|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  18 19 20 [21] 22   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: oktober je naš mesec
24.10.2005 10:39:37   
žlička
ČESTITKE sedaj pa veliko cartanja, uzivajte vsi trije!!!
 
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Drago dete. Skrbela bom zate, te varovala -
dokler ne odrasteš.
In takrat te bom spustila, da boš poletel v svobodo.
Toda moja ljubezen do tebe? Ta bo trajala večno.

Charlotte Gray


(odgovor članu chips)
Neposredna povezava do sporočila: 501
   RE: oktober je naš mesec
24.10.2005 11:04:11   
jadore
Pozdravljene!

Najprej čestitke vsem mamicam in veliko cartanja! user posted image
Vidim da nas je še malo ostalo, jaz imam še 5 dni do roka, mislim pa da se bom preselila med novemberke! Bomo videli!

Lep dan in uživaljte

(odgovor članu žlička)
Neposredna povezava do sporočila: 502
   RE: oktober je naš mesec
24.10.2005 13:13:40   
Eja_1
Živ!

Je UDB pred dnevi sporočila, da sem 15.10. ob 10:52 rodila pupko Miouser posted image (obseg glavice 34, velikost 54, teža 3650).
No, včeraj je pa ona postala srečna mamicauser posted image user posted image

Kaj več o samem porodu in dnevih, ki so sledili vam napišem tekom današnjega ali jutrišnjega dne.user posted image

Čau vsem, Muser posted image &Miauser posted image &Duser posted image

(odgovor članu jadore)
Neposredna povezava do sporočila: 503
   RE: oktober je naš mesec
24.10.2005 16:57:47   
bernarda1
Čestitke vsem novo pečenim mamicam,očkom ter njihovim user posted image .
Tudi jaz imam PDP čez 5 dni in se tudi nič ne dogaja.
Zanima me ,če je obvezno ,da se odlušči čep!
Lep pozdrav bernarda 

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 504
   RE: oktober je naš mesec
24.10.2005 17:11:27   
sonček*
Dober dan, še vedno sem med vami.
Bernarda1 ni nujno, da se ti odlušči čep, nakaterim se šele pri porodu nekaterim pa že prej odvisno od posameznice.

(odgovor članu bernarda1)
Neposredna povezava do sporočila: 505
   RE: oktober je naš mesec
25.10.2005 10:08:35   
AKŠ
ojla punce....kolk je lepo prebrat kako oktobrke rojevajo - jz pa še vedno v enem kosu - noče in noče vn.....matr......
 
komi čakam da se bomo cartal- pregledov mam pa že poln kufer - vsak dan me pogledajo in pošlejo domov......
 
no ja...držte se vse, vsem novopečenim mamicam pa želim vse naj naj,,,,,

(odgovor članu sonček*)
Neposredna povezava do sporočila: 506
   RE: oktober je naš mesec
25.10.2005 12:05:32   
žlička
evo mene s pregleda, odprta sem 2 cm, zjutraj se mi je pa odliščil čep.....torej nekaj se dogaja, kdaj pa bo, pauser posted image ...želim vam vsem da bi čimprej pestovale našeuser posted image

lp

_____________________________

Drago dete. Skrbela bom zate, te varovala -
dokler ne odrasteš.
In takrat te bom spustila, da boš poletel v svobodo.
Toda moja ljubezen do tebe? Ta bo trajala večno.

Charlotte Gray


(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 507
   RE: oktober je naš mesec
25.10.2005 13:02:52   
uma
Žlička, želim ti da bi čimprej šla rodit in da zagledaš svojega user posted image .
Res je lepo čitat kako se veliko vas že carta. Pri meni pa tudi nič novega. AKŠ, verjamem da je grozno ti vsi pregledi in čakanje, čakanje,...pričakovanje. Sem tud že živčna, pa čeprav imam rok šele v soboto. Me je že sedaj strah da ne bo bič in bom tud sam hodila od porodnišnice pa domov in obratno. No, bomo videli.
Držim pesti za vse nas, ki še čakamo, da čimprej gremo in pošiljam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !

Pozdravček!

(odgovor članu žlička)
Neposredna povezava do sporočila: 508
   RE: oktober je naš mesec
25.10.2005 19:32:23   
Nik&Taja
Ciao!

