|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bodoče nosečnice 2018
25.3.2018 10:47:27   
pika poka 1
Joj Katte, žal mi je, da je prišla tečka user posted image Ampak kot si že sama napisala, imaš dva zdrava otroka in za to si lahko hvaležna. Verjamem, da je nekje tista meja, ko spoznaš, da ti pač ni namenjeno. Tudi jaz ne mislim rinit z glavo skozi zid. Nekajkrat poskusim in če mi ni namenjeno, se bom posvetila drugim stvarem v življenju. Imam pa že enega zdravega otroka in zlatega možeka. Bomo pač potovali user posted image

O Jetkarmak, me veseli, da si se oglasila user posted image Hm po mnenju Pušenjaka, naj bi se vgnezdila nekje med četrtim in šestim dnem, tako da po moje se še ni. Kaj pa vem user posted image Se katera bolje spozna na to?
Super, da tako pozitivno razmišljaš in držim pesti, da vama je uspelo!! Kdaj bi potem testkala?
Meni kolegice govorijo, da bom mela punčko user posted image Ne vem zakaj imajo vse iste filinge, hihi user posted image Mož je že ime izbral user posted image
Bom pa res morala svoje misli usmeriti drugam, ker sem še en teden na bolniški in če bom razmišljala o otroku, bom zrela za psihiatrijo user posted image

Mala pika, prvega aprila testkaš? Držim pesti!

Planinčica, to mora biti pa zelo težko, če moraš usklajevat plodne dni + prisotnost partnerja. Upam, da vama uspe!

Erika, mogoče bo pri tebi drugače. Upam, da bo, ker to je res nesmisel, čakat na naslednji ciklus. In tako hitro izgubiš en mesec. Javi kako bo na posvetu.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 1001
   RE: Bodoče nosečnice 2018
25.3.2018 11:00:13   
erika2
Tudi jaz upam da bo ze aprila kaj. Držim pesti tudi zate.

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 1002
   RE: Bodoče nosečnice 2018
25.3.2018 11:43:21   
Planinčica
Hvala pika poka 1 in vse punce, ki držite pesti zame. Rada vas imam. user posted image

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 1003
   RE: Bodoče nosečnice 2018
25.3.2018 16:02:58   
delfinka5
katte, tudi meni je žal, da je tečka prišla. user posted image Se strinjam s tem, kar si sama napisala in moje predhodnice. Dobro je, da znaš uživati s svojo družino.

mala pika, tudi jaz bom verjetno delala test okrog prvega aprila, če me tečka prej ne preseneti.

Zaenkrat ni nobenih znakov razen bolečih prsi, a to je pogosto tudi pred menstruacijo. Drugače pa sem se ta teden naročila na redni pregled, saj nisem bila približno 2 leti, od tistega po drugem porodu. Sem naročena sredi maja. Bi bilo zabavno, da bi prišla na redni pregled in bi zaslišala user posted image . user posted image Kdo ve, mogoče se mi uresniči želja.

Naj hitro mine ta teden, da začnemo s testki.

(odgovor članu Planinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 1004
   RE: Bodoče nosečnice 2018
25.3.2018 16:40:04   
Anonimen
Spoštovane punce, najprej bi se vam rada opravičila, ker vam takole udiram v debato in ker sem sama že nosečka tudi ne spadam sem. Sem pa zasledila, da ste tukaj (skoraj) vse že mamice in zato se mi zdi prav da vas vprašam za nasvet. Seveda me zanima, tako kot vsakooo nosečnico kako močno boli porod? Vsi me strašijo kako je bila to grozna stvar. Kako boli, d abruhaš, skoraj skup padeš.. joj:( Kako je bilo PO RESNICI vam? Ne napihovat, prosim in tudi vem, da tudi če res boli, da se bolečina hitro pozabi, ko dobiš user posted image sem pa zmedena kaj sploh pričakovati. Saj imamo bolečino vse isto ane? le dojemanje je drugačno..to sem prebrala v knjigi moj porodni načrt od Wagnerja.. Vem da križank ravno zraven ne bom mogla reševat user posted image ampak bi se rada pred tem, predno pride dan D, sploh pozanimala točno o tem kaj pričakovati ali se bolečina mogoče lahko primerja z menstrualnimi krči? Predvsem bi me zanimali vaši prvi porodi user posted image hvala vam punce, in upam, da vam nisem preveč zatežila vaše teme in dneva z mojimi skrbmi. Hvala 100x
Za vse držim pesti, da vam bo uspelouser posted image user posted image

