|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  129 130 [131] 132 133   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
24.8.2019 13:13:23   
Kloti
Evo, smo poskusili se Mam flasko, ampak ni slo. Boko pa morda malcek se poskusali s cajem po malo, ce bi se kaj premislil :). Smo pa zdaj res boljse s spanjem in se zbuja samo za dojenje. Edino od 5h naprej se zbuja na pol ure...to moramo se “popravit”, ostalo pa zdaj spi 20-1 in 1.00-5.00.  hvala bogu. Vstanemo nekje med 6.30 in 7. Ce bi se tisto rundo med 5 in 7 odspal mirno...bi bilo idealno. Samo se dnevne pocitke moramo pogruntat bolje :/.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3251
   RE: APRILČICE 2019
24.8.2019 13:39:07   
LoniRR
Kaj pa ce poskusis z gosto hrano? Nasa odkar jo ima za kosilo mi zaspi vsaj uro v kosu k prej je spala po 30min.
No mi smo pa danes spali 11h v kosu. Mam angel care za dihanje pa sem se zjutraj prestrasila da je kaj narobe pa kako sem lahko preslisala otroka. No mala spala k ubita. Edino ponoc sem ji okoli 2h zjutraj dudo mogla dati. Ob 8ih je zaspala in se ob 7h zbudila, podojila in okoli pol9ih ustala. Se je ene 4dni nazaj odlocla da bo ob 8ih hodila spat in ocitno bo zacela prespati noc. Iskreno sem malo zalostna, ker bi to pomenilo da odpade nocno dojenje in crklanje. Je pa danes ze odspala 1,5h tko da bomo sli pocasi na popoldanski dremez.

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3252
   RE: APRILČICE 2019
24.8.2019 14:51:06   
Kloti
Ni se pripravljen za gosto hrano, ampak bomo videli, kako bo, ko bomo zaceli z uvajanjem. Zdaj ne bomo nic na silo. Bodoca mamica, tvoja je res prava spalka, super je to :). 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3253
   RE: APRILČICE 2019
24.8.2019 16:56:17   
Žabica.m
Bodoča mamica ti pa imaš zvezdico zaspanko :). Naša je to noč tudi spala od 20 do 1 in potem od 1:30 do 5h. Sva se z mojim hecala, da se je mogla naspati za dolgo pot na morje. In jaz sem se kar bala kako bo zgledala tri urna vožnja, glede na to da se ne mara vozit. Pa je šlo super. Zdaj pa že veselo pase kravice na plaži, opazuje in se smeji ter čudi vsemu.

Naša tudi še ne dvigne glave ko je na hrbtu. Je pa začala kazati zanimanje za hrano. Tako, da ko pridemo domov imamo pediatra in če bo vse ok bomo probali uvajati gosto hrano. Sicer ne vem če se je kaj dosti poredila, trebušček je izgubila se je pa potegnila v dolžino, takšen občutek imam. Nima časa jesti skoz bi okoli sebe gledala, k sreči so vsaj plenice polulane in pokakane. 

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3254
   RE: APRILČICE 2019
24.8.2019 18:54:42   
LoniRR
Kar se spanja tice imamo sreco ze od ene 3tednov starosti (ne spomnem tocno) ko je spala ponoci 6ur v kosu in potem naslednjih 6ur odvisno od dneva. Res pa nism nikoli vec kot 4x ponoci dojila. Ze 4x je blo bolj izjema. Zdaj pa ene 2tedna da spi po vec kot 8ur v kosu. Upam da se danes ponovi hehe. Mi imamo jutri krst in v ponedeljek picimo na morje. Nasa se pa rada vozi in ponavadi zaspi med voznjo tko da gremo na malo daljso pot in mamo okoli 5ur voznje.  Punce, ki dojite do kdaj imate namen dojit? Dokler bo mleko al do npr. 1leta starosti? Mislm k vec k bo goste hrane manj mleka bomo rabile. Jst bi jo dojila dokler bom lahko, si bi pa nehala crpati ko bo imela vse 3 obroke GH. Tko da bi jo ubistvu samo crklala.

