|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  68 69 [70] 71 72   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januarčice
24.1.2007 18:52:26   
bucka01
No Aja32 da ti povem če greš v kratkem roditi v Postojno da neboš presenečena če boš čakala na sobo ker je porodnišnica dobesedno basana
19.1 ko sem jaz rodila je bilo 8 porodov od tega 7 deklic in 1 deček tako da je bilo tisti dan kar pestro zato če je vse o.k. spuščajo domov tudi že po 3 dneh ampak le v primeru da je z otročkom res vse o.k.
No moram pa ful pohvalit osebje od babic pa do medicinskih sestr in celo čistilk da če le morejo vstrežejo vsaki tvoji želji še posebaj moram pohvaliti babico JANO ki je pomagala naši Juliji na svet da sem bila tokrat še bolj zadovoljna kot v prvič. No upam Aja32 da tudi ti naletiš na to babico.
Pa lepo se imejte.

(odgovor članu Claudia)
Neposredna povezava do sporočila: 1726
   RE: Januarčice
24.1.2007 20:36:37   
Aja32
Bucka01 - Ja, oktobra 2005 so imeli tudi tako gužvo, da je bilo noro... Sicer so mene potem spustili po 4 dneh domov... Verjamem - v petek sem bila tam na CTG-ju in je bila taka vrsta, da sem čakala debelo uro... user posted image user posted image user posted image Ampak OK - si moraš vzeti čas in lepo na "langzam" vzet tako zadevo...

Midva sva imela za prvi porod babico KATJO... Sva bila ful zadovoljna z njo... Vse je sama opravila, ginekologa sploh do mene ni bilo, edino na koncu je dobila še dve sestri za pomoč...
Z osebjem sem bila jaz tudi ful zadovoljna... Kakšen da je bila kakšna sestra boljše volje, druga malo slabše, ampak brez kakršnih koli pripomb...

Grem pa sigurno v Postojno... Brez debate... user posted image user posted image user posted image

LP A

(odgovor članu bucka01)
Neposredna povezava do sporočila: 1727
   RE: Januarčice
24.1.2007 20:52:10   
Adelina
Petraz iskrene čestitke za Nejca user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 1728
   RE: Januarčice
24.1.2007 22:00:52   
adriana_m
Hojla, čestitke vsem novopečenim mamicam!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Jaz sem bila danes že v porodnišnici, ker mi je malo vode odteklo, pa so me poslali nazaj, pa še na tlovadbo sem šla potem. Te kar malo potre, ko misliš, da že bo in se že psihično pripraviš, potem pa rečejo nič, nič, nič.
Upam, da ne bo predolgo vztrajal.. v petek imam spet pregled pri svoji gin in so me kar nanjo usmerili... v prosdnisnici so pogledali plodovnico - ok, sem se zaprta , skratka nic se se ne dogaja, ceprav sem imela blage popadke...

Porodni nacrt - odvisno kaksen tip si, jaz sem rada pripravljena, pa cetudi se bo potem drugace odvijalo. Vem, da zelim polsedeci polozaj in ce bo moznost za tako mizo dobiti bo fajn, pa ce bom lahko moj priljuljeni CD poslusala tudi... Se kar bolje pocutim, ko imam to napisano, psihicna priprava pa je najbolj pomembna se mi zdi. Upam, da bo slo lepo skozi...Tudi ce ne cisto po nacrtu...

Bodite v cvetju...

A.user posted image

< Sporočilo je popravil adriana_m -- 24.1.2007 22:10:20 >

(odgovor članu Claudia)
Neposredna povezava do sporočila: 1729
   RE: Januarčice
25.1.2007 6:25:57   
adriana_m
Evo spet mene, ne morem spat :(
Danes je padel sbeg. Z Davidom sva zmenjena, da pride ven, ko zapade sneg,...
cakamo!

(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 1730
   RE: Januarčice
25.1.2007 9:50:38   
zima07
Pozdravljene!
Adriana, tudi jaz sem s svojo pikico zmenjena, da pride skupaj s snegom...no, danes še nič ne kaže, jutri pa tako ne bo imela izbire-sem naročena na induciran poroduser posted image user posted image ...Adriana, kje pa boš rodila? Kernas je tako malo ostalo, sem kar izgubila upanje, da bom v porodnišnici srečala katero "RR-jevko"...

