|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  103 104 [105] 106 107   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
16.4.2019 13:35:57   
TissaBaby
Bodoca mamica1, kje bos pa rodila?

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2601
   RE: APRILČICE 2019
16.4.2019 13:40:57   
dorchy24
Js sm mela danes ctg konstantno med 30-40 ampak me je vmes ene 4 -5x stisnilo kr a nic spremembe na ctgu. Sem pa mela v prvo isto foro mi je kazalo 27 za popadke oz krivulje pac nic in odprta 4cm . Ko mi je roke dala na trebuh me pogleda in rece opa vi mate mocne popadke ,pravim js ja pa govorim to ves cas  tko da tej crgji so res lahko lari fari,me pa danes tudi dol spika ko eni menstrualni mocnejsi krci pa pol me neha in pol spet.. sicer mam se teden in pou do prvega roka. Se pa bliza luna. Js upam da bo kaj prej :) 

Kar se tice hrane v prvo sem se pazla prvi mesec in tamali je mel vseeno krce tko da zdj sem rekla da nebom dala neke pozornosti na hrano .

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2602
   RE: APRILČICE 2019
16.4.2019 14:01:24   
jabuk
Bodoča mamica1: a PDP si imela pravilno določen glede na ciklus? 


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2603
   RE: APRILČICE 2019
16.4.2019 14:21:24   
Cvetnilist
Bodica mamica1, nic se ne sekiraj, ker bos videla, da se bo tvoja pikica odlocila priti na svet, ko bos najmanj pricakovala. 😊Hodi po stopnicah navzdol in jej pekoco hrano, jaz sem oboje probala tisti dan, ko sem sla potem rodit. 😁Mi je zvecer odtekla voda. Glede tega kaj lahko jes pa je tako, jaz ful pazim, ker smo v porodnisnici prvi vecer dobili za jest fizolo in sem se spozabila in je malo ful napenjalo. Baje da bi se naj dojece mamice izogibale tiste hrane, ki jih nasplosno napenja.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2604
   RE: APRILČICE 2019
16.4.2019 15:00:29   
LoniRR
Jabuk ravno to je fora. 100% vem kdaj sem imela ovulacijo in cikluse mam solske. Max 30dni, ce sem mela res stresn mesec npr. Nikoli ni zamujala menstruacija. Pri ovulaciji sem imela prisotno ovulacijsko sluz... res ni pri meni problem dolzina ciklusa, tko da ocitno za zamujanje ni odvisno le v temu, ampak se mala enostavno noce rodit se. Sj kar se teze tice ni krize. Ma 3200g. Termin so mi dolocili na zadnji dan menstruacije. Vse meritve in tudi UZ in pregledi so se ves cas nosecnosti ujemali s tem datumom. No ja +/- ksn dan. Nikjer pa ne za tok. Otrok trmast po men in ze zdj klubuje matematicni formuli in medici hahahaha. Iskreno mi ni panike tudi ce rodim cez rok, samo rada bi rodila naravno s svojimi popadki in ko si otrok zeli priti in ne nekaj na silo. Samo to me skrbi, ker na koncu bojo sprozal porod...


Cvetnilist pekoce jst ne morm jesti, ker mi zelodec in zgago raznese. Kar se tice pa ostalega pa vse probavam haha. Pucam, hodim na sprehode in v klanc, spolni odnosi (to mi v porodnisnici na kontroli se dodatno svetovala, da pomaga)... sem vceraj se avto spucala, posesala, okrog garaze pometla, sla na sprehod, prah pobrisala pa edino kar me je na koncu matral je bil hrbet haha
Mala se umirila, baje je ze zelo nizko spuscena, ctg max do 30. Me pa spodaj ze zelo boli sramna kost in mehur ko pritiska. Menstrualni krci so pa ze nekaj dni prisotni samo kaj ko nisem niti za pol prsta odprta. 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2605
   RE: APRILČICE 2019
16.4.2019 15:01:19   
LoniRR
Tissababy v Ljubljani bom rodila 😀


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2606
   RE: APRILČICE 2019
16.4.2019 15:51:44   
TissaBaby
Ne govori. Lih kar cel flet zdrgnila, zdaj me pa hrbet boli, sem se malo ulegla 😁. Morda pa bo kaj pospesilo. Jaz imam sicer cez 11 dni rok, ni se krize. Bom pa tudi v Lj in imam iste strahove kot ti... rada bi, da se zacne samo in da sem cim dlje doma, da potem samo se sfinisiramo v porodnisnici. Bomo videli. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2607
   RE: APRILČICE 2019
16.4.2019 16:00:22   
jabuk
Bodoča mamica1: te čisto razumem kako je To, ko hočeš roditi naravno in se bojiš sprožitve. Upam, da boš ta teden rodila, mogoče boš lih na veliko noč. 😎...V porodnišnici je bila ena, ki je na koncu morala imeti CR in je baje imela zeleno plodovnica, tak da je še fino, da so ji sprožili. Saj pravijo, da je vzrok za kasnejši porod ali nepravilna določitev datuma ali pa pač enostavno, da otrok noče ven. Pri tebi je očitno druga zadeva 😊. Jaz sem vedela, da je napaka pri datumu in sem čutila, da bi do 5ga morala roditi in res je bilo tako, ker sem 2ga imela mlečno plodovnica, kar pomeni da bi rodila takrat enkrat. Sem pa vesela, da sem podaljšala datum cr-ja, da je šla mala ven takrat, ko je bila bolj pripravljena.   ☺
Jaz sem vse počela, da bi predčasno rodila, pa kar ni šlo. Spolnost, stopnice, malinov čaj, masaža presredka, ananas, dolgi sprehodi, gospodinjska opravila, s sinom se na igrišču igrala, edino keglovih vaj nisem počela...😃