(odgovor članu Žabica.m)
Neposredna povezava do sporočila: 3255
   RE: APRILČICE 2019
24.8.2019 21:46:23   
jabuk
Jaz niti nisem razmišljala, do kdaj bom dojila. Takrat ko bo pojedla 1 cel obrok hrane 150-200g, takrat je ne bom več. Ko bo to 5 obrokov, takrat ni dojenja cel dan.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3256
   RE: APRILČICE 2019
25.8.2019 18:51:51   
Kloti
Jaz sem razmisljala, da bi dojila vsaj eno leto, ampak se bom prepustila teku dogodkov.... Sem srecna, da dojim in tudi ce bi zdaj iz kakrsnegakoli razloga morala nehati, sem vesela, da sem vsaj toliko uspela.Zabica, najina otroka sta si res zelo podobna po obnasanju :).Nas v avtu je se kar ok, vcasih ima izpade joka, ampak sicer kar spi. Mu pa takrat najbolj pomaga white noise. 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3257
   RE: APRILČICE 2019
29.8.2019 14:35:22   
Kloti
Punce, jaz vam sporocam, da smo koncno odkrili, kako ucinkovito uspavat nasega fanta cez dan in zdaj odspi uro, uro in pol brez problema. Vse kar je bilo treba, je bil pravi pliško... Zdaj mu ga samo pokazem in fanta pobere takoj, brez stokanja. Tako da je res rabil svojo ninico, ampak smo mu ves cas dajali napacno! Kaksna mala sprememba in kako drugacen rezultat, ne mores verjet.
Imam pa tudi vprasanje: kako pa hranite vase male z GH, jih imate v narocju? Saj se ne morejo biti v stolcku, dokler samostojno ne sedijo? Se mi pozna, da sem prvic mama, kajne :).

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3258
   RE: APRILČICE 2019
29.8.2019 14:39:43   
jabuk
Jaz jo imam v gugalniku-polsedeči položaj.


(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3259
   RE: APRILČICE 2019
30.8.2019 16:00:36   
Kloti
jabuk, hvala, nisem sploh pomislila na to. Itak ga nimamo, ampak bom enega druge roke vzela. Saj bi lhko bila tudi lupinica, ampak jo imamo vedno kar v avtu.  A se vasim malim zelo pozna na blatu, odkar so na GH? Mi se nismo, ampak me zanima, da se mal pripravimo :).

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3260
   RE: APRILČICE 2019
30.8.2019 19:46:15   
Žabica.m
Glede dojenja jaz si želim dojiti vsaj do prvega rojstnega dneva, isto kot Kloti tudi če bi zdaj mogla nehati sem vesela, da je šlo skoraj 5 mesecev. Upam samo, da se uredi nočno spanje do odhoda v službo, ker si ne morem privoščiti, da bi bila kot zombi in cela raztresena zaradi pomanjkanja spanja.

Drugače smo pa zadnji večer na morju. Smo zelo uživali, dete je celo prvič v svojem življenju uživalo v vodi, tako da je še upanje za domačo banjo :). Edino nočno spanje je bilo katastrofa. Zbujala se je na eno uro do dveh. Groza, upam da je kriva prenosna posteljka ali poskok v rasti, ker drugače ne vem kako dolgo bo to še šlo. Kloti kateri pliško vas je rešil? Naša spi podnevi samo na rokah ali v vozičku če se ta giblje, če ne je takoj budna. Sva se glih z mojim menila, da bo treba drugače rešiti, ker je ne bom mogla skoz dve uri na rokah držati, da bo odspala popoldanski spanec. 