Se mi je pa zdelo, da ko rodim, bova s pikico kar nekaj časa notri-čeprav je vreme zadnje tri mesece tako lepo kazalo....

Uživajte s svojimi sončki, čakajoče pa: še čisto malo!!!

Lp


(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 1731
   RE: Januarčice
25.1.2007 11:28:26   
Aja32
No, jaz sem bila tudi že na CTG-ju... Nič novega... Sicer se je user posted image ful umirilo... Včeraj sem točno dvakrat čutila brce... Popoldne in potem pozno zvečer... Danes ga je pa izgleda prebudil šele CTG... je začel malo brcati med samim CTG-jem...

In spet čakamo... Jaz upam, da bo kmalu, ker me resnično križ boli user posted image , spim že ves teden ful slabo, premikam se kot en pingvin... user posted image user posted image user posted image

Lp A

(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 1732
   RE: Januarčice
25.1.2007 12:54:21   
ajja
Halo!
Kar ni časa, da bi kaj napisala na RR. Na hitro sem vas sicer prebrala... No, zdaj bo boljše, ker sva končno dobila internet in ni več treba hoditi k mami.

Vsem novopečenim mamicam iskrene čestitke, dojenčkom pa da bi čim boljše spančkali! user posted image user posted image user posted image

Sicer pa čas kar drvi, naš Žiga je danes star 14 dni in je res priden dojenček. Kljub temu pa je mami malo utrujena od nočnega hranjenja. Tole čisto na hitro, moram še dat prat cotke, panekaj pospravit, potem bomo pa že lačni...

Vsem, ki še čakate, želim, da bi vse skupaj minilo čim hitreje!

LP A.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 1733
   RE: Januarčice
25.1.2007 17:40:17   
pikecpokec
Evo, spet se javljam!
Sem zadnjič napisala, da se javim ko bo kej, pa ni še čisto ničuser posted image ! Jutri imam PDP, ampak grem samo na pregled, pa verjetno me bojo kr domov poslali ker se še nič ne dogaja.
Ja, vedno manj nas je, pa vedno več jih je na Starši čvekamo. Eh, punce moje, enkrat bomo tud me prišle na vrsto, še noben ni notri ostaluser posted image !
Sam sem pa že sita večnih vprašanj v stilu A SI TI ŠE KR DOMA?! vsakemu povem, da če bi blo od mene odvisno, bi že zdavnaj rodila!
No, verjetno se še kaj javom preden grem rodit. Aja, na katero številko ste ve javljale srečni dogodek? A mi jo lahko ena pošlje na ZS?

Uživajte še malo! Pol pa - akcija!

_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu ajja)
Neposredna povezava do sporočila: 1734
   RE: Januarčice
25.1.2007 20:26:56   
zima07
Pozdravljene!
Tudi jaz vas (upam), še zadnjič pozdravljam na tem forumu...Jutri zjutraj grem v p., kjer naj bi mi sprožili porod (1 teden čez pdp)...Upam, da zares, ker imam že zadosti čakanja in nenehnega razlaganja vsem poznanim, da še nič ni in zakaj ni user posted image ... V glavnem, novico sporočim na dogovorjeno številko, ko se vrnem pa se beremo že na drugem forumu user posted image  user posted image  user posted image  user posted image ...

Držite pesti in kmalu nasvidenjeuser posted image ...

LP

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 1735
   RE: Januarčice
26.1.2007 7:17:51   
Claudia
Zima07: Držim pesti, da bo porod čim hitrejši in ne preveč boleč.
Tudi ostalim, ki še čakate želim, da bi čimprej spoznale svoje sončke user posted image .

Pozdravček.

(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 1736
   RE: Januarčice
26.1.2007 8:42:41   
adriana_m
Jaz sem bila včeraj zv ečer spet v porodnišnico, ampak ne zaradi popadkov, pač pa sem dobila rdeče blazno srbeče izpuščaje na trebuhu in sem se celo noč praskala. Pa so rekli, da je normalno.

Čakamo še naprej, upam, da ne bodo spravčjali Davida na silo ven! To bi bilo pa grozno...

