|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
7.9.2018 20:11:44   
Jetkarmak00
Dorchy, pa to kar imaš ti niso dolgi ciklusi :-)!! Sem imela eno sošolko, ko je imela cikluse na okrog 70-90 dni! Tvoji ciklusi so normalni. Tut jz nimam vsak mesec isti datum. Včasih 26 dan, včasih 27, 28, 30. Včasih tut 24 je že blo. Pa mislim da je to vse redno? :-) no do zdaj nisem imela težav s tem, O je bila vedno nekje v razponu 1t.Ker imaš daljše cikluse pač nimaš "koledarskega in šolskega sistema" kot je 28dni,se ti je pač O pojavila malce kasneje in zdaj gre vse z zamikom naprej.. Pojavila se je gv in tudi mehurček. Kaj še hočh hehe :-))) super si. Vse je vredu! :-)) sam počivej velik, ne dviguj stvari, kakšne vitaminčke jej in naj te dragi razvaja :-) Bodoča mamica, aveš da je blo tudi meni (no, mi je še) slabo ko sem lačna. Ne vem kdaj se bo tole nehal, ampak če se ne bo kmalu, bom...... Žalostna... Hihihihihi :-) Oooo kko lpo, d ti je uspelo kar z jemanjem kt zanosit... Jaz tudi poznam ene k so zanosile kljub jemanju kt ja :-) sam kaj k jih nobena ni redmo jemala. Zdaj pa majo :-) srecnooo

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: APRILČICE 2019
7.9.2018 21:25:26   
zabica3
Jaz sem KT jemala redno, sem imela prav budilko nastavljeno, ker mini se ni bil v planu.. No pa se je očitno odlocil, da ga najini nacrti nic ne brigajo 😂

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: APRILČICE 2019
8.9.2018 6:26:26   
Jetkarmak00
Ajaaa, no talih pa ne poznam ne.. Sem sama jemala tudi kt, pa mi je G rekel, da med jemanjem ni ovulacij.. :-D pa očitno so, če ti je uspelo. 😂😅

(odgovor članu zabica3)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: APRILČICE 2019
8.9.2018 14:14:28   
Mišmašek
Katero folno kislino pijete? Jaz imam kar tifol. Nekateri so mnenja, da je elevit boljši (naj bi bilo več oz boljša ta folna kislina). Ne vem, kaj mislite ve?

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: APRILČICE 2019
8.9.2018 14:22:56   
jabuk


IZVIRNO SPOROČILO: Mišmašek

Katero folno kislino pijete? Jaz imam kar tifol. Nekateri so mnenja, da je elevit boljši (naj bi bilo več oz boljša ta folna kislina). Ne vem, kaj mislite ve?



Novalac prenatal.  Sem pa v prvi nosečnosti samo Tifol, pa še to ne vsak dan, po 14t nisem več jemala. Glede na mojo izkušnjo je to čisto dovolj :)

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: APRILČICE 2019
8.9.2018 15:32:30   
TissaBaby
Jaz pa jemljem kar čisto folno od Ljubljanskih lekarn. Jemat sem jo začela že 3 mesece pred zanositvijo in jo jemljem še zdaj.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: APRILČICE 2019
8.9.2018 16:33:26   
LoniRR
Jst pa jemljem od jameson-prenatal. 

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: APRILČICE 2019
8.9.2018 16:44:40   
Jetkarmak00
Misa... Elevit folna je res "kao bolsa" ker vsebuje edina aktovno obliko folne kisline.. Tifol tega ne vsebuje.. Js sm jemala femibion (tut ma aktivno obliko folne kisline + se neke dodatne vitamine) v 8t sm pa zacela z elevitom :) zdej pa jem samo 1tbl na dan elevita. :-) 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: APRILČICE 2019
8.9.2018 17:11:37   
Cvetnilist
Pozdravljene nosečke, tudi sama prvič pričakujem aprila. PDP imam 7.4. Prvi pregled sem ze imela in na srečo je za zdaj vse ok. Srček je že lepo bil in tudi premikanje otročička se je že lepo videlo. Na nuhalno sem naročena 27.9. in se je že zelo veselim. Punce, ki ste že rodile, kakšne imate izkušnje z napovedovanjem spola na nuhalni? 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: APRILČICE 2019
8.9.2018 17:53:05   
Mišmašek
Hahaha, vsaka ima drugo folno 🤣 ko končam škatljico tifola grem tudi jaz po elevit, da bom še malo vitaminov dobila 😋

