|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 11:56:45   
tanikaa
Se popolnoma strinjam z Radho. Če bi bilo pri tašči tako hudo, bi spokala kufre in OTROKE, vprašala moža če gre z mano in šla. SKUPAJ Z OTROKI!"!!!!!

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 12:06:28   
Mateja-15
Res je, da pri ljubezni vse drugo odpove in tudi res je, da se zarečenega kruha največ poje, tako da bom jaz rekla UPAM, da meni ne bo kdaj tako odp...user posted image , da bi pustila otroke. Drugače pa mislim, da je fant še premlad za kaj resnega.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 12:07:08   
CatJa
Anonimna, mal se zberi in napiši zgodbo takšno kot je, ne da nam po kapljicah serviraš podrobnosti, potem pa se nad Cipreso znašaš, češ a potem naj pa ta tvoja znanka fura naprej doma, če jo njegovi tastari maltretirajo. To iz prvega posta ni razvidno, poleg tega pa sta 27-letna ženska in njen mož (upam) tolk zrela, da sama vesta kaj delata.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 12:10:06   
zoya_
mene najbolj moti, ker eni govorijo, kako bo otrok ostal brez očeta (če le ta gre) ali pa brez mame... pa sej ne bo šla in nikoli več nazaj prišla... Pa dejte mal razmišljat, če gresta dva narazen, ki imasta tudi otroke, gresta zaradi sebe, ne zaradi otrok... noben ne zapušča otrok. Ja pa pišuka, pol pa ni čudno, da otroc razmišljajo, da jih je fotr al pa mat zapustila... NJI JIH!!!! Zapustil ali zapustila sta partnerja, ne pa otrok...  Sej s tem, ko se ločiš, se ne odrečeš otrokom.  Nekateri otroci imajo potem od straša še več, kot pa takrat ko so živeli skupaj, ker se nista mogla prenest v istem prostoru. Otroci imajo starša, pa če sta skupaj ali pa ne!

V primeru, ki je predstavljen v tej temi bi pa samo to rekla... oba brez prihodkov... kako bosta pa živela?????? Sej poznam dovolj mladih, da lahko rečem za marsikoga, da je za svoja leta zlo brihten in dobro razmišlja, samo fant pri 20ih pa res ne vem, kako bi... Moj brat je toliko star, pa mislem, da je daleč od tega, da bi znal sam živet oz. z eno bejbo.


_____________________________

L I V E S T R O N G

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 12:17:53   
lelaval
Cipresa, najprej en velik aplavz zate. user posted image user posted image  Ker si odkrito priznala to, kar je tudi marsikatera druga doživela, pa ne upa javno povedat (ali pa se skriva za anonimno - sem že prav alergična postala nanje).

Kar pa se tiče tega, kaj sprašuje anonimna - lahko čas pokaže, če bo ljubezen preživela, a jaz ne bi rekla, da  bo. Če bi bila ona mlajša, mogoče, ker moški pri 20 razmišlja povsem drugače kot bi pri 27. Da pa bo pustila otroka, bi jo morda razumela, če sama še ne bi bila mama, ker pa imam sama otroke, pa vem, da tega ne bi mogla naredit.
Morda pa je za otroke tako tudi najbolje (ne navajaš, a je prej bila do njih ljubeča ali jih je zanemarjala).

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 12:34:42   
daddy
   naj naredi tako kot čuti, da je prav. ne glede na obsojanje ali odobravanje njenih dejanj - saj njenega življenja ne živi nihče drug, ona sama ga mora.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 13:08:56   
tinica
Jaz pa full tega ne štekam kako si lahko kdo sploh zastavi takšno vprašanje "ali ljubezen ali otrok"??? Mislim za znoret tu pa res ni kaj dosti za razmišljat. Meni otrok pomeni vse na svetu in si sploh ne morem predstavljat, da bi mogla kdaj izbirat med otrokom in ????????, enostavno sploh ne bi izbirala, ker otrok je moj in vedno bo z mano in pika.

Lp, Tina

_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 13:44:40   
Anonimen
CatJa, ne ne, sploh se nisem spravljala na Cipreso, celo zelo cenim njeno izpoved. Jaz osebno se popolnoma strinjam z vami vsemi, rada pa bi vse tole pokazala tudi njima dvema, ker so tale mnenja objektivna, kljub temu, da ne poznate cele zgodbe.

