|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 14:05:08   
CIPRESA
Gina in Skorpija vidve sta to preizkusili na lastni koži...in sedaj me nekaj zanima?

Ali vama ni bilo hudo ko sta videle mamico le 1X ali 2 X na teden? Ko sta jo gledali odhajati skozi vrata, ko vama je pesmice za lahko noč ali pravljice brala druga oseba, ko je namesto očeta ali mame v šolo ali vrtec prišel nekdo drug, ko vaju je tolažil nekdo drug namesto mame, ko vaju je zvečer namesto mame ali očeta v posteljo pospremila in pokrila druga oseba in še in še..... meni bi bilo zelo hudo. Zato ker bi pomislila na kaj takega svojega sinka nebi nikoli mogla zapustiti....jaz sem pač taka.


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 16:04:50   
Annny
Cipresa, strinjam se z vsako besedo, ki si jo napisala...zelo lepouser posted image

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 16:09:34   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

Misek kot je iz mojega pisanja razvidno sem čisto drugačnega mnenja kot ti. Da ima ženska pravico do ljubezni in sreče da se njeno življenje ne konča z možem in otroci se strinjam s tabo kjer sva si različni je v tem da sem jaz zagovornik tega " kakor si si postlal tako boš spal". 


Ta rek je nekaksno "splosnoveljavno pravilo", vendar, ce se mi ne dopade kako je postelja postlana, jo bom postlala znova. Nikoli ne zivis celo zivljenje na enako postlani postelji.

[qiote]Jaz v tej situaciji niti nebi premišljevala kam bodo šli otroci...logično bi mi bilo in želela bi si da grejo z mano. Sem pač tak človek. Nihče ni pred 10-timi leti stavil za mano s pištolo in me naganjal naj se poročim z nekom in imam pri zdravi pameti z njim otroke, za to se je odločila sama, zavestno. In v tem primeru bi sama sebi pripisala napako in pač živela z njo. Niti najmanj nebi kazala nesrečne mamice svojim otrokom ker bi to pomenilo da sta tudi moja otroka napaka.

In v primeru, da se nekaj zgodi v zakonu, pa te moz zacne pretepati, ponizevati itn (uporabljam ekstremne primere za lazjo razumljivost) ti bos vse to pozrla in s sijocim in srecnim obrazom, pozirajoc svojo napako, ne kazala svojim otrokom  nesrecne mamice? Otroci niso neumni. Prav v tem se kaze tisto, da zenska zapecati svoje zivljenje ko pridejo moz in otroci. Karkoli se zgodi, glavno da stvari izgledajo lepo in da ne kazemo nesrecnega obraza.

"Po kateri formuli mora biti ženska mučenica, ki bo svoje življenje podredila možu in otrokom?" Nevem kako lahko sploh ženska pomisli da je mučenica zato ker ima dva otroka in moža????


Zenska, ki zaradi otrok pokoplje svoje sanje, potrebe, zelje, interese... ki pokoplje svoje jaz se prelevi v sliko mucenice, ki je svoje zivljenje podarila nekomu. In taka zenska je izjemno redko srecna zenska. To je zenska, ki ji je zivljenje obveznost, a ne dar. Taksna zenska je prazna.

Življenje z njima zame ni podrejanje njimauser posted image In skupno življenje pomeni tudi v določeni meri odrekanje in prilagajanje komu ne gledanje samo na lastne koristi. Če gledaš samo na to da se neboš nikomur podredil oz. če želiš biti "svoj" potem je bolje živeti sam. Na to pa bi morala spet misliti preden je začela z produktivnostjo.


Kakor si povedala - v doloceni meri odrekanje in prilagajanje. Ce je za to zensko zahtevano / potrebno odrekanje preseglo mejo, ki je zanjo sprejemljiva, ne moremo govoriti o dolocenem odrekanju. Niti en clovek ne glede ali moski ali zenska, ne zapusti svoje druzine v kolikor je zahteva za prilagajanjem in odrekanjem v mejah tistega kar je za to osebo sprejemljivo.
Sploh se ne gre za to, da nekdo zeli biti "svoj", temvec da nekdo zeli ziveti z doloceno mero tistega "biti svoj".

