|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MARČEVKE 2021
2.9.2020 19:35:42   
N****


IZVIRNO SPOROČILO: honnybunny

pozdravček vsem :) Jaz sem imela tudi včeraj nuhalno. Vsaj mene so kar primerno naročili - 12t4d user posted image Izmerili so 2.0, verjetnost je 1:540. Dala sem še kri za DHT in čakam pošto. Sem tudi že naročena na NIPT, se bom odločila, če bom šla še na to. Kaj menite ostale, a naj grem, če je tudi po DHT-ju rezultat približno tak? Stara sem pa 36.
Meni se zdi, da se mi vsak dan bolj pozna user posted image Imam pa že 3 mesece povsem isto kg (+/- 1 kg). Ne gre ne dol ne gor user posted image . Se pa vsak dan malo bolje počutim, je bil že čas user posted image



Tudi jaz se kar ne  morem odločit za ta test al ja al ne... vem da bi bila bolj mirna, tak pa kr razmišljaš a je vse ok...  vprašanje je kaj bi naredila če bi bil na testu slab rezultat... če bi v vsakem primeru obdržala potem je čisto vseeno če ne greš. 

(odgovor članu honnybunny)
Neposredna povezava do sporočila: 301
   RE: MARČEVKE 2021
2.9.2020 19:41:18   
honnybunny
Razmišljam, da bom najbrž naredila NIPT in upala na najboljše. user posted image Da ne bo treba potem razmišljat o ničemer drugem, kot o marcu 2021 user posted image

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 302
   RE: MARČEVKE 2021
2.9.2020 19:57:06   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

Pa je tudi za nami pregled. Dete pridno raste, vse je videti kot mora biti. Je pa zaradi moje starosti (42 let) vecje tveganje za kromosomske napake, zato sem naredila se razsirjeni panorama test. Izvide dobim cez 7-14dni. Zaenkrat cisto presrecna.




Drzim pesti da bodo izvidi ok 🐞❤

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 303
   RE: MARČEVKE 2021
2.9.2020 19:58:20   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: honnybunny

pozdravček vsem :) Jaz sem imela tudi včeraj nuhalno. Vsaj mene so kar primerno naročili - 12t4d user posted image Izmerili so 2.0, verjetnost je 1:540. Dala sem še kri za DHT in čakam pošto. Sem tudi že naročena na NIPT, se bom odločila, če bom šla še na to. Kaj menite ostale, a naj grem, če je tudi po DHT-ju rezultat približno tak? Stara sem pa 36.
Meni se zdi, da se mi vsak dan bolj pozna user posted image Imam pa že 3 mesece povsem isto kg (+/- 1 kg). Ne gre ne dol ne gor user posted image . Se pa vsak dan malo bolje počutim, je bil že čas user posted image


Ce bo dht ok pomoje ni potrebe po se dodatnih testih, 2.6 je tista meja ki je tvegana

(odgovor članu honnybunny)
Neposredna povezava do sporočila: 304
   RE: MARČEVKE 2021
2.9.2020 20:20:36   
lillchy123
n**** test razširjeni panorama stane 590 eur. meritve mojega fižolčka so bile res odlične in če bi bila stara 37 let ne bi bilo nobene potrebe po dodatnih testih, ker pa tveganje za kromosomske napake po 37 letih strmo narašča, sem želela dodatne teste. Šla bi na AC, ker je 100% in ker postopek ni nič grozen (vem, ker sem že bila), ampak žal ac povečuje tveganje za prezgodnji porod, mi pa delamo vse, da to preprečimo, saj nočemo da se zgodba prejšnje N ponovi. K sreči imam partnerja, ki skrb zame, ki je finančno dovolj močan, da je samo vprašal, kje plača in tako so takoj naredili odvzem krvi in izpolnili obrazce. Smo se pa skupaj odločili za ta test, ker je to tisto, ker je trenutno to največje tveganje.

je pa tako, da se mora vsak odločiti pri sebi. Moje izkušnje so žal takšne, da mene ne pomiri nič kar je verjetnost 1;5000 . Če bi bil to moj prvi otrok, bi si želela vedeti, za napako, čeprav bi ga obdržala. Amak bi se pripravila na to, kaj me čaka. Vem pa tudi, koliko odrekanja to pomeni za celo družino in zdaj, ko že imam dva otroka, ju zaradi še enegea ne bi želelea za nič prikrajšati. In bi se v primeru večje napake odločila za prekinitev.
Ampak verjamem, da je tokrat čas, da se nam nasmehne sreča.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 305
   RE: MARČEVKE 2021
2.9.2020 21:02:21   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

n**** test razširjeni panorama stane 590 eur. meritve mojega fižolčka so bile res odlične in če bi bila stara 37 let ne bi bilo nobene potrebe po dodatnih testih, ker pa tveganje za kromosomske napake po 37 letih strmo narašča, sem želela dodatne teste. Šla bi na AC, ker je 100% in ker postopek ni nič grozen (vem, ker sem že bila), ampak žal ac povečuje tveganje za prezgodnji porod, mi pa delamo vse, da to preprečimo, saj nočemo da se zgodba prejšnje N ponovi. K sreči imam partnerja, ki skrb zame, ki je finančno dovolj močan, da je samo vprašal, kje plača in tako so takoj naredili odvzem krvi in izpolnili obrazce. Smo se pa skupaj odločili za ta test, ker je to tisto, ker je trenutno to največje tveganje.

