|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2019
1.9.2019 8:08:36   
eminna

Smile_1Hvala :) Pocutje je ok. Hrbtne misice me bolijo od matranja zaradi popadkov preden sem dobila epiduralno. Rok pa je bil 4.9 pa sem se na sreco resilaprejinne kasneje kot pri hcerki. Katera od vas je naslednja? Ze komaj cakam da katera kaj sporoci 💜

IZVIRNO SPOROČILO: smile_1

Eminna, iskrene čestitke💙💙💙🍀 Lepo se cartajte. Drugače se v redu počutiš? Kdaj si imela rok? 🙂



(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 876
   RE: Septembrke 2019
1.9.2019 8:12:18   
smile_1
Probaj sedaj v porodnišnici čimveč počivati in spati, da si opomoreš. Jaz imam tudi rok 4.9, ampak pri meni čisto nič še ne kaže. Čutim, da pripravlja se, ampak pripravljeno pa še ni :-). V sredo imam ponoven pregled pri ginekologu, naslednji pa v porodnišnici. Upam, da preseneti kak dan prej, ker to čakanje ubija in naju z možem oba spravlja ob živce :-). Kako ste ostale? Kaj novega?Ne morem verjeti, da imamo prvega otročka že na svetu 💙🥰

(odgovor članu eminna)
Neposredna povezava do sporočila: 877
   RE: Septembrke 2019
1.9.2019 8:27:15   
majafinzgar
Pozdravljene..


Tud mi še vedno čakamo... Imam BDP 8.9.
Pred 4dnevi bila sprejeta v UKC ker sem bila odprta 3cm... V porodni sobi sem preplezala 4ure na CTG in ničesar dali so me na oddelek ter drugi dan poslali domav.
Ni minilo 2dni kaj ne spremlja že grozna bolečina v križu in v MV po kapljicah sem čutila da mi voda izteka , se včeraj odpravim nazaj pravijo da ni plodovnica in ničesar novega.. in sem spet doma..in čakam z bolecinami.. je pa moj 4 porod.. in ostali trije so bili sproženi na rok zaradi gdm na dieti..

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 878
   RE: Septembrke 2019
1.9.2019 8:57:20   
naty1989
Emina
Čestitke, za malega škrata. Uh si pa imela težek porod. Zdaj si me pa prestrašila glede popadkov, so res tako hudi? Si imela umetne? Ampak si pa srečnica zdaj ko si rešena. A prvi porod je šel lažje čez? 
No lepo se cartajte še naprej.

Ma meni se tudi zdi da se nekaj pripravlja. Ne vem mogoče je to samo zaradi tega ker je že pdp blizu, ali pa je res kaj na tem.

(odgovor članu majafinzgar)
Neposredna povezava do sporočila: 879
   RE: Septembrke 2019
1.9.2019 9:07:31   
Malinca07
Emmina, iskrene cestitke! Lepo se cartajte in cimprejsnje okrevanje, pocivaj kolikor le lahko, da prides k sebi. Si dobila potem svoje popadke? Kak fajn, prva ze ima svoj zakladek pri sebi :)


Jaz imam v petek prvi pregled v porodnisnici, dan po roku. Nic ne kaze, da bi kaj se zacelo prej, sem kar malo neucakana ze :( Prva je bila 14 dni prej, ta pa je zgleda ze zdej mami sincek :)) 

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 880
   RE: Septembrke 2019
1.9.2019 10:44:05   
aa25
Emina čestitke za malega škrata 😊😘💕💕 evo pa je že 5 fant prikukal na svet v skupini 😊punce pa še čakajo 😁

Mene loči še 11 dni do PDP 😂 bi bila vesela, če bi že bilo 😁🙈 sem pa odprta 3cm in čakam naslednji korak da ali mi voda odteče ali pa popadki 😊 mi je pa v torek rekla, da naj pridem če ne bi otroka čutila ampak zaenkrat ni teh skrbi, ker je tok živahno v trebuhu 🙈😊

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 881
   RE: Septembrke 2019
1.9.2019 11:16:10   
eminna
Joj ne nobene nisem hotla prestrasit s temi mojimi komentarji o popadkih.