V vsaki skupnosti tudi v zakonu obstajajo nekatera pravila in nikjer nisi samo "svoj" vedno je treba delati za skupno dobro če me razumeš. Nemoreš kar rečt dovolj mam vsega in za sabo pustiti ljudi ki jih prizadeneš.


Pa se kako lahko reces, da imas dovolj vsega in odides. Ce tega ne bi mogel, locitev ne bi obstojala. Pri locitvi so pa vsi prizadeti, hotela to ali ne.

Tudi to bi se morala zavedati da otrok ni nekaj kar kupiš v trgovini in če slučajno ne funkcionira tako kot si želiš pa napišeš reklamacijo. Mislim da je sama vedla kaj jo čaka če se odloči za otroke....to pa ne pomeni da je mučenica vsaj zame razdajanje in odrekanje za otroka ne predstavlja mučeništvo.


Sama je vedela kaj jo caka ce se odloci za otroke? Ti si vedela tocno kaj te caka? Vsi tisti, ki so se porocili pa locili so vedeli kaj jih caka? Vsi tisti, ki so zgubili otroka so vedeli kaj jih caka?
Kaj pomeni vedeti kaj te caka ce se odlocis za zakon in otroke? Pozreti vse kaj ti zivljenje prinese in nanese?

Glede enakopravnosti z moškimi pa se strinjam isto je če odide oče ali mama oba sta pomemben del družine in obema je naložena odgovornost. In če gledamo na to da morata biti enakopravna z vidika "kdo bo vzel otroke" potem naj bosta enakopravna tudi z finančnega vidika. Ni samo on dolžan preskrbeti otroka tudi ona je (v smislu naj si poišče službo).


S tem se popolnoma strinjam in verjamem da si bo ta zenska poiskala sluzbo. Dejstvo, da ima otroke in da jih zacasno ima kdo financno prezivljati je po mojem mnenju njena prilika, da se postavi na noge, konca solo, si najde primerno sluzbo, ki ji bo vsaj v nekaksno zadovoljstvo. Ne mislim, da se zivljenje konca ko rodis otroke. Mogoce bo pa naneslo, da bo po nekaj letih prav ona ta, ki jih bo v celoti financno vzdrzevala. Mogoce oce ostane brez sredstev za prezivljanje. Nikoli ne ves kaj te caka in kaj ti lahko zivljenje prinese. Mati, ki je zadovoljna s svojim zivljenjem, ki je zadovoljna sam s seboj lahko otrokom ponudi dalec vec, kot mati, ki ji je zivljenje obveznost in ki dela stvari zato ker mora in se od nje to pricakuje. Mati, ki je sposobna in zmozna boriti se za sebe in svoje sanje, potrebe in zelje, bo sposobna boriti se tudi za sanje, zelje in potrebe svojih otrok, ne glede na to ali so z njo ali ne. Otroci mater, ki zivijo iz in od dolznosti ne morejo svojim otrokom ponuditi krila drznosti, da bi dosegli kar si zelijo. Prepogosto jih utapljajo v lasten svet obveznosti, moranja, tujih pricakovanj.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 16:19:40   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

Še to iz branja postov anonimne sklepam da mož želi ohraniti to vezo, da jo ne vara, pretepa oz. ni deležna kakšnih groznih situacij ...edina ovira je da imajo doma kmetijo in je preobremenjen in se ji ne posveča v taki meri kot bi si ona tega želela, obremenjujejo jo ostali domači oz. tist s katerimi živi. Vsaj jaz tako razumem situacijo.


Menis da zenska mora biti srecna in zadovoljna ce moz zeli biti z njo, ce jo ne vara in ne pretepa? Se nikakor ne strinjam. Ce ona do njega ne cuti nicesar vec, ce nima zelje ne pogovarjati se, ne deliti posteljo z njim. Ce je rajsi sama kot z njim, ce rajsi vidi da gre cez vikend delat, kot da je doma z njo in otroci itn... zenska ne more biti srecna in zadovoljna. To ne pomeni da je njen moz slab clovek in/ali oce. To ne pomeni, da je ona slaba zenska in/ali mati. To pomeni, da se je razblinilo tisto kar dva cloveka naredi za zakonca, partnerja, ljubimca. 

Zaljubljenost v nekoga drugega pa je zame bežanje pred resničnostjo!!!!


