|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke
16.7.2006 17:31:29   
tinaaja
Pika, Malicka - vem, kako je. Jaz sem bila na UPN v 13 tednu konec marca. Grozno, ampak prebolis. In nic drugega ti ne preostane kot tak odnos kot je tvoj Pika. Ceprav sigurno boli, ampak treba je it naprej in poskusit znova.
Jaz sem in upam, da bo tokrat uspelo. PDP 24.3. user posted image user posted image  Test sem delala 4 dni pred M in so trije pokazali ful mocne crtice.
Drugace kot napisano, moja druga nosecnost. Pri prvi so ugotovili, da je imel moj user posted image  trisomijo 13. Tako da me zdaj caka ali horionska biopsija ali pa AC. Odvisno od rezultata NS.
Nimam pa nobenih posebnih znakov, malo me daje obcutljivost, kaj drugega pa niti ne. Ampak saj je se zgodaj user posted image user posted image  Na pregled se bom narocila ta teden in upam, da okoli mojega RD v avgustu izvem, da je vse Ok.

user posted image  1.3. Zora
user posted image  1.3. Urla
user posted image  2.3. Slonči
user posted image  2.3. Karina
user posted image  3.3. Lana
user posted image  3.3. Bibi
user posted image  3.3. Anonimna
user posted image  4.3. Žabika
user posted image  6.3. Vanji
user posted image  6.3. Lejci
user posted image  7.3. Thaiss
user posted image  9.3. Meaa
user posted image  10.3. Majita
user posted image  10.3. Sibil
user posted image  11.3. Petrinja
user posted image  11.3. tejcica
user posted image  15.3. jjasna
user posted image  18.3. brinaa
user posted image  19.3 Pikica (2cmokca)
user posted image  24.3. tinaaja

Karina., medve sva bili pa skupaj ze med septembrkami a ne...
No, kar se nekaj punc se nam bo pridruzilo, vsaj tri so se se pofockale pod upajmo skupaj .. Pridna bodte .. papa

(odgovor članu PIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Marčevke
16.7.2006 20:04:24   
tejčica
Pozdravljene punce!

Mi smo nazaj doma, jaz pa sem čisto fertik. Fešta za našo malo je uspela, ampak ker sem morala skrbeti za 20 ljudi se danes komaj premikam, tako me daje križ. Včeraj pa sem mislila da se mi bodo podplati vžgali, toliko kilometrov sem naredila. Se pozna, da se v telesu dogajajo spremembe in sem bila še toliko hitreje utrujena. Pomembno pa je edino to, da je mala neskončno uživala. user posted image

Tudi jaz nameravam iti na NS v Postojno, saj mislim da tu na obali nihče nima licence za NS. Prijavila se bom pa po prvem pregledu. V prvi nosečnosti sem delala trojni hormonski test (THT) in ker je bilo tveganje za DS 1:5 sem imela tudi amniocintezo. Na srečo je bilo vse O.K.

Thaiss, jaz imam ginekologa v ZD Koper in sicer dr. Miloševiča. K njemu sem se vpisala med prvo nosečnostjo, ko sem se preselila z Gorenjske in sem z njim zelo zadovoljna. O ginekologinji ki sem jo imela pa gor, je pa škoda izgubljati besed.

Malička in PIKA, ob vajini novici me je pošteno stisnilo.  Žal mi je, da se vama je to zgodilo.user posted image user posted image user posted image  Upam da kmalu prideta nazaj na Čvek v pričakovanju.user posted image

Sibil, uživaj na dopustu.

Jaz pa sedaj šibam vse razpakirat, prat, likat... Še ne vem kako mi bo uspelo.user posted image

Pozdravček!

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Marčevke
16.7.2006 21:21:59   
Anonimen
tinaaja, dobrodošla in upam, da bo tokrat vse OK, ter lepo in predvsem zdravo nosečnost ti želim! Pa super, da si malo ažurirala seznam. Se nas je že kar precej nabralo.

Drugače pa mene špika v bušiju, pa me kr malo skrbi, ker je pač to moja prva nosečnost in sploh ne vem kako pa kaj. Pa jem kot volk, edino kar me tolaži, da mi sladke stvari ne gredo. Po pol piškota se mi že obrne, pa mi drugače ni nič slabo. Trkam na les...

