|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: KRIČIM
3.3.2006 10:52:31   
daddy
whatever user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: KRIČIM
3.3.2006 13:03:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Barbs

Meni bi pa odleglo,  da tisti, ki pritiskate "copy paste" v svojih postih spodaj navedete avtorje, vire. "Duhovnih" strani je na netu ogromno in nič lažjega, kot v brskalnik vtipkati  "stvarnik" , "nova doba" ,  "jezus je živ" ipd.... in voila.... na pladnju je ceeeelaaaa vrsta modrosti, ki jih lahko poljubno priredimo ali pa sploh ne, v ročen in pripraven "pamet solilski" post , namenjen "nevednim, nepoučenim, ....itd" uporabnicam RR.

Spodobi se in pravično je.user posted image user posted image


Barbs zato pa nimamo svoje glave le za okras ampak tudi za to da z njo razmišljamo. Tudi če nekdo prilepi kako modrost ni nujno da jo bom jaz ali ti tudi sprejela...za to se odloči vsak sam. Nevem zakaj rabiš zraven še vir ali avtorja? Meni je popolnoma vseeno ali to napiše nek znanstvenik ali pa sv. Peter ... interpretira jo kot jo zastopim jaz, ti pa kot jo zastopiš ti, kaj je pa on mislil z njo pa neveva ne jaz ne ti.

Meni se bolj trapasto zdi iskati nepravilnosti drugih sam pa ostajaš zlata sredina. Kritiziraš malo tu in malo tam in ispadeš svetnikuser posted image

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: KRIČIM
3.3.2006 13:09:53   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: daddy
mi je pa jasno, da ti kakšno moje mnenje ne more biti všeč. pač nisem religiozen. se moram za to opravičit?

Ker nisi religiozen ni razlog, da mi tvoje mnenje ne bi bilo všeč. Veliko (beri večina) mojih znancev in prijateljev je nevernih, saj sem sam spreobrnjenec pred nekaj leti.

Ne moti me, če drugi ne verujejo. Prepričan sem celo, da nobenega verujočega to ne moti. Moti pa me in moti nas, da nepoučeni, napačno in napol informirani v svoji nevednosti razlagajo in posplošujejo krščanstvo, njegove simbole in zakramente, njegov temelj in bistvo ter jih zlorabljajo za svoje namene.

In če se oglasimo, da poučimo smo vsiljivi. Ko povemo, smo nestrpni. Samo zato, ker se je vaš prag občutljivosti na vero (še posebej krščansko) zelo spustil in ste hitro razdražljivi (pa ne ti osebno daddy - govorim na splošno, samo tvoj poust sem uporabil).

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: KRIČIM
3.3.2006 13:12:42   
Barbs
Ok.user posted image

Moj prvi nauk je bil nauk o štirih plementih resnicah:
- da obstaja trpljenje,
- da ima to trpljenje vzrok,
- da obstaja konec trpljenja in
- da obstaja pot, ki vodi k prenehanju trpljenja.

Da ne bi slučajno kdo pomisli, da je o tem razmišljal Buda.user posted image



_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: KRIČIM
3.3.2006 13:17:39   
Barbs


Barbs zato pa nimamo svoje glave le za okras ampak tudi za to da z njo razmišljamo. Tudi če nekdo prilepi kako modrost ni nujno da jo bom jaz ali ti tudi sprejela...za to se odloči vsak sam. Nevem zakaj rabiš zraven še vir ali avtorja?


Še razlaga, ker sumim, da bo moj  prejšnji post ostal sam sebi namen user posted image :

Čemu vse služi katera koli druga glava razen moje, ne vem. Vem pa, da so prenekateri prispevki, dela, ....bla bla... tudi avtorsko zaščiteni. Pa tudi če niso - gre za osnovne manire in kulturo vsakega posameznika. In vira ali avtorja jaz osebno sploh NE RABIM in tega tudi nisem napisala. Napisala sem, da bi mi odleglo - da bi bilo pač lepo.  Mi je pa jasno, da tako razmišljaš, saj si ANONIMNA.
user posted image

< Sporočilo je popravil Barbs -- 3.3.2006 13:18:49 >


_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: KRIČIM
3.3.2006 13:18:15   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Barbs
Meni bi pa odleglo,  da tisti, ki pritiskate "copy paste" v svojih postih spodaj navedete avtorje, vire. "Duhovnih" strani je na netu ogromno in nič lažjega, kot v brskalnik vtipkati  "stvarnik" , "nova doba" ,  "jezus je živ" ipd.... in voila.... na pladnju je ceeeelaaaa vrsta modrosti, ki jih lahko poljubno priredimo ali pa sploh ne, v ročen in pripraven "pamet solilski" post , namenjen "nevednim, nepoučenim, ....itd" uporabnicam RR.
Spodobi se in pravično je.user posted image user posted image

Nevem zakaj rabiš zraven še vir ali avtorja?

