|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dojenje.net
17.5.2006 13:24:51   
Anonimen
pa jezim se, ker imate društvo za pomoč in podporo doječim mamicam, me ki ne dojimo pa nimamo nič.


Pa ga imejte še ve, društvo namreč. Jaz ti ne morem povedat nič o adaptiranem mleku, ker ga nisem nikoli kupila, ker ne vem, kako izgleda...kaj naj ti potem bluzim o njem? lahko ti pa o dojenju, če te kaj zanima. In katerokoli drugo, mi ni problem odgovarjat, če lahko kaj pomagam.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
17.5.2006 17:41:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu natalia)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Dojenje.net
17.5.2006 22:22:57   
natalia
Jaz pa imam ustavno pravico nahraniti lačnega otroka, kjerkoli in kdajkoli.


1. ja, otrok pa ima pravico, da ga ne hraniš kjerkoli... ( ne mi rečt, da tvoj otrok ne rabi miru in čistoče, ko se hrani - to še jaz rabim, ker ne jem kjerkoli...)

Izvirno sporočilo: natalia

sicer pa je preganjanje nedoječih mamic diskriminacija.



2. komentirala sem Sevenin post - prosim preberi ga še enkrat.


Kdo vas pa preganja, lepo prosim????

3.
a. v porodnišnici
b. pri pediatrinji
c. pri doječih prijateljicah
d. vsakič, ko me kdo vpraša, če še dojim

Prvega otroka nisem dojila in se nikoli nisem počutila tako diskriminirano ali preganjano, kot se sedaj, ko dojim.user posted image
4. se mi zdiš kar samozavestna kar se dojenja tiče, sodeč po tvojih izjavah...

Aja, pa napadeno se tudi počutim.user posted image

5. jaz tudi, ko me v parku ali v čakalnici gleda par jošk...

Kdo pa ste, da mi boste govorile, dovolile ali nedovolile dojiti lastnega otroka, ko bo lačen.
6. imaš prav

Verjetno ste malo prizadete, ker vam dojenje pač ni steklo.
7. to pa je izjava, ki nas nedoječe matere najbolj razuser posted image user posted image user posted image !!!

In kaj naj vam zdaj jaz?
8. najboljše, da dojiš naprej in mirno zadihaš...

Saj tudi meni prvič ni šlo, pa se nisem nikoli zgražala nad doječimi mamicami. Kaj zgražala, celo ful lepo se mi je zdelo, ko sem videla dojenčka na zizi.
9. to mi ni bilo nikoli jasno - zizi?!! to so ženske prsi.jaz se tudi ne zgražam nad doječimi mamicami, dokler mi njenih prsi ne namaka v juho v restavraciji.

Čudno, da nisem še nikoli videla nobene bradavice.user posted image To bo verjetno zaradi tega, ker se mi pač zdi neokusno buljit in s tem posredno motit.

10. drugič si bom nadela masko, pa bom gledala samo ravno, da ne bom buljila in koga motila.


Saj tudi takrat, ko v javnosti vidim zaljubljen parček, ki se poljublja (konkretno) in otipava, ne zijam, sem pa vesela, da se imajo radi in me ne motijo niti malo.user posted image   


11. kako pa veš, kaj delata, če ne zijaš? prosim lepo


lp, prava faca siuser posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 9:43:14   
*jasna*
Se meni samo zdi, ali je ija-1, natalia in tipka ena in ista oseba, ki pač z različnimi nicki povečuje efekt svojega šimfanja dojenjauser posted image ????

Pa še odgovor na vse to zgražanje: jaz sem precej sramežljiva in tudi zategnjena, pame ni doletelo, da bi videla kakšen nagravžen dojiljski prizor, res ne. Ker takoj ko v glavi spucaš, da je to pač najbolj naravna oblika prehranjevanja  otroka, potem ti nima kaj biti nagravžno - dojka je v tem primeru v svojem najbolj naravnem elementu. Edino če te ne moti dojenje samo po sebi - v tem primeru pa te bo gotovo motilo tudi če bi mama dojila doma zaklenjena na sekretu!
Po pravici povedano me dosti bolj motijo riti, ki prišpegajo iz prenizkih hlač, ker to je res samo sebi namen, medtem ko je dojenje namenjeno najbolj primernemu prehranjevanju otroka!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
18.5.2006 10:19:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu natalia)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 10:24:20   
Anonimen
Ah dah, Bagi, ne obremenjuj se. Nahrani svoejga otroka, kjer je potrebno, jaz sem ga tudi. Na klopci, v stranskih ulicah, v parku, pač se malo odmakneš pa je. Pa saj vem, da ti nimaš s tem problemov, pa jaz tudi ne, problem imajo tisti, ki se jim gravža oz. je kao nespodobno videti doječo mater.  Poden od podna.
 