Rada bi v detajle pojasnila celo zgodbo, pa ne upam, ker ju v tej fazi res ne bi rada izdala. Pa res prosim ne zamerite.

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 14:21:29   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: zoya_

mene najbolj moti, ker eni govorijo, kako bo otrok ostal brez očeta (če le ta gre) ali pa brez mame... pa sej ne bo šla in nikoli več nazaj prišla... Pa dejte mal razmišljat, če gresta dva narazen, ki imasta tudi otroke, gresta zaradi sebe, ne zaradi otrok... noben ne zapušča otrok. Ja pa pišuka, pol pa ni čudno, da otroc razmišljajo, da jih je fotr al pa mat zapustila... NJI JIH!!!! Zapustil ali zapustila sta partnerja, ne pa otrok...  Sej s tem, ko se ločiš, se ne odrečeš otrokom.  Nekateri otroci imajo potem od straša še več, kot pa takrat ko so živeli skupaj, ker se nista mogla prenest v istem prostoru. Otroci imajo starša, pa če sta skupaj ali pa ne!



Nemorem da nebi še tu dodala svoje mnenje zoya. Zame 2X na teden ali pa vsak dan po 1-2 uri z otrokom ni dovolj, če me razumeš. Vsak otrok ima mamo in očeta kakšno mamo in očeta ima je pa vprašanje. Jaz si dneva brez otroka nemorem več niti predstavljati da bi zamudila tiste trenutke ko me zjutraj pogleda z navihanimi učki, pa ko papa mlekca...o tem nemorem niti razmišljati zato ne razumem kako lahko sploh nekdo pomisli (sploh pa mati otrok) na kaj takega. Biti mati otroku pa ne pomeni samo to da ga rodiš potem pa ti je vsaka stvar odveč, ampak tudi to da si zraven ko te potrebuje, ko se mu ponoči sanjajo grozne sanje da se lahko stisne k tebi in v miru zaspi nazaj, pa ko ga kakšna stvar zanima da si ti prva ki mu jo lahko razložiš, ko je žalosten da mu mati ponudi svojo ramo in ga potolaži....to pomeni da si res mamica svojemu otroku (vsaj zame). V tistih 2 uricah na dan pa otroku res nemoreš nuditi tistega kar si otrok zasluži, prav tako ga nemoreš vzgajati mu nuditi materinstva.
Na koncu itak najbolj trpijo otroci pa če si to priznamo ali ne, že dejstvo da bo naprej odraščal brez mame mu lahko podere vse njegove sanje.

_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 14:32:21   
Anonimen
Ja, to je vse res. Ampak ali ne bosta otroka bolj zadovoljna z mamo, ki bo sicer stran, ampak srecna, kot z mamo, ki bo sicer stalno z njima, ampak totalna psiha?

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 14:36:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Ja, to je vse res. Ampak ali ne bosta otroka bolj zadovoljna z mamo, ki bo sicer stran, ampak srecna, kot z mamo, ki bo sicer stalno z njima, ampak totalna psiha?


Meta, saj ne bo srečna. Vsaj po moje ne more biti, ker je zmedena oseba.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 16:10:32   
Annny
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Otroka bo pustila pri njem povsem prostovoljno, ker sta zelo navezana na dom in njega, verjetno bosta bolje shajala brez nje, kot bi brez njega.



Saj nemorem verjet no. Za tako dejanje pa ni opravičila!!!!