(odgovor članu delfinka5)
  Neposredna povezava do sporočila: 1005
   RE: Bodoče nosečnice 2018
25.3.2018 16:57:24   
delfinka5
No, če smo odkriti bomo verjetno tu prej ali slej prišle tudi na to debato.user posted image

Meni je prvič odtekla voda, svojih popadkov pa nisem dobila, zato so mi porod sprožili, a moram reči, da sem jih čisto normalno prenašala. Bolelo me je predvsem v ledvenem delu in babica je možu pokazala, kako me mora masirati, kar je močno ublažilo bolečino. Sem bila dogovorjena za epiduralno, a sem jo odklonila, ker je nisem potrebovala.
In da, zavedanje, da bo bolečine konec, ko se otrok rodi, pomaga. Ne boj se preveč. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1006
   RE: Bodoče nosečnice 2018
25.3.2018 17:08:52   
Anonimen
O Super, sem se že bala, da bo tema nezaželjena user posted image Upam da se oglasi še kakšna oziroma vas čim več z različnimi izkušnjami. Koliko časa pa je trajal tvoj porod? Kdaj so se ti začeli popadki stopnjevati in ali te je začelo boleti šele ko predrejo mehur ali že pred tem? Si imela kakšne proti bolečinske? Jaz se za EA ravno ne želim odločiti zato me predvsem zanimajo naravni porodi in predvsem vaši prvi porodi in srečavanje le s tem. Aja, kaj pa bolečina - popadki se primerjajo z menstrualnimi krčmi? Zavedam se, da ravno šah ne bom mogla igrati vmes, ampak strah je kar grozen.. sploh prvič user posted image

(odgovor članu delfinka5)
  Neposredna povezava do sporočila: 1007
   RE: Bodoče nosečnice 2018
25.3.2018 17:31:54   
delfinka5
Pri meni sta oba poroda trajala ok. 3 ure. Pri prvem mi mehurja niso predirali, ker mi je že prejšnjo noč odtekla voda, pri drugem pa so po predrtju mehurja popatki postali res močnejši. Mene niso ravno spominjali na krče pri M, nekako drugače boli. Neke protibolečinske so mi dali, a ne vem kaj. Glede šaha ne vem, a moj dragi je take neumnosti zganjal, ko sva bila sama, da me je med popadki bolel trebuh od smejanja. Tako, da me trebuh konstantno bolel user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1008
   RE: Bodoče nosečnice 2018
25.3.2018 23:35:50   
madjanca
No da se jaz povem kako je bilo. Porod so mi sprozili, ker sem bila cez rok... po nekje 7urah sem imela koncno toliko popadkov, da sem sla na klistir in v porodno. Ker porod po 2,5h ni napredoval so mi predrli se mehur... nato so se moji popadki zaceli umirjat in sem dobila umetne.. no tooo pa je bolelo. Dobila sem se dolantin proti bolecinam pa sem vseeno bruhala. K sreci sem dobila nazaj svoje popadke, da so jih lahko izklopili in sem naprej normalno predihavala, babica pa me je masirala na krizu. To res zelo pomaga! No in v treh in pol urah se se vedno ni zgodilo nic, odprta 4cm, popadke pa ze za potiskat. No in sem pristala v operacijski, dobila spinalno in olajsanje... ampak ti povem, da si zelo zelim, da bi takrat slo po naravni poti in bi bolelo se tistih par urc, oziroma kolikor pac bi porod trajal kot pa okrevanje po CR. To so bolecine in tega ne privoscim nobeni... in sedaj bomo z drugo pikico tako dolgo pocakali, da bom imela moznost naravnega poroda. Boli takrat, ampak si v naslednjih dneh OK, kar pa ne morem trdit za CR. Po enem letu se vedno dostikrat cutim tocno kje sem bila sivana in verjetno bo tako ostalo celo zivljenje...

(odgovor članu delfinka5)
Neposredna povezava do sporočila: 1009
   RE: Bodoče nosečnice 2018
26.3.2018 7:21:22   
Sofie

Moje mnenje je, da se nima smisla glede poroda odločit vnaprej. Jaz sem šla v porodno sobo sproščena. Dokler mi niso predrli mehurja in nisem smela več hodit so bili popadki na izi. Potem so se okrepili. Ker mi je bilo po maski slabo sem se odločila za epidruralno. Porod se je sicer na koncu končal s cr, ker je deklici padel utrip. V porodno sem prišla 3cm odprta, v treh urah sem bila pa že čisto.