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: APRILČICE 2019
8.9.2018 17:54:59   
Mišmašek
Jaz bi rekla da na nuhalni se ne vidi še tako dobro, pomoje je bolje počakati tam en 17-20 teden. To je samo moje mnenje. 😉

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: APRILČICE 2019
8.9.2018 18:19:01   
Cvetnilist
Potem pa bom morala zdrzati do pregleda, ki ga imam oktobra. Seveda je pomembno samo to, da bo otročiček zdrav ampak me vseeno že muči radovednost kaj bo. :-D

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: APRILČICE 2019
8.9.2018 19:44:34   
KmAlU MaMiCa
Cvetnilist z napovedjo spola je tako...ce se otrocicek fino pokaze brez problema vidijo spol, ce pa se ne pa se lahko zgodi da kiksnejo. Pri meni se je v prvi nosecnosti full lepo vidlo na nuhalni da je puncka, v drugi nosecnosti pa ni je rekla da zna bit fantek ampak se je na morfologiji pokazalo da cakamo se eno puncko...kaj bo tokrat...tudi mene muci radovednost. Vsi napovedujejo fantka, jaz pa nimam nobenega obcutka kaj bi lahko bilo...vazno itak samo da bo zdravo 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: APRILČICE 2019
8.9.2018 20:12:23   
Cvetnilist
Upam v bistvu samo, da bo na nuhalni vse ok, spol ni pomemben, samo da bo zdravo! :-) Zanimalo me je samo kaksne so vase izkusnje z napovedmi, da se ne bi slucajno prevec veselila potem pa bila razocarana, ker se ne bo videlo. Je katera iz Mb in ima izkusnje z dr.Zebeljanom?

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: APRILČICE 2019
8.9.2018 20:14:38   
Cvetnilist
Kmalu mamica, glede na to, da ti napovedujejo fantka, kako si s slabostmi in hrano? Pravijo, da pri fantkih ni pretirani slabosti in da ima nosecnica predvsem zeljo po slani hrani in mesu :-D

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: APRILČICE 2019
8.9.2018 23:58:28   
jabuk
Nisva želela vedet spola, ampak sem potem v kartoteki videla, da je na nuhalni opazil fantka in res se je rodil. :)  Slabosti neke nisem imela, nimam niti sedaj. Hrane se pa ne spomnim, mislim, da sem jedla vse, zelenjava mi ni neki pasala, vem da sem en čas samo burek jedla :). Zdaj mi še najbolj pašejo jogurt, kislo mleko, kefir...Jem pa vse :)

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: APRILČICE 2019
9.9.2018 8:09:08   
Jetkarmak00
Js sm sla na nifty test v 10t. (torej pred nuhalno) hehe. Pa baje da zvem tut spol ob izvidu k nej bi ta teden že pršu, tko da bom spol, če je res tko, vedla clo pred nuhalno hehe 😍😁😀Glede slabosti pa js mislm da kr zna držat tale pregovor, poznam eno k je mela punčko pa ji je blo grozn slabo. Pri meni je mela mamo nazadnke dva fanta, pa ji ni bilo v nobeni nosečnosti niti enkrat slabo.. Potem sem pa tudi že slišala od dveh kolegic, k sta mata zdej fantkey nobeni blo slabo.. Men je grozn slabo, še vedno.. Od 7t naprej. Zdaj sem 12t, pa še vedno umiram na obroke 🤣 včadoh pride vmes kakšen dan, ko je slabost manj prisotna, vsak dan je pa vsaj prisotna in velikokrat bruhat tudi do 4x na dan. Skratka, prčakujem punčko če se gre po teh "napovedih" za zanašat, točno bom pa potrdila, ko dobim nifty rezultate :) hehe Ne maram pa mesa in salam. To mi grozno smrdi. Sicer mam prehrano zelo "slabo" ker itak ne preneses velik, če vse zbruhaš. Tako da se bolj držim kakšnoh bebe keksov, sadja, čaji, prežganke, juhe, kakšen krompir, zelenjava, toast, riomare.. Bolj tako... Upam da to čim prej mine.. Sem mislila, da je bilo zdaj že bolje, ler dva dni nisem nič bruhala. Ampak se je potem spet pojavilo, talo da je bilo samo kakšno obdobje vmes... Saj se da potrpeti, samo če je to res treba za pumčke dajat skoz, bi raje v drugo fantke hhehe :-) Ciljam mogoče tudi na punčko, ker sem prebrala na internetu, da se s timingam spolnim odnosov, da malce zbirat na spol, naj bi blo spolni odnosi do dveh dni in več nazaj napoved za punčko, čom bližje ovulaciji in dan po ovulaciji pa baje fantek. Pa sva imela zadnji spolni odnos sigurno 3 dni pred ovulacijo, tko da če to igra kakšno vlogo, potrdim. 😋

