|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  67 68 [69] 70 71   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januarčice
22.1.2007 19:07:14   
zima07
Pozdravljene!

Samo da se pofočkam: pridružujem se še-čakajočim...Danes na pregledu nič novega, čakamo petek....potem bomo pa videli...

LP vsem!!!

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 1701
   RE: Januarčice
22.1.2007 22:25:53   
eva1
Oj!

Zoya-jaz sem rodila v Trbovljah, tudi meni je vsa voda odtekla doma, in sem bila cel porod zelo aktivna-do potisnih popadkov sem bila skoz na žogi, zadnje 2 uri pa sem stala ob postelji, ker mi je tako najbolj pasalo...sicer sem bila na koncu že izmučena in zmatrana, da sem med popadki kr dremala, ampak če sem se ulegla je pa user posted image bolelo...
Zima-jaz sem čutila malo še med popadki, res pa je da se je dan poprej malo umirila, oz. nisem več čutila tistih pravih brc, tako vse bolj nežno je bilo!
Pikecpokec-jaz te faze ne poznam-mene so boleli popadki ko sem se odpirala(od 11-19.30-ko sem bila odprta 10 centi), zadnje dve uri med potisnimi popadki pa ni nič bolelo, le občutek da imam žogo v ritiuser posted image user posted image
Glede odteka vode-če ti mehur poči in naenkrat voda odteče nimaš kaj zgrešit, tudi če si pod tušom, če pa počasi odteka, potem pa zna bit problemuser posted image
Mes66-dobrodošlauser posted image

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 1702
   RE: Januarčice
23.1.2007 8:38:27   
Tinca7
Punce, samo sporočam, da me lahko premaknete na listo "že rodile". 19.1.2007 ob 7.56 smo dobili našega cukrčka Janauser posted image .

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 1703
   RE: Januarčice
23.1.2007 8:49:41   
zima07
Tinca7, iskrene čestitke za JANA  user posted image user posted image  user posted image  ! ! !

(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 1704
   RE: Januarčice
23.1.2007 9:24:36   
Aja32
Hojla punce...

da malo pojambram... ful sem zanič spala, premetavala sem se po postelji, kot riba (beri KIT) na suhem... Križ me boli kot sto user posted image , filing imam, da mi bo trebuh ravnokar počil... user posted image user posted image user posted image

OK - zdej sem pa malo boljše... Je še kakšna take volje? user posted image user posted image user posted image

LP A

(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 1705
   RE: Januarčice
23.1.2007 9:26:06   
adriana_m
Tinca7 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !

Jaz sem se kar v enem kosu. Nic se kaj ne dogaja. Mali je aktiven 100 na uro. Nobenih znakov o kaksnem porodu...Bila sem na telovadbi, pa nic ne zaleze...
Danes grem se na dekompresijo (upam, da zadnjic ;). Pregled imam spet v sredo in upam, da bo kaj novega. Plodovnice mi se ni nic pregledala, ginekoloski pregled je pokazal vceraj totalno zaprtost...
No vglavnem CAKAMO....


(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 1706
   RE: Januarčice
23.1.2007 12:17:25   
petraz
user posted image user posted image  Tinca7 čestitke za Jana..... user posted image user posted image

(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 1707
   RE: Januarčice
23.1.2007 12:26:51   
zima07
Aja32, se ti pridružujem v tvojem počutjuuser posted image ...tudi mene že vse boli od ležanja, če vstanem in malo več hodim, začne pa dol pritiskat kot user posted image ...In ja, tud jaz imam občutek, da bo trebuh vsak čas počiluser posted image ...
Zdaj grem malo pomalicat-vem, da bom takoj boljše voljeuser posted image ..

Pozdravček vsem!

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 1708
   RE: Januarčice
23.1.2007 13:25:15   
Adelina
Zdravo!
No, zdaj upam, da bom lahko kaj več napisala. Torej naša Lana se je vendarle odločila, da bi rada ven prišla na rok, zato je vse potekalo zelo hitro. Kot sem 16.1. še pisala, se dopoldne ni še nič dogajalo, le izredno mirna je bila, popoldne ob 4-ih pa so se začeli popadki na 5 minut, ampak so bili tako malo boleči, da niti nisem bila prepričana, da je to to. In sem še veselo čistila in pospravljala. Se pa niso umirili, zato sem okrog sedmih začela premišljevati, če mogoče le ne bi šla v porodnišnico se mal pokazat. Doma sem potem počakala še do pol devetih, ko sva se odpravila. V porodnišnici na CTG-ju so se začeli bolj boleči, pol po klistirju pa sploh in se strnili na 3 minute. Ko sem se tuširala, so bili pa že ful močni in sem prišla v porodno sobo že na koncu-notri sem bila pribl. 15 minut, ko sem že rodila. Mi niso imeli časa priklopit niti CTG-ja, niti dat kaj proti bolečinam, ker se je Lani tako mudilo.
Sedaj se crkljava doma. Je pridna, ponoči spi tudi po 6-7 ur, le prva dva dneva, ko sva prišli iz bolnice, se je malo privajala novemu okolju in je več prejokala.