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2608
   RE: APRILČICE 2019
16.4.2019 19:11:45   
LoniRR
Tissababy ce bi ciscenje vplivalo bi bila ze en mesec z mojim sonckom haha. Ne znam biti pri miru in vsak dna nekaj delam pa prckam pa jenl ocitno ze navaje tega tempa in je ne gane 😂.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2609
   RE: APRILČICE 2019
16.4.2019 19:15:53   
LoniRR
Jabuk res je. Zelim da gre naravno takrat ko bo ozrok zelel. Ampak reskirati pa tudi ne upam da bi zavlacevala. Uf kar kar se tice sadja in teh for jst celo nosecnost nisem pazila in ananas jedla skoz k mi tok dobr. 


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2610
   RE: APRILČICE 2019
18.4.2019 4:16:46   
Venera27
Pozdravljene. Vseskozi vas spremljam in sem na tekočem s stvarmi. Vendar, če sem iskrena nisem imela volje pisati. Da vam sporočim, da sem včeraj  naravno rodila prvega sina v Celju. Datum pdp je bil 22.4. Vse vredu. Mamica je imela srečo, da je vse potekalo hitro. O porodu pa imam lahko samo lepe besede. Sem imela super babico in še super ginekologa. 

Vsem želim obilo cartanja in lepih trenutkov. Tistim, ki pa še čakate, pa želim da čim hitreje mine in da boste rodile brez komplikacij.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2611
   RE: APRILČICE 2019
18.4.2019 8:56:59   
jabuk
Mi smo pa zaradi prehlada pristali v pediatrični kliniki. 😣


(odgovor članu Venera27)
Neposredna povezava do sporočila: 2612
   RE: APRILČICE 2019
18.4.2019 9:32:17   
dorchy24
Ojoooj drzite se ,pa cim hitrejse okrevanje. 


Meni se je pa zacel vceraj po malem luscit cep,zvecer me je zvijalo ma me je hitro popustilo tako da kot zgleda bo kot v prvo cakanje. V prvo se mi je zacel en mesec prej luscit potem sem pa v 38t rodila . 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2613
   RE: APRILČICE 2019
18.4.2019 10:50:32   
LoniRR
Venera cestitke. 😍


Ojoj jabuk cimhitreje okrevajte. Drzim pesti 😍
Heh dorchy. Jst se pa ze smilm sama seb. 6dni cez rok pa je tko kot da bi bla 6tednov do roka. Ne duha ne sluha o tem da bi se mala ze morala roditi. Ocitno bomo res se polno luno docakali in praznike. No ja na koncu bom ravno cez praznik v porodnisnici. Vlecejo se ze dnevi. Danes spet pregled. 🤔

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2614
   RE: APRILČICE 2019
18.4.2019 11:58:05   
dorchy24
Ooo bodocamamica: tebi se more se tolko bolj vlect, js sem rekla isto nakoncu bom glih za praznike ( da prisparamo kile z velikonocnimi jajcki haha) bi bla vesela da gre celi cep takoj, sicer zvecer me ve res krcit ee pa vedno umiri . A je se kera tako zaspana ,jaz 2 dni komaj funkcioniram :(


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2615
   RE: APRILČICE 2019
18.4.2019 12:07:24   
LoniRR
Hehe polna luna. Hm jst sm skoz zaspana in ne sam zdj. Jst loh skoz spim. Mah mene zvije pa mine. Sm se ze tok navadla da ze prov ignoriram te umetne popadke. Najhuj pa je.k je to prvi in nimam pojma kaj prcakvt in kako se bo zacel.