Lp, jjasna

(odgovor članu tinaaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Marčevke
16.7.2006 22:32:12   
dolgolaska
OOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!
Evo mene...sem vas komaj našla..ha ha!user posted image
Tudi jaz sem med marčevkami.Prvi dan moje zadnje  user posted image  je bil 13.6. tok, da mislim da bom imela  rok tam okoli 18.3.  user posted image IIIJJJJEEEE!!!
Jutri kličem g in se naročim na pregled...upam,vse bo vse ok!!
veliko lepih,sončnih in nasmejanih dni....!!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Marčevke
16.7.2006 22:34:19   
dolgolaska
tinaaja!!!!!!!!!

itak da bo vse ok!!!!!user posted image

(odgovor članu dolgolaska)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Marčevke
17.7.2006 9:30:12   
karina
Ojla....
jjasna   ja termin mi bo potem prestavila za zdaj pa je pustila 2.3.2006 z ?
Tako hitro pa me je naročla zaradi tega  ker sem vmes imela prometno nesrečo in so me  dali na rentgen ter  nekajkrat slikali pa sem šla po nasvet, pa zaradi bolečin in rjavega izcedka.....Izkazalo se pa je da sem zanosila po nesreči....hvala boguuser posted image .
Zanimivo je sicer to da po UZ naj bi bila noseča 5t tam nekje....pa se je lepo vidla GV v njem rum. mehurček 3mm in čisto mičken plod ...ne vem kolko ga je izmerila....vendar ga je povečala označila v predelu srčka(sicer je tko malo ampak se mi je zdelo da vidim da srček utripa)ter dala poslušat  res srček se je slišal lepo tako kot se mora.
tinaaja res sem bila  8 t med septemberkami....potem pa....
ah....nočem več misliti na to...upam da bo zdaj vse ok.Potem tudi nisem več prebirala septemberke mi je bilo preveč hudo.Žal mi je da se je tudi pri tebi izteklo tako žalostnouser posted image .
PIKA in malička....žal mi je za vaju in sočustvujem......upajta in nikoli ne obupajta.Za dežjem vedno posije sonce tudi za vaju bo.
Resnično upam da ne bo več takih slabih novic...ob njih me tako boli srce da tudi sama pomislim  na najslabšeuser posted image .
Vsem lep pozdrav  ter mirno in zdravo nosečnost brez skrbi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Marčevke
17.7.2006 10:17:33   
dolgolaska
oooooooo!!!!
a je katera že bila na pregledu in slišala otročkov user posted image  ???????
jaz se bom danes naročila!

(odgovor članu karina)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Marčevke
17.7.2006 11:32:17   
Grizo
Hoj, marčevke!

Tudi jaz se bom pofočkala, čeprav imam 2. pregled šele jutri in takrat naj bi videla plodek in slišala bitje srčka.
Sem že imela en pregled v 6. tednu, pa se je videla samo GV.
Datum sem si sama izračunala, ker imam dooooolge cikle 38, 45... pa mi pri G narobe računajo.
Zdaj sem 6t5d in imam PDP (po mojem) 6.3.07.

Punce, kdaj greste na dopust?
Jaz grem naslednji pon za tri tedne, tako da bo user posted image  šla hitreje user posted image
In ali ste svoje user posted image  peljale sabo oz. kdaj jih prvič nameravate?

Pika, Malička - user posted image user posted image user posted image . Vse nas je strah tega. To tako boli... ampak ženske smo "taf" in prenesemo marsikaj brez da bi izgubile upanje!

(odgovor članu dolgolaska)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Marčevke
17.7.2006 13:11:39   
tinaaja
Heloo marcevke user posted image
Jaz sem se narocila danes in ker moje G ni, sem narocena k nadomestnemu ginekologu - in to kar k primariju Cerarju user posted image  . Narocena sem 7.8.,ko bom noseca 7t2d. Vmes grem pa na morje, naslednji cetrtek in se vrnem na dan pregleda. Bo na morju malo lazje cakat na pregled kot v lj. Se bom pa na nek nacin veselila konca dopusta hehehuser posted image
Grizo - drzim pesti, da jutri vidis se srcek in da lepo nadaljujes nosecnost.

Seznamcek:

user posted image  1.3. Zora
user posted image  1.3. Urla
user posted image  2.3. Slonči
user posted image  2.3. Karina
user posted image  3.3. Lana
user posted image  3.3. Bibi
user posted image  3.3. Anonimna
user posted image  4.3. Žabika
user posted image  6.3. Vanji
user posted image  6.3. Lejci
user posted image   6.3. Grizo
user posted image  7.3. Thaiss
user posted image  9.3. Meaa
user posted image  10.3. Majita
user posted image  10.3. Sibil
user posted image  11.3. Petrinja
user posted image  11.3. tejcica
user posted image  15.3. jjasna
user posted image  18.3. brinaa
user posted image   18.3. dolgolaska
user posted image  19.3  Pikica (2cmokca)
user posted image  24.3. tinaaja

Kosilo klice...

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Marčevke
17.7.2006 15:58:06   
dolgolaska
Ojla srečke nosečke!!

