|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILKE 2006
1.5.2006 16:46:40   
kaja29
ali ima še katera od vas probleme z lekarniškim hladilnim mazilom - naši se je vnela ritka in joka.
Ali je možno da  takoj ko se pokaka  začne jokati.
Rožica 11 čestitke za novo družinico in veliko veselja

(odgovor članu halena)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: APRILKE 2006
2.5.2006 21:31:31   
2mak
Preden se pridružim moji mali pri spanju, se še tule oglasim. Kaja29, hvala za vse podatke. Mogoče se mi hemeroidi niti ne bodo razvili, ampak za preventivo bi vseeno nekaj rada naredila.

Ena (oprosti, res sem pozabila katera!) ima probleme z vnetim učkom - kapni malo svojega mleka na ta uček - meni je rekla patronažna, da to baje pomaga.

Jaz uporabljam lekarniško hladilno mazilo, pa je za enkrat še super. Je pa čisto možno, da tvojemu otročku ne odgovarja - poskusi z drugim iz lekarne (da bo čim manj možnosti za alergije).

Pri nas se samo umivamo in na prvo kopanje še čakamo. Me pa prav zanima kako bo, ker je že pri umivanju včasih prav "veselo".

Komaj že čakam, da gremo na kakšen izlet!!! Ali pa vsaj na sprehod!!! Še dobro, da prihajajo topli dnevi.

Nič, zgleda, da sem že preveč zaspana, da bi uspela kaj pametnega napisat, tko da - lahko noč!

Lp. 2mak

(odgovor članu kaja29)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: APRILKE 2006
2.5.2006 21:40:11   
mojčika
No lih sem hotela napisati, da ste danes vse mrknile v lep dan, pa se je pojavila 2mak. Pri nas je cel dan pihalo in si nismo upali ven, šele pod večer se je umirilo in smo izkoristili zahajajoče sonce.
Danes smo bili kar pridni, saj je ata prevzel vajeti dopoldan, mama je bila kot zombi, saj jo obiski izmučijo, ker takrat nič ne počiva popoldan.
Danes pa sva se z našo mayči kar skupaj pocartali, mala mi je zaspala na trebuhu z glavico na srčku in tako spala 3 urce, mama pa je bila prisiljena počivati. Ajjaj se bomo razvadili, to narediva tudi kdaj zjutraj, samo da mama lahko malo pospančka in da ima mir.

Zanima me dekleta, a vaši sončki user posted image  spijo popoldan tudi v stolčku, ali jih striktno nesete v posteljo, ko zaspijo.

Mirno noč vsem

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu 2mak)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: APRILKE 2006
3.5.2006 18:04:16   
halena
2mak,mlekec je bila taprva stvar,ki sem ji ga dala v učko-sam ne pomaga..Ta zadeva se vleče že cel teden..grem,se zbuja!

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: APRILKE 2006
3.5.2006 19:12:20   
MegiT
Pozdravljene aprilčice,
samo na hitro vam sporočim, da sem 28. aprila- 2 dni pred PDP-jem rodila čudovitega sinka Aneja.user posted image
Porod je bil relativno kratek- zvečer ob 9. 30 odtekla plodovnica, prespala v por. sobi brez popadkov, zjutraj ob 5. dobila antibiotik in ob 6. umetne  popadke, rodila ob 8.35. 
Smo OK, le krči nas malo dajejo.
Kaj več bom napisala drugič, ko malo preberem vaša dosedanja sporočila in se vklopim.
Zdaj bom pa končala, ker se gremo previt in nahranit.
Lepo se imejte in cartajte svoje sončke.
pa-pa

_____________________________

Samo dva načina sta, kako živimo svoje življenje.
Eden je, da se nam nič ne zdi čudežno.
Drugi pa, da je čudež prav vse.

(odgovor članu halena)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: APRILKE 2006
3.5.2006 20:00:24   
mojčika
MegiT vse najnaj, bodite zdravi in nasmejani.

Mi smo bili danes prvič v posvetovalnici in dobili vse pohvaleuser posted image , predvsem pa nismo nič jokali. Težki smo že 4600g, veliki 56cm, pa se pa mama čudi, zakaj tako težko nosi in zakaj jo šivi po CR še vedno malo bolijo.user posted image

lepo noč vsem

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu MegiT)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: APRILKE 2006
3.5.2006 21:22:51   
eya
No, nekaj dni nisem bila na netu, pa vas je bilo zdaj toliko bolj fajn brat!

