|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2019
18.1.2019 11:15:03   
naty1989
Pikapolona33

Mhm, zanimivo jaz pa nimam posebnih luštov. Zdaj se mi je edino kave tako zluštalo, ko sem mislila da je videt ne bom mogla,haha. Ker jo pijem vsak drugi dan, da jo malo zmanjšam. Tako da se mi že potem drug dan, če je en dan ne pijem že skoraj sanja o njej. Drugače pa se mi na nek način sladko lušta, drugega pa nič kaj posebnega. Ne vem apetit itak je, včasih je samo tisti občutek da bi nekaj pojedla oz.sploh zvečer da bi vse pojedla kaj bi mi pod roke prišlo. Ne vem recimo večkrat se mi zvečer navadni jogurt zlušta. No samo to sem tako ponavadi že imela take lušte. Pa če tako pomislim se mi pice lušta,haha. 

(odgovor članu Pikapolona33)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Septembrke 2019
18.1.2019 12:23:52   
smile_1
Živjo vsem :) tudi nama je Božiček letos prinesel user posted image . Ker sem imela v lanskem letu že en SS (konec 8. tedna, prazna gestacijska vrečka) se ne upam preveč veseliti, vsaj dokler ne zagledam srčka. Pregled imam v sredo, 23.1, po izračunu otrocarije.net pa naj bi bila danes 8t 2 d. Zadnja menstruacija je bila 28.11. Imam pa v tej nosečnosti vse tipične znake, ki jih v prvi nisem imela - boleče dojke, slabost - večinoma, ko sem lačna, bolečine v spodnjem delu trebuha, napet trebušček... Ali si vi kaj drugače izračunavate dolžino nosečnosti ali tudi preko otrocarije.net? V glavnem, držimo pesti za vse Septemberke user posted image .

(odgovor članu Pikapolona33)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Septembrke 2019
19.1.2019 0:45:25   
DaKaNi
Drage mamice,kdaj in kako boste povedale domacim? Kdaj v sluzbi? 😊

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Septembrke 2019
19.1.2019 7:51:22   
sarcika81
Jaz sem na bolniški,tko da v službi ena oseba že ve,ostali še ne. Ostalim bova povedala šele po nuhalni,ker sva že dala veliko skozi pa bi rada obdržala zase. Če se bo dala,ker se mi do takrat že kr poznalo. 

(odgovor članu DaKaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Septembrke 2019
19.1.2019 9:57:07   
Speluzla88
Zdravo! Sem nova članica na forumu 😁 V torek sva zagledala plusek, pričakujeva nekje konec septembra (držim pesti, da res). To je moja prva nosečnost sem v 5.tednu in zaenkrat razn blažene sreče in sem pa ke kakega špikeca v predelu trebuha ne čutim nobenih sprememb. Aja no seveda bi še veliko spala, jedla in pa voham kot pes sledilec 😁 Zelo sem vesela, da vam lahko pišem. Imava pa tudi malo magičnih datumov, nuhalno sva naročena na datum najine obletnice in obletnice zaroke, rok poroda pa bo nekje okoli najine prve obletnice poroke 😁😁😁 Prvi pregled pa 11.2.! Lep pozdravček vsem, in čestitke vsem ob pričakovanju 😁👋👋😊

(odgovor članu sarcika81)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Septembrke 2019
19.1.2019 9:59:45   
Speluzla88
Aja, doma sva povedala trenutno njegovi mami, v roku parih dni bodo izvedeli še moj brat, moji starši in pa moji dve najboljši prijateljici. Ostali, tudi v službi, bova povedala po nuhalni. 

(odgovor članu Speluzla88)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Septembrke 2019
19.1.2019 10:48:02   
bučka5
Vedno vec nas je. Kako lepo.Ceprav mene res konkretno skrbi da ni niti enega znakca. Prve tri dni po testu je bila rahla slabost in obcutljiva prsa potem pa nic vec. Resnicno upam da ni slo za odmrtje plodka. Sem se narocila samoplacnisko v pon 28 da preverimo stanje. Trebutno bi mogla bit tocno 5t 1d. Joj punce res me skrbi. 

(odgovor članu Speluzla88)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Septembrke 2019
19.1.2019 11:07:14   
naty1989
Smile_1, speluzla88, bučka5

Dobrodošle na forumu. Upajmo seveda da se bomo družile vse do konca našega meseca in še naprej. Želim pa seveda vsem uspešno nosečnost in čim manj težav pa čim več lepih trenutkov.