Popolnoma mogoce, da je to samo direktni povod, ne pa vzrok , da odide.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 16:25:07   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Skorpija
...............
Ne sodite torej prehitro in ne glejte na vse stvari samo iz svojega zornega kota in samo po pravilih iz svojega "Učbenika življenja"... Tudi ljubezen ima lahko več obrazov, ne samo enega pravega!


Vso spostovanje skorpija in hvala za tako odkrit in zivljenjski post.

(odgovor članu Skorpija)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 16:30:32   
Skorpija
Cipresa, pišeš o nečem, česar ne poznaš... Ja, mene je vzgajalo precej več ljudi, kot (najbrž) tebe, lahko bi rekli kar manjše kardelo, pa vsi so ga srali po svoje. In do vsakega od njih sem razvila posebna čustva, ki ti jih ne znam, niti ne mislim opisovati, ampak so najbrž taka, kot do staršev. Je kaj narobe, če sem jaz to čutila do več ljudi hkrati? In če mi je večja skupina odraslih osebkov hkrati izkazovala čustva pripadnosti in ljubezni?

Ja, mama je ena sama, mapak to ne pomeni, da mora samo sebe uničiti in zanikati zaradi svojih otrok - kaj pa jim potem lahko še da? In ne, meni se ni trgalo srce, ko sta starša odhajala in prihajala, tak je bil moj ritem življenja in to kar je važno je, da sta mi v kratkem času, ki nam je bil odmerjen izkazovala veliko bolj iskrena in globoka čustva, kot jih marsikateri starš, ki vse dni preživlja s svojimi otroci. Pri nas je pač odpadlo egoistično čustvo lastninjenja, ki nam je seveda najbrž prirojeno in ga jaz ne grajam, a pri nas ga pač ni bilo - nič narobe...

Nikar ne bodi tako neizprosno stroga, kajti življenje ni vedno logično zaporedje dogodkov in nikoli ne veš...kje te preseneti... In edino kar ti ostane, je odkritost do samega sebe, tudi če zato ne narediš vsega točno tako kot je treba. Kajti če si odkrit do sebe, si lahko tudi do ostalih in skupaj lahko uživate v lepoti nepopolnosti, kajti vse velike stvari so se razvile iz kaosa.

Sicer smo pa popolnoma zašli s teme user posted image

_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 16:35:59   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA
Ali vama ni bilo hudo ko sta videle mamico le 1X ali 2 X na teden? Ko sta jo gledali odhajati skozi vrata, ko vama je pesmice za lahko noč ali pravljice brala druga oseba, ko je namesto očeta ali mame v šolo ali vrtec prišel nekdo drug, ko vaju je tolažil nekdo drug namesto mame, ko vaju je zvečer namesto mame ali očeta v posteljo pospremila in pokrila druga oseba in še in še..... meni bi bilo zelo hudo. Zato ker bi pomislila na kaj takega svojega sinka nebi nikoli mogla zapustiti....jaz sem pač taka.


Druga oseba popolnoma lahko nadomesti oceta ali mater. O tem ti pricajo posvojeni otroci, otroci ki zivijo z ocuhi ali macehami... Otroku je pomembno, da tisti, ki po njega pride, pride z ljubeznijo, da ga z ljubeznijo pokrije, da mu z ljubeznijo prebere pravljico... z ljubeznijo in ker to zeli, a ne zato ker mora.
To, da bi tebi bilo hudo ima zveze samo s tabo in zadovoljevanju samo tvojih custvenih potreb, ce je to razlog zaradi katerega ne bi zapustila otroka.
Ce pomislis, da obstojajo matere alkoholicarke, ki svojim otrokom posteno zagrenijo zivljenje in zato ker imajo rade svoje otroke in bi njim samim bilo hudo ce bi otroke zapustile, ne zapustijo svojih otrok (vsaj dokler se ne pozdravijo), trpijo otroci. To da je materi hudo zapustiti otroka je prekleto slab razlog v nekaterih primerih. In prekleto egoisticen. In najmanj v dobro otrok.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 17:28:31   
trojči
Ravno, ko sem prišla do posta, ko se je ena zjokala, sem mislila tudi sama nehati brat, ker enostavno nisem več mogla, s postov pred tistim, sem prebrala le stavek ali dva, grozljivo, pretresljivo, z vsakim novim stavkom sem bila bolj user posted image ne znam opisati kaka.

