|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  19 20 [21] 22 23   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAJČICE 2021
27.10.2020 15:08:45   
Sun89

Tudi jaz ne občutim nekih sprememb, nimam občutka kaj bo.... Uglavnem jutri bom 9 teden, 😊 še mal, še mal=) =) 
IZVIRNO SPOROČILO: Nora23

Ne, nisem se imela. :/ Sem sele 10. teden. Me je 4 dni nazaj vrnala na prvem pregledu, ker je bil plod manjsi, pol ko sma dolocale datum nuhalne je nek njen seminar prisu umes in sma se to prestavle za par dni naprej. Tak da bom nuhalno mela sredinom 13. tedna. Naceloma mi tedni kar hitro minevajo, mogoce zato ker sem aktivna, ne obcutim se nobenih sprememb. 



(odgovor članu Nora23)
Neposredna povezava do sporočila: 501
   RE: MAJČICE 2021
27.10.2020 19:16:32   
evkaliptus

Ajaa, potem pa seveda še ne. Potem si pa res samo šele pri občutkih glede spola🥰 jaz sem na začetku na neki točki bila prepričana, da sta dvojčka🤣 potem ves čas, da je fantek, na nuhalni pa je bila bolj punčka, ampak še ni hotela napovedat😊 tako da zdaj ne vem več 🙃

super, naj ti hitro mine, nuhalna je bila meni je res lepa izkušnja😍 sem pa tudi jaz nazaj aktivna, hitro hodim vsak dan v hrib in sem prav vesela, da zopet lahko💪


IZVIRNO SPOROČILO: Nora23

Ne, nisem se imela. :/ Sem sele 10. teden. Me je 4 dni nazaj vrnala na prvem pregledu, ker je bil plod manjsi, pol ko sma dolocale datum nuhalne je nek njen seminar prisu umes in sma se to prestavle za par dni naprej. Tak da bom nuhalno mela sredinom 13. tedna. Naceloma mi tedni kar hitro minevajo, mogoce zato ker sem aktivna, ne obcutim se nobenih sprememb. 



(odgovor članu Nora23)
Neposredna povezava do sporočila: 502
   RE: MAJČICE 2021
27.10.2020 19:51:42   
PozitivnaEnergija
Ojla punce, 


Evo zakorakala v drugo tromesečje, slabosti prakticno več ni, ampak utrujenost pa še kar vztraja :/ 
Prav vsako popoldan bi malo zaspala vsaj 30 min da malo nafilam baterije. 
Beli tok imam že od zacetka ampak nič motečega. Se mi še vedno zdi da premalo pijem :/ res ne vem kako naj se še bolj trudim pit, sklepam po urinu pač da pomoje premalo pijem. Malo bolje ker sem zdej juhe uvedla vsak dan.
Spolni odnosi po mojih izkusnjah so ok če te ni strah. Če te je že v štartu strah te hitro zakrči. Pač treba je poslušati telo. Meni tokrat bolj paše kot prejšnjp nosečnost, tudi libido se je vrnu, tako da mogoce bom pa tokrat imela holiwudsko željo 🤣 
Danes sva imela z mojim debato o sobi, kako jo bova opremila zdaj ko bosta dva, tako da počasi mu je prišlo v možgane da bomo kmalu 4je 🥰 mogoče so pomagali videi iz nuhalne ;) 
Komaj čakam da v ponedeljek dobim izvid niftyja, ker bova koncno povedala hcerki 🥰 
Delo imam od doma, tudi zaradi hčere, ker so vrtci zaprti, pa itak bojo verjetno še nekaj časa. Sam upam da nas ne čakajo kakšni drastični ukrepi v smislu zapiranja v stanovanje, ker se nam bo vsem trem kar odpeljalo.

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 503
   RE: MAJČICE 2021
28.10.2020 8:12:52   
evkaliptus
Pozitivna, res je tole drugo trimesečje že bistveno boljše kot začetne muke 😂 

No lepo, da je dojel in sprejel, da dobita novo štručko ❤️😉 res nuhalna pomaga 😄 moj je postal prav drugačen..mislim, da tudi ker so bili dobri izvidi in je sedaj miren, da bo vse ok. 