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3261
   RE: APRILČICE 2019
30.8.2019 20:22:49   
Kloti
Zabica, smo pogruntali, da mu najbolj dopadejo velike barvne oci od Macka Murija. Ga je precej navduseno gledal ob igri, potem sem ga pa prinesla v posteljo in je ob njem zaspal. Ampak tudi to ni 100%, ker danes ni bilo ok in ni spal. Tako da nismo cisto reseni, kot je sprva kazalo :/.A tvoja maha z rokicami, ko jo odlozis? A te takoj zagrabi, ce se ji priblizas z roko ali glavo? Ker to moj pocne, zdaj pa enako naredi z Murijem, ki je ravno prav velik. Ninica mu je bila premala ocitno. Ampak moj je res izrazit sesalec in bi skozi imel dojko po ustih, dude noce vec. Tako da smo se vedno pri tem, da ga uspavam eno uro in potem dvakrat do trikrat dojim ponoci, s tem da se zbuja res preZgodaj in smo se vedno neprespani. Ocitno moramo poskusit s kasnejsim uspavanjem, a kaj, ko postane izredno siten, ko je res utrujen zvecer :/. Zabica, dajmo potrpet in prenosit te nase male, bodo prerasli... Misva drugace razmisljava o kaki blagi metodi, da ga navadiva na spanje, npr., da ga pustiva par minut in potem prideva nazaj ipd., ampak sele ko bo vsaj 6m, zdaj je se premali, rojen komaj v zacetku maja. Ne upam si in ne zelim ga se “trenirat”, bo pa morda res treba, ker sicer ne bomo funkcionirali :/.

(odgovor članu Žabica.m)
Neposredna povezava do sporočila: 3262
   RE: APRILČICE 2019
30.8.2019 21:25:45   
jabuk
Drekec je tak zdrizast-tekoče gost. Pri nič kaj, cvetači in krompirju je bil rumen, pri kranju pa oranžen.🙂
Glede spanja ponoči že sigurno kake 2 meseca ni težav (spi od 9ih-6:30), čez dan pa jo moram uspavati. Včasih, če je bila zaspana, sem jo položila v posteljo in je lepo zaspala, zdaj pa ne. Ali voziček, ali da se uležem ob njej, pesmice (včasih je palila samo ena iz youtube-a, zdaj pa se umiri tudi pri petju), božanje po nosku (od čela navzdol), žirafo ima zelo rada (tisto t popularno 😎, sin je pa sploh ni maral 😃, sin je moral imet v roki dudo, kar pa ona ne mara 😄).  V rokah mi ne zaspi več, ker se skos nekaj naprej dviguje, najraje pa zaspi na dojki 😊.

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3263
   RE: APRILČICE 2019
30.8.2019 21:27:55   
jabuk
Ah te telefoni: Pri bučki, cvetači in krompirju*...Pri korenju (ne kranju) 😁 


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3264
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2019 6:18:25   
Kloti
Zabica, si jo poskusila dat kaj spat ma trebuh? Nas dlje spi na buscku. Ga je danes ob 4h dal moj spat na trebuh in zdaj se vedno cudezno spi. Najina dva sta pomojem res podobna, morda bi ji pasalo na trebuhu, da ima podoben obcutek, kot da je v narocju...

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3265
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2019 12:07:11   
LoniRR


IZVIRNO SPOROČILO: Kloti

Punce, jaz vam sporocam, da smo koncno odkrili, kako ucinkovito uspavat nasega fanta cez dan in zdaj odspi uro, uro in pol brez problema. Vse kar je bilo treba, je bil pravi pliško... Zdaj mu ga samo pokazem in fanta pobere takoj, brez stokanja. Tako da je res rabil svojo ninico, ampak smo mu ves cas dajali napacno! Kaksna mala sprememba in kako drugacen rezultat, ne mores verjet.
Imam pa tudi vprasanje: kako pa hranite vase male z GH, jih imate v narocju? Saj se ne morejo biti v stolcku, dokler samostojno ne sedijo? Se mi pozna, da sem prvic mama, kajne :).



