|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 20:53:35   
Anonimen
Kot sem opazila, se tudi na drugih forumih moderatorji vključujejo v debato. Saj če bom kakšne velike neumnosti prijavila, me bodo že zamenjal....

Moj odgovor se je nanašal na ne-diskretnost. Do sedaj niti opazila nisem doječih mater. Verjetno je bilo dojenje vseh neopaženih tako diskretno, da ni pritegnilo posebne pozornosti user posted image

(odgovor članu tipka)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 20:56:50   
tipka
A tako, potem pa se opravičujem.

Saj razumeš, da so skoraj vse debatirale o lakoti in obračanju stran in vsem drugem, samo o diskretnosti ne, pol sem pa avtomatsko tako prebrala še tvoj post.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   [Brisano sporočilo]
18.5.2006 21:00:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tipka)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 21:25:51   
tipka
Ja, zdaj sva pa spet na začetku.user posted image

Jaz sem obremenjena in gledam, če katera kje doji, da bo njen otrok spustil bradavico in jo bom jaz videla in se potem križala in jokala in vpila in klicala druge, naj spljuvajo to mater in ne vem kaj še vse.user posted image

Pa daj si dopovedat, da dojenje brez pleničke ni diskretno in ni važno, kdo gre mimo, kdo tam v tistem trenutku sedi, kdo bi lahko to videl, ihhhhh.user posted image

Že zdavnaj sem se nehala sekirat - upam vsaj user posted image  - zaradi dojenja, se sprijaznila, da mleka pač ni bilo, tako da je že prav, eh, saj vseeno kaj, tvoje besede, kako si srečna ker dojiš, le kaj si hotela s tem povedati, spominjaš na trmastega otroka, ki si ne da nič rečt.

In prepričana sem, da marsikateri mami s svojimi posti pomagam, da ne bo mislila, kako smo vsi veseli, ko vidimo dojenje brez pleničk, kako spoštovanje čutimo, ko da vidimo nekaj božanskega.user posted image  Pa ajde, da res ne more drugega ko dojiti nekje, ne vem, pri zdravniku, dojenčka, ki drugega res še ne more jesti in se ne more pokriti s pleničko, ker jima npr. sedeče dojenje ne odgovarja, mene raz****** tiste, ki mislijo da moramo vsi pasti na kolena, če so tako pridne, da dojijo večje otroke in to ponosno razkazujejo, Mič, preverjeno, tudi take so.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   [Brisano sporočilo]
18.5.2006 21:37:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tipka)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 21:38:43   
cmokec
user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 21:43:15   
Primoza
Jaz tudi nisem opazil nekega hudega dojenja v javnosti ali pa nisem pozoren, kar ne bi bilo nič posebnega, ker vedno o čem razmišljam ko hodim naokoli, pa pazim da mi otrok ne skoči na cesto ipd.

Druga ločena tematika je dejansko izvajanje nekakšnega dojilnega pritiska, ki je spet precej medvedja usluga ženskemu občestvu. Ker če morajo nekatere namenjati ogromno nekega truda in časa za dojenje, si s tem avtomatično zmanjšajo konkurenčnost na drugih področjih npr. v istem času bi lahko napisale en članek ali pa se učile jezika ipd.

Seveda je to stvar neke osebne prioritete, ampak ne potem jokat, zakaj imajo ženske kakih 10% nižje plače z isto izobrazbo. Ker iz nič ni nič oz. je to kot sem dejal stvar osebnih prioritet.

Osebno zagovarjam, da se v primeru enormnega truda pri dojenju bolj izplača napisati članek…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   [Brisano sporočilo]
18.5.2006 21:44:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 21:50:26   
cmokec
Meni ni jasno, zakaj drugim ne more biti jasno. Bi bil že čas. user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 21:58:03   
cmokec
Tipka, dej mi nekaj napiš. Vidim sicer, da si čisto razkačena in se ti že Bagi pred očmi pojavlja, a vendar.

A imaš ti občutek, da te vsaka doječa mamica v javnosti kot semafor opominja, da ti ne dojiš? Ker tebi zato, ker ne dojiš, nihče nič noče. Sama si tista, ki nad sabo izvaja pritisk, nihče drug. Povej si, da si dojila, kolikor si lahko in pika. Po temu te ne bo nihče ocenjeval. In ko se boš s seboj pomenila in se boš imela spet rada, dopusti drugim, da delajo, kar oni mislijo, da je najbolje. In če je to dojenje na javnem mestu, naj pač nahranijo lačnega otročka. A je to tak problem. Meni se tvoje matranje z diskretnostjo zdi samo prekrivanje pravega problema. In to diskretno dojenje sigurno ni.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   [Brisano sporočilo]
18.5.2006 21:59:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 22:11:08   
Primoza
No to je bilo moško mnenje.