Vam vrjamem tudi mene skrbijo različne stvari, ko še nisem zanosila sem bila prepričana da ko bom, da bom takoj vedela, ker mi bo tako slabo da bom čisto boga. Ampak ni bilo nič od tega. Vedela nisem dokler nisem 3 teste naredila in še počutim se kar v redu pa slabosti skoraj nobene. No tako da bučka5 te potolažim, da nas je nekaj ki nam ni slabo in tudi ni rečeno da je to narobe. Morda pa slabost še pride. Smo še ke na začetku bolj. Jaz sem prej ko še nisem zanosila bolj čutila kakšno slabost kdaj, ampak to je bolj od psihe bilo. 

Drugače pa sem bolj utrujena ja in prsi me zelo bolijo, to so razlike da nekaj je, da se nekaj dogaja. 


Tako kot ti Smile_1 se tudi jaz še ne upam veseliti preveč, seveda sem vesela, ampak pustim še da mine teh nekaj tednov in bo bolj sigurno. Žal mi je za ss, tudi mene je zelo zelo strah tega. Ampak na žalost res ne moremo tu nič narediti. Ampak tako je, vedno so neki strahovi, zdaj da bi nam plodek odmrl ali bi bila kakšna krvavitev, potem ko smo iz tega je strah da ne bi prišlo do kakšnih zapletov, potem na koncu nas je strah poroda...

Ampak bomo pregurale te mesece, čim manj sekiranja in bo lažje. 

DaKaNi

Jaz bom tudi povedala v službi in svojim bližjim po nuhalni. No če bi me že kdo ne vem kako spraševal ali bil neskončno radoveden, bi že kaj omenila. Ampak tako v takem smislu da je še vse v zraku. Drugače pa se že veselim, da povem ja, joj naj že mine,haha.


(odgovor članu bučka5)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Septembrke 2019
19.1.2019 11:12:42   
naty1989
Smile_1

Zanimivo, ker je sem imela zadnjo M enako kot ti na 28.11, pa sem v torek bila v 7t in 1 dan. Danes sem tako 7t in 5 dni. No meni je v torek G povedal za tedne zato vem. Ne vem, nikoli mi niso bili ti izračuni jasni. No pač kakorkoli je, samo da gremo naprej, pa da preguramo. Nisem si pa nikoli računala sama, samo kolko mi G izračuna. Kdaj imaš ti pdp si rekla? Ne vem nisem zasledila. Jaz imam 4.9.

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Septembrke 2019
19.1.2019 12:57:01   
NajaaM
Ja, jaz sem imala zadnjo menstruacijo 27.11. in sem danes noseca 7t4d, pdp pa 3.9.
Sem se pa danes zjutraj zbudila in kar nobenega znaka vec. Prsi cisto oplahnile in nehale bolet. Pojma nimam 🤷‍♀️
Bi pa povedala, za tiste, ki ste brez znakov, da tudi sama v pri hcerki nisem imela nic, razen tega, da se mi je ves cas zdelo, da v spalnici ni dovolj zraka. Slabo nikoli, prsa sele kasneje...

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Septembrke 2019
19.1.2019 13:21:54   
Speluzla88
bucka5 ne sekiraj se zaradi znakov, ker to je tako razlicno pri vsaki in tudi iz dneva v dan iz ure v uro se stvari spreminjajo.Jaz sem takega mnenja, sedaj se bom veselila in uživala v teh trenutkih, ko/če bo pa slučajno kaj narobe, bom pa takrat žalovala in prebolevala. Nočem si uničiti teh zgodnjih trenutkov s skrbmi... Verjamem da je težko, ampak mislim, da je zame boljša varjanta, da se trenutno prepričam, da bo vse ok in se obremenjujem potem, če ne bo.Upam, da niste prehudo zaskrbljene in da uživate!

(odgovor članu bučka5)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Septembrke 2019
20.1.2019 5:25:56   
naty1989
Najaam

Pa je bilo vse ok, pri tej nosečnosti ko ti ni bilo nič slabo ne? 

Ja različno je, pri vsaki ženski drugače. Meni tud moja mama pravi, da je njej bilo ful slabo vsako jutro in to že takoj ko je zanosila. Meni pa še ni bilo nekaj hudo slabo do zdaj. Samo mogoče tako malo, občasno pa je hitro minilo.

Speluzla88

Ja sej imaš prav, čim manj razmišljanja o slabih stvareh že zdaj, ker saj ne veš kaj pa če bo na koncu le vse ok. To je kot bi se skozi bal, da bi te avto povozo, ko te mogoče nikoli ne bo. Ali pa da boš imel prometno nesrečno ko sedeš v avto. Ko so tudi ful pogoste. Oa se ne bi upal vozit npr.ne. No to je seveda drugače, ampak je pa podobno. Ogrožen si v vsakem primeru. Če pa pride do tega, pa bomo že nekako. Seveda srčno upam da nam uspe, da smo pravi čas na pravem mestu. In že res komaj čakam da čimprej ta nervoza mine in začnemo uživat na polno.

