|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  62 63 [64] 65 66   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
30.1.2019 22:32:06   
Jetkarmak00
Tisssa..
Tut js se zadne case sploh ne redim.. Edino prej sem se.. Mogoče zato ker sem čisto brez apetita.. No tudi drugače nisem ravno ješča bila nikoli.. Sem pa danes opazila nosečniški gingvitis.. Upam da se ne bo širilo naprej.. https://www.zobozdravnikmaribor.si/blog/vpliv-nosecnosti-na-zobe-bodoce-matere/
Groza! 
Jaz porodnega načrta ne bom imela. Naj bo tko kot more samo da je čimprej konec.. Hihihih.. Želj tut nimam nobenih.. Bodo že vedeli kaj narediti, da bo prav.. Bom s svojmu karte igralaa.. 😋

Morm pa it na infekcijsko dat kri za hiv.. Ker sva se odločila za matične celice, hočjo še dodatno to potrditev do 35 tedna -. - pa ravno infekcijsk, ko je toliko bolezni zdaj tam.. Sploh nevem a naj grem.... 😤🤔

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 1576
   RE: APRILČICE 2019
31.1.2019 2:44:54   
jabuk
Jetka, masko si kupi, baje pomaga. Sem bila danes v zd in sem videla par ljudi z masko. Jaz sem staknila nekje virus, se kar pazi, ni fajn bit visoko noseča in bolana,  pa še nič ne smeš jemati.
Ne, nisem imela porodnega načrta in itak se ne bi izpeljal, ker so mi sprožili porod in na koncu je bil CR. Tudi zdaj ga ne bom imela. Sem brala članek ene dule, da je proti tem načrtom, da je potrebno poslušat svoje telo in mu slediti, ko se začne porod (če vse poteka normalno). 
Vam pišem v zgodnjih urah, ker ne morem spat zaradi bolečin. 😣

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1577
   RE: APRILČICE 2019
31.1.2019 6:51:04   
KmAlU MaMiCa
Jaz tudi nisem imela porodnega nacrta. Se mi zdi da nima smisla...ce si kaj zazelis in da je mozno ti itak skusajo omogocit. Ce so pa kake komplikacije al karkoli pa itak nobenga ne zanima noben nacrt in delajo kar je za vaju najboljs. Jaz tud nimam zadnje case nekega apetita...pa tud takoj sem sita...mi ze vse pritiska in gor in dol...mam pa prebavo tako redno kot se nikol. Full cudno res. Sem ze tud zacela na polno pospravljat...mam neko voljo delat generalke😅...ocitno kao gnezdenje...nic narobe bomo meli vsaj v nulo pospravljeno po dolgem casu. Tiste ki se nimate otrok pa se lahk pocasi poslovite od lepe ciste dnevne...midva sva mela full lepo in vse zrihtano dokler nisva mela otrok...zdaj pa je kot da mi vsako popoldne vrzejo bombo sredi dnevne 😂😂😂...samo da so zdravi pa tud ce nimamo vedno vse pospravljeno

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1578
   RE: APRILČICE 2019
31.1.2019 8:00:01   
Jetkarmak00
Jabuk Sm jih vidla ja drgac, ze kar nekaj z masko hodit ko hodim na polikliniko oddajat urin. 1x je še celo en kitajc zašel tja, ne vem kaj je iskal. 😁 Poliklinika mi ni ravno problem, dam ovratnik bunde gor in grem. Tudi tam se mi ne zdijo ravmo bolani - se mi zdi da hodijo bolj na dnevne preglede - kardiolog, diabetolog itd... Kar sem zasledila... Infekcijska je oa drugo... Tam bit zdaj v tem času.. Nevem, ne bom šla tja, gripe se voha pomoje že na vhodu. Bom v Kranj poklicala, tm mislm da je manj vsega tega pa še nimajo infekcijske posebej. 

Kmalu mamica Ja vem kako je z pospravljeno dnevno in podobno. Pri nas se mami se ni ocitno tega navadila pa na bratca 😁 pospravlja, pospravlja.... Je potem pospravljeno 5 minut. Pride mali, obrne škatlo z igračam.. Igrače spet pod kavč. 😁 Moj pravi, da ga bo reda naucu... 😋😋

Poroda nimam za sabo, a se mi zdi malce neumno, da bi to pisali oz da sploh dovolijo to pisanje.. Hocm to, zelim to, nebi tega in ne onega.... Daj naj se pusti sestram, babcam ko vejo kako pa kaj.. Tako naj nardijo ne pa da jim bi jaz kaj govorila..  Men je to kr nekej.. Bomo že poskrbeli oni tam da se bo lepo odvijalo.. 
Glede prebave... Jaz imam zadbje dva dni drisko.. Nekam čudno...  Pa trebuh mi še vedno vedno bolj otrdeva... Ampak očitno ni nič, če sem še doma... 😋