Res je...zelo zelo žalostnouser posted image

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 17:35:11   
Primoza
Bomo videli čez par let, še poročajte o tej prestresljivi štoriji.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 18:39:08   
Gina
Kar se tiče pustiti otroke..... Jaz sem leta nazaj doživela, da je ena mama, ki se je meni, tako na daljavo, kolikor sem jo spoznala na govorilnih urah, ko sem učila najprej starejšega, potem pa nekaj kasneje še mlajšega otroka, zdela čisto fajn mama, pustila celo družino, z otrokoma vred in šla z ljubimcem živet stran. Meni se je to zdelo tako obupno grozno, da leta in leta nisem sprejela nobenega razloga, ki bi lahko obstajal, da bi ona to lahko naredila. Nisem se mogla pod nobenim pogojem poistovetit z njo. In z novim partnerjem je imela še enega otroka kmalu za tem. In še zdaj je z njim, čisto zadovoljna se mi zdi. NJen bivši je lepo skrbel za prva dva otroka, oz. najbrž še zdaj skrbi, vsaj upam tako, ona pa vem, da je imela stalne stike z njimi. Vem, da je bilo otrokoma obupno težko. Dolgo časa, najbrž jima je še sedaj, po mnogo letih. Najbrž težko kdaj sprejmeš dejstvo, da lastni mami nisi bil dovolj pomemben, da bi te vzela s sabo. Mama je le mama, genetsko je narejena tako, da bi umrla za svoje mladiče. Ampak njuna mama ni bila takšna. Nekatere pač niso. Ne moreš pomagat, ne moreš genov okrog obrnit, niti sama si gotovo ni mogla pomagat. Jaz mislim, da moraš biti globoko v stiski, ali pa gensko drugačen, da lahko to narediš. Vem pa tudi, da je bilo gotovo zanju boljše tako, kot nesrečna mama doma. Žal, ampak res. Zato je težko kar tako obsojat koga. In strinjam se tudi z Zojo. Najbrž vseeno ta mama nekaj od sebe da, tudi če gre živet stran. Pa najbrž ta oče tudi ne bo ravno otroke stran spodil, in se ne ukvarjal z njima, če jih bo imel. Tudi ta odnos ni ravno za zanemarit. Ma, komplicirano je vse to.


Druga stvar je pa tale, da nikakor ni pošteno do moža, da je še z njim skupaj.
POtem pa še "ona in on":
Starost se meni ne zdi tako grozno najpomembnejša stvar, pa denar še manj. Nekaterim ljudem finančna varnost ne pomeni tako mnogo. Če sta med njimi ne bo težav, če pa sta med finančno varnostnimi odvisniki, ki so čist fertik, če jim partner ne zagotovi osnovne finančne varnosti, potem pa ne bo šlo. Odvisno od vrednot. Kaj ju briga familija, mi ni jasno. Če nekomu v zakonu ni ok, je čisto prav, da si najde nekoga, s katerim gre skupaj boljše. A bi morala zaradi otrok skupaj vztrajat ali kaj, da imajo otroci potem histerične starše, kot je meta super napisala? Če pa nisi žrtev, pa se ne uklanjaš mnenju sorodnikov in potrpiš zavoljo otrok, te pa izobčijo? J.... take sorodnike. POtem bi te ignorirali tudi, če bi imela 30 let starega frajerja. Takih ne rabiš za svoje prijatelje. Pa nima veze to, ali je ta njuna veza ok ali ne, oni bi morali spoštovat njeno voljo in ji pustit svobodno izbiro odločanja, pa če se je odločila pametno ali pa neumno - to ni njihova stvar. Oni imajo za nalogo edino in samo za njo stat, ali pa niso njeni frendi. Lahko ji povedo, kaj si mislijo, ampak pustiti ji morajo svobodno odločitev. Če pa ne, so si pa sami krivi za svojo zakompleksanost, pa naj gojijo čudaška mnenja naprej, briga jo.

A bo ta veza uspela ali ne? POjma nimam. NI odvisno od let, niti od financ, ali od sorodnikov, odvisno je zgolj in edino od skupnih vrednot in pogledov na svet, ali lahko en drugemu dolgoročno nudita tisto, kar je drugemu najpomembnejše v življenju in od ničesar drugega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 18:41:28   
cincamarinca
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

Skoraj vsak se enkrat v življenju sreča z takim dogodkom tudi poročeni saj nihče ne živi doma med štirimi stenami in takrat je pomembno da ohraniš svojo pamet in pomisliš koliko ljudi ki zato sploh niso nič krivi boš z svojim dejanjem prizadel samo zaradi tega ker želiš potešiti svoje želje. Drugo je seveda če je v zakonu na kak drugačen način nevzdržno (pretepanja,alkohol...) ampak to je že druga zgodba.

Otroci niso krivi da si se ti pri 17-letih odločil tako kot si se. In za svoja dejanja moramo tudi nositi posledice.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  bravo, cipresa! skoda, da danes ni vec ljudi, ki bi tako razmišljali... in delali!

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 19:05:15   
Anonimen
Gina tisto "bolje za otroka da je brez mame(oz. da ne živijo skupaj) kot da ima nesrečno mamo doma" nevem kako je mama ki je rodila dva otroka in si jih je želela lahko nesrečna z njima??? Tega ne razumem...genetsko drugačna...to je SAMO IZGOVOR za neodgovornost oz. slabo opravičilo za tisto kar namerava storiti.