Čestitke vsem novim mamicamuser posted image !

Ena je spraševala glede spanja čez dan-tudi mi ga pustimo včasih spat na sedežni, igralni podlogi (ki jo imamo zaenkrat še na sedežni), včasih pa tudi v ležalniku, ki je zaenkrat še čisto ležeč (takrat ga obrnemo na bok). Naj bi pa ležali čimveč na ravni podlagi.

Široko pa povijamo samo z eno tetra pleničko. Kar se kopanja tiče-umijem ga na previjalni, vmes pazim, da je skoz pokrit s pleničko. Nato ga damo s pleničko vred v vodo, kjer uživa in ne joka, mu prav paše. Ko ga damo pa ven, ga damo na ogreto brisačo in vedno ga potem stisnem k sebi, da mu je res toplo. No, ko ga oblačimo, včasih malo pojoka, ampak ni panike.

Pokaka pa se približno dvakrat na dan, običajno je rumenkasto blato, včasih malo zeleno (je pa polno dojen). Na začetku pa je več kakal.

Danes smo bili na prvem pregledu-zredil se je skoraj za 1 kg, zrastel pa za 3 cm, juhej, priden user posted image .

A ste že oddale prošnje za vrtec? Baje je treba kar pohitetti, mi še nismo nič naredili v tej smeri. A je treba po vlogo v vrtec, ali sam napišeš prošnjo?

Kaj pa kapljice AD3, jih že pijete?

Pa upajmo, da bo jutri spet tak sonček, kot je bil danes...

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: APRILKE 2006
3.5.2006 22:10:57   
halena
MegiT čestitam za sinkota!user posted image user posted image Kmalu pa bomo vse na novi strani!!
Mojčika,bravo za Mayo Marino-res je punca in pol!Prav tako pohvale Eyi-so pa pridelali tej vaši sončeki!!
Mene tudi prav zanima,kako naša mala žaba napreduje.Včasih,ko jo dojim in gledam, se mi zdi,da mi pred očmi raste in se širi!
Zdej pa spet letim-najdem vedno pravi čas za pisanjeuser posted image



(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: APRILKE 2006
4.5.2006 0:06:52   
maychika
Oooo, Rožica. Čestitke. Tudi tebi MegiT. Dobrodošli na naših straneh.

Rožica...me veseli, da ti je uspelo iti na Jesenice in upam, da si bila zadovoljna. A je bila to tista babica Maja s tabo, ki je bila tam, ko smo bili na posvetu? Una je res v redu. No, napiši kaj več o poorodu in o tem, kaj sploh imaš...hi hi...

A smo mi edini, ki ne povijamo široko? Pediater mi je v porodnišnici rekel, da naj gremo čez 6 tednov na ponoven pregled, pa sem ga vprašala, če še naprej povijamo široko, pa je odvrnil, da ni potrebno. Zdaj mi je pa kar čudno, če vse tako povijate....

Mi jo damo čez dan spati kar na kavč v dnevni, da ni tam v sobi sama.

No, ta vikend smo bili na morju in smo ponedeljek in torek izkoristili lepo vreme in se potepali po obali. Je bilo prav fino. Komaj čakam na ponovitev.

17 imamo prvič pregled. Nekaj me zanima. Ali mislite, da mi bo zdravnica, kjer imamo pregled (pa še nismo vpisani pri njej, samo naročeni na posvetovalnico) dala napotnico za pregled kolkov še pred pregledom, ker bi morala na pregled kolkov nekje sredi maja? Bom morala poklicati in vprašati.

Mi naše pikice nič ne mažemo po obrazu. Samo s kamilico ali pa s hrastovim lubjem jo mažemo. Ima pa ful mozolčkov po ličkih, ker ji vsakič pri dojenju teče mleko po ličkih. Hja, ni kaj...

Aja, mi jo kopamo tako, da jo zavito v pleničko počasi, počasi spuščamo v banjico in mala ful uživa. Joka samo, ko jo dvignemo iz vode in damo v brisačo. Ko je pa enkrat zavita, pa je spet vse OK. Prej smo jo namilili še, ko je bila zunaj, pa jo je preveč zeblo, tko da jo zdaj namilimo, ko je že v vodi. Kopamo jo na 3 dni in jo enkrat milimo, enkrat pa ne.

Joj koliko je ura. Gremo spat.

No, lepo bodite.