Jaz pa komaj čakam, da poveš spol😄 jaz imam naslednji petek pregled, upam da se bo videlo🤞

Tudi jaz upam, da ne prepovejo izhodov v celoti, ker mi sprehodi res pašejo. Sicer imam psa, tako da sprehode z njim mi ne morejo prepovedat, vsaj to🙈 

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 504
   RE: MAJČICE 2021
28.10.2020 8:18:06   
evkaliptus
Aja glede pitja- tudi meni se ves čas zdi, da premalo lulam ali pa da je uri preveč rumen, po drugi strani grem pa ponoči dvakrat in pomoje polulam pol litra naenkrat😂🙈 sedaj v tem jesenskem zimskem času mi paše čaj, tako da ga res veliko spijem. 
 Priporočljivo je, da je dnevni vnos tekočine od 1,8 litra do 2,5 litra dnevno, da ne pride do dehidracije.”
No sigurno spijem več kot piše, da je priporočljivo... 

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 505
   RE: MAJČICE 2021
29.10.2020 9:47:43   
Škratek89
PozitivnaEnergija, sem vesela, da se tvoj dragi privaja na prihod male štručke user posted image moški te stvari, sploh v začetku nosečnosti, vseeno drugače doživljajo.. moj mi je iskreno povedal, da se boji, da potem ne bom več imela časa zanj, ker se bom samo z dojenčkom ukvarjala..pa sem ga malo potolažila in mu povedala, da nama bo poleg dojenčka najin odnos še naprej najbolj pomemben. user posted image

Kako ste pa kaj s spanjem? Jaz se še zmeraj ponoči ene 2-3x zbujam in hodim lulat, pa hrbet me precej boli, kar ne najdem pravega položaja.
Večinoma zaspim na boku, potem se pa ponoči stalno premetavam.
Še najbolj mi paše na hrbtu, ampak sem prebrala, da naj ne bi bilo pripočljivo, ker lahko teža maternice in dojenčka pritiska na žile in je posledično slabši pretok krvi, ampak mislim, da je to bolj pomembno v zadnjem tromesečju.
Kakšen položaj pa vam najbolj ustreza?

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 506
   RE: MAJČICE 2021
29.10.2020 10:06:08   
PozitivnaEnergija
Ja jz ponoči kar dobro spim zadnji teden, ponoci me rako okoli 3-4 hcerka klice da pride k nama v posteljo :) potem pa takrat izkoristim za lulanje 🤣 imam pa bujne sanje da se zjutraj kar za glavo držim.


Ja tudi jaz se probam nalivat s čajem, ampak zvečer imam še vedno občutek da nisem dovolj pila. 
Spim najbolje na levem boku  sploh če si povšter podlozim tm v blizino trebuha. Pa na hrbtu mi tudi paše spat, ba koncu nam ne bo verjetno, ker meni naprimer mi je bilo na koncu slabo na hrbtu, so mi tudi ctgje delali na boku.
Ja jz tudi komi čakam da zvem spol :) 

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 507
   RE: MAJČICE 2021
29.10.2020 10:07:01   
evkaliptus
Pomoje na začetku še ni problem spanje / ležanje na hrbtu, ker še ni takšne teže, zato mislim da je treba izkoristit, dokler še lahko user posted image Mene križ boli občasno zvečer, ampak ni sile med ležanje, začutim bolečino, le če naglo vstanem... Drugače nimam težav s spanjem zaenkrat mi pašejo še vsi položaji. Včasih se celo še na trebuh dam za kratek čas, ker potem mi postane neudobno, včasih sem pa najraje ležala na trebuhu user posted image Zbuja me zaenkrat samo lulanje user posted image

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 508
   RE: MAJČICE 2021
29.10.2020 10:40:21   
Škratek89
Jaz sem mi danes po spletu naročila blazino za nosečnice (in kasneje za dojenje) ki si jo lahko podložiš pod kolena, pod bok, bomo videli, če se obnese user posted image

A ve imate že vse naprej datume kontolo pri ginekologu? Jaz moram poklicat drug teden, da dobim datum enkrat v 16. tednu..

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 509
   RE: MAJČICE 2021
29.10.2020 10:46:31   
evkaliptus
Menda se obnese, so jo čisto vse, ki jih poznam pohvalile user posted image user posted image Tudi jaz si jo bom kupila... Kje si jo naročila?