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: APRILČICE 2019
9.9.2018 13:08:23   
Cvetnilist
Mogoče pa je res kaj na tej slabosti in prehrani :-D. Sama sem vceraj dopolnila 10 tednov in do sedaj nisem bruhala se niti enkrat. Slabo mi je bilo samo v 6. in 7. tednu. Jem vse, najbolj mi paše meso in slano, sladko niti ne tako. Imam pa že sedaj povečan apetit, kaj šele bo haha. Pa pomarančnega soka se ne moram prenapiti.Za ta test sem že slišala in tudi sama razmišljala o njem ampak se mi zdi kar drag tako da bom vseeno morala počakati do nuhalne.Moram pa priznati, da mi občutek neprestano govori, da bo fantek. Seveda bom tudi, če bo punčka zelo vesela!! :-D

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: APRILČICE 2019
9.9.2018 15:32:23   
Jetkarmak00
Cena pa itak da je ja... Jaz sem dala 590€ pri Medgenu. Ampak to je bolj za tiste pomoje ko bi se v primeru napak odločile za prekinitev.. Nekatere sploh na nuhalno ne grejo, ker jih preprosto "ne zanima" ker imajo namen obdržati otroka v vsakem primeru. Tako da take res ne rabjo tudi na nifty ne hodt.. Pomoje no :-DHja nevem.. Pa že je kej na vsem tem :-D če ni slabosti da naj bi bil fantek.. 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: APRILČICE 2019
9.9.2018 15:59:48   
Cvetnilist
Sama ne vem kako bi ravnala v primeru napak, odločitev bi bila zelo težka, kajti sama delam z otroki s posebnimi potrebami in res ne vem kako bi se odločila v takšnem primeru.Nuhalna se mi zdi kar pomemben pregled in menim, da bi se morala za to odločit vsaka nosečnica in ne samo zaradi downovega sindroma temveč tudi zato, ker se lahko takrat že vidijo tudi morebitne druge napaka. Teh 80 eur kot pride nuhalna je definitivno dobro naložen denar.Upam, da se bo  27. videlo na nuhalni kaj je, če ne me bo do 16.10. razneslo od radovednosti. :-D

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: APRILČICE 2019
9.9.2018 16:33:58   
Jetkarmak00
Ja sevede da je težka odločitev, samo v primeru napak oz "drugačnosti" če se odločiš za prekinitev ne "rešiš" samo sebe ampak tudi otroka.. Kdo bi pa skrbel zanj ko staršev ne bi bilo? Ali pa kako bi bilo otroku ker ne bi bil sposoben ssmostojnega življenja in imel družine.. Jaz sploh ne razmišljam v tej smeri, da je karkoli narobe.. Ne bom tists "nesrečnica".. Nesmem bit... =/ ;) kar itak upa vsak... Nuhalna je če mene prašaš bolj za kromosomske napake da ti preverijo tveganje za njih.. Za DD, trisomnijo 13 in 18. Za tiste, ki jih to "ne zanima" jim ni potrebno it na to.. Grejo pa lahko na zgodnjo morfologijo za pregled organov..tudi tiste, ki so 100% odločene za amniocentezo mislim da tudi ne hodijo na nuhalno.. Skratla, kar sem jaz razumela zadevo in razlago G mi je rekel da ima nuhalna vključeno to za tveganja kromosomske nepravilnosti + pregled organov. Tistih ki kromosomi ne zanimajo se pa lahko prijavijo samo na pregled organov oz zgodnja morfologija mislim, da mi je tako razložil... :-) Jaz jo imam šele v 13t NS. Vseeee majo kr že v 11t, js bi tut =) 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: APRILČICE 2019
9.9.2018 16:54:39   
Cvetnilist
Se strinjam, vem kako je težko za starša in otroka, če ima otrok posebne potrebe. Ne znam si predstavljat, da sem v tej situaciji in tako kot si napisala si tudi sama ne želim razmišljati o tem, ker vrjamem, da bo z bebiko vse ok.Vidim, da si pa ti res informirana o vsem. Jaz polovici teh stvari sploh ne vem. Vse kaj mi je ginekologinja povedala o nuhalni je to, da na to naj le grem in katerega zdravnika priporoča. Drugače pa sem tudi jaz na nuhalno naročena v 13. tednu. Samo se ne sekiram preveč, se prepričujem, da bo spol morda bolj viden. :-D Kdaj pa se načeloma opravlja morfologija? Pri ginekologinji sem spet naročena v 16. tednu, bi lahko bilo to to?Je to tvoja prva nosečnost?