Zima drzimo pesti!

< Sporočilo je popravil adriana_m -- 26.1.2007 8:59:01 >

(odgovor članu Claudia)
Neposredna povezava do sporočila: 1737
   RE: Januarčice
26.1.2007 8:57:20   
Aja32
Hoj punce...
Da ne bomo me padle med februarčice... user posted image user posted image user posted image
Pri meni nič novega... Jutri grem ponovno na pregled, pa bomo videli kaj in kako... Rada bi že enkrat videla mojo pikico oz. pikca... Res... Tole je ful utrujajoče...
V prvi nosečnosti itak nisem imela filinga "utrujajočega" čakanja, ker nas je presenetil en mesec prej...

Bomo videli - mogoče bo pa že danes... user posted image user posted image user posted image

LP A

(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 1738
   RE: Januarčice
26.1.2007 9:17:08   
LUNA06

user posted image JANUARČICE 2007





Veseli dan - nick mamice - ime novorojenčka - teža in velikost - PDP -

NOVOPEČENE MAMICE:

dec.06 - TanjaS - Maks - PDP 5.1. 
27.12. - Bianka - user posted image  dvojčka Nik (2700 g, 48 cm) in Nejc (2800 g, 49 cm) - PDP 16.1.
29.12. -
 LUNA06 - Mark (3460 g, 53 cm) - PDP 5.1. 
1.1. -
 R1taAna-Lucia Soraya (3.445 g, 49 cm) - PDP 16.12.
1.1. - Lora16 -  Zala - PDP 23.12.
1.1.
- tatam - user posted image  dvojčka Tosja (3200g, 48cm) in Anej (2950g) - PDP 29.1.
3.1. - Moj_mojNejc (3880 g, 52 cm)- PDP 21.12.
5.1. - Claudia - Mark (3860g, 55cm) - PDP 6.1.
6.1. - asandra1 - Klemen (3600g, 51 cm) - PDP 5.1.
6.1.laurago - user posted image  dvojčka Gaber (2220g, 47cm) in Gašper (2200g, 46cm)
6.1. - eva1 Alja (3670g, 53 cm) - PDP 12.1.
9.1.Urša08 Nejc (3360g, 51 cm) - PDP 17.1.
11.1.ZojaB Leon (3060g, 50 cm) - PDP 15.1.
11.1.ajja Žiga (3130g, 50 cm) - PDP 13.1.
13.1.
zvezdica5 Aleksander PDP 20.1.
15.1.karolina* Špela (3110g) - PDP 8.1.
16.1.Adelina Lana (3300g, 51 cm) - PDP 16.1.
17.1.Barbid Lana (3290g, 51 cm) - PDP 9.1.
18.1.jenki Jaka (3440g, 53 cm) - PDP februar
19.1.smrček Anja (3720g, 52 cm) - PDP 15.1.
19.1.bucka01 Julija (3520g, 53 cm) - PDP 22.1.
19.1.Tinca7 Jan PDP 25.1.
23.1.onina Gašper (2930g, 51 cm) - PDP 23.1.
24.1.petraz Nejc (3180g, 51,5 cm) - PDP 27.1.
 
********************
Čakajoče user posted image :

1.1.   - Matejci 
6.1.   -  Jesse -  user posted image   
8.1.   - laky 
      - loja 
10.1. - cat
      - husa - user posted image
12.1. - kkatka 
14.1. - pikica27 
  - Teja K.
15.1. - rdarci
- metka_zone -
Nik
16.1. - bučkica
18.1. - saska27
19.1. - polhek76
  - klavdi
  - zima07 - user posted image
20.1. - jerry 
22.1. - Jasnika 
 
     - adriana_m - David
23.1. - tanja24 -  Gal
24.1. - lencika27 
25.1. - mes66
26.1. - solzica 
  - pikecpokec - 
Gal
27.1. - Cacka02 
  - jagoda80
 - polona25 
 - Aja32 
  - Mafin 
  - Zvončica in Peterpan
28.1. - lokvanj 

30.1. - todler 
andrijana

Trenutno stanje:

user posted image
user posted image       19
user posted image user posted image          8