Če bi bila jaz v taki situaciji, bi se ravnala po svojih občutkih. Moji občutki izvirajo iz mojih prepričanj, v tem primeru bi vplivalo name:

- ljubezen med možem in ženo je izginila, nič se ne da narediti, takoj stran, otroci ne trpijo le, če letijo krožniki, trpijo tudi, če ni ljubezni, ker živijo v zlaganem zakonu,

- partner, ki ne ljubi, mora dati drugemu partnerju svobodo, da le-ta najde svojo srečo drugje,

- iz zveze v zvezo se ne skače, treba si je dati čas za razmislek, če se ta dva tako ljubita, njune ljubezni čas ne bo ubil,

- materialne probleme se rešuje z delom, če ne drugega, bi jaz vzela otroke in se preselila k kaki starejši osebi in ji pomagala pri hišnih opravilih,

- pustimo zdaj to, če ima rada svoje otroke, če ima drugačne gene,...., za sebe vem in večina ljudi, država,... vsi vejo, da smo mame boljše skrbnice svojih otrok, ker imamo v sebi naravni nagon, ki ga moški nimajo, jaz bi se kot levinja borila, da bi otroka ostala pri meni, če pa res ne gre in če bi bil oče dober oče, pa ne vidim nobenega problema, da oče ne bi mogel skrbeti za otroka. Ta ženska še ni storila vsega, da bi lahko obdržala svoja otroka. Če je, se opravičujem, do tja, ko sem brala, tega ni bilo mogoče prebrati.

Zdaj pa ne bom več brala, mogoče jutri, ko se bom čutila sposobna za grozljivke.user posted image

-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 17:50:38   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Zenska, ki zaradi otrok pokoplje svoje sanje, potrebe, zelje, interese... ki pokoplje svoje jaz se prelevi v sliko mucenice, ki je svoje zivljenje podarila nekomu. In taka zenska je izjemno redko srecna zenska. To je zenska, ki ji je zivljenje obveznost, a ne dar. Taksna zenska je prazna.



Dovolj razumno, pravi čudež je kako v Sloveniji nikoli ne zmanjka žensk, ki trpijo v neproduktivnih zvezah, potem pa jokajo okoli kako je življenje grenko.

Ali pa zagrenjeno glancajo stanovanje do nezavesti...

Človek izpred 10 let (ali leta ali petih let) ni nujno enak in z enakimi interesi kot prej. In čisto lahko kdo zajadra v kake ekstreme, ki partnerju ne ustrezajo, še posebno če pride po nesrečnem spletu okoliščin, malo tudi po lastni neumnosti v kako zadrto konzervativno kmečko okolje.

Edino kar je čudno je to (ankaa pravi enako, tako da je to moško-žensko mnenje), da je tam pustila otroke.


(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   [Brisano sporočilo]
28.1.2006 18:14:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 18:33:03   
trojči
Puritanski srednji vek je mimo, med nami so pa še vedno taki, ki menijo, da je možno poročne obljube izpolniti in večno ljubiti, če se le dovolj potrudiš.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   [Brisano sporočilo]
28.1.2006 18:36:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu trojči)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 18:46:00   
Skorpija
Uf, uf, zdaj pa tukajle postaja že oštro... Pa saj mislim, da nas večina jemlje zakon oz. partnerstvo resno, da se zavedamo da je potrebno tudi prilagajanje in kompromisi, da ni vedno vse rožnato, ampak za vsako ceno user posted image  Tudi če je človek stisnjen v kot, obupan, osamljen, spregledan ali karkoli že...

Kot sem že napisala ne morem podati mnenja o tej anonimni punci, ker to preprosto ne gre! Saj nič ne vemo o njeni zgodbi, o vseh vpletenih, o njej sami... Samo en post, ki ga ni pisala sama, se pravi, da ni napisan iz njenega zornega kota in je realen opis stanja...bolj tako, no! Tukaj gre res za prevelike življenjske odločitve, da bi jih lahko vrat na nos obsojali in si jih razlagali površno.

Pa kakor jaz razumem se še ni nič odločila, se pravi, da ni pobegnila vrat na nos, da ji ni vseeno, da jo to grize... In zdaj to izrabljamo zato, da se tukajle pinkpongamo s svojimi "vrlinami", ona je pa pozabljena že vsaj dve strani.