Kako ste kaj bodoče mamice? Tudi mi smo že v ornk v pričakovanju. Ampak noče in noče pokukati na svet. Rok imam 31.10 in sem že čisto na trnih. Malo me špika na vsake toliko časa, kot da bi imela menstrualne krče, in non stop hodim na wc. Full mi že pritiska na mehur. Upam, da bom šla kmalu v porodnišnico, ker bi že zelo rada videla svojega sončka. Kajti imeli bomo user posted image Nika.

Kdaj imate pa ve kaj rok, vam full zamuja?

Jaz ne bi bila rada čez praznike v porodnišnici in ne bi rada rodila 1. novembra, ker mi je to zelo nehvaležen dan.

Kaj pa ve mislite o tem dnevu?

Želim vam vsem en lep večer!

pa pauser posted image

(odgovor članu uma)
Neposredna povezava do sporočila: 509
   RE: oktober je naš mesec
26.10.2005 11:19:16   
Aleksandrin
Udb, bravo user posted image , bolečine so že pozabljene ter nagrajeno je vso čakanje. Želim ti veliko potrpljenja prve dni, potem pa pride vse samo od sebe user posted image
LP

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 510
   RE: oktober je naš mesec
26.10.2005 14:18:53   
AKŠ
žlička mi je včeraj sporočila veselo novico....rodila je fantka z imenom Žiga. Ob 22:42 je prijokal na svet 52 cm velik in 3750g težak korenjak.....


(pa me je še ena prehitela....hihihi)

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 511
   RE: oktober je naš mesec
26.10.2005 14:47:44   
uma
Žlički vse naj najuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !
Ja, pa je ratalo. Mi pa še čakamo in čakamo. Vsak dan je tako dooooooolg. AKŠ držim pesti, da bi šla čimprej, ker vem da že zelooooo težko čakaš.
Saj   pol bom pa sam še jaz tle gor ostala. Forum, ki je bil takoooo obiskan, je zdaj čist zapuščen user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Ampak to ne pomeni da nisem vesela za vse oktobrčice, ki že veselo cartajo. Le tako dalje.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 512
   RE: oktober je naš mesec
26.10.2005 15:56:40   
bernarda1
Uma nisi sama tudi jaz sem še tu ,imam pa rok v petek,tako da bomo vidli kako bo .Sicer pa se nič ne dogaja razen da je mali bol miren ne brca več toliko.
bernarda

(odgovor članu uma)
Neposredna povezava do sporočila: 513
   RE: oktober je naš mesec
26.10.2005 19:07:47   
uma
Bernarda1, jaz pa imam rok v soboto. Kar se pri meni dogaja je to, da me spodaj v trebuhu boli, da me pritiska dol in špika spodaj. Pa en bolj sluzast izcedek sem zasledila.
Drugače pa čutim pričakovanje, vznemirjenje kdaj se bo začelo kad dogajat. Bolj ko se bliža sobota, bolj gre čas počasi.
Srečno.

(odgovor članu bernarda1)
Neposredna povezava do sporočila: 514
   RE: oktober je naš mesec
26.10.2005 20:08:06   
jadore
Lep pozdrav!

Tudi jaz sem še vedno tukaj! Nič posebnega se ne dogaja, danes mi je ginekolog rekel, da je otrok visoko gor-torej se še sploh ni spustil, rok pa imam v soboto!

Se pa vidi, da nas je še malo, ampak upam da se kmalu pridružimo srečnim mamicam!

(odgovor članu uma)
Neposredna povezava do sporočila: 515
   [Brisano sporočilo]
26.10.2005 21:09:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jadore)
  Neposredna povezava do sporočila: 516
   RE: oktober je naš mesec
27.10.2005 11:18:37   
Eja_1
Dodajam mojo porodno izkušnjo:
 
Začelo se je nekaj čez 24:00 s prvim popadkom, kateremu so sledili še 3 na 20 minut, potem 1 na 8, 3 na 6 minut in nato redni popadki na 3-4 minute. Počakali smo doma še kako uro, potem pa krenili proti porodnišnici.
 
Po sprejemu, bilo je nekaj čez 5 zjutraj, so ugotovili, da sem odprta 2 cm, priklopili so me na CTG… potem pa čakali in ker se nisem dovolj odpirala (samo 1 cm v 3 urah), so mi dali klistir ob 8 uri, brili pa me niso, ker je delo dobro opravil možiček domaJ Po klistirju so mi okoli 9. ure nastavili umetne popadke (najmanjšo dozo) in začelo se je odvijati bolj hitro.
 