Bi pa sedaj imela par vprašanj za tiste, ki že crkljate. Kaj jeste oz. čemu se izogibate, če dojite. Ko sem malo brala, je toliko različnosti, da res ne vem, kaj naj jem. Kako je s surovo solato in sadjem. Če se temu izogibaš, ki baje povzroča krče, potem ne dobiš nič vitaminčkovuser posted image
Drugo vprašanje pa je v zvezi s pranjem oblačil. Ali vedno perete ločeno oz. za kaj se to priporoča? Je to le zaradi mehčalca, ki ga ne uporabljaš ali je še kakšna druga fora. Ker predno naberem cunj za en stroj, mine kar nekaj časa. Pa še zanima me, če otroške cunje likate tudi če jih sušite v sušilnem stroju oz. zakaj naj bi bilo likanje novorojenčkovih cunj obvezno?

Tinca7, tebi pa seveda čestitke za Janauser posted image user posted image user posted image

Vse ki še čakate na dan D, pa le potrpežljivo. Vem sicer, da vas že pošteno muči, pa vendar bo tudi pri vas prišel ta trenutek. Vse ob svojem časuuser posted image

Toliko zaenkrat, pa-pa!

(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 1709
   RE: Januarčice
23.1.2007 13:35:21   
Aja32
No, je bila pa res hitra... user posted image user posted image user posted image

Glede pranja... Jaz sem pri prvem vedno skupaj prala... In sem tudi uporabljala mehčalec - Lenor (tabeli)... Ni imel nikoli nobene reakcije, tako da nisem delala razlike...
Likala sem pa zadeve kar en čas - cca. tri mesece...

Lp A

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 1710
   RE: Januarčice
23.1.2007 13:56:45   
zima07
Ufff, Adelina, ko bi ti vedela, kako fino je prebrat kakšno tako zgodbico-ko, za razliko od večine, vse poteka tako hitro...user posted image ...in brez zapletov...

Kar tako naprej....

LP

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 1711
   RE: Januarčice
23.1.2007 14:49:58   
petraz
Lep pozdrav!

Vedno manj nas je tukaj, pa tako bi že vse rade rodile user posted image  Tudi jaz se počutim bolj tak tak... Vam povem, da me je zdaj dva dni bolel križ kot  user posted image , pa sem imela majhno upanje, da mogoče pa bomo kaj... pa nič!! Danes je naš dojenček, malo bolj miren, ampak, bo to nadoknadil zvečer, tako kot ponavadi.. Sicer pa imam jutri CTG in že komaj čakam...

Naredila sem si tudi porodni načrt, katerega pri Anžetu nisem imela... Sedaj pa sem se odločila zanj predvsem iz dveh razlogov... To sta, da mi po porodu niso dali otroka na trebuh in da očka ni prerezal popkovnice, niti ga niso vprašali (on pa je na to komaj čakal)...user posted image  user posted image

Glede pranja obalčil, pa sem jaz vse skupaj prala, mehčalca nisem dodajala le pri pranju plenic, katere sem likala... Likala pa tudi nisem vseh stvari, če se ne motim...user posted image  Pri prehrani pa sem kar pazila... Izogibala sem se stročnicam,  šumečim pijačam, pomarančnemu soku, svinskemu mesu, paradižniku.. Zelenjavo in sajdje sem jedla, predvsem prekuhano (razen solate, ki sem jo prav tako jedla). Ti pa svetujem, da pij veliko čaja iz kumine in janeža (za dojenje je o.k. in če lahko jej polento-koruzne žgance, saj pomagajo pri nastajanu melka).

Zima07, Aja32, Adriana_m,  ki še čakate tako kot jaz, pa ne obupajte.... moda že danes katera rodi... Upam, da bomo kmalu....

Se slišimo jutri proti večeru, da vam povem kaj "novega" bo na CTG.. user posted image

(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 1712
   RE: Januarčice
23.1.2007 17:32:08   
asandra1
Vsem novim mamicam iskrene čestitke!

Ja, zdaj bo kamlu konec januarja, tako da tiste, ki ste ostale, še malo potrpite, saj bo!Ne bit preveč neučakane, ker vam povem, da jaz kljub vsemu zeloooo pogrešam moj velik trebušček. saj jer res, da j zdaj ob meni....sam nič pa več ne brca.

adelina-pridruži se nam na temi starši čvekamo.

moram it
lpuser posted image

_____________________________

Življenje je lepo!

