vsem tistim cukrom na tesce. ...no,taksno je pac moje mnenje in jaz tokrat ne bom sla. user posted image

(odgovor članu Southeast)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 13:03:23   
Anonimen
Jaz bom na testiranje šla... bom pa zelo premislila, če se bom res filala s tem inzulinom. Ker na koncu nosečnosti je bilo že grozno mučno se pikat v trebušček in tega me je najbolj strah v nosečnosti. Potem pa še ne smeš nobene dobrote jest... grozno mučenje, ko bi ubijal za čokolado user posted image vem pa, da je že vsaka druga nosečnica v tem...
Punce kaj pa vaši trebuščki? Jaz imam danes zadnjič oprijeto majico v službi. se mi zdi da me že čudno gledajo... al pa je to samo filing user posted image
Anonimna S

(odgovor članu bauko)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 14:16:56   
Pelkaa
Pri nas na navadnih krvnih pregledih ni potrebno bit tesc. Pol na krvnem testu za sladkorno (nekje na polovici nosecnosti) pa ja, vendar dajo zmeri zgodnjo uro, da prides cimprej na vrsto in lohk pol hitro kej pojes.
Js tudi komej cakam pregled v ponedeljek. Malo sem zaskrbljena, ker me ob dvigovanji tamale bolijo misice spodnjega dela trebuha...upam da ni nic na tem. Glede na to da je tamala se tolk majhna, me se zmeri rabi nonstop, shodila pa tudi se ni...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 14:21:18   
Kraken
Hja, res ne vem, zakaj mi je sestra po telefonu poudarila naj pridem tešča potem. user posted image user posted image
PridnaBiba pri meni je isto - najhuje ko odprem hladilnik. user posted image Se mi pa zdi, da se sedaj proti koncu 7. tedna malooo umirja.

< Sporočilo je popravil Kraken -- 19.10.2017 14:26:34 >

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 14:24:38   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: bauko

Ta nosecniska sladkorna...ne vem no,iz prve roke (predstojnik ginekologov v x bolnisnici(raje ne omenjam kateri)) mi je v oci povedal,da je vecina teh diabetesov larifari,ker jim je vaznejsi profit zaradi prodaje testov. in tako kot je rekla predhodnica-umetno nizajo mejo,tako da vec nosecnic pade v rizicno skupino. Tako da se meni to zdi mucenje,tisto spikanje in sok za telo z vsem tistim cukrom na tesce. ...no,taksno je pac moje mnenje in jaz tokrat ne bom sla. user posted image



Se popolnoma strinjam. In če bi padla v to mejo, bi poiskala vsako možno alternativo, brez farmacije.

Veseli me, da nas je veliko tukaj, ki imamo že kakšnega malčka doma. Jaz zdej popolnoma drugače gledam na vse skupaj. V prvo se bila prava tečka in zakomplicirala sem vse kar se je dalo.

Ta "železni" okus v ustih oziroma kot kislina mi gre tkoo na živce. Skozi moram nekaj gldoat, da mi ne zaslabi. user posted image

Bodite fajn,
T

(odgovor članu bauko)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 14:31:50   
Kraken
^^ Jaz si pa želim, da bi bila še kakšna v prvo noseča, da bi komplicirala tako kot bom jaz. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 14:38:20   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kraken

^^ Jaz si pa želim, da bi bila še kakšna v prvo noseča, da bi komplicirala tako kot bom jaz. user posted image user posted image user posted image


Ha, ha, ha user posted image Ti bomo ostale pomagale, da ne boš. Jaz bi bila za to prvič ful hvaležna. user posted image Vse bo super, boš videla! user posted image

(odgovor članu Kraken)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 15:12:54   
bauko
Meni je tudi fino, da nas je nekaj, ki ze imamo otrocke doma. Bomo lahko potem debatirale kako so sorojenci sprejeli novega clana,hihi user posted image za prvorodke pa je tudi super,se lahko marsikaj pogovorimo user posted image

Joooj,ta zelezni okus!! Jaz kar naprej zulim neke mini sadne bomboncke ali kaj podobnega,da preseka tisti slab okus. To sem ze prejsnjic delala in potem so se mi taoranzni tic tac bomboni zagabili user posted image

A je tu katera, ki je ze kdaj opravila dvojni hormonski test? Za nuhalno vem,da lahko izrazis zeljo,ali hoces vedeti spol ali ne. Kako pa je pri dht? Izves v vsakem primeru ali je kaksna moznost da ne?