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: APRILČICE 2019
9.9.2018 17:33:26   
dorchy24
Kot je rekla jetka. 100 ljudi 100cudi . Jaz poznam mamico ki je mela vse izvide vredu pac nuhalna ,morfologija itd rodila otroka invaldia dobesedno ima sindrom katerih je samo 50 na svetu da ne govorim vseh tezav od 100epilepticnih otrok glub ne vidi ima nazogastricno sondo je na kisiku traheostomo srce je nepravilno razito itd. ( to sem videla na lastne oci ko sem delala na pediatriji ) pa npr tudi moj primer otrok je bil bp vsi izidi bp kar naenkrst mi je voda odtekla rodila mrtvorojenko vzrok pa naj bi bil bakterija a bris so mi jemali pa negativen. Tako d ajaz pravim raje eno preiskavo vec kot se tolct celo zivljenje. Sicer pa vsaki privoscim najlepso nosecnost.. Morfologija je okrog 20-22tedna. Meni so spol pri prvem v 16t napovedali v drugem prav tako .

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: APRILČICE 2019
9.9.2018 18:00:22   
Jetkarmak00
Ma meni G vse razloži.. Kaj lahko grem, kaj je fino in kako poteka pa tko.. :-)Ja to je moja prva nosečnost. Marca letos sva začela delati na +, pa je uspelo takoj prvi mesec. Samo sem imela potem ss čez en teden (vzrok naj bi bil premalo progesterona) no potem en ciklus ni uspelo, en ciklus pa mislim da sva kar falila ovulacijo, potem sem pa junija začela z "preventivnim''" jemanjem progesterona po ovulaciji pa je uspelo oziroma bolj rečeno, se obdržalo. Ga pa še vedno jem. Ga sploh ne upam nehat jemat :-) čeprav G pravi da je že zdavnaj izgubil funkcijo in mi ne pomaga več, pa mi ga predpisuje "da se bolje počutim" hehe. Nevem.. Neupam skratka prenehat z jemanjem... Pomoje ga bom do poroda jedla =DD😂🤣Morfologija mislm da je po 20t ja.. Dorchy ne govori.. Mojo mami so strašili pri meni ko sem bila rojena v 31t da je to groza, da se organi ne razvijejo, da je velika invalidnost  slepota, dihalne stiske itd pa sem bila čisto vse bp. Enako brata, ki sta v podobnih tednih rojena. Je pa mami (ko je bil najmlajši v porodnišnici) in itak dlje časa, saj je nedonošenčk... In je stopila v stik z ostalimi bodočimi mamicami tm.. In je bila ravno v tistem času ena nosečnica, ki enostavno ni želela uporabe epiduralne (da naj bi bila večja verjetmost za možgansko krvavitev) no in potem je rojevala zelo dolgo - ni se odpirala. Na koncu ko je rodila (ali vmes) je otrok dobil pomanjkanje kisika, posledično krvavite v možgane.. Kako je zdaj znjim ne vem, takrat so ji napovedali slabo prognozo.. =/


(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: APRILČICE 2019
9.9.2018 18:01:41   
Jetkarmak00
Dorchy... Sem pozabila ali nisem še vprašala... V katerem tednu si rodila mrtvorojenko? Ti je odtekla plodovnica? Kaj pa če je bil vzrok kje drugje in ne infekcije? 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?