Barbs, ti kar vprašaj kaj te zanima. vir:
http://www.biblija.net/
O novi dobi pa cerkveni dokument št.104 - Jezus kristus, prinašalec žive vode.

Če bi se vera lahko prebrala samo iz knjig, bi bili vsi verni. Vera ni znastveni pristop, čeprav se kar nekaj znanstvenega pristopa da uporabiti. Potrebuješ tudi dotik. Samo prositi moraš zanj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: KRIČIM
3.3.2006 13:23:31   
Barbs

Barbs, ti kar vprašaj kaj te zanima. vir:
http://www.biblija.net/
O novi dobi pa cerkveni dokument št.104 - Jezus kristus, prinašalec žive vode.

Če bi se vera lahko prebrala samo iz knjig, bi bili vsi verni. Vera ni znastveni pristop, čeprav se kar nekaj znanstvenega pristopa da uporabiti. Potrebuješ tudi dotik. Samo prositi moraš zanj.



Hvala; lepo, da si navedel vire.user posted image

Glede vere in dotika pa sledeče : ni mi treba prositi, ker se ( meni osebno) tudi zahvaljevati  ( Njemu) ni treba.

Preprosto : kar dajem, to dobim. Pa ne od Njega. user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: KRIČIM
3.3.2006 13:25:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Barbs

Mi je pa jasno, da tako razmišljaš, saj si ANONIMNA.



Ker mi ni bilo nikoli pomembno KDO kaj piše ampak KAJ je napisano.

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: KRIČIM
3.3.2006 13:35:40   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil





In če se oglasimo, da poučimo smo vsiljivi. Ko povemo, smo nestrpni. Samo zato, ker se je vaš prag občutljivosti na vero (še posebej krščansko) zelo spustil in ste hitro razdražljivi (pa ne ti osebno daddy - govorim na splošno, samo tvoj poust sem uporabil).





  meni se pa včasih dozdeva, da nas pač želite tako videt/občutit. kakorkoli, meni je vseeno kdo je veren kdo pa ni, tako kot mi je vseeno ali posluša Avsenike ali Metallico. oboje je stvar osebne izbire posameznika.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: KRIČIM
3.3.2006 13:40:02   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ker mi ni bilo nikoli pomembno KDO kaj piše ampak KAJ je napisano.



O Vrba, srečna draga vas domača..... by Lujzek Gorjanov


Pa res.... Zakaj bi Slovenci sploh imeli "našega največjega pesnika" ?user posted image



_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: KRIČIM
3.3.2006 13:44:46   
daddy
Barbs, i like you user posted image user posted image  !!!

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: KRIČIM
3.3.2006 13:45:22   
Anonimen
No vidiš Barbs si prišla do tega da si stvar lahko prirediš po svoje. Jaz nisem imela tega v mislih kar si sedaj napisala. In verjamem da mnogi poznajo le naslove in avtorje, kaj pa piše pa le domnevajo. Kdo je napisal  Vrbo vem ker smo so nas tako učili in je splošna izobrazba, v nasprotnem primeru bi mi dol visel al je to France al pa Joža, bistvo je v vsebini!!!! Zame!!!

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: KRIČIM
3.3.2006 14:17:17   
Anonimen
O Vrba, srečna draga......by XXXXXX

Koga danes boli đoko kdo je to napisaluser posted image  Mene bolj briga kaj bom jutri jedla...

Kaj pa te je toti Prešeren meni? Niti sem ga vidla, niti ga bomuser posted image   pa niti Kosovela, Jenka, Kvedrovo...niti novinare pop tv,Mojco Mavec,...baš me briga kdo kaj piše in od kod kaj jemljeuser posted image



Evo zdaj pa se izživljajte koliko hočeteuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: KRIČIM
3.3.2006 14:28:31   
Jutra
Jao, kaj ste naredili iz te teme...user posted image  Kot en pljuvalnik je postala.
Koliko je enih "modelov" med namiuser posted image



_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: KRIČIM
3.3.2006 14:36:05   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Barbs, i like you user posted image user posted image  !!!


Ne  boš verjel, jest se mam tut kar rada...user posted image user posted image

Drugače pa, Prešeren je bil samo prispodobauser posted image
Nivess, hja...  konec koncev.... saj te tudi tvoji pra pravnuki ne bodo nikol srečal ; torej lahko po tej logiki tvojim otrokom že jutri dol visi zate... važn, da bodo imeli za jestuser posted image user posted image  In ni pomembno, kdo ( in če sploh je)  izumil elektriko; važno, da tebi pečica dela, kjer si lahko spečeš kračouser posted image

A je tako razmišljanje nalezljivo?user posted image

Glede izživljanja pa - user posted image

< Sporočilo je popravil Barbs -- 3.3.2006 14:37:09 >


_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: KRIČIM
3.3.2006 15:19:39   
KRISS
Ja tud jaz vidim da vreme res vpliva na uporabnike RR-a. In nekateri še celo uživajo da čimbolj mastno podžgejo koga drugega da le ta bevskne nazaj, in se zgodba nadaljuje...do že 6. strani.