Drugo pa: "če nekomu v zakonu ni čist O.K., je prav da si najde nekoga drugega..." Ne najprej proba rešiti kar se rešiti da in če bi bila kakšna druga težava kot to da si je najdla mlajšega ljubimca bi bilo mogoče še opravičeno tko pa se mi zdi skrajno poniževalno. Potem je pa res najbolje da vsakih deset let mal zamenjamo tko kot avto, nov model pa mlajši....
Se mi zdi pa malce nalahko tkole govort če z nekom živiš 10 let in maš z njim 2 otroka, pomoje ne gre to tko zlahka ker pustiš za sabo posledice in težke trenutke nekomu drugemu samo zato da se rešiš obveznosti in vsakdanjika pri svojem možu. Ta tvoj odgovor v mojih očeh predstavlja žensko kot  mučenico ker mora trpeti svojega moža...jaz pa jo vidim totalno neodgovorno osebo ki išče trenutne užitke. Meni se to zdi ogabno.

(odgovor članu cincamarinca)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 19:31:05   
Gina
Anonimna, tega ne moreva vedeti ne ti ne jaz, ali je ona kaj naredila za to, da bi ji bilo z možem fajn. Glede na ženske, ki jih jaz poznam in so ločene,  ti lahko rečem, da smo praktično vse, z mano vred, storile vse, ampak maksimum vse, kar se je lahko storilo, da bi bilo boljše. Pa ni bilo. IN vse, ampak vse, smo kar nekaj let trpele v vezi, ki ni bila ok. Saj bi lahko kdo, ki nas ni poznal od blizu tudi rekel, da to ni res, da smo neodgovorne in sebične in kaj vem kaj še vse, lahko bi si izmislil. Lahko imaš pa tudi res prav, obstaja možnost, da je tako, kot praviš, ampak glede na zakon povprečja, je po moje več možnosti, da temu ni tako. Ampak kot pravim, vedeli pa itak nikoli ne bova.

POtem je pa še ena stvar. Jaz sem otrok staršev, ki sta ostala skupaj zavoljo otrok. Celo življenje sem si želea, da bi moja dva šla narazen. Trpela sta ona dva, trpela sem jaz, trpel je moj brat. Kako velika oslarija. Večje ni na tem svetu. In midva z bratom imava posledice. Jaz sem si seveda izbrala totalno napačnega partnerja in naredila isto oslarijo, kot moja mami, ker sploh nisem vedela, kakšnega moškega hočem. Nisem mogla vedet, nudili so mi totalno napačne vzorce. MOj brat ima psihične posledice, pa ne bom zdaj o tem. Hotela sem reči, da narediš otrokom največjo škodo, če si skupaj zavoljo njih. Večjo, kot če greš narazen. Sem doživela na svoji koži.

O tej mami, o kateri sem pisala, nisem rekla, da ona ni neodgovorna. Seveda je. Ampak ona NI MOGLA tisti hip drugače ravnat. Ne moreš zahtevat od nje tisto, kar ni sposobna. Seveda bosta otroka težko cenila svojo mamo, saj si tudi ne zasluži v tem smislu. Ampak lahko jo bosta pa gledala realno, a ne. Da je malo deformirana, ali da je bila nesposobna. To nima veze z njima in to bosta morala znati ločit. Kaj jima pomaga, da se nanjo jezita, jo objokujeta. Naj jo pogledata z realnimi očmi. A ni tako boljše? In še vedno ne vem, zakaj bi se ta mama morala pretvarjat, da je sposobna skrbeti za vse svoje otroke v svojem domu, če ni? A ni potem vseeno boljše, da gre? Zakaj bi se otroci morali nenehno soočat z obupnim stanjem doma, ko pa imajo lahko očeta v neomejenih količinah, ki je žal moral prevzeti še vlogo mame. Ne vem, če sem bila razumljiva. Še vedno se ne morem istovetit z materjo, ki zapusti otroka, ampak v določenih okoliščinah, pod določenimi pogoji, se mi zdi, da pa obstaja možnost, da se ti zmeša. Kaj pa vem, če se temu reče zgolj odgovornost. Jaz mislim, da gre še za kaj več. Če pa je mama zgolj tako zelo neodgovorna, da ju zapusti, potem si pa otroka itak zaslužita kaj boljšega in jima te mame ne privoščim, boljše, da spoka. A razumeš, kaj mislim?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 20:00:40   
tehnofil
Zaljubljenost ne bo preživela nikoli. Ljubezen pa v težavah lahko postane trdnejša in močnejša. Ali pa ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kaj jima je storiti?
26.1.2006 20:09:55   
Anonimen
Ma daj prosim te lepo....Zdaj pa je našla jamrat in izgovore iskat v njegovih starših?? Pa si poiščita streho nad glavo za sebe!!! V življenju je treba stisnit malo, ne pa da se obrneš 20 letniku? Mislim njo bi pa rada spoznala....Kaj pa si misli ta ženska, da jo čaka lepše življenje? To se samo vrti v krog, na koncu je vedno isto. Bodi srečna, da te mož ne maltretira in podpira ne samo 2, ampak očitno kar 3 otroke.