(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 1579
   RE: APRILČICE 2019
31.1.2019 8:02:30   
Jetkarmak00
Trenutno berem tole knjigo..To, da bi otroka naucila takoj spati celo noč že po parih mesecih bi mi veliko več pomenilo kot pospravljanje hiše 😋

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1580
   RE: APRILČICE 2019
31.1.2019 8:03:16   
Jetkarmak00
https://www.bukla.si/knjigarna/psihologija-in-psihiatrija/razvojna-psihologija/vsak-otrok-se-lahko-nauci-spati.html


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1581
   RE: APRILČICE 2019
31.1.2019 9:03:00   
Anonimen
Ej a ves da sem ravno vceraj gledla to knjigo. Hvala bogu sicer nimamo tezav s spanjem ampak dvomim da je to neki kar se jih lahk "nauci". Z mojo prvo hcero smo meli problem ko smo jo prestavili v svojo sobo...ampak meni osebno je bil to pac upor iz trme in se je drla 2 noci...od takrat spi cele noci pa je od tega 4 leta. Ce pa otrok nemirno spi pa je logicno da ga pocartas in vzames k sebi. Upam da bo tudi ta tretji spal tako kot prvi dve...ceprav pa priznam da tamalo se vedno veckrat dam k nama ker obozujem ko jo lahko muckam in cartam, sploh zdaj ko bolj slabo spim. 

(odgovor članu Jetkarmak00)
  Neposredna povezava do sporočila: 1582
   RE: APRILČICE 2019
31.1.2019 9:52:35   
Jetkarmak00
Hja nevem.. Piše v tej knjigi, da naj bi že od začetka otroka lahko nauču spat.. Triki al "nasveti" so kako naj bi to dosegel. Bomo videli, ko preberem celo pa potem magar sprobam.. Pa bom vidla..

Puncee, js sm donz cizt slaba. Drisko ma, bruhala sem, apetita nimam nič, glava me boli.... 😤😤😒

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1583
   RE: APRILČICE 2019
1.2.2019 19:31:37   
LoniRR
Ojlaaa puncee. Meni se zdi da mi trebuh kr poganja haha. Kar se apetita tice enostavno ne morm naenkrat vec tok pojest, ker me vse tisci v zelodcu in pa zgaga me matra. Najbolj mi pasejo solatke... joj jabuk cimprej se pozdravi. Ni prijetno. Sama sem bila v ene 22tednu ko sem pristala na antibiotiku in res ni prijetno. Neko zdravilo moram se vedno jesti zaradi posledic na pljucih- dobila bakterijo. Pocivaj.

Punce v vednost, ce kero zanima ima baby center outlet v Kranju in ga zapirajo konc februarja in majo robo znizano 70%. Tko da ce rabte cunce majo ogromn. Ostale opreme pa je bolj svoh. Ene par vozickov je se, obutev, dude, flaske... Midva sva dobila ogromno roza cunc tko da res upam, da so prov spol ugotovil, ker sva poleg tut midva vecinoma kupla roza haha. 

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 1584
   RE: APRILČICE 2019
1.2.2019 19:38:57   
LoniRR
Jetkarmak ojoj upam da nisi se ti zbolela. Mene je pa prebava zacela zadnje case nekaj matrati. Ksn dan zaprta, spet drug dan zvijanje. Prej pa nikoli nisem imela tezav. Imam pa tak cuden obcutek, ki ga ne znam obrazlozit, da mam tezo na trebuhu k da mi bo utez stran padla. En dan ful cutm otrok, spet drug dan manj. Pri meni ni pravila, ceprav pravjo da naj bi imel otrok ze nek ustaljen ritem v trebuhu


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1585
   RE: APRILČICE 2019
2.2.2019 7:36:12   
Cvetnilist
Tudi jaz ne cutim vsak dan enako gibov. En dan je bolj aktivna, drugi majn. So pa res gibi prisotni cisto vsak dan.


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1586
   RE: APRILČICE 2019
2.2.2019 8:51:38   
Mišmašek
Jaz pa en fan nisem čutla nič otroka, mi je bilo prav čudno... Sem komaj čakala da spet da kak znak da je vse ok tam noter. Sem pa končno malo stvari znosila na kup za prihod novega člana. 😁 Ostale ste to že zdavnej začele, pridne! 👍


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1587
   RE: APRILČICE 2019
2.2.2019 10:23:05   
Jetkarmak00
Neee nisem zbolela.. Problem je bil, ker sem na hrbtu ležala pomoje.. Glede dihanja.. Opažam da me takrat mal zabaše in kar težko do zraka pridem... Ampak skos pa tut ne morem bit na boku.. Saj pravijo naj bi bil problem ta ker ti pritiska na žilo ampak naj bi se nosečnice pac same obrnile tko da baje ni tezav. Ampak mi pa ostane potem še nekaj časa to težje dihanje in slabost...Driska je bila pa pomoje od pomarančnega soka. Ker je moj dragii tok pozoren in je kupil v lidlu vedro pomaranc, in sem mogla vse popit.. 😒😒