Problem je bil da tudi ce sem imela mocne popadke sem se v 10 urah odprla samo 1cm, hujsi popadki so bili cca 5h. Ko so mi dali epiduralno sem se v 2h odprla do konca, zaspala vmes in se malenkost spocila. Ker v 24h pred porodom nisem spala vec kot 2h so mi dodali malo glukoze ker mi je sumelo v usesih in sem bila ko pijana. Je pa tko da tista ki rodi po naravni poti in rece da ne boli.. Laže. Na koncu je pa vse pozabljeno u momentu, ker dobis v naročje največjo ljubezen 💜💙

(odgovor članu aa25)
Neposredna povezava do sporočila: 882
   RE: Septembrke 2019
1.9.2019 13:47:39   
Ribica **
Eminna, cestitke! EA je super, se strinjam :) spocij si. 
Pa so res sami fantje, vse prijateljice okrog mene pa nosece s punckami, samo pri meni je fantek. Me malo tolazi to, da nisem "edina" 🙈



(odgovor članu eminna)
Neposredna povezava do sporočila: 883
   RE: Septembrke 2019
2.9.2019 4:23:23   
naty1989
Emina
Ja verjamem itak katera reče da ne boli laže. Sama pričakujem veliko bolečino sploh tisti zadnji popadki. Pa še vsepovsod berem kako so popadki grozni, najhujši...pa si mislim pa je res to tako grozno? Ah izgleda da preveč berem. Ampak me vseeno zanima, se jih je dalo predihat in prebrodit? Tiste ta najmočnejše. Mislim če si z dihanjem jih vsaj malo ommilila? 

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 884
   RE: Septembrke 2019
2.9.2019 6:05:39   
eminna
Naty1989

Itak nekaj že pomaga, samo ne smeš nehat dihat ko jaz ker potem je velika verjetnost da omedlis. Jaz sem ze pousod videla zvezdice, slabo mi je postalo in vrtelo se mi je. Potem sem se nekako prepricala da bo treba dihat in sem imela v glavi ''vdih skozi nos, zdaj izdih skozi usta'' Vsaka pa to dozivlja drugače. Pri prvi je bolelo ampak ker sm se hitro odprla smo resil v 2h ni bilo panike. Tokrat se je pa vleklo in se bi se ce me babica nebi odpeljala v porodni blok ne glede na to a je ctg kazal da ne že čas ali ne. 

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 885
   RE: Septembrke 2019
2.9.2019 14:10:25   
Mal_
Kako ste kaj punce? Meni je zadnje dni kar nekaj slabo, cez cel dan. Danes pa se glava boli, pa res sem za nikamor.. Vceraj so me kolegice res lepo presenetle, so mi babyshower prpravle, ki ga res nisem peicakovala. Bilo je res lepo, super sem se imela. Sem bla pa po koncu res tolk utrujena, da sem komaja cakala da grem spat haha. Ampak potem so se pa zacele slabosti, nisem celo noc spala.. Zjutraj pa tudi nisem mogla. Groza, verjetno je malo tudo vreme krivo, ko se tako menja..

Kdaj imate kaj preglede sicer? Jaz cakam na petek.. Emina, kako kaj tvoj korenjak? Kako si ti? Lepo okrevas? 

(odgovor članu eminna)
Neposredna povezava do sporočila: 886
   RE: Septembrke 2019
2.9.2019 14:15:40   
aa25

O super 😊 potem so te lepo presenetile kolegice 😊Bi kar vedlo biti, da je vreme krivec za takšno počutje 🙄😏 evo jaz sem čisto boga od prehlada 😩 z nosa teče, kašljam grozno, glava boli od kašlja 😖😩 noro še ta dober teden ko imam do konca pa me prehlad zaloti 😏Imam pa jutri pregled, da vidimo ali sem se še kaj odprla in če bomo kmalu šli 😊😊Kdaj imaš rok? 
IZVIRNO SPOROČILO: Mal_

Kako ste kaj punce? Meni je zadnje dni kar nekaj slabo, cez cel dan. Danes pa se glava boli, pa res sem za nikamor.. Vceraj so me kolegice res lepo presenetle, so mi babyshower prpravle, ki ga res nisem peicakovala. Bilo je res lepo, super sem se imela. Sem bla pa po koncu res tolk utrujena, da sem komaja cakala da grem spat haha. Ampak potem so se pa zacele slabosti, nisem celo noc spala.. Zjutraj pa tudi nisem mogla. Groza, verjetno je malo tudo vreme krivo, ko se tako menja..

Kdaj imate kaj preglede sicer? Jaz cakam na petek.. Emina, kako kaj tvoj korenjak? Kako si ti? Lepo okrevas? 