< Sporočilo je popravil KRISS -- 3.3.2006 15:20:21 >

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: KRIČIM
3.3.2006 15:22:24   
Anonimen
Vceraj sem prebral..

Ko se dva prepirata o veri je najmanj eden od njiju bedak! (avtorja sem spet pozabil)

tehnofil, ce bi bil ti veren, se ne bi spuscal v to debato.. taka pa si nikje vmes.. malo te vlece sem in malo tja.. in ne ves cist dober kje bi, ker se verjetno ne mores cist sprijaznit z idiotizmom, da je bog ustavril svet.. in podobnimi cvetkami..

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: KRIČIM
3.3.2006 15:28:37   
Anonimen
Kri ni voda. Kaj ma zdaj moja familija veze z avtorji?Ne diraj mi familijo, ker tu pa nimam milosti. Konec koncev, če mojim otrokom ne bo mar za mene mi bo glih tak pomembno, da imajo za jest.

Jutri si bom šla recimo kupit parfum od Naomi Campbell....kaj jo moram poklicat in jo obvestit o tem? Saj jaz ne trdim, da ne vem kdo je kaj izumil in podobne bedarije ampak pač ti ljudje se ne morejo dotaknit moje duše. S svojimi deli, parfumi, izumi pa se sigurno lahko. Mislim, da Tesla ne bo nikoli jezen, ker mu nisem šla svečke nikoli prižgat.
Absolutno pa bi moral vsak od nas imeti neko osnovno razgledanost glede avtorjev, proizvajalcev,...celo včasih bi lahko tudi pomislili na njih in se jim zahvalili potihem v sebi....hm..recimo za elektrikouser posted image

Boljše, da ni nalezljivo.

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: KRIČIM
3.3.2006 15:39:09   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Kri ni voda. Kaj ma zdaj moja familija veze z avtorji?Ne diraj mi familijo, ker tu pa nimam milosti. Konec koncev, če mojim otrokom ne bo mar za mene mi bo glih tak pomembno, da imajo za jest.

Jutri si bom šla recimo kupit parfum od Naomi Campbell....kaj jo moram poklicat in jo obvestit o tem? Saj jaz ne trdim, da ne vem kdo je kaj izumil in podobne bedarije ampak pač ti ljudje se ne morejo dotaknit moje duše. S svojimi deli, parfumi, izumi pa se sigurno lahko. Mislim, da Tesla ne bo nikoli jezen, ker mu nisem šla svečke nikoli prižgat.
Absolutno pa bi moral vsak od nas imeti neko osnovno razgledanost glede avtorjev, proizvajalcev,...celo včasih bi lahko tudi pomislili na njih in se jim zahvalili potihem v sebi....hm..recimo za elektrikouser posted image

Boljše, da ni nalezljivo.



Pa kdo ti kaj hoče ženska?!user posted image   In kdo je kaj govoril o krvi in vodi in metal kake take pamflete? Kot da samo čakaš.. pa planiš ... In če te še vedno prsti srbijo naj ti povem, da sem ti hotela povedati točno to, kar si sama napisala zgoraj - o osnovni razgledanosti in podobne flance... In od tu naprej res ne bom več razlagala, da ne bo izpadlo opravičevanje.

Ja, boljše da res ni nalezljivo,. Ker tvoje bolezni res ne bi hotela.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: KRIČIM
3.3.2006 15:49:46   
Anonimen
Če si želela v osnovi povedat nekaj o razgledanosti in podobno pa povej o tem...kaj je potrebno omenjat otroke? Kaj si hotela povedat, da se bojo moji otroci v šoli naučili oz. iz knjige prebrali da ih mora skrbeti tudi za starše?

Katere bolezni? misliš na raka, ki ga bom baje dobila od srbenja prstekov?
Kar povej, nihče ti ne bo zameril.

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: KRIČIM
3.3.2006 15:56:03   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy
Vceraj sem prebral..
Ko se dva prepirata o veri je najmanj eden od njiju bedak! (avtorja sem spet pozabil)

Zdej je pa konec zafrkancije. Spet navajaš brez vira. Si nalašč avtorja pozabil.user posted image user posted image user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy
z idiotizmom, da je bog ustavril svet.. in podobnimi cvetkami..