Ne vem kaj naj naredim...
Danes sem klicala g da se naročim na pregled..pa so mi povedali da je do konc julija ni,je na dopustuuser posted image ...a naj jo počakam,al kaj naj nardim???
Na pregledu še nisem bila...noseča pa sem če se šteje od prvega dneva zadnje user posted image ....jutri bo 5 tednov!

Prosim za nasvete!!!!!!!!!user posted image

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   [Brisano sporočilo]
17.7.2006 16:16:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu dolgolaska)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Marčevke
17.7.2006 16:26:00   
dolgolaska
hvala!
v bistvu nimam nobenih težav...včasih me malo šraufa v trebuhu,kot prej preden sem dobilauser posted image ,pa križ me malo boli, pa kr hitro sem zadihana...sej to ni nič narobe,a ne???????????user posted image
Imam samo še probleme z cigareti..namreč kadim,sej sem mal zmanjšala iz cele škatle sm pršla na 10-15cigaret,pa še to bom poskušala zmanjšati!A je tle še katera taka ki ima problem z cigareti?????user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Marčevke
17.7.2006 16:26:05   
tinaaja
Ajdy, ponovno se bos vrnila user posted image  na ta forum. Tko kot jaz in se marsikatera druga. Dobro vem kok boli.. jaz bi morala cez 2 meseca ze dobiti v narocje user posted image  ... ampak vem, da ga bom in zelo upam, da marca.
Dolgolaska, naorci se za avgusta, saj je to za tvojo nosecnost idealen termin. Ce gres prezgodaj se lahko vidi samo GV in poteme si en teden v paniki, a se bo prikazal plodek al ne. Prva polovica avgusta je idealen timing. Tko da kar mirno pocakaj, da vidis svojega user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Marčevke
17.7.2006 16:28:11   
dolgolaska
aja...
ajdy....tudi zate bo kmalu posijal sonček....user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Marčevke
17.7.2006 16:31:11   
dolgolaska
tinaaja...kaj je to GV??sej mogoče je res smešno ker nevem,ampak to je moja prva nosečnost,tok,da...

in ja itak da boš tudi ti marca tako kot jaz in vse tuki gor dočakale svojega user posted image  !!!!!!!!!!!!!!!!Niti ne pomisli da bi bilo kako drugače lahko!!!!
user posted image user posted image

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Marčevke
17.7.2006 16:40:51   
tinaaja
Gastacijska vrecka - vrecka, ki se vidi prva, v kateri raste otrocek.. V 12 tednu se popolnoma prisloni na maternico in ni vec vidna. Na zacetku je vidna le vrecka in takrat morajo G cakat se kaksen teden, preden lahko dokoncno potrdijo nosecnost, saj se ploda se ne vidi. Vcasih se na zalost zgodi, da ga tudi pol ne vidijo, ampak v vecini priemrov se v 6 tednu ze vidi tudi plod. Zato svetujejo, da se gre na prvi pregled okoli 8 tedna, ko se plod mora vidt, ce je vse OK.
Ti pa le nehaj kadit. Jaz sem 30.6. V trenutku. Pri kajenju je problem, da ko prizges cigareto se ti skrcijo zile, otrocek dobi manj krvi, kisika in je to zanj sok. Vsakic, ko prizges. (povzeto iz One,ko je bila priloga o nosecnosti..). Je pa tud res, da strastne kadilke in alkoholicarke donosijo normalne otroke. Pri kajenju pa verjetno ves, da je moznost za prezgodnji porod vecja, pa tudi ptrocek je ponavadi manjsi.. Ahh saj razlogov je veliko, ce hoces nehat.. Drzim pesti, da ti uspe.. vsaj za 8 mesecev user posted image

(odgovor članu dolgolaska)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Marčevke
17.7.2006 17:08:17   
dolgolaska
ja sej se bom potrudla....sm vedno mislla,da ku tko rada kadim,da mi bo v nosečnosti smrdelo...pa mi na žalost ne,smrdi mi le če zavoham dim,ko kadi kdo drug!!
TINAAJA a kr takoj si nehala kadit????Pa ti smrdi...oz.te drži da bi ga pržgala???Nekje sem čitala,da če si prej kr dosti pokadil,da je bolje da postopoma nehaš,ker da tisto kr naenkrat nič,da je še večji šok za telo in plod?A veš kej o tem, ne sej ne da bi se z tem tolažla,me pa res zanima...jaz pa bom napela vse moči in zbrala vs voljo da bom nehala!!!
Tebi pa vse čestitkeuser posted image !