LP, M.user posted image

_____________________________

Tia in Neli....moji mali zvezdici

(odgovor članu halena)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: APRILKE 2006
5.5.2006 10:46:48   
Katjusa
Punce zivjo!

Se vam se jst oglasim, sem bolj povrsno brala kar ste do sedaj napisala ker je tega mal prevec da bi vse brala:)
V glavnem verjetno ste zaseledile na forumu rodili smo da sem 24.4 rodila Florjana kr konkretnih mer:) (4120g, 52cm).... Porod je bgil zame odlicna iskusnja in bi sla takoj se enkrat.... Mogoce pa ze drugo leto:)
Dojiva se ne ker nimam dovolj mleka nekaj malega si stiskam obcasno pa ga tud pristavim k dojki sploh zvecer in zjutraj da se malo pocartava ampak bolj cuclja kot vlece:)

Tud nam se ni treba na siroko povijatuser posted image imamo pa vnete ucke in tud nam je patronazna rekla nej damo kako kapljico svojega mleka v ucke.... mogoce je mal bolje sam smo se zmenli da gre danes atek po kapljice k pediatru.... Spustili so sse nam tud neki mozolcki po lickih, ki pa ne vem od kot so:)
Kopali se se nismo naj bi se ju3 ce bodo ucke zdrave in ce popi ne bo vec krvavel sicer se bomo pa v torek...
Florjen je zelo priden rad je in spi nekaj malega pa tud ze opaziuje svet okoli sebe:)

Evo toliko na hitro od nas!

Punce lepo se imejte cartajte se s svojimi soncki in uzivajte lepe dneve sploh tiste ki ze lahko greste na sprehod (mi mormo bit zartadi uck se notri)!

LP Katja

(odgovor članu maychika)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: APRILKE 2006
5.5.2006 11:23:10   
mojčika
Za nami je še kar grozna noč, našo Mayo Marino mi je uspelo uspavati že ob devetih, potem pa sva bili budni od 1 do 4 zjutraj, pa še paziti sem morala, da ni preveč jokala, ker bi cel blok zbudila in tudi očka, ki mora iti v službo ob 5 zjutraj. jaz sem komaj še gledala, potem pa je le omagala, ko sem jo v postli stisnila k sebi in je spančkala do 7 v mojem objemu, nato pa še do 9. Ja vse za naše sončke, a ne.

Nas čakajo AD3 kapljice in moram priznati, da me je groza, zato sem na RR forumih našla, da so boljše Oleovit D3 kapljice iz Avstrije, ki pa jih lahko naročimo tudi v lekarni Arnika iz Škofje Loke, sama sem vprašala, če res nadomestijo AD3 in so mi zagotovili, da so popolnoma nadomestljive. Če boste želele, je tu telefonska: 045131984

Lep sončen dan vsem....

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: APRILKE 2006
5.5.2006 16:25:21   
*zvezdica*
hej aprilčice!

Končno se vam lahko spet malo javim.Super vas je brat...vsaj vidim da imamo vse podobne "problemčke" z našimi pikci.

Naš Marcel je pridno malo pišče. Se mi zdi, da sploh ni več tak dojenček...se je še kar fino "naredu" in se mi zdi, da je že kar ornk "dec"user posted image . Je pravi požeruh, saj bi jedel kar na 2 uri po 20 minut....lička je dobil že kar konkretna...še stegenca niso več samo kost in koža. Največji problem je še vedno kopanje...pa ne toliko takrat ko je v vodi...najhuje je slačnje do nagega. To je pravi projekt. Oba z možekom sva postala že prava profesionalna animatorja. Mož skrbi za vodo....medtem poskušam jaz malega vreščača čim bolj diskretno, neopazno in nežno sleči...ampak tako, da on ne sme niti posumiti, da se ga slači. VES ČAS GA ZRAVEN ZAVIJAM V DEKCO, DA SE MU SLUČAJNO NE VIDI KOŠČKA GOLE KOŽE. Se možek heca, da plavalec sigurno ne bo, ker bi moral biti samo v kopalkah....kvečjemu smučar ali hokejist...da bo imel čim več obleke na sebi. Jah na FKK plaže mi očitno ne bomo hodiliuser posted image .Ko mi ga kooončno uspe sleči pa se začne pravi šov....no, saj zgleda da imamo vsi podobne scene. Aja pa obvezno mora biti zraven do fula prižgan fen....ga očitno pomirja ta zvok.