je pa tako, da se mora vsak odločiti pri sebi. Moje izkušnje so žal takšne, da mene ne pomiri nič kar je verjetnost 1;5000 . Če bi bil to moj prvi otrok, bi si želela vedeti, za napako, čeprav bi ga obdržala. Amak bi se pripravila na to, kaj me čaka. Vem pa tudi, koliko odrekanja to pomeni za celo družino in zdaj, ko že imam dva otroka, ju zaradi še enegea ne bi želelea za nič prikrajšati. In bi se v primeru večje napake odločila za prekinitev.
Ampak verjamem, da je tokrat čas, da se nam nasmehne sreča.


Vem in verjamem da bo tokrat sreca na nasi strani, marsikdo spocetje in rojstvo otroka jemlje z levo roko, ces da je tako enostavno. Nekateri pa se moramo prekleto namatrat da pridemo do zdravega in predvsem pravi cas rojenega otroka. In kolikor je bilo letosnje leto slabo, je cas da se vsaj nekaj dogaja v pravo smer.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 306
   RE: MARČEVKE 2021
2.9.2020 21:03:51   
Srečka138
Ali katera razume kaj je razlika med Background risk in Adjusted risk? Jaz sem bila vceraj tako v rozicah da vse od UZ naprej nisem kaj dosti poslusala G 😆

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 307
   RE: MARČEVKE 2021
2.9.2020 21:11:58   
lillchy123
Srecka background risk je glede na materino starost. Pri meni je za ds 1:45. Adjusted risk pa je preracunan glede na background in podatkeciz uz. Ds je tako pri meni 1:201. Sama NS je 75%, ce delas DHT je bolj natancna, to je 90%.: Ti pa DHT lahko vrednosti popravi ali pa poslabsa...



_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 308
   RE: MARČEVKE 2021
2.9.2020 21:17:15   
lillchy123
V mojem primeru to pomeni, da se na mojo starost in taksen izvid na 201 otrok en rodi z DS. Ns je bila 1.8, ampak s starostjo krivulja tveganja res strmo narasca..



_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 309
   RE: MARČEVKE 2021
2.9.2020 22:01:51   
Srečka138
Imas pa res kar nizke vrednosti. Upam da ti naslednji testi izboljsajo vse skupaj. 🐞🐞

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 310
   RE: MARČEVKE 2021
3.9.2020 5:58:51   
N****


IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

n**** test razširjeni panorama stane 590 eur. meritve mojega fižolčka so bile res odlične in če bi bila stara 37 let ne bi bilo nobene potrebe po dodatnih testih, ker pa tveganje za kromosomske napake po 37 letih strmo narašča, sem želela dodatne teste. Šla bi na AC, ker je 100% in ker postopek ni nič grozen (vem, ker sem že bila), ampak žal ac povečuje tveganje za prezgodnji porod, mi pa delamo vse, da to preprečimo, saj nočemo da se zgodba prejšnje N ponovi. K sreči imam partnerja, ki skrb zame, ki je finančno dovolj močan, da je samo vprašal, kje plača in tako so takoj naredili odvzem krvi in izpolnili obrazce. Smo se pa skupaj odločili za ta test, ker je to tisto, ker je trenutno to največje tveganje.

je pa tako, da se mora vsak odločiti pri sebi. Moje izkušnje so žal takšne, da mene ne pomiri nič kar je verjetnost 1;5000 . Če bi bil to moj prvi otrok, bi si želela vedeti, za napako, čeprav bi ga obdržala. Amak bi se pripravila na to, kaj me čaka. Vem pa tudi, koliko odrekanja to pomeni za celo družino in zdaj, ko že imam dva otroka, ju zaradi še enegea ne bi želelea za nič prikrajšati. In bi se v primeru večje napake odločila za prekinitev.
Ampak verjamem, da je tokrat čas, da se nam nasmehne sreča.