(odgovor članu Mal_)
Neposredna povezava do sporočila: 887
   RE: Septembrke 2019
2.9.2019 14:27:22   
smile_1
Hej punce. Jaz sem tudi že neučakana, rok imam čez 2 dni, kej sledi o začetku poroda pa bolj ne kot ja :-). Pregled imam na rok, torej v sredo in pomoje bo spet ista pesem kot zadnjič, da nisem še nič odprta. Danes zjutraj sem imela 2 popadka (glede na to, da se nič ne odpiram, so to verjetno lažni popadki) in me konretno zvije in zagrabi krč in pristanem na wc z drisko. Čez vikend sem zgubila 0,5kg, kar me je, glede na to, da sem zaužila veliko hrane, kar presenetilo. Trebuh mi čez dan večkrat otrdi, mi pa to že od 25 tedna naprej tako da ni nič novega. Še vedno se potrudim, da grem za 45minut na dan na sprehod, ampak je vedno večji pritisk glavice navzdol - ginekologinja jo je zadnjič med vaginalnim pregledom zatipala, kar pomeni, da se lepo spušča (vsaj nekaj). Se javim v sredo po pregledu :)

(odgovor članu aa25)
Neposredna povezava do sporočila: 888
   RE: Septembrke 2019
4.9.2019 9:57:35   
Malinca07
Smile_1 si ze imela pregled, se kaj dogaja? Jaz ga imam v petek, sem pa ze posteno neucakana, res sem bila prepricana, da bom pred rokom rodila...

Eminna, kako si? Kako je mali princ, sta ze verjetno doma a ne? Uoam, da ste vsi ok :) Punce, javite se kaj... 

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 889
   RE: Septembrke 2019
4.9.2019 10:00:38   
Ribica **
Jaz sem ravnokar na pregledih za CR, ocitno bo se en velik oz debelckan dojencek 🙈 vse traaaja, nas je kar ene par. 


(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 890
   RE: Septembrke 2019
4.9.2019 10:19:58   
Malinca07
Ocitno bodo vsi pravi deci :) mene to najbolj skrbi, da bo (pre)velik za mene. Ze na pregledu slab mesec nazaj je imel 3000g in me je vsak dan ko mine in se ne grem rodit bolj groza..

Si ze dobila datum? 

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 891
   RE: Septembrke 2019
4.9.2019 10:28:55   
Ribica **
Ne se, kolobaris med zdravniki in opravki. :) no, koj je ocenjen na 3400 slabe tri tedne pred rokom 🙈 hci je bila 3500 ob rojstvu 1t pred rokom. 

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 892
   RE: Septembrke 2019
4.9.2019 10:38:19   
Malinca07
Ojoooj, to je pa se mal vec kot pri meni :) res bojo pravi strukeljcki :) moja pa 3500 2tedna pred rokom :)

Pa, tolazma se s tem, da je to sam okvirna ocena in so seveda odstopanja. Upima, da v najinem primeru v minus :) Kako si drugace? Si rekla, da te tokrat ne bolijo roke, kot v prvo a ne? Pri meni pa ravno obratno, roke in noge - stopala, tok bolijo, da komaj hodim :(

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 893
   RE: Septembrke 2019
4.9.2019 10:42:12   
Ribica **
Drugace sem ok, mal bolj kot kit se mi zdi kot pri E, ampak se se sklonim cez trebuh ipd, obuvam se brez tezav (japonke in natikace, hehe), noge so mi malo zacele zatekat, sicer pa ni vecjih tezav. Roke so zdaj super, par tednov nazaj mi je občasno mravljincilo desno nogo ob hoji, pa tega ni vec zdaj. Zganja pa tamali se take po trebuhu, da res ne vem, kje najde prostor z vso svojo tezo. Ja, E so mi pro 36/4 ocitno premalo ocenili, ker so jo na 2640, pri 39t je imela pa 3520. Upam, da so tega v plus, ne v minus, da ne bo imel kakih 3800 🙈 ampak kaj cmo, ocitno so moji dojenčki velikani, ko pa zrastejo, pa suhci po mamici, vsaj pri E je zaenkrat tako (ima 95 cm in 13 kg pri skoraj treh). 