Mleka imam na srečo dovolj...si kar ne predstavljam da bi morala imet opravka še s pogrevanjem in stekleničkami. Močno sočustvujem s tistimi, ki ste prikrajšane za ta luksuz.

Glede kozmetike...jaz ne uporabljam nobenih kremc...razen hladilno mazilo za ritko in pa mandljevo olje za po kopanju. Z milom ga kopamo le 1x na teden. po obrazu pa ga ne mažem z ničemer. Ima zelo lepo kožo, zato mu jo raje pustim kar pri miru.

A so vaši mučki tudi še kaj kosmati....moj ima po hrbtu temne dlakice...saj baje to s časoma izgine...uuupam...samo kaj če ne bodouser posted image ....kako je z vašimi?

Kolk pa kaj vozičkate? Mi smo pravi popotniki....mali pa že pravi nomaduser posted image ...ves čas smo na terenu. Se mi zdi, da ga ni prav dobro v vato povijat...tako da ga midva povsod jemljeva s sabo.

Glede spanja čez dan....naš je ogromno zbujen...tako da imamo aktino animacijo...če pa že slučajno mrkne pa to stori kar na kavču v dnevni sobi. Sem ga parkrat poskušala prenesti v posteljico pa je takoj začel štrajkat...tako ga zdaj raje pustim kar na kavču da vsaj malo oddrema (tud meni bi pasalo)

Ojoj sem se razpisala....a se bo sploh kateri ljubilo brat vse touser posted image

ČESTITKE vsem novim mamicam

vesela sem, da smo skoraj vse spet na kupu...tokrat z novimi, še prijetnejšimi temami

pozdravček vsam mamicam in poljubček vašim zakladkom


_____________________________

Marcel in Zarja

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: APRILKE 2006
6.5.2006 21:00:14   
maychika
Ja zvezdica. Naša pikica kakor da ima puhek na ramenih. Je prav smešna. Ampak so take bele dlačice in sem prepričana, da bodo odpadle. Če ne ji pa še vedno ostane kariera v cirkusu.user posted image user posted image user posted image

Punce...a boste kakšno slikico vaših pikic dodale v albumčke? Da malo vidimo aprilski pridelek...?!?

No, jaz se bom potrudila in dodala kaki dve slikici...

Mi pridno hodimo okrog...po našem kraju, na morju, na Bledu smo bili danes. Je prav super. Mala itak vedno spi v vozičku. Pa v avtu tudi.

No, grem...pikica se nekaj oglaša. Mogoče bo jedla... (aha, vedno, ko jo prislonim si vzame čas in lepo zaspi...jaz pa čakam kot ludi Ivek)...

LP ,M.user posted image

_____________________________

Tia in Neli....moji mali zvezdici

(odgovor članu *zvezdica*)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: APRILKE 2006
7.5.2006 15:10:14   
MegiT
Pozdravček aprilskim mamicam,user posted image ,

mi smo stari že en teden in dva dni in smo se prav lepo ujeli, pravzaprav je naš Anej tako priden otročiček, da vse kar samo teče. Zelo rad papca, spi, kaka in raste. Se kar pridno polno dojima, saj ima mamica toliko mlekca, da bi lahko nahranila dva nadobudneža.

Mi se še nič ne sprehajamo, moram reči, da kar malo pogrešam izhode v naravo, tudi prvega kopanja še nismo doživeli, ker se popek še kar vztrajno drži zraven, tako, da se vsako jutro lepo cela umijeva in namaževa z mandljevim oljem in to je to zaenkrat.

Kdaj ste ve šle prvič ven z otročki?
Tudi naš user posted image  spi dopoldan, pravzaprav je takrat njegov spanec najtrdnejši, popoldan oz. proti večeru nas kdaj pa kdaj mučijo krčeki, tako, da zaspimo pribl. ob 23 uri, potem spančkamo kakih 5 uric, nato papcamo, pa spet spimo, pa se umijemo, papcamo, spimo..., nekako tako gre to pri nas.
A ve ponoči previjate user posted image  in jih budite za hranjenje?