To je potem Nifty test? Ali je spet kaj drugega? Držim pesti da bo vse ok in bodo rezultati super 🤞🤞🤞

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 311
   RE: MARČEVKE 2021
3.9.2020 15:06:53   
N****
Sem se naročila v Celje k dr. Gašperlin Dovnik za 22.9. 😁 in je lahko zaenkrat še partner prisoten. 😁


(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 312
   RE: MARČEVKE 2021
3.9.2020 15:19:21   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: N****

Sem se naročila v Celje k dr. Gašperlin Dovnik za 22.9. 😁 in je lahko zaenkrat še partner prisoten. 😁




No vsaj malo prej je. Bos videla prav lusno bo ce bo partner prisoten. Se mi zdi da takrat zacne cisto drugace dojemat nosecnost. Mojga je bilo prav lustno videt, kako je z zanimanjem gledal na ekran, pa koliko je imel za vprasat 😆

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 313
   RE: MARČEVKE 2021
3.9.2020 15:22:35   
N****


IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138



IZVIRNO SPOROČILO: N****

Sem se naročila v Celje k dr. Gašperlin Dovnik za 22.9. 😁 in je lahko zaenkrat še partner prisoten. 😁




No vsaj malo prej je. Bos videla prav lusno bo ce bo partner prisoten. Se mi zdi da takrat zacne cisto drugace dojemat nosecnost. Mojga je bilo prav lustno videt, kako je z zanimanjem gledal na ekran, pa koliko je imel za vprasat 😆



Ja res sem kr bolj pomirjena da je mal prej... ja verjamem 😍

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 314
   RE: MARČEVKE 2021
3.9.2020 16:48:45   
lillchy123


IZVIRNO SPOROČILO: N****



IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

n**** test razširjeni panorama stane 590 eur. meritve mojega fižolčka so bile res odlične in če bi bila stara 37 let ne bi bilo nobene potrebe po dodatnih testih, ker pa tveganje za kromosomske napake po 37 letih strmo narašča, sem želela dodatne teste. Šla bi na AC, ker je 100% in ker postopek ni nič grozen (vem, ker sem že bila), ampak žal ac povečuje tveganje za prezgodnji porod, mi pa delamo vse, da to preprečimo, saj nočemo da se zgodba prejšnje N ponovi. K sreči imam partnerja, ki skrb zame, ki je finančno dovolj močan, da je samo vprašal, kje plača in tako so takoj naredili odvzem krvi in izpolnili obrazce. Smo se pa skupaj odločili za ta test, ker je to tisto, ker je trenutno to največje tveganje.

je pa tako, da se mora vsak odločiti pri sebi. Moje izkušnje so žal takšne, da mene ne pomiri nič kar je verjetnost 1;5000 . Če bi bil to moj prvi otrok, bi si želela vedeti, za napako, čeprav bi ga obdržala. Amak bi se pripravila na to, kaj me čaka. Vem pa tudi, koliko odrekanja to pomeni za celo družino in zdaj, ko že imam dva otroka, ju zaradi še enegea ne bi želelea za nič prikrajšati. In bi se v primeru večje napake odločila za prekinitev.
Ampak verjamem, da je tokrat čas, da se nam nasmehne sreča.




To je potem Nifty test? Ali je spet kaj drugega? Držim pesti da bo vse ok in bodo rezultati super 🤞🤞🤞


Ja. Razsirjen panorama test.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 315
   RE: MARČEVKE 2021
3.9.2020 18:14:16   
Srečka138
Koliko ste kaj pripravljene odstet za vozicke? Trenutno si ogledujem znamko Joie, v kompletu je košara, športni del in lupina + isofix baza. Ima tudi primerne gume glede na teren okrog doma po katerem bomo vozili. Cena le tega je 600€. Se vam zdi to prevec? Ravnoprav? Spremljam razne blogerke in "influencerke", ki za vozicke dajejo med 1200€ in 2000€ kar se mi zdi absolutno prevec, potem pa nekatere jambrajo da se otrok noce vozit z vozickom. Tega sem nasla na spletu, kaksno ponudbo imajo kaj v babycentru? Nisva sla se nic gledat.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 316
   RE: MARČEVKE 2021
3.9.2020 20:15:50   
Lizika90
Držim pesti za vse, da bodo rezultati OK user posted image
Jaz sem se danes dobro sprehodila in sem kar malo utrujena.

Srečka za voziček se jaz nisem nič poglabljala v cene, ker bova dobila rabljenega.
Mi je pa prijateljica povedala da ga je pred kratkim kupila v pikapolonici se mi zdi in zanj odštela cca nekaj čez 500eur po znižani ceni.
Lahko pa povem da je po mojem mnenju čisto preveč dati čez 1000eur za voziček.
Že tako je zelo velik finančni zalogaj, če se odločiš kupiti vso opremo novo.
Po mojem mnenju mora biti voziček predvsem uporaben, šele potem lep. In mislim da lahko tudi za manj denarja lahko dobiš dober voziček.
Ne da za to odšteješ 1500 in več eur.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 317
   RE: MARČEVKE 2021
3.9.2020 20:20:09   
MacB
Srečka, na srce ti polagam, mi smo kupil rabljenega za 150 evrov, 3v1 musty evo. Naš je star 2 meseca pa vidiva, da ga bo prerasel nekje okoli 4-5 meseca tak da dat 600 ali več za 4 mesece je, vsaj nama, bilo smotano. V bc so prej imeli skoraj pol štuka samih vozičkov, zaj so pa to zmanjšali, škoda. So pa med dražjimi, razen če počakaš na akcijo -20%. A kot rečeno, raje rabljenega.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 318
   RE: MARČEVKE 2021
4.9.2020 9:53:03   
Lizika90
Ravnokar mi je poštar prinesel izvid.