Torej imaš dokaz, da ga ni. Tu bi bil navedek tvojeg vira na mestu. Samo tako me zanima, kaj je pa bilo še prej. Pred tem kar misliš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: KRIČIM
3.3.2006 16:03:48   
Anonimen
Ja, boljše da res ni nalezljivo,. Ker tvoje bolezni res ne bi hotela. [/quot

Vem, da se ne spodobi dame spraševat po letih...ampak jaz te bom vseenouser posted image , ker sem prepričana, da sem mlajša od tebe pa mi ta tvoj stavek nekak ne štima v skladu z mojim prepričanjemuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: KRIČIM
4.3.2006 11:53:38   
blazka
Men so pa najbolj všeč avatarji od anonimnihuser posted image user posted image user posted image . Se ni treba nič kregat!

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: KRIČIM
4.3.2006 13:08:03   
*Karmen*
Ja, tale tema se je razvila pa v pravo versko razpravo. Zdaj moram pa še jaz pristavit svoj lonček. Vsak človek ima svojo vero. In prav je tako. Nekdo veruje v Jezusa, drugi v Budo, tretji v svojega plišastega medvedka, četrti v energijo kozmosa... Ampak naj vam povem nekaj, kar ste vsi pozabili. Nobena, ampak ČISTO NOBENA vera, ni več taka, kakršno so ustvarili njeni začetniki. Tehnofil, še posebej občudujem tebe, ki citiraš Njegove besede. Si se že kdaj poglobil v zgodovino vere? Naša vera ima svoj temelj v Bibliji. In Biblija je ena izmed knjig, ki je bila največkrat prepisana. In vsak človek, ki je hotel ljudi določenega zgodovinskega časa ujeti v svoje mreže in jih izkoristiti sebi v prid, je najprej prepisal, prevedel in priredil Biblijo po svoje. Enako se je zgodilo s perzijsko Avesto, Popol Vuhom in z vsemi knjigami, ki so bile temelj katerekoli svetovne vere. Ta Biblija, ki jo danes beremo mi, je le še medel ostanek prave Biblije. V začetku so bile vse vere naravnane na to, da človek živi v miru, z naravo, da najprej poskrbi za svojo duhovno podstat in le-to potem nadgrajuje z materialno. Sodobni, moderni človek, pa je Biblijo spreminjal v skladu s svojo požrešnostjo. Koliko ljudi je umrlo zaradi vere!!! Zaradi siljenja v določeno vero!!! In koliko vojnam je bila vzrok ravno vera!!! In kasneje: koliko ljudi je zaradi vere končalo na grmadah!!! In koliko originalnih verskih spisov je zgorelo v ognju... In vsega tega ni povzročila tista "originalna vera" pač pa tista, prirejena, do onemoglosti popačena vera, ki je izhajala in še izhaja iz neštetokrat prepisane, prirejene, do onemoglosti popačene in izropane Biblije. Vsi tisti deli verskih knjig, ki so v kateremkoli času obstoja človeštva motili višje sloje pri njihovem uveljavljanju, so bili prirejeni, izbrisani in pozabljeni. In nikoli ne bo nihče vedel, kakšna je bila tista prvotna Biblija, ki je ljudem omogočala, da so bili duhovno trdni in da so na podlagi duhovnosti gradili za nas povsem neulovljive materialne stvaritve... Mi, moderni ljudje, ki se imamo za alfo in omego človeške vrste, smo žal le duhovne razvaline, ki grebejo in grebejo k sebi... In vse to nas oddaljuje od tiste resnične sreče, za katero sploh ni treba veliko, da jo imaš. Ampak, pomagati si pa ne moremo kaj veliko. Smo se pač rodili v tak svet in živeti moramo (vsaj nekoliko) po merilih tega sodobnega sveta.
Pa ne razumite me narobe, tudi jaz imam svojo vero. In jo spoštujem. Vendar pa tudi nisem slepa za vse tisto, kar se okoli vere dogaja. LP

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: KRIČIM
4.3.2006 14:07:31   
*Karmen*
Ja, pa še nekaj sem zasledila. Tu je bil omenjen tudi kljukasti križ z negativnim prizvokom. Še en primer izkoriščanja vere. Svastika je obstajala že več tisoč let pred Hitlerjem. Poznali so jo tako Maji kot Inki, Azteki, Grki, Rimljani. In svastika je bila simbol univerzalne harmonije. V sanskrtu pomeni svastika -biti dobro-. SU - dobro, ASTI-biti. -ka pa je pripona. Simbol največjega zla pa je svastika postala šele, ko jo je v roke dobil Hitler. Njene krake je obrnil v nasprotno smer in njen simbol izkoristil za največje zločine v zgodovini človeštva.

Sploh pa smo z vsem tem totalno zašli s teme... Govoriti o tem, kakšno slikico ima kdo za avatar pa je res brez veze.

(odgovor članu *Karmen*)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?