Mene to bolj spomne na tisti vic, sem ga pozabila od začetka, ampak konec pa vem.
 
Ko je mama sinu rekla: Ja, saj jaz sem ti pa kravjega dajala (mleko), zato si pa še vedno tele.
Prej je bilo pa nekaj v stilu, zakaj je njegov otrok črn, če sta oba belca. Pa mu je žena menda rekla, da je otroka dala črnki dojit...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
18.5.2006 10:39:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *jasna*)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 10:51:22   
Magi*
ja, ne vem no. jaz vas babe sploh ne razumem. po plažah hodit zgoraj brez je skrajno fino in fajn. pokazat svoje nove joške je tudi super dobro. kazat popke, riti, pa spet joške sredi mesta, na fakultetah, v pisarnah je tudi že sprejemljivo - saj družba se modernizira - še v strogo poslovnem svetu se lahko po novem kdaj brez štumfov pride noge pokazat... s plakatov nas gleda najmanj en par ogromnih jošk z bradavicami vred in to je tudi sprejemljivo. ampak dojit, lepo vas prosim, je pa skrajno neokusno. da mleko kaplja iz bradavic, ja to je res za bruhat. (mogoče zato dojenčki tolk bruhajouser posted image )

ne serte ga! naj dela kakor katera želi pa dejte že mir s tem deljenjem na dojilje in nedojilje!

in to je na žalost čisto res: ljudje se množimo na en način, delimo pa na miljone načinov.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
18.5.2006 11:13:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 11:15:56   
Anonimen
Samo, zdajle razmišljam, da v vseh teh letih še nisem v trgovini matere, ki bi dojila, niti ne v gostilni....al jih na našem koncu ni, ali pa sem jaz premalo prisotna po teh krajih. verjetno bo prej tole, drugo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 11:21:55   
Seven*
Primeren film za tole temo..

http://www.breastfeeding.asn.au/media/index.html (kliknite na naslov Man in Toilet)

user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 11:41:03   
Anonimen
No, evo, kateri se dojenje - hranjenje  v javnosti gravža naj proba enkrat takole v gostilni jest user posted image  

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 11:55:44   
Magi*
tole je pa men res želodec gor obrniluser posted image



_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 12:02:20   
natalia
zdravo,

jaz sem zadevo malo premislila in še vse enkrat skupaj prebrala in vam še zadnjič posredujem svoje mnenje -  s tem prosim, da me ne vpletate več v debate:

1. Seven - nič nimam proti tebi , sem te že večkrat videla v Europarku in se mi zdiš o.k., matere, ki dojijo so ti lahko hvaležne, da si vzameš čas in jih seznanjaš s članki o dojenju, raznimi povezavami, ipd...

2. Bagi -  najbolj si me ti zmotila s svojo agresivnostjo, zato sem tudi tako reagirala in sem se odločila, da s tabo ne diskutiram več. priporočam ti dihalne vaje in kakšno jogo.

3. še vedno ne odobravam dojenja v javnosti - kljub temu me ne motijo mamice, ki dojijo v javnosti diskretno in to sprejemam 100%.

4. jaz sem Natalia, član od leta 2004, poglej moj profil, da nisem ne Tipka in ne Ija-1, kljub temu, da delimo skoraj podobna mnenja.

5. seven se opravičujem, ker če premislim, mi ni bilo potrebno sodelovati v tej debati - dojenje.net, ker vem da si hotela predstaviti to spletno stran in nič drugega.

6. tej razpravi ne bomo prišle nikoli do konca - ene ste lahko cinične, druge se lahko požrete od jeze, tretje ste lahko agresivne - še vedno bomo tiste, ki ne dojimo več nahranile otroka s flaško, druga ga bo podojila. zato se mi zdi prav, da zaključimo debato, dokler res ne pripelje do kakšnih grših besed.

7. jaz pa bom vstran pogledala, ko bo mati otroka podojila v mestu ali čakalnici, mirno zadihala in šla naprej neobremenjena. tako priporočam tudi vam.

upam, da bomo razpravljale na kakšno boljšo temo, npr. o naših moških, po mojem se ne bomo kregale...

želim vam lep dan, Natalia

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 12:30:02   
renan
Joj, kako ste nekatere zavrte... Upam, da vsaj vasi dragi smejo videt vase dragocene bradavice...user posted image

Lp, Renan

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
18.5.2006 13:09:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 14:50:12   
renan
Ok... A se vedno mi ni jasno, kaj je primitivnega in vulgarnega na dojki....user posted image

Ce je  ze kaj vulgarno, je to zenska, ki sedi v kaficu v mrezasti minici in tangicah, ki so tangice tudi od spredaj...to sem zadnjic videla tu na ulici...Slovenceljni se pa razburjajo ze zaradi bradavice dojece matere...user posted image
P.S. : A veste, da so v renesansi slikali dojece madone?