Okrevanje po cr je bilo pri meni k sreči enostavno. Sem bila že v porodnišnici ok. Po enem letu nimam nobenih težav.

Moj nasvet je da se prepusti. Važno je, da slediš temu kaj ti rečejo v porodni sobi, pravilno dihaš. Jaz sem sicer mnenja, da popadki bolijo 100x bolj kot menstruacija. Mi ni žal da sem vzela epiduralne. Sem bila sproščena, sledila navodilom brez težav. Porod imam v res lepem spominu.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 1010
   RE: Bodoče nosečnice 2018
26.3.2018 8:17:34   
Katte
Punce, hvala za lepe besede (lily32, seveda se te spomnim). Vem, kakšno srečo imam, samo nisem še čisto tam, da bi si verjela. Delanje na ponovni zanositvi mi je pomagalo pri prebolevanju izgube mojega tretjega, ki je že bil na dosegu roke... In zdaj bo tudi glede tega spet huje. Ampak bom v redu, brez skrbi, samo čas rabim.

Anonimna, glede mojih porodov na kratko. Prvič prav nisem vedela, da je to to, v porodnišnico sem šla, ko so bili popadki na 3 minute in še me je bilo strah, da me bodo nazaj poslali... Bolelo je manj kot pri menstruaciji (včasih me je ob menstruaciji bolelo, po porodih nič več). Res boleti je začelo šele po predrtju mehurja, ko se je začela zadnja faza poroda. Ampak to je trajalo mogoče pol ure. In takoj sem si rekla, da grem takoj še enkrat.
No, drugič sem bila na oddelku, zaradi gestacijskega diabetesa so mi hoteli sprožiti (pa ni bilo treba). V porodno sem šla brez kakšnih resnih popadkov. So se začeli šele takrat, intenzivni spet šele po predrtju, minilo še hitreje kot prvič.
Imela sem srečo, obakrat brez protibolečinskih sredstev, kratko in sladko user posted image . Je pa seveda pri vsaki (in vsakič) drugače.

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1011
   RE: Bodoče nosečnice 2018
26.3.2018 11:00:37   
magdalenica
Anonimna, glede porodne bolečine ... Za mano sta dva poroda (2012 PO in 2014 LJ, oba mulca TT=3700, TV = 53, OG = 36), sem na polovici N s tretjim user posted image (recimo, da sem že kar izkušena :D )

Prvi popadki so bili nekje v razponu menstrualnih krčev (sama sem pred 1. porodom imela tako boleče M, da sem ob krčih dobivala kurjo polt). Ful pomaga, če si ta čas zamotiš glavo in preusmerjaš misli z bolečine na kaj drugega. Po treh nočeh nerednih popadkov na 5-10 min brez odpiranja MV mi je potem končno odtekla voda. Še potem so bili popadki neredni in sem na koncu pristala na umetnih popadkih + EA. Uradno trajanje poroda je bilo 12h. Đizs, sem bila crknjena in neprespana ter vesela, da sem se lahko vrat na nos odločila za EA.

Pri drugem user posted image sem že vedela, kako je bilo prvič :D Popoldne so se začeli popadki, odločila sem se ostati doma do rednih!!! popadkov na 2 min in sem pač sitna kot zmaj razgrajala po stanovanju. Po treh urah od prvega popadka mi je začela po malem odtekati voda, popadki so se zgoščevali (ampak spet - dokler se lahko zamotiš in letaš okoli v svojem tempu, jih ful lažje prenašaš). Po prihodu v P mi je v triaži odtekla voda in rodila sem nekje po 2-3h. Čisto na koncu so mi napeljali Ultivo, ampak sem potem precej hitro rodila (nekje po 2 ornk popadkih od inštalacije).

Obakrat sem v porodnišnici pobruhala hodnik do porodne sobe (preden so me spustili v babiško obravnavo). Babice so mi razložile, da je razlog za bruhanje v bistvu hipoksija in ne toliko bolečina. Fajn je, če je zraven babica, ki pomirjujoče deluje na porodnico, jo prijazno in jasno spomni na pravilno dihanje (s tem se predihaš + preusmeriš pozornost z bolečine na nekaj drugega).