Aja,se to: tole dvigovanje otroka je res zoprno...nasa punca je tudi konkretna babnica in se moram prav koncentrirat, da stisnem vse mozne globoke misice,preden jo dvignem...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 15:14:37   
bikica88
hehe jaz sem taka ko je v prvo noseca oziroma drugo ampak prvo je blo neuspesno :( in se trudim da ze zdej ne kompliciram sploh ce se pojavi kaksen izcedek in kaksno spikanje v sp.delu trebuha

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 16:45:58   
mimi_ka

IZVIRNO SPOROČILO: sweety pie


IZVIRNO SPOROČILO: mimi_ka

Vidim, da vas je veliko že imelo preglede, ene celo že dva, pa večina imate roke bolj v začetku oz. prvi polovici junija. Jaz bom v četrtek vstopila šele v 6. teden, tako da o pregledu sploh še ne sanjam..ta bo šele v 10. tednu, če bo do takrat sploh vse ok. Tudi jaz imam doma že 4 in pol leta starega škrata in zadnje čase moram rečt, da je fuuuul naporen, hujše kot če bi imela dojenčka, se mi zdi user posted image ima nore izpade trme najmanj trikrat na dan, pa dopoldne je v vrtcu..pa še en kup drugih problemov trenutno, tako da tudi jaz sploh ne utegnem kaj dosti razmišljati o tej nosečnosti. In še dobro, da je tako, drugače bi me psiha pokopala. No ja, hvala bogu zaenkrat vsaj kakšnih slabosti nimam in energije mi tudi še ne primankuje, pa spim tudi kot dojenček user posted image
Uživajte s svojimi pikicami in jih čuvajte. Komaj čakam dan, ko bom tudi sama lahko končno videla tako težko in dolgo pričakovano user posted image


MImIKA

NIKAR SE NE SEKIRAJ TUDI JAZ IMAM PREGLED ŠELE KO BOM 8 T 1/7 user posted image
S


Ja ti si še dobra, jaz imam šele pri 9t 5d user posted image

Drugače pa punce, je katera tukaj, ki je 37 let ali več in ji pripada amnio? Jaz se te preiskave zelo bojim ker tvegaš splav in glede na pretekle izkušnje s splavi nimam namena delat tega. Me pa vseeno skrbi zaradi možnih genetskih okvar in bi šla delat ta genetski nifty test, ki pa je drag kot žafran. Če vzameš polni paket preiskav, te pride okrog 600 €, kar ni malo denarja user posted image če slučajno še katera razmišlja o tem, naj se oglasi user posted image

(odgovor članu sweety pie)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 19:51:12   
bikica88
obstajq tudi dvojni test oziroma navzkrizni ( mislim da se rece tak) ki je cenejsa varianta in se naredi men se zdi da isto kot nuhalna pa bi naj bla se bol zihr ko nuhalna..pa ni nevarna za plod..za nifty test sm pa ze slisala ampak mi je malo predraga zadeva to ..

(odgovor članu mimi_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 19:52:06   
bikica88
aja isto kot nuhalna sm misla da v istem tednu nosecnosti 😉

(odgovor članu bikica88)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Junijčki 2018
19.10.2017 21:15:20   
mimi_ka
IZVIRNO SPOROČILO: bikica88

obstajq tudi dvojni test oziroma navzkrizni ( mislim da se rece tak) ki je cenejsa varianta in se naredi men se zdi da isto kot nuhalna pa bi naj bla se bol zihr ko nuhalna..pa ni nevarna za plod..za nifty test sm pa ze slisala ampak mi je malo predraga zadeva to ..