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Marčevke
17.7.2006 18:20:53   
tinaaja
Jaz sem bila odlocena, da po porocnem neham. In od kar sva se vrnila nisem prizgala. V bistvu sem se odlocila in se tega drzim. Ne, mi niti ne pase, zelo redko, da bi hotla prizgat. Ce sem rekla ne, je ne in tko je bolje za mojega user posted image . Kaksna kavica zunaj na soncku ali pa zvecer, takrat me je malo zamikalo, za sekundo. Ampak, da bi pa uresnicila to zeljo, pa no way.
Meni se pa zgelda zacenja obdobje utrujenosti.. Sem ze sla spat po kosilu, pa komot bi zdaj se spala.. cist sem fertik, bom kr eno kavico, da se k seb spravim.

(odgovor članu dolgolaska)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Marčevke
17.7.2006 18:27:32   
dolgolaska
tinaaja,ja jaz bi šla tudi kr najrajši spat...ampak na žalost ne gre...delam,pa tok me je zdele neki križ začel bolet...mislm groza,
dobr da tuki čvekamo bolj babnce kr če bi nas deci slišali,bi rekli da znamo samo jamrat...ha hauser posted image                user posted image

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Marčevke
17.7.2006 18:31:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dolgolaska
Ne vem kaj naj naredim...
Danes sem klicala g da se naročim na pregled..pa so mi povedali da je do konc julija ni,je na dopustuuser posted image ...a naj jo počakam,al kaj naj nardim???
Na pregledu še nisem bila...noseča pa sem če se šteje od prvega dneva zadnje user posted image ....jutri bo 5 tednov!


Sploh se ne sekiraj, jaz sem par dni pred tabo, pa imam prvi pregled šele 11.8.!! Dobro, da sem vmes še 14 dni na dopustu, da bom malo odklopila misli na bebiko... ampak vem pa ne kako bom dočakala.

Glede kajenja, pa poznam tudi takšne, ki so med nosečnostjo kadile, pa so otroci zdravi kot ribice, ampak na tvojem mestu bi močno zmanjšala ali celo opustila kajenje.

Lp, jjasna

(odgovor članu dolgolaska)
  Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Marčevke
17.7.2006 18:38:35   
tinaaja
Punce, kdaj greste na dopust?
Jaz grem naslednji pon za tri tedne, tako da bo šla hitreje
In ali ste svoje peljale sabo oz. kdaj jih prvič nameravate?


Grizo, ja jst svojga zmeri vzamem sabo na dopust user posted image user posted image user posted image  

verjetno si mislila na pregled. Moj bo sel z mano ziher na prvi pregled za moralno oporo. Ampak samo kot spremstvo, notri naceloma ne gredo, ker je vaginalen pregled in UZ. Nekateri ne dovolijo, da so zraven, nekje ni zezeleno.. Naceloma ockati prvic vidijo (razen na fotki) user posted image  na NS. Pol pa se na morfologiji. Ce je pa se kaj, pa morajo povedat tiste, ki so dale celo nosecnost skoz.

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   [Brisano sporočilo]
17.7.2006 20:41:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tinaaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Marčevke
17.7.2006 21:50:09   
tinaaja
Dobrodosla Kr_enamami.. Tako seznamcek se veca:
user posted image  1.3. Zora
user posted image   1.3. Urla
user posted image   2.3. Slonči
user posted image   2.3. Karina
user posted image   3.3. Lana
user posted image   3.3. Bibi
user posted image   3.3. Anonimna
user posted image   4.3. Žabika
user posted image   6.3. Vanji
user posted image   6.3. Lejci
user posted image   6.3. Grizo
user posted image   7.3. Thaiss
user posted image   9.3. Meaa
user posted image  10.3. Majita
user posted image  10.3. Sibil
user posted image  11.3. Petrinja
user posted image  11.3. tejcica
user posted image   12.4. Kr_enamami
user posted image  15.3. jjasna
user posted image  18.3. brinaa
user posted image   18.3. dolgolaska
user posted image  19.3  Pikica (2cmokca)
user posted image  24.3. tinaaja

Skupaj nas je 23 user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Marčevke
18.7.2006 8:04:59   
zora
Včeraj sem imela pregled. Srček je lepo bil, mali pa je velik 10,7 mm. Zaenkrat je vse OK. Upam, da tako ostane.
Slabo mi je pa še vedno. Včeraj so mi dali druge tablete za folno kislino (ne spomnim se, kako se jim reče), ker baje lahko tudi Tifol prispeva k večji slabosti. Bomo videli.

Lp in uživajte!

_____________________________

Zora

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Marčevke
18.7.2006 10:07:46   
dolgolaska
JJASNA in KR_ENAMAMI
hvala za vse nasvete glede kajenja, sem včeraj še malo zmanjšala in prišla na 7 cigaret dnevno!! sej bo ...se bom še malo potrudla in še malo zmanjšala!user posted image
Za prvi pregled,ko greste..a vzamete fante al pa možičke z vami??user posted image            user posted image                user posted image
In kako zgleda prvi pregled???Pa slikico tudi dobiš,ali jo moraš posebej zahtevati in plačati????

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?