Jaz sem ga na začetku previjala, ker je imel malo rdečo ritko, ker je bila njegova mamica tako pametna, da se je nacejala s 100 % pomarančnim sokom, zdaj je bolje in mi je p. sestra rekla, da mi ga ponoči ni treba previjat in hranit na ure. Sicer se tudi mi previjamo na široko z eno pleničko, čeprav je s kolki bilo vse OK v porodnišnici.
Doječe mamice, ali se ful pazite, kaj jeste?
Ker imamo krčeke, vse povezujem s tem, kar jaz jem in pijem, tako, da sem pijem kar navadno vodo, tudi pri sadju sem pravi bojazljivec, solate ne upam prav jesti zaradi kisa user posted image ...
Madona, koliko vprašanj se mi poraja vsak dan znova.
Imejte se skrajno lepo s svojimi zakladki.
pa-pa


_____________________________

Samo dva načina sta, kako živimo svoje življenje.
Eden je, da se nam nič ne zdi čudežno.
Drugi pa, da je čudež prav vse.

(odgovor članu maychika)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: APRILKE 2006
8.5.2006 13:35:16   
kaja29
ste že spet vse zunaj na sončku??????''
jaz atija čakam, da vozek domov pripelje!!!!!

a se vaši malčki že kaj smejejo????, moja se je prababici prvič zasmejčkala in je ta kar cepetala od navdušenja, saj je mala stara šele 1 mesec
pa ponoči a je že kateri prespal noč brez hranjenja 7-8 ur??????????, me je že kar malo zasekiralo, pa danes tudi kar naprej nekaj pančka, vmes smo jedli, se umili malo zmasirali in je spet zaspala kot koma, potem je jokcala in sem jo vzela k sebi, pa je ful zbruhcala in spet zasekirala mamico
potem je spet mal popapcala in zdaj spi!!!!!!!
ne vem kaj jo daje

megiT a veš da je mojo po zali life zvijalo, ko sem nehala to vodo pit je blo pa bolje, pa pazim da ne jem citrusov, kislega, pa svežega sadja, ostalo pa normalno, mleko tudi pijem

(odgovor članu MegiT)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: APRILKE 2006
8.5.2006 15:57:35   
*zvezdica*
Halo spomladančice!

Vreme se je že začelo kvariti, tako da je sprehodov za danes konecuser posted image ...zdaj bo pa baje spet par dni dež. No, bom mogoče vsaj malo utegnila po stanovanju pospravit...mamo tako kot da bi pustošil cunami. Ampak če sem poštena se mi res ne da pospravljat....zvečer ko mali zaspi sem tako crknjena da samo padem na kavč...niti pod razno se mi ne da potem še s sesalcem letat gor in dol. No, saj takoooo hudo spet ni...Še dobro da je možek priden in on postori večino gospodinjskih opravil.

Tudi naš Marcel se občasno že zasmeje (čez 2 dni bo star 1 mesec), čeprav mislim da to še niso tisti pravi nasmeški. Ampak se pa pozna iz dneva v dan kako napreduje. Če ga dam pod most že z zanimanjem opazuje igračke ki visijo in se jih skuša dotakniti...pa kravice tudi že pase...glavice sploh ne spusti na tla...ampak jo drži visoko v zrak...na splošno se mi zdi zelo močan fant.

A se greste z malimi že kake igrice...jaz imam knjigico kjer so opisane igrice za spodbujevanje miselnega razvoja otroka od 0 do 3 let. Se mi zdijo kar fine....

Glede nočnega hranjenja in previjanja...pri nas spimo prvo rundo nekje 4-5 ur (nekje do 2h, 3h) jemo in po navadi sledi od pol ure do uro motiviranje malega na spanje (po navadi ga grabijo krči), sledi spanje za 3 ure, hranjenje in po navadi še previjanje. Redko zdrži brez previjanja celo noč. Če gre spat nekje okrog 20h ni šanse da zdrži brez previjanja. Če pa gre spat okrog 22h potem pa se previja šele okrog 7-8h. Mali ima res dobro prebavo...vsakič je pokakan....očitno že ni po mamiciuser posted image .

Glede mojega hranjenja...probam čim bolj pazit kaj jem...čeprav se kdaj pregrešim, ampak ne tako da bi mali zaradi tega prav nastradal.


A so že vse aprilčice rodile? Kje se pa Ankica skriva...kdaj je rodila, a katera kaj ve???


_____________________________

Marcel in Zarja

(odgovor članu kaja29)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: APRILKE 2006
8.5.2006 16:13:55   
halena
žIVIJO!
Čestitke vsem novim mamicamuser posted image user posted image user posted image -še Ankica mi fali tu gor..