Uglavnm, ne se kregatuser posted image

_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 18:51:01   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
...In v primeru, da se nekaj zgodi v zakonu, pa te moz zacne pretepati, ponizevati itn (uporabljam ekstremne primere za lazjo razumljivost) ti bos vse to pozrla in s sijocim in srecnim obrazom, pozirajoc svojo napako, ne kazala svojim otrokom nesrecne mamice? Otroci niso neumni. Prav v tem se kaze tisto, da zenska zapecati svoje zivljenje ko pridejo moz in otroci. Karkoli se zgodi, glavno da stvari izgledajo lepo in da ne kazemo nesrecnega obraza.


Še enkrat bom ponovila kar si mogoče zgrešila že na začetku mojega pisanja da so izuzeti primeri pretepanje, alkohol in izživljanje nad žensko, kar je razvidno iz postov da tega ni bilo. Če se to da se ji mož ne posveča tako kot si bi želela smatra kot poniževanje in ekstrem potem pa tudi prav.


Skorpija jaz z svojim vprašanjem nisem želela da te kakorkoli žalim le želela sem izvedeti kakšni so bili tvoji občutki takrat in verjamem da ti je težko o tem govoriti. Res je da nisem bila v tej situaciji in zato tudi nemorem vedeti kako je tem otrokom in kako se počutijo. Sem pač povedala svoje mnenje če je bilo tebi zato lažje tako kot je bilo potem hvala bogu, saj si vsak otrok zasluži srečo. Mislila sem predvsem nase da bi me žrlo in bi me pekla vest in nebi pod nobenim pogojem mogla živet če bi vedela da sem otroke pustila svojemu možu sama pa z 20- letnikom nekje stran od "svojega". Zato tudi pravim da ne razumem kako lahko mati gre stran od svojih otrok, če sem zato izpadla nesramno ker sem drugačnega mišljenja....se opravičujem.

Je pa tako da do konca nebomo prišli, mogoče je brezveze da sem sploh začela z kakšno svojo zgodbo mar bi bla tiho a ne??? Vsak ima svoje prepričanje in važno je da za tem stoji.


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 18:55:44   
Primoza
Težko je enostransko nekaj delati - tudi za avto ti lahko obljubijo da bo šel kot strela, pa ti crkne na prvem vogalu. Žal je enako tudi z nekaterimi moškimi ali ženskami.

Zame je večja nemarnost če mož do nezavesti dela na kmetiji, da mu ne ostane časa niti za ženo, kot 20 letni ljubček, ki si ga najde žena. Ker delo je za marsikaterega moškega, verjetno tudi žensko samo umik od partnerja. In nobeno delo samo po sebi, niti če je skrito še za tako visokimi cilji ni vredno, da se zaradi tega oddaljiš od partnerja - ali pa to ni partner zate.

Res, srednji vek je mimo - in če me kaj veseli je to, da so to nekatere ženske že opazile. Čeprav je z njimi biti veliko zahtevnejše, ampak ravno zato barvito in zanimivo (lastne izkušnje).

< Sporočilo je popravil primoza -- 28.1.2006 19:03:07 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 19:01:04   
Skorpija
Nisem niti nakazovala na to, da si nesramna Cipresa... Je pa tako - to žre vsako mamo, verjemi. Misliš, da nje ne bo, če bo odšla? Jaz mislim, da jo bo. Tukaj v tej zgodbi ne vidim vesele slike, kako ona s čvrstim mladeničem pod roko smejoč odhaja v sončni zahod novim dogodivščinam naproti, medtem ko mož in bosi otroci nemo strmijo za njo in preostanek svojih dni preživijo pobirajoč krompir in ob čaščenju njene podobe... Življenje pa ja ni tako črno-belo, no! Dvomim, da ona zdajle gricka girice v kakšnem luštnem lokalčku in se furbasto smehlja, medtem ko ji mladenič nasmejan briše tržaško omako z brade... kakršnakoli je, je mama in jaz ne poznam take, ki bi kar rekla pih in puh, boli me, vijolice cvetijo, hejahejaho. 