(odgovor članu NajaaM)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Septembrke 2019
20.1.2019 13:42:58   
Špelaa
Zdravo! Čestotke vsem nosečkam! Tudi mi pričakujemo v septembru 3 otročka. 31.1. imam prvi pregled. Upam da bo vse ok. ☺️ Posebnih znakov ni, razn občutljovih bradavic in včasih špikanje v spodnjem delu trebuha.  Srečno vsem💪☺️

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Septembrke 2019
20.1.2019 18:30:52   
NajaaM
Naty1989 ja, s tisto nosecnostjo je bilo vse v redu 💖

No, naj povem, da sem vceraj, ko sem prisla s sprehoda dobila rjav izcedek in sem sla v porodnisnico na pregled. Itak mi je bilo jasno, da nic ne morejo. Srcek je bil, vendar je bil plod skoraj za teden dni manjsi. Isto se mi je dogajalo takrat, konje plodek odmrl. Vseeno upam, da bo tokrat drugace. Bomo videli 29., do takrat pa... upajmo 

(odgovor članu Špelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Septembrke 2019
20.1.2019 18:50:11   
sarcika81
NajaaM a so ti dali Estimo ali Dabroston?  

(odgovor članu NajaaM)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Septembrke 2019
20.1.2019 19:41:57   
Anonimen
Tudi jaz sem bila na urgenci, danes je 5t2d in je bil prav tako rjav izcedek. Vrecka je vidna, rumenjakov mehurcek tudi, vse je visoko v maternici, krvi ni videt. To je pa vse, kar lahko naredijo. Sem ze cel dan utrujena, popoldne sem dve uri spala, ker me skrbi. V prvi nosečnosti je namrec rjav izcedek v manjsi kolicini kot danes pomenil, da je plodek odrml, ampak takrat sem bila 9t noseca. Mi pa niso dali nic, ker sem rh pozitivna in so rekli, da nimajo kaj. Da naj grem na pregled k svoji G, kjer sem narocena pri 8t, ce bi pa krvavela, pa nazaj. Da dokler je rjav izcedek ali pa malo krvavega celo, da naceloma ni kaj hujsega, ce je pa krvavitev kot M, je pa SS.
Zadnja dva dni me bolijo bradavice, krci so ponehali ze prejsnji teden, obcasno kaj spika. Vonj je se vedno izrazit. Upam, da bo vse ok, me je pa ful strah. 
Na telefonu mi ne delajo smeskoti, pa tudi pozabila sem, kaj sem prejsnjic nalepila :)) 

(odgovor članu sarcika81)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Septembrke 2019
20.1.2019 20:23:33   
naty1989
Najaam

To si šla na urgenco takoj ko si videla rjav izcedek? 

Upajmo da bo vse ok res. Če ne bo krvi, potem je upanje. Hujše je če se pojavi krvavitev kot pri M. Uh tega je mene strah, da bi naenkrat iz mene začelo lit,ojoj 😪

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Septembrke 2019
20.1.2019 21:48:19   
NajaaM
Ja, v prvi nosecnosti je vse skupaj vodilo v odmrtje ploda in je bilo vse isto kot sedaj, skoraj do dneva isto...

Naj pa povem to, da sem pa v drugi nosecnosti (mislim, da v 14t) noro krvavela, lilo je iz mene. Ko sem prisla v porodnisnico je bilo vse okrog ginekoloskega stola krvavo. Pa imamo to princesko doma. Bila je le nizko lezeca posteljica, 4 cm cez maternicni vrat. To pisem zato, ker sem takrat mislila, da je konec sveta. Jokala sem tri dni skupaj, pa je bilo na koncu ob pocitku vse ok. Nikoli ne ves. Ce ni krcev, ni nujno, da je kaj hudo narobe 🙂

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Septembrke 2019
20.1.2019 21:50:47   
NajaaM
Aja, ja, sla sem v dezurno po napotnico in nato v porodnisnico. Ker bi se drugace doma ziva pozrla, ceprav mi je jasno, da nimajo kaj narediti. 

Jaz sem pa dobila Dabroston. 