< Sporočilo je popravil renan -- 18.5.2006 14:53:00 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
18.5.2006 16:31:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 19:03:10   
tipka
Ma saj je čist brezveze, a vseeno: nisem Ija, Natalija, nobena druga na tej temi, ki je bila proti kazanju bradavic v javnosti.

Nobena tudi ni odgovorila na vprašanje o diskretnosti, kar naprej eno in isto, dojenje je naravno, otrok je lačen, stran se obrnite. Diskretno je zelo enostavno: s pleničko.

Pa če vam ne bi bilo vsaj malo nerodno kazati jošk, se tudi ne bi tako zavzemale za svoje pravice, ki to mimogrede niti niso, naše pravice se nehajo, ko trčijo na pravice drugih.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 19:33:43   
kiarra
Lep pozdrav!

se opravičujem ker sem se kar takole vmešala v debato ampak ko tole berem sem resnično presenečena, da obstajajo ljudje (ženske), ki jih moti dojenje na javnih mestih. To se mi ne zdi prav nič neokusno ali vulgarno. Zakaj le?user posted image
Kaj je vulgarnega pri prizoru doječe matere z otrokom? To je vendar čisto naravno. Ne morem verjeti s kakšnimi stvarmi se nekatere obremenjujete. Da bi bruhala ob pogledu na ženske prsi?!! Kaj takega lahko napiše samo oseba, ki se sramuje lastnega telesa in posledično tudi drugih....user posted image
Pa zelo trapasto se mi je zdelo ko je zgoraj ena pisala da se počuti napadeno, ko jo "v parku gleda par jošk". Lepo prosim! Če nekatere vse doživljate kot osebni napad je to na žalost Vaš problem in ne problem doječih mamic.

Pa brez zamere, samo moje osebno mnenje.

(odgovor članu tipka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 19:37:12   
cmokec
Pa saj ni govora o kazanju bradavic v javnosti, temveč dojenje v javnosti.

Če bi bilo kateri nerodno dojiti, (ne kazati bradavic) v javnosti, tega nebi počela. Problem ima okolica.

To je isto, kot če bi hotela nudistu na FKK vcepit v glavo, da ima problem z goloto, medtem ko bi ti zardevala, ko bi šla oblečena mimo?user posted image user posted image   Kdo ima pol problem.

Primer sicer ni najboljši, ker nočem dojenje primerjati z nudisti na plaži. Pri dojenju ne gre za goloto, ampak za način hranjenja. Če vas pa tolk zanima, kake so bradavice doječe mamice, jo ap le vprašajte in vam bo dala kak nasvet.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu tipka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 20:15:01   
tipka
Spet se mi želodec obrača, malo od misli na razkazovanje ob pričakovanju vsaj pohvale, če že ne klanjanja, malo pa od človeške neumnosti, ki ne pozna niti osnov prava, mah, saj ga ne rabi poznati, dovolj je malo naravne inteligence.user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 20:21:44   
Magi*
Naspotno od nekaterih mamic, ki si poskušajo z dojenjem osmislit svoje zivljenje


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja tale je pa hudauser posted image user posted image user posted image

...smisel življenja je dojenje na plaži, z možgani na off....




_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 20:34:37   
Anonimen
Seven, hvala lepa za link! Ga bom poskušala pripet na vrh, če se da brez kometarjev, ki pašejo pod drugo temo....user posted image


Kar pa se razkazovanja tiče-sama nisem še nikoli niti opazila doječe matere kjerkoli v javnosti. Verjetno je tako "nemoteč dejavnik", da niti ni pritegnil pozornosti ... Ali pa hodim po svetu z zavezanimi očmi user posted image ?

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 20:46:31   
tipka
Mič, a tretji odgovor ni možen? Da se samo redke izjeme smatrajo za višja bitja? In še tiste redke izjeme hvalabogu ne dojijo otrok do službe.user posted image

Mič, če si moderator, te prosim, da se ne vključuješ v debato, mislim, da je moderator tega foruma lahko le oseba z enormno količino mleka in s hudim prepričanjem, da je treba dojiti za vsako ceno. To pomeni, da je moderator pristranski in se kot tak ne sme vmešavati v debato.

Dabata ni: dojiti ali ne dojiti na javnem mestu temveč

dojiti diskretno ali ne.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?