Ja, meni vedno zapiše datum naslednjega pregleda že na pregledu. Očitno imajo vse malo drugačno prakso :) Še en teden pa zopet vidim otročička user posted image

< Sporočilo je popravil evkaliptus -- 29.10.2020 10:47:02 >

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 510
   RE: MAJČICE 2021
29.10.2020 11:58:13   
PozitivnaEnergija
Ja materinska blazina je zakon, jaz bi jo ze uporabljala pa jo ima hcerka v svoji postelji za zascito pri steni, pa mi jo še ne da. Mogoce ko bo zvedla za dojencka dq mi jo prepusti 🤣🤣


(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 511
   RE: MAJČICE 2021
29.10.2020 14:46:39   
Škratek89
Naročila sem jo na tej spletni strani: https://www.bonatura.si/blazine_za_nose%C4%8Dnice_in_dojenje
Imaš možnost izbire polnila, jaz sem izbrala kar ovčjo volno. ☺️ Poročam kako se obnese 😉
Aha, evkaliptus, ti imaš že naslednji teden, super. Takrat boš 15. teden? Ti je že kaj rekla kaj bosta gledali? 

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 512
   RE: MAJČICE 2021
29.10.2020 17:04:45   
PozitivnaEnergija
Škratek jaz imam tudi drug teden, na pregledu bova pregledala rezultate nuhalne, izvid vode ki jo moram dan pred pregledom dat, pa izvide krvi za tokso in vse ostalo kar sem mogla dat na prve pregledu. Verjetno kakor poznam mojega g, bo na hitro naredil UZ, namesto da samo z doplerjem preveri utrip. Naj bi vsakič vsaj utrip preveril, pa mi je v prvi nosečnosti mislim da skoraj vsakič uz naredu tako na kratko, da sva našla srček. Potem po temu pregledu pa sledi pregled čez 5 tednov, ko bo 20 teden in morfologija, poglobljen uz kjer preverijo vse notranje organe, glavico, trebušček zmerijo itd, skratka traja kot nuhalna in se tudi skoraj 100% določi spol.

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 513
   RE: MAJČICE 2021
29.10.2020 17:06:40   
PozitivnaEnergija
aja pa pri 20 tednu pri morfologije še pretoke čez žile pri popkovnici merijo se mi zdi.

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 514
   RE: MAJČICE 2021
29.10.2020 18:14:52   
Škratek89
Oo, super. Hvala za izčrpno poročilo 😉 se že veselim, da ga spet malo pokukamo ☺️ ❤️ 

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 515
   RE: MAJČICE 2021
29.10.2020 20:08:24   
evkaliptus
Hvala Pozitivna za zapis. Škratek v 15 tednu bom drug teden, ko bom imela pregled. Blazino bom pa verjetno vzela tole, ker je najdaljša https://www.evitas.si/koala-babycare-blazina-za-nosecnice-hug-comfy Pa še po izgledu mi je privlačna 🙂

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 516
   RE: MAJČICE 2021
31.10.2020 11:03:02   
PozitivnaEnergija
Hej punce


Kako ste pa kej s kg, jaz sem danes na moje presenečenje ugotovila da sm 1.5kg shujsala od zacetka nosecnosti. A trebuh se mi pozna kot da sm se ene 5kg zredila 🤣🤣 sj še dobr ker imam že v štartu prevec.

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 517
   RE: MAJČICE 2021
31.10.2020 11:31:09   
evkaliptus
Ene tok kot si jih ti izgubila, sem jih jaz pridelala 😂 ampak sem bol suha, tako da mislim, da sem šla normalno gor za prvo trimesečje. Trebuh pa tudi pri meni ni več plosk niti zjutraj 😊 

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 518
   RE: MAJČICE 2021
31.10.2020 12:21:43   
Škratek89
Jaz po pravici povedano ne vem, ker nimam tehtnice user posted image po obučtku in po oblačilih se mi zdi, da se nisem niti zredila niti shujšala. Trebušček se počasi malo nakazuje.

Evkaliptus, tvoja materinska blazina res zgleda super. Jaz pa si ne upam kupit tako velike, ker imava malo manjšo posteljo pa potem za mojega dragega ne bi bilo dost prostora user posted image


(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 519
   RE: MAJČICE 2021
31.10.2020 13:54:24   
evkaliptus
Jaz po oblačilih tudi ne bi rekla, spravim še vse kavbojke nase 🙂 trebuh pa ne vem ali je od hrane ali dojenčka 😂 oboje skupaj očitno🙈

Ste že gledale kaj vozičke? Jaz sem za Joie že skoraj odločena... samo še v živo sprobam vodljivost. Všeč mi je, ker je lahek in zelo majhen, ko je zložen in pa lep mi je, cena je pa tudi ok. 
Kaj pa previjalne torbe? Kako to človek izbere pri taki izbiri hudiča🙈 saj vem da je še čas, sam je fino gledat😁