_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 19:49:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: trojči

Puritanski srednji vek je mimo, med nami so pa še vedno taki, ki menijo, da je možno poročne obljube izpolniti in večno ljubiti, če se le dovolj potrudiš.user posted image


Nemorem verjet potem pa tudi sama živim v srednjem veku ker pač živim po veri.user posted image Nekateri še vedno povejo par besed samo zato da imajo lepo "ohcet" kaj pa so povedali pa se jim ne zdi pomembno. Res žalostno. Temu jaz pravim da trosite prazne obljube v smislu "če rata rata če pa ne pa pokukajmo k sosedu" user posted image user posted image

(odgovor članu trojči)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   [Brisano sporočilo]
28.1.2006 20:18:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 20:34:26   
Anja**
Tocno tako kot pravi teta Beba (al nekaj takega :ups: ) tale post se je ze pojavil pred nekaj meseci. Ze takrat se je zenski svetovalo naslednje:
- naj se zaposli (pa magari za minimalca) bo vsaj med ljudi prisla;
in nekako prisepjeno ji je bilo: stara dva tudi ne bota za evig (ja, vem grdo)

Zdi se mi, da se malo prevec zgovarja na to, da sta mala dva navezana na kmetijo in naravo. Dom je tam, kjer so tisti ljudje, ki te imajo radi. In ce ju ma mati rada...bi si priskrbela sluzbo in pobasala deco.

Zdaj, po novem, je pa zraven se mladi "****c". To pa zgodbo popestri. Mislim, da ga gleda kot resitelja, ampak to je le zacasno. Ko se bo med polizal bo ostalo kaj? Glih nic.

Predlog 1: naj se zbrihta.
Predlog 2: Poisce si na sluzbo (magari na crno).
Predlog 3: Pusti naj 20 letnika (sorry ampak tak je)
Predlog 4: Naj vprasa moza do cesa mu je vec: do kmetije al do dece in nje.
Predlog 5: Naj spoka z deco in z mozem ali brez njega. Al pa se naj stara dva porihtata.

In se moje razmisljanje: ce bi mel njen moz hrbtenico se tudi to ne bi dogajalo. Postavil bi se za svojo zeno in ne bi pustil, da ji njegovi starsi tak serejo po glavi.

In kot je ze ena napisala: vedla je v kaj se spusca, ko je ozenla kmeta. Pa menda ni mislila, da bosta hodla na vecerje in v sumo na sprehod (z motorko?), al pa na travnik gledat soncne zahode (ja, s traktorom in obracalnikom).

In kje so pri vsej tej stvari njeni starsi?

Aha, se nekaj. Ce te nikoli ne da mati spat, pol to za tebe enostavno ne obstaja in tega ne pogresas, ker tega ne poznas.

Kaj misli kaj nardit, al samo jamrat? Naj se ze premakne iz mrtve tocke. Ne pa da samo jamra. Pa tudi ce bo sla z mladim jeb..., bo nekaj naredla, jo bo zacel moz vsaj resno jemat. Zdaj je ocitno ne.

Sporocite njeno odlocitev.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 20:48:09   
mimica
Skorpija, razumem te kaj želiš povedat. In imaš prav. Čeprav si ne znam predstavljati, da bi živela brez mame oz. da bi sedaj jaz živela brez svojega otroka, pa vendar....Nikoli ne veš kam te življenje popelje in kakšne preizkušnje ti bo postavljalo na pot.
In vem kaj si hotela povedat Skorpija. Bolelo bi te ( sploh sedaj, ko si sama odrasel človek in na mamo ne gledaš več samo kot na "mamo", ampak tudi kot žensko ), če bi mati ostala in bi zaradi tega bila v dno duše nesrečna, če bi gledala mamo in ugotovila, da nima sanj, da jih je nekje na poti pustila za sabo tako kot je na tej poti izgubila tudi sebe. In vprašanje je kako bi na vas gledala mama. Mogoče bi vas krivila, po tihem, krivila moža, da ne živi svojega življenja, da še samo vegetira. Vprašanje, če bi danes tako spoštljivo govorila o svoji materi, če bi ostala.
tako kot sem že v svojem prvem postu napisala.Zgodba me spominja na film Najini mostovi, kjer sem si želela, da bi ženska odšla, saj mi je bilo hudo, ko sem gledala kako je pozabila nase, na svoje sanje, na svoje želje zaradi družine. Ja, za družino oz. svojega otroka sem pripravljena umret, da me ne bi nekdo napačno razumel, ampak bodimo iskreni. Vsak si zase želi, da bi bil srečen in verjetno marsikatero žensko boli, da njena družina ne vidi kako zelo je nesrečna, da je njeni družini vseeno, če jo boli duša, če sanja o še neizpolnjenih željah. Da ne bo pomote, ne zagovarjam take družine, saj menim, da je družina nekaj kar te izpolnjuje in osrečuje, kjer si lahko to kar si. Ampak ali si sploh predstavljate koliko žensk nosi masko z nasmeškom na obrazu, medtem ko vse v njej kriči in hrepeni ?Poglejte malo naokoli in se vprašajte, če si želite, da bi tako živela vaša mama ?