(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 894
   RE: Septembrke 2019
4.9.2019 13:15:18   
smile_1
Evo, se javljam iz pregleda. Še vedno čisto zaprta, maternični vrat tud še ni zginu. Groza. V petek imam kontrolo pri ginekologinji in potem v ponedeljek v porodnisnici, ko bom 5 dni cez rok. Popadkov ni zaznat. Kako ste ostale? Se ze kej dogaja?
Glede teh mer jim pa ni za verjet res. Meni so pri 37 tednih namerili obseg glavice 35,1cm in ocenili težo na 3700g. Zadnje tri mesece so me plasili s tem, da je velik plod in da ga bo treba z vakumom dat ven al pa CR, če ne bo šlo - zadnje 3 tedna mi niso več delali mer in moje psiho stanje je šlo v maloro - nočne more vsak drugi dan, da otroka ne morem porodit, ker je tok velik in da mi delajo urgentni CR in svasta. No, dons sm pa zarad tega prosila za ponovitev mer in je bla glavca po 3 tednih za 1cm manjsa, teza pa 3810g. Se pravi se je skrcla, kar itak ni mozno, teza mu je pa narastla samo 100g? :-) v glavnem, izgleda, da bo otrok cisto normalen za svoje tedne gestacije in nocem sploh razmisljati kaj bi bilo, ce bi mi sprozili porod 2 tedna nazaj, ko so to razmisljali zaradi mer. Lahko bi bil se totalno nepripravljen na zivljenje zunaj. Zato punce, nic se ne sekirat s temi merami, zagotovo bomo vedle sele, ko bodo zakladki na svetu. 

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 895
   RE: Septembrke 2019
4.9.2019 14:11:58   
Mal_
Hej hej punce. Zgleda da imami zatisje haha😂 tudi pri meni se nic ne dogaja.. Mislm, standardne tezave (zgaga, zatekanje, utrujenost,...), pa otrok se noro premika da kar boli.. Zadnje dni sem tako lena, da zjutraj ko odpeljem hcerko v vrtec, pridem domov, pogledam serijo in grem spat.. Potem ko s ezbudim (mogoce) kaj pospravim, in nato cel dan spet polezavam in se prekladam.. Na zivxe si grem, lahko bi si kej postimala, ne vem, jaz pa samo lezim in lezim. Kot bi se probavala naspat za 2 leti vnaprej😂😂

Drugace pa ne vem kaj se dogaja tam dolej, ce se sploh kej.. Bom zvedla v petek, komej cakam. Upam da kaj koristnega povejo. Kar se pa mer tice pa nimam pojma, mi niso nikoli "napovedali" teze.. Meritve smo delali v 33.tednu,ampak takrat sem le zvedla da je vse ok, ne pa tudi ocenjene teze.. Prva je imela 3120g in 48cm (39t 4/5),tko da bomo videli kaj bo.. Upam da kaj kmalu zvemo se kako lepo novicko o novem malem skratku😊 pa upam da bom lahko jaz to kaj kmal objavla😂😂 

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 896
   RE: Septembrke 2019
4.9.2019 20:14:50   
Yuki
Eminna, čestitke! Verjetno ste že doma in se privajate na skupno življenje!


Nam pa se je včeraj ponoči pridružil mal škrat. Porod nič posebnega, malo krajši kot prvi, babica rekla, da je bil sanjski porod. Se ze intenzivno cartamo... 

(odgovor članu Mal_)
Neposredna povezava do sporočila: 897
   RE: Septembrke 2019
4.9.2019 21:08:27   
eminna
Yuki cestitam!! Lepo se cartajte :) 
Ja mi smo uceraj sli domou. Prva noc je bila super, prvi dan doma tudi. Zdaj pa gremo novi noci naproti pa da vidimo ali je bila vcerajsnja pridnost samo nakljucje :) Opazila sem da je potrebno reeeees ogromno piti ker je danes zaloge ze malo manj kot vceraj ker cel dan nekaj delam in sem manj pila kot v porodnisnici. Tako da jutri si skuham 3l čaja tako da imam odmerjeno. 





(odgovor članu Yuki)
Neposredna povezava do sporočila: 898
   RE: Septembrke 2019
5.9.2019 7:05:11   
smile_1
Čestitke Yuki!!Za nami pa ponovno ena mirna noč :-). Upajmo, da bo kmalu :-)

(odgovor članu Yuki)
Neposredna povezava do sporočila: 899
   RE: Septembrke 2019
5.9.2019 7:40:58   
Malinca07
Yuki cestitke! In super za tak fajni porod, lepo to slisat, da se nisi namatrala :) Kdaj si ze imela rok? 

Eminna, ti pa le pocivaj, vem da je tezje ze z enim otork doma, ampak vseeno. Pa upam, da je bila tud druga noc tok mirna in prespana kot prva :)) 
Tud za mano mirna noc...nic, prav nic se ne dogaja. Bomo vidli, kaj recejo jutri na pregledu. 

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?