Anonimen, drzim pesti ✊🏼 In posiljam pikepoke 🐞🐞🐞

(odgovor članu NajaaM)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Septembrke 2019
21.1.2019 8:48:28   
smile_1
Naty1989, hvala za odgovor! V sredo imam pregled in mi bo povedala kako daleč sem, se tudi ne zanašam na izračune iz interneta :-) Je pa nekaj definitivno na tem kako dolge cikle imaš in kdaj ovuliraš. Moja ovulacija je bila 12.12. in zadnji cikel pred izostankom, 28 dnevni. Ko sem to vpisala v spletni kalkulator tednov, mi je izračunal pdp 4.9. kot tebi, ampak, da naj bi se 9. teden začel že v sredo. Kar mi je nenavadno. Itak pravijo da +/- 1 teden je čisto normalno, zato je rok vedno samo okviren :-). Se pa definitivno bolj vidi po velikosti ploda kot pa po nekem izračunu na internetu user posted image Komaj že čakam. Kdaj imaš ti prvi pregled?
Jaz sem tako utrujena, samo spala bi user posted image Uspešen teden vsem! user posted image

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Septembrke 2019
21.1.2019 9:11:46   
Mal_
Zivijo septembrke!Se jaz se vam pridruzuje m. To je moja 2.nosecnost, rok naj bi imela okoli 22.9.,kar pomeni da sem noseca 5t..zelooo zgodaj je se, ampak sem takoo vesela! Povedala nisem se nikomur, razen partnerju.. Moja hcerkica je stara 2leti in itak ne razume.. Razen rekla je da bo njena sestrica elsa in njen bratec dedek mraz😂😂 V glavnem.. Moji znaki: hude slabosti, utrujenost da res ne vem vec kaj bi, nimam energije, kondicije ali koncentracije.. Trenutno imamo izpitno obdobje na faksu, in obcutek imam da sem ratala tako neumna.. Prazno glavo imam, nic vec ne vem, sploh ne vem za kaj se gre😂Zelim nam vsem srecno nosecnost in da bi se druzile tu do septembra in se dlje... Predvsem tukaj, ker sama nimam facebooka, kamor se te skupinice po navadi preselijo😊 upam da se kmalu spet kaj tipkamo! 

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Septembrke 2019
21.1.2019 14:24:57   
bučka5
Zdravo punce. Jaz sem se vedno brez znakov zato sem danes sla na krvega in rezultat 8464. Kar ustreza pomoje mojim tednom. Mogoce v sredo ponovim ce hormon pravilno narasca. Vidim da vas je nekaj z izrazitimi znaki nekaj pa skoraj brez. Vse se pride sigurno tudi nam :) 

(odgovor članu Mal_)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Septembrke 2019
21.1.2019 14:29:49   
smile_1
Bučka, ne dvomim. Jaz do 2 tednov nazaj nisem imela niti enega znaka. Potem pa vse hkrati... tako da, nič bat. Je pa tudi veliko primerov nosečk, ko nimajo nobenih znakov. Moja mami pri obeh nosečnostih ni imela znakov. Je rekla, če ne bi bilo trebuha, niti vedla ne bi user posted image Pa sva se obe rodili BP. Tako da, ne skrbi!

(odgovor članu bučka5)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Septembrke 2019
21.1.2019 15:12:24   
DaKaNi
Pozdravcek. Upam da vcse ki ste imele rjav izcedek da ne bo kaj slabsega! Jaz sem pa danes ravno menjala gineokolginjo!!! In sicer sem izbrala ga.Veroniko iz porodnisnice. Gospa je ze pi telefonu popolnoma druga oseba! Tako sva tudi spremenile datum pregleda,,in ga imam v ponedeljek!! Komaj komaj cakam 😍

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Septembrke 2019
21.1.2019 15:23:08   
naty1989
Najaam

Uh, si pa imela težke nosečniške dni, če si vedno imela neko kri in izcedke. Ah, grozno no. Hvaka bogu, da se ti je vse porihtalo in je potem vse šlo lepo naprej. Ja vse je ena velika sreča. Najbrž si že takrat pri 14.tednih bila malo izven nevarnosti za ss in je plod ostal. Živa sreča res. Ja tudi jaz mislim, da če ni nekih krčev in če že minejo tisti gkavni tedni, da še ni vse izgubljeno, da se še lahko obdrži. Če pa so krči je pa težko ja. Pa sploh na začetku, ko je še tako malo vse.

Dobrosan si dobila za ohranjanje nosečnosti, kot preventiva?

Smile_1

Ja najbrž je odvisno kako dolge cikle imaš, kdaj je bila O in kdaj vgnezditev...tako da ti datumi so še vsi malo v zraku. No pa saj je vseeno, samo da bo vse ok. 

Prvi pregled sem že imela, prejšnji torek. Je bilo vse ok, samo utripov mi niso dali za poslušat, ampak je bilo še verjetno prehitro. Zdaj imam pa 5.2. Že komaj čakam, ju3 14 dni.

Tudi jaz bi kar spala, pa skozi bi nekaj jedla.

Bučka5

Znaki oz.slabosti še vse lahko pridejo. Je pa res da ni vsem slabo. Tudi jaz nimam nekih znakov. Včasih že pozabim da sem res noseča. Se že resno sprašujem če sem še,haha. Ampak držimo pesti da smo še vse nosečke in to še kako. Vedno bolj 😊 . 

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?