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kaj jima je storiti?
27.1.2006 1:00:17   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA
Jaz si dneva brez otroka nemorem več niti predstavljati da bi zamudila tiste trenutke ko me zjutraj pogleda z navihanimi učki, pa ko papa mlekca...o tem nemorem niti razmišljati zato ne razumem kako lahko sploh nekdo pomisli (sploh pa mati otrok) na kaj takega. Biti mati otroku pa ne pomeni samo to da ga rodiš potem pa ti je vsaka stvar odveč, ampak tudi to da si zraven ko te potrebuje, ko se mu ponoči sanjajo grozne sanje da se lahko stisne k tebi in v miru zaspi nazaj, pa ko ga kakšna stvar zanima da si ti prva ki mu jo lahko razložiš, ko je žalosten da mu mati ponudi svojo ramo in ga potolaži....to pomeni da si res mamica svojemu otroku (vsaj zame). V tistih 2 uricah na dan pa otroku res nemoreš nuditi tistega kar si otrok zasluži, prav tako ga nemoreš vzgajati mu nuditi materinstva.
Na koncu itak najbolj trpijo otroci pa če si to priznamo ali ne, že dejstvo da bo naprej odraščal brez mame mu lahko podere vse njegove sanje.


Zelo lepa in tradicionalna slika matere. Vendar vsak otrok ima tudi oceta. Pises o materinstvu, ne omenjas ocetovstva. Ne me narobe razumeti, vendar v tistem kar pises (ne samo ti, tudi nekaj drugih) je razvidna ne misel kaj je za otroka v dati situaciji boljse, temvec ali bi ti/mame ali ne bi ti lahko prenesla to in ono. V dati situaciji, ko je mati brez kakrsnih koli sredstev za zivljenje, njen novi partner tudi bi bilo precej neodgovorno od te matere, da bi otroke vlacila s seboj v neznano, brez moznosti, da jih sposodobno nahrani. Vidis, mogoce je prav iz odgovornosti in prav iz ljubezni do otrok, ta mati odlocila, da je za otroke boljse, da sta pri ocetu. Ljubezen do nekoga se ne kaze samo preko lastnega zadovoljstva in izpolnevanjem lastnih emocionalnih in inih potreb, temvec tudi preko skrbi za zadovoljstvo in izpolnjevanje tujih potreb - tistega, ki ga imamo radi. Ne gledati samo na sebe - otrok je moj in hocem ga pri sebi (resnica je da je itrok tudi od oceta pravzaprav), temvec prvenstveno gledati na otroka in njegove potrebe je vcasih zelo, zelo tezko, vendar pogosto realno in niti malo egoisticno.
Z druge strani, nekatere reakcije so taksne, da se iz njih zlahka razume, zakaj je pri nas enakopravnost spolov v zelo veliki meri mrtva crka na papirju in tudi to, da je za nekatere, kar se otroka tice, oce v najvecji meri samo osemenjevalec.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kaj jima je storiti?
27.1.2006 1:02:23   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

  naj naredi tako kot čuti, da je prav. ne glede na obsojanje ali odobravanje njenih dejanj - saj njenega življenja ne živi nihče drug, ona sama ga mora.


Pametno receno. Zelo zelo pametno.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kaj jima je storiti?
27.1.2006 7:25:27   
india
Otroka bo pustila pri njem povsem prostovoljno, ker sta zelo navezana na dom in njega, verjetno bosta bolje shajala brez nje, kot bi brez njega.