Oooo super. Samo da se bos lahko malo odpocila. Mi naso isto hranimo v gugalniku. Polsedeci polozaj in gre odlicno. Ko bo lahko samostojno sedela jo bom sele postavila v stolcek in nic prej

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3266
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2019 12:10:48   
LoniRR


IZVIRNO SPOROČILO: Kloti

jabuk, hvala, nisem sploh pomislila na to. Itak ga nimamo, ampak bom enega druge roke vzela. Saj bi lhko bila tudi lupinica, ampak jo imamo vedno kar v avtu.  A se vasim malim zelo pozna na blatu, odkar so na GH? Mi se nismo, ampak me zanima, da se mal pripravimo :).



Jp. Nasa manj kaka. Prej je nafilala vsaj dve plenicki na dan, pri GH pa max 2. Ima tudi vonj in je bolj gosto blato

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3267
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2019 12:21:48   
LoniRR
No punce mi se koncno vtacamo iz morja. Komaj cakam da pridemo domov, ker sem rahlo utrujena. Nasa na morju ni spala niti pol tako kot doma. Prevroce je bilo in prenosna posteljica in ocitno ji ne gre. Ze okoli 3h zjutraj je zacela stokati. Prvo noc sva se merkala s klimo, potem pa sva jo imela non stop prizgano. Ustala je ze okoli 8h zjutraj. Zadnjo noc da je spala spet 9h v kosu. Zjutraj sva jo prestavila k nama da je od 6-8h potegnila, ker bi bili druga e ob 8ih pokonci. Ce sem jo drzala za rokce je umirjeno spala, cim sem sla stran je bil stok. Smo jo pa s fredom namakali v morju in je uzivala. Bazencek pa ji ni prevec vsec. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3268
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2019 16:33:32   
jabuk
Moja pa ima zdaj boljšo prebavo. Prej je kakala tudu na par dni, zdaj odkar smo na GH pa vsak dan. 😊


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3269
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2019 17:47:16   
Lewisia
Mamice, mene pa zanima glede uvajanje GH. So vaši dojenčki že takoj odpirali ustka, ko ste se jim približale z žličko?
Pri nas je namreč tako, da ji pokažem hrano in jo približam ustom, pa jih nič ne odpira. Zdaj pa ne vem, če jo moram bolj spodbujati ali to enostavno pomeni, da še ni pripravljena? user posted image

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3270
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2019 19:33:46   
jabuk
Lewisia, jaz bi rekla, da še ni pripravljena. Koliko je pa stara?


Moja je takoj odprla usta, jih je že odpirala, ko je mene videla jesti 😁

(odgovor članu Lewisia)
Neposredna povezava do sporočila: 3271
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2019 20:12:33   
LoniRR
Lewisia jst tudi mislim da se ni pripravljena. Nasa se je kr slinla in se tresla ko smo mi jedli. Zto sva se odlocila da tok hitro poskusimo in je takoj odprla usta. Ko vidi svoj kroznicek se kr trese in veseli. Brez tezav odpre usta se preden pridem z zlico zravn.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3272
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2019 21:19:54   
Lewisia
Punčka je stara slabih pet mesecev. Do zdaj sem poskusila z bučko in korenčkom (tega naj bi menda imeli otroci sploh radi zaradi sladkastega okusa), pa se je samo kremžila, ni bilo nekega navdušenja.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3273
   RE: APRILČICE 2019
31.8.2019 21:41:14   
jabuk
Mogoče pa ne mara zelenjave, tak kot moj mož, ki je kot dojenček zavračal zelenjavo in še zdaj jo. 😁


Mogoče počakaj še kake 2 - 3tedne. Če ima zaprta usta, potem  je ne moreš prisiliti. Če pa takrat nič ne bo, bi pa klicala Patronažno za pomoč.

(odgovor članu Lewisia)
Neposredna povezava do sporočila: 3274
   RE: APRILČICE 2019
1.9.2019 21:10:12   
LoniRR
No mi smo se pa danes spet naspali. Mala je spala 10,5 h v kosu. No ja ponoci sem ene 2x dudo dala in pa pojrila, ker je moj ni dal v spalko in dekco zbrca dol. Sem se bala da bo imela kej ritem zmesan pa je spet tko kot pred dopustom. 🙃

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  129 130 [131] 132 133   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  129 130 [131] 132 133   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?