(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 1739
   RE: Januarčice
26.1.2007 9:21:41   
Aja32
Madonca - 19 proti 8... 11 fantkov je več... user posted image user posted image user posted image
To se bodo morali boriti za punce... user posted image user posted image user posted image

LP A

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 1740
   RE: Januarčice
26.1.2007 18:22:49   
adriana_m
Pri nas se kar nic. Bila sem na pregledu, CTG super, nic ne kaze, da bi bilo kaj blizu. So se i pa vnele dojke, sem mislila, da je kolostrum pa ni, mi je dala bepanthen... Pa za neke lisaje po trebuhu, ki sem jih dobila, mi je dala mazilo. V ponedeljek grem v v porodnisnico, morda me bodo notri zadrzali...
Je rekla gin, naj po stengah hodim, da bo posteljica prej dozorela...
Ja sedaj pa smo res ze pripravljeni (se cokoladice mi je moj kupil ce bi me kje presenetilo...)..tako kot zadnjic, sem morala na hitro en sendvic pojest, ce bi slucajno sla rodit, ker sem bila takoooo lacna...
Kje ste kaj januarke, ali nas je res se tako malo ostalo?

LP, A.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 1741
   RE: Januarčice
26.1.2007 20:59:03   
LUNA06
Zima 07 sporoča:

"Pa sva jo le dočakala: BRINO, namreč..Rojena ob 16:22, 52cm, 3220g, glavica 35cm..Mami in oči sta najsrečnejša na svetu!
 
Čestitke!!!
 

(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 1742
   RE: Januarčice
26.1.2007 21:07:57   
eva1
Zima07-čestitke za malo princeskouser posted image user posted image user posted image

sem cel dan čekirala kdaj bouser posted image

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 1743
   RE: Januarčice
27.1.2007 9:52:53   
adriana_m
ZIMA čestitke!user posted image user posted image user posted image user posted image

Kako kaj izgleda sprožen porod?

LPA.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 1744
   RE: Januarčice
27.1.2007 13:33:10   
Barbid
Živjo

Najprej iskrene čestitke vsem mamicam.

Midve sva v torek prišle domov. Zdaj je pred nami čisto novo življenje, komaj se znajdem v njem.
Še dobro da očka postori vse v gospodinjstvu, hodi v trgovino in opravlja vse kar se dogaja izven
doma, tako da se jaz lahko posvetim LANI (dojenju in previjanju).

Hvala bogu je LANA zelo pridna in mirna punca (vsaj tako je rekla patronažna)
Spančka 3,5 do 4 ure , se podojiva, previjeva in malo pocrkljava. Zelo rada je, zato ko moram
paziti ..... ko se hoče še malo pocrkljati ji dam raje dudo da zaspančka, ker če ne se "prenaje", v
vsaj tako je rekla patronažna.

Sva pa imele tudi malo krčkov, ker jaz nisem vedala da ne smem piti kupljenih sokov.
Sicer sem malo prbrala po forumu, ampak vseeno bi rada vedla, kaj lahko jem, oz. na katero
spletno stran si naj grem pogledat kaj ja, in kaj sploh ne - v zvezi s hrano ????
 
Vam pa povem, da sva imele problem z vnetim splovilom. Peklo jo je in ena noč in en dan sta bila
neprespana. Vzrok, so bile plenice Fixies.
Očitno ji te plenice na pašejo, zato smo jih zamenjali, očka je takoj šibal v lekarno po praško pasto,
ker ji samo hladilno mazilo ni pomagalo, tako da zdaj smo ta problemček rešili.