Žal si za mene ženska, ki si ne zna zaslužit ljubezni svojih otrok, sploh ne zasluži, da bibili skupaj srečni.
Po vsem opisanem mora biti že precej dolgo nekaj hudo narobe in ne verjamem, da bo ta nova veza ostala trajna, sploh,če si bo fant zaželel otroka!

Cipresa, tebi pa res lahko samo čestitam!

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kaj jima je storiti?
27.1.2006 7:58:51   
CIPRESA
Misek mogoče si tudi ti mene narobe razumela tudi sama sem za enakopravnost spolov, čeprav sem kljub temu mnenja da otrok brez matere veliko izgubi.
Zame to ni odgovornost da si po 10 letih najdeš ljubimca potem pa šele razmišljaš kaj je dobro za otroka. Na to je potrebno misliti prej sama je vedela da je brez finančnih sredstev in jaz na njenem mestu bi si iskala novo zaposlitev da bi svoje otroke preskrbela in jim nudila tudi finančno podporo. Če gledamo iz finančne strani bo morala kljub temu da jih pusti pri očetu ravnotako finančno prispevati nek delež kot če bi z njima živela, zato tu ne vidim velike razlike. Tudi sama sem brezposelna in vem da je službo težko dobiti ampak takoj ko mi poteče orodniška grem na lov za novo zaposlitev pa čeprav za čistilko z diplomo...glavno da z možem preskrbiva otroka...to je najina odgovornost in niti pod slučajno samo možova.
Da pa ona ne gleda samo nase zato ker bo otroka pustila možu ker je finančno bolj sposoben...to pa je slab izgovor. Da se iz ljubezni in ker je odgovorna odloči da bo otroka prepustila očetu da bo zanju finančno skrbel sama pa bo  popokala kovčke in šla z dvajsetletnikom user posted image nevem zame to ni ljubezen do otrok še manj pa odgovorna ženska. Mogoče sem pa jaz mal mem no, kaj pa vem.

Kar pa se Daddyjeve izjave tiče pa mogoče ona sama razmišlja tako, da mora sama živeti svoje življenje...samo pozabil si napisati da ga morajo zaradi nje živeti takega tudi drugi ker njeno dejanje ne vpliva samo na njeno življenje ampak tudi na življenje njenih otrok in njegovega moža.

Itak je to moje mišljenje, s tem nisem hotela užalit tistih ki ste drugače misleči, zame je dejanje te ženske le zadovoljevanje lastnih potreb ne glede na to koga prizadeneš. Kaj čem sem pač " tradicionalna mati"user posted image .


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kaj jima je storiti?
27.1.2006 8:27:42   
daddy
     Cipresa, jaz nič ne polemiziram s tvojim mnenjem. samo življenje pač ni črno-belo in ljudje na določene zgodbe pač različno gledamo ( tudi različno reagiramo ).
  Poznam tak primer, v svoji bližini sem ga spremljal. Dekle se pri devetnajstih poroči povsem proti svoji volji, na željo staršev. V zakonu rodi otroka, fantka. Vse lepo in prav, na zunaj imidž neskončno srečne familije, v ozadju pa nekaj let psihičnega mučenja tako s strani partnerja kot njegovih staršev. Spozna drugega moškega, s katerim se zelo ujameta. In začutita da se ljubita. Odloči se za isti korak - odide od "očeta svojih otrok", fantka pa zavestno pusti pri njegovem očetu. Zato, ker je presodila, da je tako bolje za otroka. Bilo je grozovito obsojanje s strani okolice, že itak ločitev od "dečka iz take znane oh-in-sploh familije", potem pa še to. Ni bila lahka odločitev, zagotovo ne. Ampak naredila jo je točno po načelu "vsak ( okolica ) lahko reče, govori, kar mu je volja. Vendar nihče drug ne živi mojega življenja, če je komu moj nekdanji mož tako pri srcu- pa naj ga ima".

   Pri zgodbi te anonimne mi ne poznamo ozadja. Vendar, če je presodila, da je zanjo in za otroka bolje tako, da gre, je morala najbrž imeti močne razloge za kaj takega. Strinjam se s tistim, kar je obširneje napisala Mišek, tudi tisto kar je napisala Meta je dober argument za zamislit se.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   [Brisano sporočilo]
27.1.2006 8:39:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?