(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2616
   RE: APRILČICE 2019
18.4.2019 12:52:13   
dorchy24
Bodocamamica ; to je pol mal zoprno sicer meni v prvo se je z takimi popadki kot me vejo zvecer prijet in se je pocasi stopbjevalo cez cel dan pa sem mislila ahh sej so lazni ker sem bla 38t in zvecer mi je moj popil zivce sm se sla pokazat sm bla ze 4cm odprta pa so me zadrzali,drugi dan sm rodila . Zto zdj nevem vec kaj si mislit prvo sm ful vesela evo se je zacelo nakoncu neha -.- 

Joj cim vec spi ce lahko,js mam se enga kazinarja doma 4 leta in moj pocitek odpade, no zdj ki je v vrtcu sem si po dolgem casu privoscla danes jutranji spanec , pa koda nisem spala . Verjetno je res ta luna pa spomladanska utrujenost.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2617
   RE: APRILČICE 2019
18.4.2019 13:16:02   
LoniRR
Eh mene danes se posebi dol tisci. Nic ne cutim kakih popadkov CTG pa pod 80 ne pade. Men je to cudno. Tele meritve so pomoje nenatancne in sam zavajajo haha


Ojoj dorchy spremljaj da ne bos doma rodila 😉Jaaa to imam sreco da je prvi in lahko se pocivam. Kmalu ne bo slo vec ampak tok komaj cakam da me niti mal ni strah. 

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2618
   RE: APRILČICE 2019
18.4.2019 14:35:11   
dorchy24
Ooo torj neki se dogaja ,meni je blo smesno kr sm mela na ctgju ravno crto med 30-40  ko me je stisnilo niti ene grivulje ni blo tko da res cudno, v prvo ko sm sla rodit so mi slabo prikloplo pa mi sploh pppadkov ni risalo dokler nosem prisla v porodno... upam da se ti zacne samo ker so ze cez rok <3


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2619
   RE: APRILČICE 2019
18.4.2019 17:02:37   
LoniRR
Ah dokler nebo zares jst tem ctgjem nc ne zaupam haha. Sj mi je rekla ginekologinja, da ona vrednosti teh popadkov sploh ne spremlja, ker niso glih tocni. Da to pride v porodni v postev. Uglavnem od zdj naprej mam kontrole v porodnisnici, ker sm jutr ze 41.tednov. ah kr ni konca. Prov fous sem unim k rodijo pred rokom. Nbenga cakanja pa nic. Vsak dan sm bl tecna pa navelicana. No ja tolazim se, da v roku 4ih dni bo zihr tko da ni vec velik.


(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2620
   RE: APRILČICE 2019
19.4.2019 1:56:46   
Nerodka
Joj,jaz sem komaj v 38. tednu, pa že komaj čakam, da grem rodit. Sedak se me je lotil nek prehlad...ga imam namen čimprej se znebiti, da bi šla zdrava rodit. Sem pa bila v torek na zunanjem obratu. Mulček je že sedak trmast in ni hotel sodelovati, tako da me čaka porod v medenični vstavi ali pa carski rez. So mi pa dali datum za carski rez kar na rok,ntako da če ne prej, bom takrat rodila. Katera slučajno pije čaj malinovih listov ali kako drugače pripravlja telo na porod? Moja velika želja je namreč, da bi rodila naravno, kar se bo zgodilo le v primeru, da bom ali odprta ali imela svoje popadke. Sedaj pa iščem takšne in drugačne opcije, kako pri tem pomagati.

Je pa moje spanje trenutno ena cela zmešnjava...ponoči se zbujam vsako uro, podnevi pa lahko spom par ur v kosu...še dobro, da si to lahko privoščim😊

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2621
   RE: APRILČICE 2019
19.4.2019 13:06:50   
dorchy24
Danes ob 10:44 je prijokal Timotej na svet velik 51cm in tezek 3350g . Mamica je mela hiter porod od 9h dalje v poridni. Vse skup se mi je zacelo ob 6h in takoj sem mela popadke na 3minute. Cep pa se mi je 2 dni nazaj zacel luscit. Edini problen sem mela z posteljico ker ni hotla it takoj ven pa so odlocali za poseg pa je zadnji trenutek le sla ven.


(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2622
   RE: APRILČICE 2019
19.4.2019 13:15:39   
Nerodka
Dorchy24,cestitam☺super je slidati, da je bil porod hiter. Sedaj pa samo crklanje sina☺


(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2623
   RE: APRILČICE 2019
19.4.2019 13:34:53   
LoniRR
Dorchy cestitkeeeeee. No pa si le prisla srecno do konca.  😍👍Ful vesela zate. Ocitno polna luna nate pozitivno vpliva. 


Pri meni pa v minus. Zelo zanic sem spala. Nekaj me grlo matra, verjetno me prepihalo vceraj ko sva bila na izletu. No ni hudega samo ni ne duha, ne sluha o popadkih hehe. Jabuk sledim tebi 🤔. Jutri imam kontrolo in v ponedeljek bom 10dni cez rok. Pocasi ze obupavam in se pocutim kot da nikoli nebo popadkov. 
Nerodka vedno ti obrati ne uspejo. Pa vsaj ves kdaj bos rodila. Jst sm ze v tej fazi, da bi samo rada vedla kdaj bo dan d. Oh, samo se jamram. Drzim pesti, da bo tko kot si zelis. 

(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2624
   RE: APRILČICE 2019
19.4.2019 20:14:51   
TissaBaby
Nama je tudi lunca prnesla fantka. Srecna do nebaaa 💙❤😍. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2625
Stran:   <<   < Prejšnja stran  103 104 [105] 106 107   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  103 104 [105] 106 107   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?