Ne bi rada strašila tiste, ki še niso rodile, ampak jaz sem na porodu imela kar malce smole.
Na kratko je bilo takole. Ob 9 sem mela klestir, ko me je v porodni pogledala sem bila odprta 3 cm,
nato mi je dala svečko in na oddelek. Ob 12 so se začeli ful popadki, ob 14 so me odpeljali v porodno.
Res lepa soba št. 3, žoge in radio, roza barve, a kaj ko je mene ful bolelo.
Babca ki je bila ves čas z menoj,mi je res vse dala, svečke proti bolčinam, infuzijo, masko, vse, ampak
mene je bolelo za umret.  Do 18 ure sem se odprla samo 1 cm več, čeprav so bili popadki na 3 minute.
Hvala bogu da je bila babca skoz zraven, ker drugače me bi še pustili da se matram, da je ugotovla,
da LANA ne bo sama prišla ven, da se premalo odpiram in ji bo treba pomagati.
V roku 15 minut, sem že bila v operacijski  (kar skupaj so leteli zdravniki, tolk se še spomnim) in potem sem
rodila, oz. so mi jo vzeli ven. Nič se ne spomim, babca je rekla le to, da sem ji dala POLJUBČEK še v porodni in
sem rekla, ful mal las.
Nato so me odpeljali na intenzivno A oddelek. Iz narkoze sem se prebudila okoli 21 ure. Kaj dosti se ne spomnim
Lano sem privič videla v petek dopoldne. Preselili so me iz intenzivne, a še vedno sem bila na A oddelku, kar pomeni
tudi intenzivna. Tudi tukaj so sestre zelo prijazne, vse so naredili, dojiti in previjati so me naučile, skoz so bile na uslugo.
Tako da ni samo B oddelek najprijaznejši. Je pa res, da si po carskem rezu kar malo bogi, ker ti skoz teče infuzija, pa
ful enih stvari priti bolečinam ti našopajo, da si čist zafiksan. No, v torek dopoldne pa so naju spustili domov.

Kaj naj rečem, nč luštn ni blo, še posebno ne popadki. Pa intenzivna tudi ne. Sami šivi in rana niti ne bolita - hvala bogu.
Pač, nisem se odpirala in zato porod ni stekel kot so pričakovali. Vsa zahvala pa gre babci KARMEN, ki je bila ves čas
ob meni in vprašanje kaj bi bilo z LANO, če nje nebi bilo.

Za enkrat pa sem še vedno mnenja, nikoli več rodit. V porodnišnico bom šla samo še do pritličja, na kavico z babco Karmen.

Mesec januar se počasi izteka, vsem ki še niste rodile veliko SREČE in poguma , saj bo šlo  (jaz sem imela pač malo smole glede "odpiranja").....

Kam pa se bomo potem preselile..... na kateri FORUM - rubriko   ??????
Mi je bilo tko fino z vami klepetati, da bi rada nadaljevala to in si izmenjevala informacije v zvezi z našimi srčki.

Za enkrat toliko.

Pozdravček

BARBI IN LANA








(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 1745
   RE: Januarčice
27.1.2007 17:39:46   
Adelina
Zima07 iskrene čestitke za punčkouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Barbid)
Neposredna povezava do sporočila: 1746
   RE: Januarčice
27.1.2007 19:07:18   
Urša08
Ojla!

Po dolgem času se vam malce javljam.

Vsem novopečenim mamicam čestitke ob rojstvu sončkov.

Barbid
tema na forumu dojenček je že odprta, tako, da se nam kar pridruži.

Vsem, ki še čakate pa čim lažji porod.

Sedaj pa šibam, Nejček me že kliče.

Papa

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 1747
   RE: Januarčice
27.1.2007 20:17:51   
Claudia
Zima07: ISKRENE ČESTITKE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu Urša08)
Neposredna povezava do sporočila: 1748
   RE: Januarčice
27.1.2007 22:15:28   
adriana_m
Barbi kakšna zgodba! h vala ker si delila izkušnje z nami, je bilo zanimivo brati. Jaz grem v pon. v porodnisnico, danes sem pa izvajala take akrobacije, da e vem kaj bi se lahko. Pes sem sla ene par km, potem sem sla 10 stukov pes, pa pospravljala 3 ure, pa se vedno nic...
Seks pa ne znese, vsaj izliv ne... Zal.
upam, da se vseeno dobro izide.

LPA.

(odgovor članu Claudia)
Neposredna povezava do sporočila: 1749
   RE: Januarčice
27.1.2007 22:19:53   
eva1
Adriana nič ti ne zavidam tole čakanje...upam,da te pred ponedeljkom preseneti ta mali fakin-očitno se mu res nič ne mudi na svet..kakorkoli že-srečno in naj bo tako kot si želiš!

(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 1750
Stran:   <<   < Prejšnja stran  68 69 [70] 71 72   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  68 69 [70] 71 72   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?