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 1713
   RE: Januarčice
23.1.2007 20:17:03   
zima07
Pravkar sem prejela sms od onine:

" Danes, ob 16:35 smo dobili Gašperja. 2930 g, 51 cm, 34 cm obseg glavice. Porod trajal 16 ur. " 
 
Čestitke mamici in očijuuser posted image  user posted image  user posted image  user posted image  ! ! ! !

P.S. 16 uruser posted image ..Brrrr...

(odgovor članu asandra1)
Neposredna povezava do sporočila: 1714
   RE: Januarčice
23.1.2007 20:22:21   
Aja32
16 ur pa res ni lahka... Nobeni ne privoščim...
No, meni je pri prvem voda odtekla ob desetih zvečer, rodil pa se je ob 6.23... Torej kar hitra varianta...

LP A

(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 1715
   RE: Januarčice
23.1.2007 20:23:10   
Aja32
Onina - user posted image user posted image user posted image
Čestitke novopečeni mamici in atiju... Lp A

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 1716
   RE: Januarčice
23.1.2007 20:42:10   
LUNA06

user posted image JANUARČICE 2007




Veseli dan - nick mamice - ime novorojenčka - teža in velikost - PDP -

NOVOPEČENE MAMICE:

dec.06 - TanjaS - Maks - PDP 5.1. 
27.12. - Bianka - user posted image  dvojčka Nik (2700 g, 48 cm) in Nejc (2800 g, 49 cm) - PDP 16.1.
29.12. -
 LUNA06 - Mark (3460 g, 53 cm) - PDP 5.1. 
1.1. -
 R1taAna-Lucia Soraya (3.445 g, 49 cm) - PDP 16.12.
1.1. - Lora16 -  Zala - PDP 23.12.
1.1.
- tatam - user posted image  dvojčka Tosja (3200g, 48cm) in Anej (2950g) - PDP 29.1.
3.1. - Moj_mojNejc (3880 g, 52 cm)- PDP 21.12.
5.1. - Claudia - Mark (3860g, 55cm) - PDP 6.1.
6.1. - asandra1 - Klemen (3600g, 51 cm) - PDP 5.1.
6.1.laurago - user posted image  dvojčka Gaber (2220g, 47cm) in Gašper (2200g, 46cm)
6.1. - eva1 Alja (3670g, 53 cm) - PDP 12.1.
9.1.Urša08 Nejc (3360g, 51 cm) - PDP 17.1.
11.1.ZojaB Leon (3060g, 50 cm) - PDP 15.1.
11.1.ajja Žiga (3130g, 50 cm) - PDP 13.1.
13.1.
zvezdica5 Aleksander PDP 20.1.
15.1.karolina* Špela (3110g) - PDP 8.1.
16.1.Adelina Lana (3300g, 51 cm) - PDP 16.1.
17.1.Barbid Lana (3290g, 51 cm) - PDP 9.1.
18.1.jenki Jaka (3440g, 53 cm) - PDP februar
19.1.smrček Anja (3720g, 52 cm) - PDP 15.1.
19.1.bucka01 Julija (3520g, 53 cm) - PDP 22.1.
19.1.Tinca7 Jan PDP 25.1.
23.1.onina Gašper (2930g, 51 cm) - PDP 23.1.

********************
Čakajoče user posted image :

1.1.   - Matejci 
6.1.   -  Jesse -  user posted image   
8.1.   - laky 
       - loja 
10.1. - cat
       - husa - user posted image
12.1. - kkatka 
14.1. - pikica27 
   - Teja K.
15.1. - rdarci
  - metka_zone -
Nik
16.1. - bučkica
18.1. - saska27
19.1. - polhek76
   - klavdi
   - zima07 - user posted image
20.1. - jerry 
22.1. - Jasnika 
  
     - adriana_m - David
23.1. - tanja24 -  Gal
24.1. - lencika27 
25.1. - mes66
26.1. - solzica 
   - pikecpokec - 
Gal
27.1. - Cacka02 
   - jagoda80
   - polona25 
   - Aja32 
   - Mafin 
   - Zvončica in Peterpan
   - petraz 
28.1. - lokvanj 

30.1. - todler 
andrijana

Trenutno stanje:

user posted image
user posted image       18
user posted image user posted image          8

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 1717
   RE: Januarčice
23.1.2007 21:50:22   
Adelina
Onina, iskrene čestitke ob rojstvu sinčka Gašperja!user posted image user posted image user posted image

Petraz, koliko kumine in janeža daš v koliko vode?