Vendar se res ne morem znebiti vtisa, da pretirano ukvarjanje z dojenjem še posebno v primeru nekih težav še bolj "zasužnji" ženske, ki si s tem pljuvajo v lastno skledo, že tako težko štartajo nazaj v službo po porodniški, čudije se da jih pahnejo nekam na stanski tir ipd. Tako da je strašno koristo delati ša kaj drugega v času porodniške, kot le dojiti, s tem naredijo dolgoročno največ za svojega otroka. Seveda to ne velja za del ženske populacije, ki z dojenjem nima zapletov in so jim težave prihranjene.

V bistvu je res škoda, ker (ženske) možgane je treba trenirat tudi med porodniško, če hočejo ostati v formi. In preveliko izgubljanje časa z dojenjem ni ravno stimulativno za vse ostale aktivnosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 22:17:29   
cmokec
Primoza, nihče se pretirano ne ukvarja z dojenjem in doječa mamica ne izklopi možganov. Še med dojenjem je lažje brati, kot pa med hranjenjem s flaško. Pa saj je dojenje enostavnejše in hitrejše, kot z flaško. Pa je potrebno prekuhavati vodo, pa narediti mleko, pa pomivati, ...

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 22:17:54   
cmokec
Pa to je že spet druga tema.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Dojenje.net
18.5.2006 22:24:46   
Primoza
Po naših izkušnjah je lahko dojenje zelo mučno (izredno dolgi podoji brez pravega učinka na pridobivanje teže). Tako da smo pri nas iztiskali in dodajali. To je bila solidna zadeva, ker sem imel zalogo hrane in ankaa kmalu ni bila več "stacionarna". To se ji je poznalo tudi ob nastopu službe, ko je kmalu začela polno funkcionirati ter nenazadnje v njeni splošni fizični kondiciji, ki jo je ohranila skozi dva otroka. V bistvu je zdaj po dveh otrokih praktično v najboljši življenski formi.

Mamica, ki za dojenje porabi več kot par ur dnevno definitivno izklopi možgane, potem pa jo spremljajo še kaki čudni signali okolice, ki jo dodatno zafrustrirajo, seveda če se pusti.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Dojenje.net
19.5.2006 8:39:33   
Seven*
Mic, kot moderator ni nic narobe, ce se vkljucis v temo. Na tem mestu bi mogoce bilo celo opozorilo in zaklep same teme. No jaz bi ze zdavnaj to naredila. Pa te ne kritiziram, ker imam itak jaz po mnenju uporabnikov prestroge kriterije. user posted image user posted image Ampak ce pogledamo o cem je bila zaceta tema in kaj je zdaj postala user posted image user posted image .

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Dojenje.net
19.5.2006 8:47:29   
Anonimen
Mamica, ki za dojenje porabi več kot par ur dnevno definitivno izklopi možgane, potem pa jo spremljajo še kaki čudni signali okolice, ki jo dodatno zafrustrirajo, seveda če se pusti.


user posted image user posted image user posted image  ti ga pa biksaš.

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Dojenje.net
19.5.2006 8:58:22   
kiarra
IZVIRNO SPOROČILO: cmokec

A imaš ti občutek, da te vsaka doječa mamica v javnosti kot semafor opominja, da ti ne dojiš? Ker tebi zato, ker ne dojiš, nihče nič noče. Sama si tista, ki nad sabo izvaja pritisk, nihče drug. Povej si, da si dojila, kolikor si lahko in pika. Po temu te ne bo nihče ocenjeval. In ko se boš s seboj pomenila in se boš imela spet rada, dopusti drugim, da delajo, kar oni mislijo, da je najbolje. In če je to dojenje na javnem mestu, naj pač nahranijo lačnega otročka. A je to tak problem. Meni se tvoje matranje z diskretnostjo zdi samo prekrivanje pravega problema. In to diskretno dojenje sigurno ni.



Se strinjam, to je tu edini problemuser posted image

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 68
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?