Jaz čutim gibe vsak dan, čeprou se mi pa zdi da so si dnevi kar podobni. Jih ne štejem, ampak po občutku se mi zdi da si nekako sledijo tempu.. Ponoči ko grem na wc, pit in še kaj.. Pa potem ko se uležem me dostkrat "spravi na trne" ker ne brce popolnoma nič. Niti po cukru niti nič.. Moram se navaditi da ni nič narobe, da samo spančka. Hehhee.. Samo je tak čuden občutek.. Vsaj eno brciko da bi spustil.. 🤔😄

Drgac mam pa js občutek nekako... Kako naj opišem... Iz dneva v dan se mi zdi da je maternica nekam čudna.. Kot bi bila vedno bolj nemirna.. Otrdevanje, ki je itak že skos prisotno.. Ampak opažam da zadnje dni otrdi tudi po več kot 20_x_ na dan.. Velikokrat so zraven tudi krči, ki ne popustijo.. (prej so bili redko zraven ob otrdevanju) potem je tukaaj še dolžina krčev.. Se mi zdi "na oko" da se podaljšujejo.. Zadnje dva dni opažam tudi povečan izcedek (prej nisem imela nič, čisto nič izcedka) zdaj pa ga je nekaj.. Prozornega..  Poleg tega se bi ob brcikh ki so, zdi kot bi včasih se spustil en tak čuden "zrak" skozi maternični vrat. Nogice sicer čutim zgorajj, ampak spodan se včasih (nevem odrine z glavo?) in čutim tak nežen premik.. Ampak ta premik ko ga začutim se mi zdi, da je že skoraj zunaj... 

Sicer pa... Zakorakala sem že v 33 teden :) ima pa skoraj 1800g :) juhuuu

Ooo hvala za info.. Let''s go. Kdaj ga zapirajo konec februarja praviš? Samo brez veze čakat so takrat, ker bodo vse že prej pokupili.. 😄😄

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 1588
   RE: APRILČICE 2019
2.2.2019 10:40:32   
Jetkarmak00
Tissa.. Kako je bilo v šoli? Je bilo kej literature? Stroškov? Sta že dobila potrdilo?
Kaj so kej govorili tam o porodu? 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1589
   RE: APRILČICE 2019
2.2.2019 10:59:12   
LoniRR
Jetka... ali se nisi ti rodila prej? Baje da je teza podedovana tko da se ne sekiraj, ce je lazji. Hehe bos pa lazji rodila. Vazno da je z otrocickom vse ok. 

Jaaa ogromno lepih stvari majooo. Moja mala ima zdj adidas copatke haha. Tezko se upres ko vidis tiste mini cunce. Sm se komaj zadrzala, ker imava ze res ogromno doma. Zacel so z odporodajo 24.1. Pa so vceraj imeli se polne police tko da imajo ocitno se zalogo zadaj. 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1590
   RE: APRILČICE 2019
2.2.2019 11:02:24   
LoniRR
Midva pa v ponedeljek zacneva s solo. Kok cas bezi. Punce a se zavedate da ni vec dalec ko bomo brale poste iz porodnisnice 🤗


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1591
   RE: APRILČICE 2019
2.2.2019 14:11:48   
Jetkarmak00
Ja, me je že prehitel v tednih. Jaz sem bila 30t4d. Hehehe :) sej to so že veliki veš. To so že "ogromni otroci" proti tistim ki se rojevajo v 23tednih ko je itak toliko komplikacij in tudi kasneje v življenju posledic. Ko smo imeli ta združenja nedonošenčkov 1x letno.. So bili tam tisti v 23,24 tednih več kot 90% invalidov.. Skratka nič od njih in takega življenja.. Medtem ko do recimo pri 27t + bili že vredu v veliki večini. Vse ok. Edino kakšne učne pomoči v šolah ipd. Po 30t pa nisem srečala niti enega da bi imel kakšne težave ali kako drugače.. Toliko od izkušenj, ki se jih spomnim ko smo klepetali z mamicam zdaj ko je bil tanajmlajši tja povabljen smo šli zraven..Zato se pa sama ubistvu poroda več ne bojim, ampak vseeno pa je bolje, da je donošen vsaj do 36 tedna. 