Mi smo kot ponavadi - spimo ,jemo,kakamo in rastemo!!(to si dobro napisala,MegiT)
Zdaj smo že veliko zunej.Včeraj sve se celo sami peljali v avtu!!Me je blo kr mal strah,sem vozila,kot da bi vozila predcednika!!user posted image
Popoldne pa mi kar fejst spimo,če smo doma jo imam v košari,kjer ji neverjetno paše.Odkar je bila prvič v vozičku, je pogruntala,da je ležanje na hrbtu zakon in se mi zdaj v košari vedno zrine na hrbet -roke gor in akcija(spanje).
Midve se polno dojive in moram reč.da še nisve imele nobenih krčev ali kaj podobnega.Vse kar pijem je voda,ki pa ni kupljena, ampak iz naravnega izvira tu okoli(vse zahvale taščici in tastu!!)in pa kompot iz jabolk in sliv,ki pa ni preveč sladek.Ne jem solat in ničesar svežega od zelenjave.Drugo pa vse!Čeprav so nas v bolnici filali z ukisano rdečo peso,karfijolo in bučkami v solati..Sem tut tam vse pojela in ni blo problemov.
Tut naša princeska ima puhec po hrbtu!user posted image
Ponoči je ne previjam in je ne bi nikoli ekstra budila zaradi hranjenja!!To mi je rekla patronaža,ker je Ajda zaspanka in kdaj spi tut ceeelo noč-ona mi je rekla naj jo vmes zbudim in podojim,ker drugače otrok strada...-larifari!No,odvisno kolko poje.Ajda je popila okrog 150ml pred spanjem.

Bodite krasne mamice in lupčkajte svoje male zakladke vsak dan, vsako uro in vsako minuto!!user posted image



(odgovor članu kaja29)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: APRILKE 2006
8.5.2006 20:39:56   
rozica11
hOJ APRILČICE,

no pa se še jaz malo oglasim...najprej hvala za čestitke. Ja bolj malo časa je sedaj na začetku, no ampak sej se bomo počas privadil na ta tempo. Tud naša mala včasih po hranjenju neusmiljeno joka, prej samo ponoči sedaj tudi podnevi. Nisva še zihr če so to krčki, ker naj bi se v tem obdobju šele začeli kazati prvi znaki. Ji bova preventivno dala neke kapljice in upava da bo kaj zaleglo. Sicer pa bo do takrat pel kakšen fen - jo nekako čudežno pomiri in uspava. No kar se pa kopanja tiče moram pa rečt da zelo uživa v vodici in da jo je kar veselje kopat.

Maychika sem brala da si tudi ti fasala mastitis; no pred tednom dni sem ga tud jest in sedaj končujem z antibiotiki. Sicer pa sem imela na Jesenicah tisto Majo, ki je bila takrat na izobraževanju - polovico poroda je bila ona, nato pa sestra Andreja. Vse se je začelo že doma z mojimi popadki in sem šla v Kr na CTG, kjer so se kazali prvi znaki začetka poroda. Vendar so me še spustili domov, kjer pa se je vse začelo bolj zares. Pa sem rekla da imam dovolj časa in da grem kar lepo na Jesenice. Tam so me lepo sprejeli in smo šli na novo porodno posteljo- res je zakon - lepo se masiraš, nastavljaš višino...Odpirali smo se bolj počasi, na postelji smo preživeli celih 10 ali 11 ur. Problem je bil edino na koncu ker zaradi epiduralne nisem znala pritisnit pravilno, ker sem proti koncu dobila ponovno dozo; bila pa sem popolnoma odprta že več kot uro, zato je morala mala ven; vse se je končalo z vakumom in to zelo zelo hitro. Z epiduralno sem bila res zadovoljna in če bi se še enkrat odločala sem takoj za!

No malo smo se razpisali, zdej grem pa malo počivat ker ne vem kaj bo prinesla noč user posted image .


Pridne bodte, čav čav

(odgovor članu halena)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: APRILKE 2006
9.5.2006 11:19:53   
Anonimen
Pozdravljene!

Se na hitro oglašam. Kot ste verjetno že ugotovile, sem postala majčica user posted image .
3. maja je na svet prijokala naša princeska Kristina. Porod je bil lahek, hiter, babica čudovita, tudi na oddelku so bili zelo prijazni. Vse pohvale ljubljanski porodnišnici user posted image user posted image user posted image .
Zdaj se razvajamo doma, se pridno dojimo, spimo in uživamo.