Asandra 1, se oglasim tudi na vaši novi temi.



(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 1718
   RE: Januarčice
24.1.2007 11:03:06   
LUNA06
Ojla!

Končno sm se vam uspela mal oglast.Mali me čist okupira...

Čestitke Tinci7 in onini za mala pikca!!!!

Adriana_m sori, ampak tale porodni načrt se men zdi čist larifari.Ko si tam nimaš več časa razmišlat kašne barve je soba.Moja soba za klistir je bila recimo živo roza-pink, za porodno se pa sploh ne spomnem.Zakaj bi se človek obremenjeval, kar bo pač bo.
Kar se pa pregledov tiče maš pa tudi ful srečo.Meni vaginalnega niso naredili tam od sredine nosečnosti naprej, kaj šele da bi gledali plodovnico.

Adelina sprašuješ kaj jemo.Jaz se kar pazim, ker je meu Mark ful krče.No zdaj je malo bolje, ko ne jem čokolade, je rekla babca da je lahko to krivo.To mi je najtežje, ker sem nora na čokolado.Drugače pa ne jem sveže zelenjave, sadja, stročnic.Sedaj počasi začenjam z jabolki in mandarinami.Aja, jem edino banane.Sej je kr težko če si lačn umes, prej sm jedla sadje, zdaj pa...
Kar se pranja tiče mi peremo ločeno, brez mehčalca, tako na tri dni.Se mi kr nabere ker Mark pogosto bruha, pa najraje se polula ali pokaka ko je razvit, zato gre en kup pleni.Ne vem, ne bi dala njegovih cunjic prat zraven kšnih umazanih kavbojk...
A tale čajček si misnla za sebe al pikico.No nam je babca za Marka napisala tale recept: u 1dcl vode daš 4 cvetke kamilic, 4 kumine, 4 janeže, ščepec majarona in pol lovorovega lista.Zavreš, malo počakaš, da se bledo obarva in precediš.Potem dodaš še žličko glukoze.Sama verjetno  lahko piješ isto, sam da pustiš malo dlje, da je bolj močno.Saj je kr u redu za pit, sem probala. drugače mam pa sama čaj za dojenje od Hipp-a, je tud kr dobr, sam ful drag.

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 1719
   RE: Januarčice
24.1.2007 14:28:01   
Blacky30
SMS od Petraz:
 
Anže je danes ob 13.07 dobil bratca Nejca, težkega 3180 g in
velikega 51,5 cm.
 
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Juhu, čestitke! Ful sem vesela, da sploh ne govorim, da ste izbrali najlepše ime na svetu!user posted image user posted image user posted image  Lepo se cartajte, malemu Anžetu pa čestitke, da je postal veliki bratec!user posted image

(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 1720
   RE: Januarčice
24.1.2007 15:38:00   
bucka01
Ojlauser posted image  in mamice!
No midve sva že doma malo je trajalo ker je bila imela malo zlatenice vendar ni bilo treba pod lučko .
Čestitke vsem novo pečenim mamicam.user posted image user posted image user posted image
Trenutno pikica spančka saj drugega tako ali tako ne delajo kot jejo in spijo.
No da vam povem da je porod trajal vsega skupaj 1 uro in pol vse je šlo kot po maslu tako da sem ful zadovoljna. Zdaj pa letim se še kaj oglasim čaw!

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 1721
   RE: Januarčice
24.1.2007 15:51:51   
Aja32
Bravo Petraz!!!user posted image user posted image user posted image

Bucka01 - joj, lahko si srečna, da je trajal porod samo eno uro in pol...  Super...

No, pri nas zaenkrat nič novega - danes zvečer je moj g. dežuren, ga moram poklicati... Saj itak ne bo nič novega, razen to, da bom morala verjetno jutri v Postojno na CTG....

Lp Auser posted image

(odgovor članu bucka01)
Neposredna povezava do sporočila: 1722
   RE: Januarčice
24.1.2007 16:07:45   
eva1
tinca7 čestitke za janauser posted image user posted image user posted image
Onina -čestitke za gašperjauser posted image user posted image user posted image
petraz-čestitke za nejcauser posted image user posted image user posted image

Sami fantje-to bo Alja imela izbireuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 1723
   RE: Januarčice
24.1.2007 17:19:02   
zima07
PETRAZ, čestitke tebi in tvoji družinici ! ! ! user posted image  user posted image  user posted image

Mi pa še vedno čakamouser posted image ...

LP

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 1724
   RE: Januarčice
24.1.2007 17:33:17   
Claudia
Tinca7, Onina, Petraz: ISKRENE ČESTITKE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 1725
Stran:   <<   < Prejšnja stran  67 68 [69] 70 71   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  67 68 [69] 70 71   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?