Meni se je zdelo zelo pomembno, da imam na voljo možnost učinkovitega lajšanja porodne bolečine, pri katerem ostane glava zbrana in sposobna sodelovanja pri porodu (torej EA, Ultiva). Plinska maska je po moji izkušnji povsem brezveze, v hipu zadane, da si ves omotičen, boli pa ravno toliko (po enem vdihu sem jo zavrnila in čakala na Ultivo). Skratka, hotela sem kolikor toliko zbrano slediti poteku svojega poroda in soodločati o tem, kaj se dogaja z mojim telesom) ter ob vsaki babiški odločitvi želela pojasnilo, zakaj. Jaz sem obakrat imela ok izkušnjo z babicami (v drugo mi je po porodu babica rekla, da je za mano zelo lep porod, da se vidi, da je novorojenček ljubljen od obeh staršev in naj čez 2-3 leta prideva po še kakšnega user posted image ).

Za tretjič me malo mika se iti korajžno punco s kao naravnim porodom, ampak po drugi strani se mi pa zdi brezveze biti "pogumen" in "neumen" ter zavračati pomoč, ki je na voljo. Porodnih priročnikov ala Modrost rojevanja nisem brala (oz. sem iz radovednosti preletela nekaj strani in odložila), saj idealizirajo naraven porod, ki pa ni vedno realna opcija. Recimo majhne novorojenčke (recimo 2800/40/32) je seveda neprimerno lažje "naravno" spraviti na svet kot orjake (npr. 4500/55/38).

< Sporočilo je popravil magdalenica -- 26.3.2018 11:01:10 >

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 1012
   RE: Bodoče nosečnice 2018
26.3.2018 14:51:02   
delfinka5
Jaz sem začela nekam pogosteje hoditi na WC, zdaj pa ne vem, ali sem se kaj prehladila ali pa mogoče to napoveduje user posted image

Kako je kaj z vami, ki boste konec tedna delale teste? Se že nakazujejo kakšni znaki?

Lep sončen pozdrav.

(odgovor članu magdalenica)
Neposredna povezava do sporočila: 1013
   RE: Bodoče nosečnice 2018
26.3.2018 16:33:36   
Jetkarmak00
Jaz imam namen testkat naslednji teden.. Me pa nekaj zanima, če katera kaj ve kako je z telesno temperaturo?? user posted image res da sem "šele" par dni po O ampak mi temperatura sploh ne pade od ovulacije naprej..nimam visoke temperature.. Imam le toliko da čutim v glavo da pač nekaj je.. Mal bolj sem topla to je pa to.. Skratka sm si zmerla pa je 37,1. A katera ve kaj bi to lah pomenil? Po pozitivnem testu sem jo čez dva dni dobila.. Torej kot vedno ob ovulaciji, le da mi zdaj ne pade.. Ponavadi pa je bil le kakšen dan tak da je bila T mal povišana.. Mislite da je to kkšn znak al da je pač "verjetno prehlad"? Ima katera kakšne izkušnje s tem?
Delfinka.. Držim pesti zate da bo testk pozitiven.. Pika kako si pa ti kaj? Kako se držiš po postopku? Kakšni občutki so kaj? Kakšni znaki? Lepo boditeuser posted image

(odgovor članu delfinka5)
Neposredna povezava do sporočila: 1014
   RE: Bodoče nosečnice 2018
26.3.2018 18:01:09   
Anonimen
Pomoje so to obetavni znaki. Najbolje da pogooglaš, če je katera pisala o tem. Naj biy če ne pride do oploditve temperatura padla kakor jaz vem. Pogooglaj za točne odgovore user posted image srečnouser posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
  Neposredna povezava do sporočila: 1015
   RE: Bodoče nosečnice 2018
26.3.2018 18:04:46   
delfinka5
Po ovulaciji se zaradi progesterona bazalna telesna temperatura dvigne za približno 0,5 stopinje. Če ni zanositve, pade kakšen dan pred M ali pa na dan M. Če si user posted image , pa ostane visoka. Jaz si jo merim in v prvi nosečnosti, je to kazalo na user posted image ob negativnem testu.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1016
   RE: Bodoče nosečnice 2018
26.3.2018 18:52:24   
Jetkarmak00
Delfinka.. Jaz sem imela vedno povisano T na dan ovulacije mogoce se dan cez. Nato pa mi je T padla na normalno..tudi zdaj nebi bla ravno pozorna na to, ce ne bi opazila da me ze nekje 4 dni "kuha" v glavo..
Ti si meris T in na podlagi rezultatov (ce ti ne pade) ves da je uspelo? Ce sm te prav razumela.. user posted image

