|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
23.4.2019 10:53:26   
Cvetnilist
Aja so pa nama za dojenje zelo pomagali nastavki, ker se mala na zacetku ni znala prav prisesat. Tako da mogoce je to problem Dorchy in ne da imas premalo mleka. Al so ti v porodnisnici rekli da je to to?

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2651
   RE: APRILČICE 2019
23.4.2019 13:03:11   
dorchy24
Cvetinlist meni je tudi rekla naj ga cez dan na 2 do 3 ure ampak ga nebom ker sem to napako pri prvem nardila in je ful slabo spal se stalno zbujal in je mel tudi skor kilo manj kot ta drugi . Nas zdj spi 3-4ure pa ga pol prislonim na obe dojki in ostalo ma pa dodatek in se niti ne skrbim sam da je on ok :) kar se tice popka pa ja bo ze pocasi, nam se ni niti odpadu :)


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2652
   RE: APRILČICE 2019
23.4.2019 14:54:56   
Venera27
Nama je popek odpadel že tretji dan po rojstvu  v bolnici. Se lepo celi. Čistim mu ga zjutraj. Zvečer pa mu samo malo polijem fiziološke raztopine. Mislim, da bo že kmalu vredu. Kdaj pa sledi potem kopanje? Jutri pride drugič babica. Da vidimo, če se je kaj poredil. Moj mali Luka spi lepo. Je, lula, kaka pa skoraj za vsako dojenje. Torej mislim, da je mlekca dovolj, če je tako zadovoljen. Meni so sestre rekle v bolnici, da naj otroka ne zbujam za dojenje. Da se bo sam zbudil, ko bo lačen. Pa tudi za previjanje ponoči, da naj ne bi. Samo jaz ga po kakanju previjem. Ker ne morem pustit, da je pokakan še nadaljne tri urce.🙄 Je pa res, da lepo zaspi nazaj in nimam problema s tem.


(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2653
   RE: APRILČICE 2019
23.4.2019 15:28:21   
dorchy24
Jaz ga tudi ne zbujam in kar se tice previjanja ga previjem ce je pokakan ali pa da je ful polulan ponoci ce ne ga pa pustim cez dan pa po obrokih. Deugace delam vse isto. Kopanje je ponavadi nekje 3 teden . Odvisno ko je popek cisto suh. 


(odgovor članu Venera27)
Neposredna povezava do sporočila: 2654
   RE: APRILČICE 2019
23.4.2019 15:29:43   
jabuk
Olja. Kmalu mamica, saj bo, je pa bedno, ker ne veš kdaj bo.


Nam je popek odpadel po 15ih dneh, vmes je tudi malo krvavela, ampak to je ok, važno da ni zagnojeno.
Moja mala je bolje, edino da zdaj malo kašlja in to jo zbuja. Sicer ponoči spi, je tudi spala že 9ur v kosu, drugače pa spi 6ur, nahranimo in potem spet 3h. Čez dan pa ne spi veliko, dosti joka, skos bi bila v rokah in to na ramenih. Kar se teže tiče bi jo morala zbujat ponoči, ker pridobiva na spodnji meji, ampak je ne, ker zaradi prehlada slabo spi in je razdražljiva. Takrat ko je spala 9ur v kosu, pa potem po hranjenju še 3h, je bila zelo zadovoljna in bolj mirna. Jutri pride patronažna jo atentati,  zih ne bo zadovoljna s težo, ampak kaj naj jaz, če otrok je, ko hoče. Enkrat sem jo zbudila ponoči, pa je bilo brez veze, ker se je 2min dojila in zaspala nazaj. So.pa na pediatrični stehtali, da mi poje od 75-100g na obrok. 

(odgovor članu Venera27)
Neposredna povezava do sporočila: 2655
   RE: APRILČICE 2019
23.4.2019 16:41:19   
dorchy24
Ahh js ti dam cist prav zakaj zbujat otroka razdrazis in kot piko na i mu se ritem lahko spremenis tko je blo pri nas v prvo . Js ga tudi ne zbujam spi pa 3 do 4 ure s tem da poje dodatek ko je bil sam na prsih je jokal kr nimam kj dosti zaenkrat . Upam da se vam kaselj hitro popravi.