To je dvojni hormonski test, čisto druga zadeva, se ne more primerjat z nifty, ker tu se dejansko plodovo dnk analizira in je 98% zanesljiva pri napovedi okvar ploda, medtem ko tam preverjajo zgolj hormone. Zato tudi cenovno ni primerljivo, te analize delajo samo v zda in nekje v aziji se mi zdi, vzorce se pošilja v njihove laboratorije, zato je tudi tako draga zadeva. Mene zanima izključno nifty, ker pri moji starosti druge metode nimajo neke teže, ostane mi le še amnio, ki je 100% zanesljiva, ampak tega si ne želim.

< Sporočilo je popravil mimi_ka -- 19.10.2017 21:17:24 >

(odgovor članu bikica88)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Junijčki 2018
20.10.2017 8:38:33   
darja91
Punce živjoo user posted image

Še ena junijka tukaj user posted image
Najbl vesela! In se že veselim klepetanja z vami user posted image

(odgovor članu mimi_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Junijčki 2018
20.10.2017 11:49:01   
PikiMiki15
Uf, ste čvekulje :) Komaj čakam na fb skupino - je veliko preglednejše.

Kraken - tud jaz mam Malićevo, ampak na Viču.

Sem tudi jaz imela prvi pregled, ampak bolj po sili razmer - mož je šel včeraj za pol leta službeno v tujino in sva prosila, če lahko prideva, da vsaj ta pregled ujame. 3,5 mm velika pikica, utrip se je že videl, druzga pa nič - zato mam še en pregled čez 2 tedna, da orng pogleda. Pol pa pridem na FB :)

Nivo energije še kar zadovoljiv, čakam na strmoglavljenje. Slabo mi ni pa nč in se nič ne pritožujem. Mi tudi prvič ni bilo skor nič, lucky me!

Držte se punce! Aja, baje proti slabosti pomagata eterični olji mete in/ali ingverja, samo na srečo ne rabim testirat na sebi. :)

(odgovor članu darja91)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Junijčki 2018
20.10.2017 12:25:24   
bikica88
skupina ze obstaja ce katero zanima ampak je skrita da se nas zaenkrat se ne vidi 😉

(odgovor članu PikiMiki15)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Junijčki 2018
20.10.2017 13:07:01   
PikiMiki15
Sej vem, ampak bom počakala pregled št.2. Pa tud upam, da ostane skrita :)

(odgovor članu bikica88)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Junijčki 2018
22.10.2017 20:22:18   
msmb
Živjo.

Tudi jaz imam pdp v juniju. Bo pa to ze moja druga 🐸.
Upam, tudi, da se lahko pridruzim vasi skupinici na fb ;)

(odgovor članu bibaleze5)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Junijčki 2018
23.10.2017 10:03:21   
bauko
Živjo punce, kako ste kaj? Za mano je spet nekaj neprespanih noči in sem kot zombi user posted image Slabosti so še vedno tu, vendar malo manj. Počasi vlačim ven nosečniška oblačila iz prejšnje runde...sem se matrala v navadnih hlačah, potem pa dam gor nosečniške in je takooooo udobnooooo, neverjetna razlika. user posted image Hecno mi je, da že tako zgodaj, zgleda imam raztegnjen trebuh in se bo treba orenk v roke vzet ko bo user posted image zunaj.

Ravnokar sem dobila datum za nuhalno, ki jo imam 16.11., naslednji pregled pri moji ginekologinji pa potem 29.11., ko bodo znani tudi že rezultati od DHT.

Dobrodošle vse nove nosečke! user posted image

(odgovor članu msmb)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Junijčki 2018
23.10.2017 10:40:08   
PikiMiki15
Meni so zaenkrat cote še prav, ampak trebuh mam pa še od prej malo povečan, pa sem precej športno aktivna.. nisem sanirala diastaze in mam prešvoh globoko trebušno mišico. Tokrat bom temu posvetila precej več pozornosti. Priporočam branje bloga Gibaj zibaj, zelo strokovno in berljivo napisano, če katero zanima :)

Ne vem, če bom zdržala do pregleda (3.11), da pridem na fb čvekat.. :D

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?