(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 520
   RE: MAJČICE 2021
31.10.2020 15:23:22   
PozitivnaEnergija
Glede vozička se bom jaz kar za enakega kot v prvo odlocila, rabljenega bebe confort -high trek, sem zaljubljena v trikolesnike. Pa še vem da je lahek, stabilen in da gre v moj majhen avto. Lupinica bo pa vseeno od maxi cosi, ker tudi z dokupljenimi adapterji pase gor - se je že v prvo izkazala za najboljso izbiro, ker je med vecjimi na trgu in smo jo res lahko dolgo uporabljali. Sem jo pa dobila od kolegice, tako da prvi kos je že doma 🤣


Previjalna obicajno pride z vozickom če kupis rabljenega cel komplet naprimer, drugace se bom pa odlocila glede na barvo vozicka. 

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 521
   RE: MAJČICE 2021
1.11.2020 6:54:11   
Nora23
Jaz sem od zacetka nosecnosti shujsala 3kg, ceprav ne bruham in nimam nobene slabosti. Dejansko mi pase da se se ne redim, kot je ena nosecka ze napisala zgoraj, sem tudi sama zastartala z viskom kg😂 Glede vozickov, ker je prvi otrok smo se odlocilo za cisto nov vozicek. Sla pa bom v Lj ali v Mb, v trgovino Junior. Imajo zelo veliko izbiro. (Na instagramu to trgovino ceu cas reklamirajo). 

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 522
   RE: MAJČICE 2021
1.11.2020 8:06:45   
Škratek89
Jaz vozička ne bom kupovala, mi ga bo dala svakinja, ker naj bi bil njen še v zelo dobrem stanju. Moram it en dan na ogled in preverit 😉
Punce, kako pa je z vašimi prsmi? Vas še zelo bolijo? Ste mogle kupit večjo št.modrčka? Mene čez dan precej manj kot so me, ponavadi se mi razbolijo ponoči. Številke modrčka še nisem menjala, so pa seveda bolj polne kot prej.
Lp

(odgovor članu Nora23)
Neposredna povezava do sporočila: 523
   RE: MAJČICE 2021
1.11.2020 14:35:20   
Kamničanka1
Hej punce.


Jaz sem tudi malo shujšala, kako kilo. Trebušček je kr viden zvečer,zjutraj se še skriva 😁.
Za voziček sem se tudi jaz zaljubila v Joie, samo sem preko vez dobila dobro ponudbo za novo Inglesino in se bom verjetno odločila zanjo. 
Kako ste pa za baze kej odločene? Za lupinico, ki pride zraven vozička imam na voljo navadno bazo in iso fix. Glede na to, da ko otrok preraste lupinico (okoli 10m-1 leta predvidevam), moraš takoalitako kupiti avtosedež...se splača ekstra strošek za isofix? Glede varnosti seveda, je razlika?

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 524
   RE: MAJČICE 2021
1.11.2020 17:42:45   
PozitivnaEnergija
Isofix baza ti ful prispara živckov okoli varnosti, predvsem je pa veliko bolj enostavno lupinico fiksirat, ker jo samo gor pripnes. Jaz v prvo nisem imela v avtu moznosti isofixa, zdaj imam novejsi avto in bom imela bazo. Tudi avtosedez naprej ne bi imela brez isofixa, sem pa v prvo imela romer kinga 2 ki je brez isofixa, ampak sem ga pa s pasom tako fiksirala v avtu da se ni premaknil niti milimeter :) zdaj ko je tamala pripeta s pasom od avta, si ne predstavljam da stol ne bi bil fiksiran z isofixom. Tako da zagovarjam isofix, in stolcke po skupinah če se le da. Sicer pa naštudirajte tudi skupino 1,2,3 stolckov, ki se lahko uporabljajo od 9 mesecev do 12 leta, ampak jaz sem našla samo dva zadovoljiva, in enega sva takrat kupila za v možev avto, ki ga uporabljamo za dopuste tudi, romer advantsafix 1,2,3. Ima fiksacijo z isofixom in top teather (fiksira se čez naslov za glavo, zadaj v sidrišče v prtljažniku. Ja sm imela kar nekaj prevec časa za študiranje, ker je moj še extra frik na varnost.


(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 525
Stran:   <<   < Prejšnja stran  19 20 [21] 22 23   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  19 20 [21] 22 23   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?