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2656
   RE: APRILČICE 2019
23.4.2019 23:16:13   
LoniRR
Zivjo punce. Kmalu mamica te zelo dobro razumm in cutim. Cez 3 dni ti bodo najkasneje prozili porod
Mi smo danes po 11dneh cez rok koncno docakali naso princesko. Lana je tezka 3050g in ima 52 cm. Glede poroda pa kljub vsemu ni bilo problema. V soboto me je na silo za en prst odprla. Od nedelje sem bila v porodnisnici, kjer so mi poskusili sproziti porod s sveckami. Pri meni se prvi dan ena svecka niti ni stopila tko da je sov cev dan v nic. Vceraj zvecer sem prejela 4 svecko in ker ni bilo nic- le ponoci blagi popadki po njej- so mi danes z novo tableto toliko razlahlali vrat, da so lahko na silo predrli ovoje. Po dveh poskusih so obupali in samo namestili umetne popadke. Na sreco je ta opcija prijela in smo rodili brez carskega reza. Porod mi ni bil prevec bolec in tudi kar hiter. Vse skupaj danes je trajalo samo 8ur, ker sem se po umetnih zacela na sreco hitro odpirati. 

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2657
   RE: APRILČICE 2019
24.4.2019 8:47:53   
dorchy24
Ooooo cestitike :) pa si le docakala princesko ,zdj pa se lepo cartajte <3


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2658
   RE: APRILČICE 2019
24.4.2019 9:04:58   
Cvetnilist
Iskrene cestititke Bodica mamica 1! ❤️Tvoja princeska pa res ni zelela ven. 😊

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2659
   RE: APRILČICE 2019
24.4.2019 9:24:28   
Nerodka
Čestitke tudi z moje strani😊Kaz grem danes spet preveriti, kako kaj kaže z mojim dojenčkom-če ima kmalu kaj namenov priti na svet.

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2660
   RE: APRILČICE 2019
24.4.2019 9:58:13   
jabuk
Čestitke bodoča mamica. Super, da si imela lepo porodno izkušnjo. Hehe, tudi pri nama je bila Lana ena od opcij. Sin bi bil definitivno Lana, vendar ker ima v vrtcu dosti Lan, sva se pri hčerki odločila za drugo ime. ☺


(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2661
   RE: APRILČICE 2019
24.4.2019 10:02:11   
jabuk

Men so tudi omenjali dodatek, če ne bo pridobila zadosti na teži. Fora pa je, da jaz mleka imam dovolj, samo ona ne poje toliko in tudi ne rabi, je po dojenju mirna in drži več kot 2h. Dodatka res ne rabi. Sin ga je potreboval, ker je med dojenjem jokal, ona pa ne.
IZVIRNO SPOROČILO: dorchy24

Ahh js ti dam cist prav zakaj zbujat otroka razdrazis in kot piko na i mu se ritem lahko spremenis tko je blo pri nas v prvo . Js ga tudi ne zbujam spi pa 3 do 4 ure s tem da poje dodatek ko je bil sam na prsih je jokal kr nimam kj dosti zaenkrat . Upam da se vam kaselj hitro popravi.





(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2662
   RE: APRILČICE 2019
24.4.2019 10:05:45   
Sofie
IZVIRNO SPOROČILO: jabuk


Men so tudi omenjali dodatek, če ne bo pridobila zadosti na teži. Fora pa je, da jaz mleka imam dovolj, samo ona ne poje toliko in tudi ne rabi, je po dojenju mirna in drži več kot 2h. Dodatka res ne rabi. Sin ga je potreboval, ker je med dojenjem jokal, ona pa ne.
IZVIRNO SPOROČILO: dorchy24

Ahh js ti dam cist prav zakaj zbujat otroka razdrazis in kot piko na i mu se ritem lahko spremenis tko je blo pri nas v prvo . Js ga tudi ne zbujam spi pa 3 do 4 ure s tem da poje dodatek ko je bil sam na prsih je jokal kr nimam kj dosti zaenkrat . Upam da se vam kaselj hitro popravi.








Pri nas je bilo enako. Moja je pridobivala po 500-600g na mesec, kakšen mesec še manj. Imamo k sreči super pediatrinjo, ki ni nikoli komplicirala. Tamala je bila zadovoljna dojenčica, nikoli jokala.


< Sporočilo je popravil Sofie -- 24.4.2019 10:06:13 >

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2663
   RE: APRILČICE 2019
24.4.2019 10:14:02   
dorchy24
Ma super da maste dovolj vam kr zavidam ,js sm mela ze v prvo problem ker je mel slab sesalni refleks in nikakor prijet in itk nama ni zalaufalo, sm prisla najvec na 30ml mleka na 1 ko sm si crpala ampak to govorim po mescu pa pol in kasneje je blo vedno manj tko da smo pristali na am.