NT 2,3

2izvid (po DHT TESTU)

Trisomy 21 - 1:2683
Trisomy 18 - <1:20000
Trisomy 13 - <1:20000

So pa rezultati čisto drugačni kot prej.

Piše še da je tveganje za kromosomske in druge nepravilnosti nizko

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 319
   RE: MARČEVKE 2021
4.9.2020 10:11:27   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Ravnokar mi je poštar prinesel izvid.

NT 2,3

2izvid (po DHT TESTU)

Trisomy 21 - 1:2683
Trisomy 18 - <1:20000
Trisomy 13 - <1:20000

So pa rezultati čisto drugačni kot prej.

Piše še da je tveganje za kromosomske in druge nepravilnosti nizko


Oo si dobila izvide prej kot v enem tednu, super. Tudi vrednosti so super videti 🤗🤗

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 320
   RE: MARČEVKE 2021
4.9.2020 14:02:03   
Srečka138
Danes sem bila spet na pregledu, G je pregledala izvide in rekla da so super. Poslusali smo se srcka, ki se je zelo lepo slisal. Naslednji pregled imam 22.9. Ko bom noseca 16t.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 321
   RE: MARČEVKE 2021
4.9.2020 14:37:53   
Lizika90
zadovoljivo user posted image Sicer tudi nisem pričakovala, da bi bilo kaj slabo.

Srečka to je pa lepo prebrati :) A tako pogoste preglede pri vas stalno prakticirajo?
Meni so rekli, da bodo pregledi na 4-5tednov
Tako da sedaj čakam na 15.9 pa še tega imam pri babici, ki menda pogleda samo srčni utrip in ostale formalnosti.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 322
   RE: MARČEVKE 2021
4.9.2020 15:33:45   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

zadovoljivo user posted image Sicer tudi nisem pričakovala, da bi bilo kaj slabo.

Srečka to je pa lepo prebrati :) A tako pogoste preglede pri vas stalno prakticirajo?
Meni so rekli, da bodo pregledi na 4-5tednov
Tako da sedaj čakam na 15.9 pa še tega imam pri babici, ki menda pogleda samo srčni utrip in ostale formalnosti.


Danes me ni nic pregledala, oz. Otrocka. Pregledala je samo izvide in poslusala srcka, to je bilo to. V 16. Tednu bo pomoje navaden UZ pregled. Naslednji pregled pa bo morfologija v 20. Tednu. Tako da med 16. In 20. Tednom pomoje ne bom imela nobenega pregleda. Drgace pa je meni do zdaj na vsakem pregledu delala UZ. Tudi v prejsni N.

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 323
   RE: MARČEVKE 2021
4.9.2020 15:54:41   
lillchy123

IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Ravnokar mi je poštar prinesel izvid.

NT 2,3

2izvid (po DHT TESTU)

Trisomy 21 - 1:2683
Trisomy 18 - <1:20000
Trisomy 13 - <1:20000

So pa rezultati čisto drugačni kot prej.

Piše še da je tveganje za kromosomske in druge nepravilnosti nizko



Kaksni pa so bili izvidi prej?

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 324
   RE: MARČEVKE 2021
4.9.2020 15:58:45   
lillchy123


IZVIRNO SPOROČILO: MacB

Srečka, na srce ti polagam, mi smo kupil rabljenega za 150 evrov, 3v1 musty evo. Naš je star 2 meseca pa vidiva, da ga bo prerasel nekje okoli 4-5 meseca tak da dat 600 ali več za 4 mesece je, vsaj nama, bilo smotano. V bc so prej imeli skoraj pol štuka samih vozičkov, zaj so pa to zmanjšali, škoda. So pa med dražjimi, razen če počakaš na akcijo -20%. A kot rečeno, raje rabljenega.


Jst imam vozicek 3 in 1 pa je bil pri dveh otrocih v uporabi non stop do nekje leta in pol. Sem pri prvem otrocku kupila novega, ki je bil fuuul drag, ampak mj ni bilo zal. Sem pa vedela, da bo za vec otrok. Pri temu skratku, ki je predvidoma zadnji bom kupila enak vozicek, le da rabljen..oz.sem ga ze hahaha

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?