Lepo se imejte, se še oglasim.

(odgovor članu rozica11)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: APRILKE 2006
10.5.2006 10:43:03   
kaja29
poglej jih aprilke, vse so se nekam poskrile
saj vem z malimi se cartate, ker je zunaj tako slabo vreme user posted image user posted image  in ste v sedmih nebeseih (z mano vred)

ankica vse čestitke user posted image user posted image user posted image  pa še enouser posted image  za tvoje dete, pa kar na našem forumu ostani, boš kakšno pametno povedala

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: APRILKE 2006
10.5.2006 15:49:59   
kaja29
a vaši malčki kaj čudno zeleno kakajo????????

(odgovor članu kaja29)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: APRILKE 2006
10.5.2006 17:07:05   
flecker1
Sem ti gori odgovorila, user posted image

(odgovor članu kaja29)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: APRILKE 2006
10.5.2006 20:51:04   
halena
Na hitro-Kaja,moja Ajda je zeleno kakala tri dni.Zakaj?-ker je mama dva dni zapored jedla špinačo..user posted image Tako,da ni panike.Sam fris od babce,ko je vidla t adrekec lih ni bil OK,pol sem ji pa povedala v čemu je problem..

ANKICAAA!!Čestitke za malo Kristino!user posted image user posted image Lepo se cartajte in pazite nase!

Bom kdaj drugič kej več napisala,ker sem kr malo utrujena in sem vas prišla gor sam mal prebrat..
Aja!Naša mala ima prehlajen nosek.A obstaja še kej drugega poleg pumpice in fiziol.tekočine,kar bi ji lahko pomagalo,da spravimo te volkce ven iz noska?user posted image

Bodite fajn frajle!Zdej pa smo vse mame,al ne?user posted image

(odgovor članu flecker1)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: APRILKE 2006
11.5.2006 7:52:10   
Marelica
Pozdravček vsem aprilskim mamicam, očkom in vašim malim sončkom!

  Našo sončico sem sedaj uspavala in imam nekaj časa, da se še jaz po dolgem času oglasim...

  Naš vsakdanjik je sedaj po mescu dni spet lepo utečen, Katarinca pa je tudi že precej zrasla. Včeraj smo imeli prvi obisk v posvetovalnici in z veseljem sporočam, da je vse vredu. Pridelali smo 1170 g (sedaj 4280g) in 5 cm (sedaj 53). Katjusa, tvoj Florjan je torej ob rojstvu bil le mičkeno manjši od naše mesec stare punčke!!! (Vesela sem, da nisi imela zaradi tega pretežkega poroda!!!) No, zadnja dva tedna nas mučijo grdi mozoljčki, ki so se razpasli po celem obrazu, vratu in prsih. Danes sem jo umila s prevretkom iz hrastovega lubja in namazala s predpisano kremico pa bomo videli...  Drugače pa smo dobili tudi AD3 kapjice in jih zdaj pri jutranjih obrokih kar nisem upala dodat. Zdaj čakam, da jo spet zgrabi lakota, da jih končno dam, ker potem se greva ven vozičkat – potem mogoče ne bo imela problemov s krčki. Sicer mi je pa lekarnarka rekla, naj začnem postopoma z 1, 2..do 5 kapljic, da ne bo prehudo.

  Naš urnik spanja in hranjenja je pa VEČINOMA tak: Zjutraj se pikica zbudi ob 5h, ker je lačna. Takrat jo vzamem k sebi v posteljo, jo priklopim na dojko in medtem ko sesa še malo zraven podremam. Ona seveda potem noče več spati, razen kakih 15-30 min. Medtem lepo pogrejem stanovanje, se najem in sledi umivanje (na srečo ni več tako naporno in glasno kot na začetku). Sledi spet papcanje, 5min miru, ker zraven zaspi, pa spet papcanje itd (če jo dojim traja to tako dolgo, dokler ne sprazni obeh dojk – potem pa spet zahteva papo, HEHE – kot začarani krog). Na pomoč pride flaška in potem je mir kake 3-4h. Če je lepo se greva vozičkat. Ponavadi imam še čas naredit kosilo, ko pa greva z možem jest pa se ponavadi spet oglasi sirena. In ker je dete pač prvo, se mi kosilo shladi ali pa jo dojim kar med jestjo (če ni kaj na žlico) :) . Bolj ko se bliža večer, bolj noče spati in je ta čas kar pester – pesmice pa nošenje (zdaj najbolj obožuje položaj kengurujčka, da lahko gleda naokrog). Po obilni flaški (120 ml) včasih morava namešat še eno (40-60 ml) –KAM LE VSE TO SPRAVI NAENKRAT?? – še vedno noče spati in to vse dokler se ne stemni (seveda je iz dneva v dan to kasneje, ker se daljša dan). Noč je pa na srečo zelo mirna in predvidljiva. Prvič se zbudi od pol ene do druge ure, se dokaj hitro podoji, jo previjem (ker se mi smili, da bi bila še dalje polulana in poakana) in dam spat v njeno posteljico. Brez problema zaspi. Potem se pa spet zbudi ob 4h ali 5h... MISLIM, DA SEM KAR MED SREČNIMI, PREDVSEM PA PRESPANIMI MAMICAMI!!!