Zdaj pa ga dam na obe in se dodatek se trudom ce mi bo steklo kr on isce dojko ampak ce nam nebo se nebom obremenjevala sam da on lepo napreduje . Kako ste kaj z spanjem mi spimo po cca 3 ure nekaj je seveda tudi buden, ponoci pa tam od 2 pa do 4 odvisno .

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 2664
   RE: APRILČICE 2019
24.4.2019 13:10:24   
jabuk
Moja ima ful močan sesalni refleks, je takoj sprejela dojko. Pri sinu so mi pomagali z sladkorno vodo in je potem sprejel. 
Moji se verjetno pozna, da je malo bolna, ker ponoči spi od 6-9 ur, je pa res, da čez dan bolj slabo spi. Danes je spala od 21ih-4ih. Sicer ji moram nos čistiti in ful kašlja, ampak zbudi se pa ne. Jaz menim, da če otrok rabi spat, mora spat in ko je lačen, bo povedal.  

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2665
   RE: APRILČICE 2019
24.4.2019 13:16:33   
Cvetnilist
Jabuk, upam da se tvoja mala pikica cimprej pozdravi!Midve z mojo malo sma se z nastavkom naucili, da zna zdaj prav sesat, ker v porodnisnici mi je dobesedno pojedla bradavice, so mi ze zacele krvavet, tako da brez nastavka ne vem kako bi, verjetno bi bile zdaj ze na formuli.Je pa bila danes najina patronazna pri nama in je pridobila 350g od prejsnjega ponedeljka, ko je bila odpuscena iz porodnisnice. Ocitno je tista druga patronazna v petek ni prav stehtala, ker je v bistvu res cisto nerealno, da bi otrok v 4 dneh pridobil pol kg. V glavnem midve sma ok, bi pa se mala skoz cartala in bla na zizi. 😁

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2666
   RE: APRILČICE 2019
25.4.2019 10:23:13   
jabuk
Patronažna je bila tukaj, teža je ok. Je rekla, toliko kot mora biti minimalno,  nič na zalogo 😊. V 23ih dneh je pridobila 510g, sedaj jih ima 3890. 


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2667
   RE: APRILČICE 2019
25.4.2019 10:26:10   
jabuk

Aja ne, 510g je pridobila od dneva odpusta, se pravi v 19ih dneh.   
IZVIRNO SPOROČILO: jabuk

Patronažna je bila tukaj, teža je ok. Je rekla, toliko kot mora biti minimalno,  nič na zalogo 😊. V 23ih dneh je pridobila 510g, sedaj jih ima 3890. 





(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2668
   RE: APRILČICE 2019
25.4.2019 14:16:34   
Mišmašek
Ojla, za nami je prvi mesec 😁 naš fantič pa je dobil do danes 1100g. Je bila patronažna pri nas in se ni mogla načudit kako priden jedec je 😂


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2669
   RE: APRILČICE 2019
26.4.2019 8:08:02   
TissaBaby
Pozdravcki iz postelje tudi od mene in mojega fanticka. Smo super, krasno je! ❤ Danes drugic pride patronazna. Moj tudi jé kot za stavo 😁. Cestitkeeee za Lano!

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2670
   RE: APRILČICE 2019
26.4.2019 13:40:44   
KmAlU MaMiCa
Evo punce pa smo koncno tudi mi docakali nasega princa. 10 dni cez rok vendar zdrav dobre 4kg tezek lepotec pravkar lezi ob meni.

Porod ekspresen...vse skupaj 30 min in sva ga imela pri sebi. Cestitke vsem mi ste tudi ze rodile in veliko cartanja

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 2671
   RE: APRILČICE 2019
26.4.2019 14:52:15   
TissaBaby
Cestitkeee 😊😊😊. Opises malo ta ekspresen porod? 

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 2672
   RE: APRILČICE 2019
26.4.2019 15:36:48   
dorchy24
Ooo kmalu mamica pa si le docakala :) cestitke.


(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 2673
   RE: APRILČICE 2019
26.4.2019 15:51:56   
jabuk
Čestitke Kmalu mamica. 💐Uf, kar velik. Tudi mene zanima, kako je potekal porod. Fino, da je šlo hitro.


(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 2674
   RE: APRILČICE 2019
26.4.2019 15:56:13   
Cvetnilist
Čestitke Kmalu mamica! ❤️Uf to pa je res krasen porod. 😁Sploh na pram mojemu, ki je trajal 15 ur. 😒

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?