(odgovor članu Skorpija)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 20:52:28   
Anonimen
Helo! Vidim, da je tukaj ena zares grozna debatauser posted image  in me malo peče ter bom napisal svoje mnenje o tem! Žav mi je punce, njenega moža, in še bojl otrok skratka cele družine! Ampak je živlenje narejeno tako da je vsepovsotd nekaj dobrega in slabega.user posted image Najprej bi obsodil tega maldeniča, ki šteje 20 let. Ne ni problem, če si z starejšo ampak mislim, da so redko kateri dvajsetletmiki zreli, da študitrajo z zgornjo glavouser posted image .  Žav je res. Gospodična če misliš zapustiti svojega moža si poišči službo in stanovanje ter se odseli nekam kjer te ne pozna nihče, ter začni novo poglavje v živlenju. Saj ne da odobravam, da otroke pustiš na kmetiji ampak verjetno je to prava odločitev saj sploh nimaš možnosti da preživiš sebe kaj šele dva otroka ker nimaš službe živlenje je pa v SLO tako drago, da sploh ne omenjam.!!!user posted image  Kar se pa tiče mladeniča, glej mislim da ga imaš rada amak on ni to kar misliš da je, on jih šteje 20 let. Pomojem ga malo potrebuješ za izgovor (upam, da se motim).user posted image   Saj nekje se res mora začeti, ko dosežeš eno stopnjo ko ne gre in negre naprej je treba začeti novo poglavje v živlenju. Imaš smolo priznam saj sta izgubila 1 otroka kar ima posledice je to kar se ti dogaja. Zato mislim, da bi morala še toliko bolj stopit skupaj in si pomagat drug drugemu (kar te slabi te krepi). Če te mož ima rad in te ljubi se mora postavit zate ne pa biti tiho in gledat kako njegova starša govorita o tebi. Če tega ni naridil sploh ni DEC NE MOŽ... pa če prav je močan kot bik NI DECuser posted image
Kaj pa, ko boš starejša? Kako boš gledala na preteklost in svoje otroke. Misliš, da bota poslušala tvojo razlago??? hm! jaz se strinjam da brez ljubezni ne gre v hiši kaj šele v postelji. Če lahka katera ženska spi z svojim možem in ga ne ljubi je zamene ..!?! Škoda je še ene družine, ki pravkar razpada. Mislim, da so v veliki meri krivi prav tasti, tašče...za razkol družin ker pač nos devajo tja ko jih čist nič ne briga. Glavo gor potegni črto naredi kar je prav za vse. Samomor ni rešitev!!! Nobena juha se ne poje vroča kot se skuha.

Zmogla boš uredit vse težave, ki jih imaš pač trenutno huda preizkušnja za tebe. Kjer je volja tam je pot. Prisluhni svojemu srcu!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Ne pa 20 letnemu fantu ki te bo samo oplodil..... user posted image user posted image
mir z vamiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 21:09:57   
Gina
Cipresa, jaz nisem odraščala brez mame, napisala sem, da poznam v živo tak primer in da sem ga dolgo zelo obsojala, pa da sem čez leta začela dojemat, da vseeno ni treba križat take mamice, da je sigurno nekaj zadaj.