(odgovor članu delfinka5)
Neposredna povezava do sporočila: 1017
   RE: Bodoče nosečnice 2018
26.3.2018 19:05:01   
delfinka5
Drži, točno tako.user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1018
   RE: Bodoče nosečnice 2018
26.3.2018 21:24:02   
Jetkarmak00
user posted image user posted image
Pa imas cel celo lutealno fazo povisano T? user posted image

(odgovor članu delfinka5)
Neposredna povezava do sporočila: 1019
   RE: Bodoče nosečnice 2018
26.3.2018 21:30:38   
jabuk
Meni se M počasi končuje. Tako, da bo treba iti spet v akcijo.user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1020
   RE: Bodoče nosečnice 2018
26.3.2018 21:49:09   
Jetkarmak00
Srečno (: user posted image

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1021
   RE: Bodoče nosečnice 2018
27.3.2018 7:57:31   
Allstar
Pika poka 1 kako se počutiš? Kaj novega? Sploh lahko kaj odklopiš user posted image ?

Katte žal mi je user posted image ... Upam, da ti v kratkem uspe s srečno in zdravo nosečnostjo.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1022
   RE: Bodoče nosečnice 2018
28.3.2018 9:27:19   
pika poka 1
Danes je en teden od transferjauser posted image
Res se trudim, da vse te ''kao znake'' ignoriram oziroma jih ne povezujem z nosečnostjo.
3 dni sem zdaj čutila krče spodaj, slabost, itd. Ampak si rečem, da je vse to zaradi progesterona.
Niti nisem več prepričana, če bom delala test...bom raje kar na krvnega počakala...ne vem...
Dan probam preživeti tako, da čim manj mislim na vse to.
Samo, da še do petka preživim, pol je tak podaljšan vikend, bomo z družino skupaj, obiske imamo napovedane...tako da se bom fajn zamotila. V torek pa že grem delat. Najhujše je zdaj, ko sem na bolniški, sama doma, ampak si dam gor serije, pol grem po otroka v vrtec in dan se obrne kot šus user posted image

Enostavno moram odklopit...ker psiha je hudič...

Držim pesti, da zajček prinese čim več + user posted image

(odgovor članu Allstar)
Neposredna povezava do sporočila: 1023
   RE: Bodoče nosečnice 2018
28.3.2018 12:18:23   
Jetkarmak00
Ooo pika.. To je pa lepa novica.. Da imas krce :)) sem prebrala da je to kar obetavn znak.. Sama imam isto krce. Ze od orvega dne ovulacije.. Krce na vsake nekaj casa.. Konstantno je pa spodaj prisoten en cuden obcutek. Zdi se mi kot da bo glih prisla M. Ceprav je komaj sele ene 5 dni po ovulaciji. Ponavadi so se jajcniki po ovulacini umirili. Zdaj pa se kat naprej spikajo user posted image js sploh pomoje testa ne bom delala ker sm zmerj bolj prepricana da je to to.. Znaki so se po ovulaciji spremenili za 360 stopinj. user posted image
Ti bos v torek vse izvedela ane? Imas krvmega v sklopu postopka ali si se sama odlocila za krvnega?

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 1024
   RE: Bodoče nosečnice 2018
28.3.2018 12:27:17   
Allstar
Pika poka 1 v torek imaš krvnega? In greš potem delat, ali kako?

Verjamem, da je težko odklopit ja, ko te vsak "špik" spomni na to, da bi to lahko bilo to in ne gre odmislit.

Komaj čakam, da poveš vesele novice user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1025
Stran:   <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





8 slabosti vsakodnevnega seksa, za katere ...
Kakšne so slabosti vsakodnevnega seksa? Ali nam lahko preveč seksa res škodi? To je vprašanje, ki si ga zastavlja veliko...
Kaj način spanja v postelji pove o partner...
photo
Spita s partnerjem/-ko tesno drug ob drugem ali vsak na svoji strani postelje? Spita v 'stoličko/žličko' ali s hrbtom dr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?