Mamica.. Sem bila tam. Hehhehe. Ja zapirajo štacuno. Ogromno oblekic. Hehhee. Sm mislna da bodo imeli tudi kaj igrač, knjigic ipd. Pa so samo cunje, pa nekaj vozičkov in flašk. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1592
   RE: APRILČICE 2019
2.2.2019 14:12:18   
Jetkarmak00
Mamica.. Kam pa gresta v šolo. Si iz kranja? 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1593
   RE: APRILČICE 2019
2.2.2019 15:38:42   
Cvetnilist
Punce, če katero zanima ima Tosama na spletni strani 25% popusts na vse TO TO izdelke. :-D Se mi zdi, da je to kar fajn ugodnost in se splaca kaj naročit.


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1594
   RE: APRILČICE 2019
2.2.2019 16:48:46   
LoniRR
Ja na zalost. Sj sm napisala da majo vecinoma oblekce in obutek. Ostalo pa je za vzorec oz. Kar je se ostalo. Skoda, ker jst nimam vec km oblekc dajat ko sem jih ogromno dobila in pa kupila. Komaj se zadrzujem da ne kupujem vec. 


Ne nisem iz Kranja. V kamniku v ZD je sola. Zacne se vsak prvi ponedeljek v mesecu in priporocljivo je po 30tednu. Oh hvala bogu da nas je vecina ze izven nevarnosti. To mi je blo zelo prijetno prebrat, ko si iz zivljenskih izkusenj napisala, da smo po 30tednu ze lahko mirne. No ja pa saj bo vse ok in bomo prilezle do 37ga vse 🤗 sama sem glih vceraj zakorakala v 31 teden in se pocutm cedalje bolj okorno. Haha. Sam trebuh me je 😁
Cvetnilist hvala za info. Bom malo pogledala, sicer so me ze zelo dobro zalozili z izdelki iz tosame. Pa tudi sva ze ogromno kupila. Sva kr pridna v nabavi haha.


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1595
   RE: APRILČICE 2019
2.2.2019 22:52:52   
TissaBaby
Ojla. Evo mene v 28. tednu. Pocutim se fajn, v tor pregled. Imam pa drugo nadomestno G in mi je mal cudno, sam ni kaj, ce je tvoja na porodniski, je tako.  
Za solo za starse sem ze povedala... blo fajn, nc stroskov, par listov dobili, nekaj sem si pisala, meni blo ful fajn. Pa zig v materinsko dajo, fotri pa dobijo prav potrdilo. Za epiduralno in obisk porodnisnice mors pa posebej it. To je to. 
Mi2 kupla se igralni center dns, seveda rabljen. Pa jaz se ninico, nogavicke, moj eno igracko. Kopiciva 😁. 
Mismasek, kako si? Pocivas? Kako z otrockom?

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1596
   RE: APRILČICE 2019
3.2.2019 9:21:27   
Jetkarmak00
Obisk porodnisnice? A to majo tut? Kaj da gres na ogled sobe? Hjoooj kaj se spomnjo :-DKaj za epiduralno si kaj zvedla kam se prijaviš? To bi pa šla, glede na to da neveš kako bo bolelo, ali se da zdržat.. 

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 1597
   RE: APRILČICE 2019
3.2.2019 9:25:54   
Jetkarmak00
Mamica..Tudi če kaj kupiš nee skodi. Hehehe.. Saj mal si pa lahko privoščimo, pa damo lušta. Praviš da maš že dva otročka.. Daj mi povej kako je s cunjam po prvem otroku? Jaz recimo ko mam bratca in njegove cunje.. Sem jih zdaj pogledala da bi si jih mal zložila.. Poleg tostih novih ki imam.. Pa sem videla, da so njegove cunje (stare le par let) zelo veliko.. Kako naj rečem... Flekaste.. To pa ne gre dol niti po pranju..rjavi flekci, beli, rumeni.. Od česa je to? Se je tebi tudi to dogajalo po prvem otroku? 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1598
   RE: APRILČICE 2019
3.2.2019 11:35:16   
mikuzka
Živjo aprilcice.upam da ste v redu in da uzivate v nosečnosti.tudi jaz sem med vami.pricakujemo tretjega in sem v 28t.ali mogoce veste se da se priti v kaksno skupino aprilcic na fb?da vidim ce bo kaksna iz moje okolice😉.bodite fajn


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1599
   RE: APRILČICE 2019
3.2.2019 13:30:09   
Mišmašek
Heej Tissa, ja ja mi počivamo. Sem vzela to zelo resno, ker nočem da bi se tolkla po glavi. Še vedno mi na polno trdi trebuh, kljub resnemu počitku. Ravno danes mi dela spet neke sumljive krče... Upam da je prebava 🤞 je pa moj tako priden, res ga moram pohvalit, vse mi naredi, danes je celo hišo spucal ❤️ pa tamali tudi ful razume, da ga ne smem dvigovat in mi avtomatsko da rokico. Zlata sta oba moja dva moška! 


(odgovor članu mikuzka)
Neposredna povezava do sporočila: 1600
Stran:   <<   < Prejšnja stran  62 63 [64] 65 66   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  62 63 [64] 65 66   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?