V uri in pol sem bila že odprta na 8 cm… možiček je ravno vprašal babico, če bo kmalu (beri bomo kmalu rodili, s čimer je mislil do 12 oz. 13. ure), pa mu je rekla kmalu… šel je ven na hodnik, ker je bilo v porodni res vroče in se mu je revežu, brez jutranje kave, spalo… no in v tem času je babica že imela pripravljen set… v 10 minutah oz. v tretjem nizu popadkov za iztisk smo rodili… Tako je porod trajal nekje 4 ure vse skupaj…
 
Možiček je na hodniku slišal, da se je začela zadnja faza, a je prišel nazaj v porodno po samem porodu oz. tik preden so me začeli šivati, da je videl pupko, preden so jo dali v ogrevano posteljico in meni v naročje… Zamudil ni nič, ker se je že pred tem odločil (in jaz sem to vedela), da v zadnji fazi poroda ne bo poleg, ker je preveč čustven in raznežen.
 
Mia je imela obseg glavice 34, velika je bila 54 cm in težka 3650 g. Imela je enkrat zavito popkovinico, a to ni bilo kritično. Malce sem se raztrgala, a tega med porodom sploh nisem čutila. Šivali so me, a ti šivi res niso noben bavbav… edina posledica je bila, da sem 3 dni v porodnišnici sedela le na eni ritnici, drugače pa bolečine niso tako hude… Imela pa sem kar močne maternične krče po porodu, posebej med dojenjem, tudi še cel teden doma…
 
Izkušnjo na porod imam res lepo. Ni tako boleč, kot se govori in sem si predstavljala… sem v hecu rekla domačim, da bi šla raje še 10x rodit, kot pa prestajat kalvarijo z dojenjem (beri do krvi ranjeno bradavico, ročnim iztiskanjem mleka, neprijaznim odnosom določenega osebja v porodnišnici zaradi težav z dojenjem ipd.), ki je sledila v porodnišnici in prve 4 dni doma, a to je poglavje zase in druga zgodba…

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 517
   RE: oktober je naš mesec
27.10.2005 19:03:06   
bernarda1
jaz pa imam jutri pregled,Mepa tudi občasno odspodi nekaj špika in boli v križu.Mali pa nekam pod joške sili,da včasih kar boli.
Lep in miren večer!
bernarda

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 518
   RE: oktober je naš mesec
27.10.2005 19:23:23   
uma
Tudi jaz imam jutri pregled. Mi se je pa včeraj, danes pa še več, pojavil izcedek, ki ima "potencial" da je čep. Pri teh stvareh nikoli ne vem kako naj bi izgledale in sem potem previdna, da ne upam preveč.
Bernarda1 dobro opravi pri g.
Eja_1 lepa porodna zodba. Upam, da bom tudi sama doživljala lepo in ne bo komplikacij.
user posted image za lahko noč!

(odgovor članu bernarda1)
Neposredna povezava do sporočila: 519
   [Brisano sporočilo]
27.10.2005 21:08:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Eja_1)
  Neposredna povezava do sporočila: 520
   RE: oktober je naš mesec
28.10.2005 16:15:37   
cmokec
Samo sporočam, da sva danes prišli domov. Obe sva dobro. Kaj več napišem, ko bo malo časa.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 521
   [Brisano sporočilo]
28.10.2005 18:13:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 522
   RE: oktober je naš mesec
29.10.2005 12:25:03   
bernarda1
Nalin jaz sem še vedno tukaj,v enem kosu.Včeraj je bilo pri g. vse vredu ,imam kontrolo 1.11.to je bil moj prvoten PDP .Bomo videli kako bo  do tačas.Uma kako pa je kaj s teboj ,se morda že cartljaš ?
Lep dan bernarda

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 523
   RE: oktober je naš mesec
29.10.2005 12:36:03   
Darja7
Ojla jaz sem tudi še med zadnjimi oktoberkami, včeraj sem imela pregled, 2 prsta naj bi bila odprta pa se še nič konkretnega ne dogaja, me je pa ginekologinja kar fino "mesarila". Jutri pa spet na pregled ....

Držite se. LP

Darja, 40t/3d

(odgovor članu bernarda1)
Neposredna povezava do sporočila: 524
   [Brisano sporočilo]
29.10.2005 13:24:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Darja7)
  Neposredna povezava do sporočila: 525
Stran:   <<   < Prejšnja stran  18 19 20 [21] 22   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  18 19 20 [21] 22   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?