  MegiT, jaz pred vsakim obrokom razmišljam, če ne bom kaj nedovoljenega pojedla, ker imam potem slabo vest, če ima mala krčke.Je pa res, da sem slišala že toliko variant neprimernih živil, da se mi zdi vse skupaj že pretirano. Sveži solati in kakšnemu jabolku se ne odrekam, tudi svinjsko meso tu in tam pojem, pa kak čokoladni keks...   Koruzne žgance sem si pa res začela kuhat in imam občutek, da je po njih res več mleka.

  Kaja29, naša je edinkrat prespala noč 7h ko sva jo zvečer okopala. Pa še to bi spala dlje, če je ne bi jaz čisto panična zbudila – sem mislila, da je z njo kaj narobe pa na srečo ni bilo – le utrujena je bila verjetno. Danes spet planirava večerno kopanje, pa bomo videli...

  Mojčika, kakšen stolček imaš v mislih? Mi našo čez dan dajemo spat samo v posteljico. Sem jo hotela enkrat v lupinici pri sebi imet pa je glasno protestirala – tako da več ne prakticiram s tem.

  Maychika, mi tudi že od drugega tedna ne povijamo več na široko, ker so bili kolki IA. Previja se že tako ali tako ne rada, pa rada vem, da je čim prej končano. Patronažna je rekla, naj pustimo tamalo malo uživat brez plenice, da se malo potelovadi - ??? – pri nas je vik in krik tako dolgo, dokler ni nova plenica na riti, pa še polula se rada razvita ( da je potem ja treba celo preoblečt in je potem še večje dretje). Brez širokega povijanja pa je tako precej komot in nogice pogosto telovadijo.

  Pleničke Pampers 2 (ne one iz Mullerja) so se mi pa do konca zasr... Ko se je pupa pokakala ji je vdarilo ven pri hrbtu (čeprav sedaj še posebej pazim, da je vse poravnano). Zdaj mi je ful žal skoraj cel paket stran metat (jih je kupila moja mama), uporabit pa jih tudi nimam več veselja, sploh, ker naša punčka skoraj vsako plenico pokaka. A ima še katera take slabe izkušnje?

  Vem, da sem že grozno dolga in tečna, vendar me še par stvari zanima: -          Uporablja že katera kengurujčka? Meni se zdi tako majhen, da jo komaj stlačim noter, potem pa ji tudi nič ni všeč. Se pa zelo rada nosi po rokah v istem položaju. -          Že dodajate otročkom kaj čaja? Naša kamiličnega ne mara – se ji kar gor dviguje, ko naredi par požirkov. Včeraj nam je zdravnica rekla, naj ga le damo, samo pred mlekcom, ko bo hudo lačna (še nisem izprobala) -          S katerim mlečnim nadomestkom ste najbolj zadovoljne?

  Tako, zdaj sem se pa končno do konca izpovedala...

  Imejte se lepo in med spanjem vaših sončkov še kaj napišite! Neverjetno je namreč, kako hitro mine čas in kako malčki napredujejo iz dneva v dan. Res je pestro...

(odgovor članu MegiT)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: APRILKE 2006
11.5.2006 12:54:41   
kaja29
smo bli prvič pri pediatrinji super o.ok.
ni pa nobena nič omenjala, kako te malčke premetavajo sem ter tja
mi pa z njo doma delamo kot v vatki :-)

(odgovor članu Marelica)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Vsaj za dan žena bi mi lahko kupil š...
Vse to, po čemer ženske tako zelo hlepimo od svojih moških, si lahko in moramo dati tudi same. Tudi in še posebej na dan...
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?