Strinjam se s trojči in s primoža. Tudi tebe razumem, cipresa, saj v bistvu govoriš podobno kot ona dva, le da se ne moreš vživeti v možnost, da bi kdo lahko zapustil otroka. To je pa čisto razumljivo, ker je to možnost dopuščat, s stališča ene mame, ki so ji otroci najlepša stvar, ki se ji je v življenju zgodila, zelo težko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 21:12:40   
Anonimen
Mimica tudi moja stara mama je imela takega moža, doma smo imeli vrtnarijo (ukvarjali smo se z vzgojo rož) dela je bilo polno, delali so od jutra do večera in njenega moža (mojega starega ata) ni bilo veliko doma. Bilo je šest otrok delal je zato da bi imeli otroci kaj jesti, da bi imeli vsak svojo obleko ..... Mama je bila večinoma sama doma in z otroci pa ji ni bilo lahko verjemi 6 otrok vsak svoje zahteve druge starosti in različne želje. Ampak ni iskala motiv oz. izhod da se reši vsega, da najde pot ki bo čim lažja popoka kufre pa s prvim vlakom...ne za svoje otroke bi dala življenje in borila se je kljub temu da ji mož ni nosil cvetja in postiljal postelje, pa vozil na večerje, da bi bili DRUŽINA, da bi bili vsaj takrat ko ni bilo dela skupaj. Živela je za tiste zaradi dela malokrat uresničljive trenutke.
In nanjo sem ponosna, spoštujem jo in ji pripisujem odgovornost in pravim da jo je bila sama ljubezen. Taka mama želim biti tudi sama. Ni mi važno kolikokrat me bo mož peljal na večerjo in če mi kdaj ko jaz trenutno želim ne nakloni lepe besede, ni mi važna toliko moja sreča kot sreča mojih otrok. Želim si tudi če bom kdaj žalostna in tudi če me bo kdaj bolelo srce da vstrajam na tej poti ki sem si jo sama zastavila in izbrala, da najprej mojim otrokom nudim ljubezen in toplino ter varen dom in brezkrbno otroštvo šele potem gledam nase.
Za svojo mami vem da ji je največja sreča bila to da je rodila dva zdrava otroka in ji je bilo dano da jih spremlja vse do danes.

(odgovor članu mimica)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Kaj jima je storiti?
28.1.2006 23:19:54   
tehnofil
Sodelavka žene je imela tri otroke. Zaljubila se je in pustila otroke, ter se preselila k ljubimcu. Čez eno leto je našel drugo. Ni imela kam iti. Vrnila se je k možu. In mož jo je sprejel - kaj pa je hotel, je že vedel kaj pomeni mama trem otrokom.


Toliko filozofiranja, da bom kratek:

Anonimni je preveč lepo. Postalo ji je dolgčas in se je zaljubila. Mislim, da potrebuje izkušnjo pijanca in pretepača da bo dojela kaj je imela. Na forumu nekje govorijo o sreči. Kdaj občutijo srečo. Anonimna bo občutila srečo, ko se bo spominjala kaj je imela in zavrgla.
l.p.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Kaj jima je storiti?
29.1.2006 0:09:00   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA
Še enkrat bom ponovila kar si mogoče zgrešila že na začetku mojega pisanja da so izuzeti primeri pretepanje, alkohol in izživljanje nad žensko, kar je razvidno iz postov da tega ni bilo. Če se to da se ji mož ne posveča tako kot si bi želela smatra kot poniževanje in ekstrem potem pa tudi prav.


Cipresa, od odkritega fizicnega nasilja do neposvecanja tako kot bi si zelela, je se cela paleta ravnanj, ki bi jih lahko brez tezave opredelili kot negativne in ob katerih se nekdo lahko zelo slabo pocuti. Nespostovanje, neupostevanje, pomankanje podpore in podobno, so po mojem mnenju popolnoma dobri vzroki, da resno razmislis zelis li zares ziveti s taksnim clovekom. Pogosto ni problem v kolicini "posvecanja", temvec v kvaliteti.
Sicer pa ne ti ne jaz, ne vemo kaj in kako se je v resnici dogajalo in kaj se skriva za tem "ne posveca se dovolj". Ne na zadnje, ne poznam zenske toliko, da bi vedela kaj in kako ona sam dozivlja, kaj ji pomeni veliko in kaj ji je nepomembno. Sigurna pa sem, da je njen vzrok za njena dejanja zanjo utemeljen in tehten. Zato si ne jemljem pravice obsojati, poskusam pa razumeti in iz tuje zivljenjske izkusnje nekaj nauciti. Vedno je tako, da je obsojati najlazje.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?