|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obupana
13.6.2009 17:31:59   
emica2008
Sem mamica nedonošenke, stare 7,5 meseca, ki je bila rojena v 33 tednu s porodno težo 2200g. Obupana sem ker mala noče jesti in se posledično ne redi tako kot bi se morala. Prve tri mesece je jedla po flaški (mleko sem si črpala) in se redila cca. 1kg/mesec. Potem se je flaški uprla in sva se začeli dojit. Mleka imam sedaj dovolj samo za zjutraj in zvečer. Zdaj ko bi morala pa že jesti kar nekaj stvari pa je nastal velik problem. Zelenjave ne mara (ali se davi, pljuva ven, ali pa zadržuje v ustih), domačih sadnih kašic ne mara,... Poje samo kuplen frutek ali mlečno kašico, pa še to z muko in včasih med jokom. Pa še trmasta je toliko, da je rajši lačna kot da bi kaj pojedla. V zadnjem meseci se je zredila za 200g, kar je premalo. Pri starosti 7,5m (kor.6m) ima 6300g.
Zanima me, če obstaja kakšna stvar, ki bi se vmešala v hrano ali kaj drugega, da bi se mala malo bolj redila?
prosim za pomoč
pozdravček



obupana mamica
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obupana
13.6.2009 17:46:30   
rija
kupi kak rižolino,keksolino, frutolino ali kar je že teh gostilcev mleka. tako dolgo sprobavaj, da trofiš kar ji paše.

pa pač probaj s kupljenimi kašicami. moj tudi ni maral domačih, kupljene je pa kar mazal in še to samo sadne. kar se tudi v bistvu ne čudim, ker tiste zelenjavnev user posted image

pa kak kos kruha ji porini v roko, pa bebi piškote, pa kos mesa, pa pri korigiranih 6 mesecih bi lahko jedla že marsikajuser posted image  vsaj mislim....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obupana
13.6.2009 17:53:38   
pipic
Glede na porodno težo je njena teža čisto ok
Ne redijo se več toliko pri tej starosti in je to čisto ok
daj ji tisto kar pač poje in ni nič narobe če hoče samo mleko,kdo je pa rekel da mora zdaj pa jesti GH in da je narobe če ne je

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obupana
13.6.2009 18:00:20   
emica2008
Probali smo že skoraj vse: rižolino, keksolino, medolino, kašice od milupe.... pa nič boljše. Največji problem se mi zdi, ker je preveč trmasta in čaka na "prazno zizo". Ali jo naj dokončno neham dojit, ker itak imam mleko samo še za 2x na dan in bi potem sprejela drugo hrano?

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obupana
13.6.2009 18:01:44   
Anonimen
Glede na porodno težo je njena teža čisto ok
Ne redijo se več toliko pri tej starosti in je to čisto ok
daj ji tisto kar pač poje in ni nič narobe če hoče samo mleko,kdo je pa rekel da mora zdaj pa jesti GH in da je narobe če ne je


Tocno tako.

(odgovor članu pipic)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obupana
13.6.2009 18:03:08   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: pipic

daj ji tisto kar pač poje in ni nič narobe če hoče samo mleko,kdo je pa rekel da mora zdaj pa jesti GH in da je narobe če ne je



očitno ste spregledale pomembno dejstvo, da mleka ni več dovoljuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obupana
13.6.2009 18:04:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: pipic

daj ji tisto kar pač poje in ni nič narobe če hoče samo mleko,kdo je pa rekel da mora zdaj pa jesti GH in da je narobe če ne je



očitno ste spregledale pomembno dejstvo, da mleka ni več dovoljuser posted image


Ce bi bila lacna, bi se drla v eno.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obupana
13.6.2009 18:13:42   
Katy78
Po moje ne ostane drugega kot da ponujaš (pač tisto, kar vidiš, da z najmanjšo muko poje). Jaz mislim, da tako majhen otrok ne more biti prav dolgo trmast in ostajati lačen. Slej ko prej mora jesti oz. bo pojedel toliko, da ne bo lačen. Sicer pa mene vsi čari uvajanja GH še čakajo. Prav danes sem mu prvič dala malo korenčkove kašice - par žličk je z navdušenjem pojedel, potem se je začel pa kremžit in je bilo dovolj. user posted image

Sem se pa spomnila, da bi ji mogoče lahko zelenjavo pikico posolila ali pa dodala kakšno kapljico dobrega olja (olivno, sončnično, sezamovo...) - mogoče ji bo okus bolj všeč. Ali pa malo puste skute ali pa malo smetane ali topljenega sirčka - ampak to mogoče malo pozneje, ker vsebuje kravje mleko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obupana
13.6.2009 18:18:09   
pipic
A mora viset na njenih joškah,adaptiranih mlek ni?

pa še nekaj, z več poodji se tudi več mleka tvori
In nikoli ne moreš rečt imam mleka samo še za 2 x na dan
Glede na to,da je otrok nedonošenček  ne moreš otroka primerjat z ostalimi ali da bi jo pustila lačno
Ponujaj kar hoče in to je

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obupana
13.6.2009 18:26:06   
kajalin*
ojla,da te mal potolažimuser posted image Tvoja hčerkica je pravi bajsi proti moji,rodila se je v 36t,težka 2000g,domov sva prišli še z manj,tak da to ni panike.panika je,ker so te v bolnici zdivjali s tehtanjem otroka in si še zdej obremenjena s tem.Nehaj tehtati otroka,daj mu jesti kar bo jedel,če nimaš dovolj mleka(vem kaka muka je to)Kupi aptamil in normalno zaživi!Otrok ne bo nikoli lačen,ti pa ne boš obremenjena.Za vse tiste srečke,k ste imele polno mleka pa naj povem,da če meleka ni,ga ni!Teoretično bi ga naj bilo čedalje več,bolj kot sesa,ampak če ga ni,ga ni.Razumejo me tiste ki so se trudile,pa klub temu niso mogle dojiti.Sama sem cca 2m.Pogumno naprej in uživajte:)

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obupana
13.6.2009 18:30:53   
kajalin*
Pa še to bi rada povedala,moja nedonošenčka je po 3-4m bila na podobni kilaži kot donošenčki tako,da ni res da se jim pozna,pri 1letu nihče ne bo vedel,da je bila malenkost prej rojena,moja je svoje vrstnike že prešišala po višini.Zate mami samo en nasvet.resnično ne obremenjuj se,ponudi ji kar želi,čeprav moja je pri takšni starosti že jedla vsega po malem,v začetku se pa navajajo na okus.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obupana
13.6.2009 18:32:27   
Katy78
Po moje nobenega otroka ne moreš pustit lačnega, pa naj bo donošen ali pa nedonošen. Razlike ni. user posted image

In to kar ona opisuje, niso nobene "finte" nedonošenčkov, ampak se s podobnimi težavami z gosto hrano srečuje tudi veliko mamic donošenih dojenčkov. Tako da ne vem, o kakšni primerjavi z donošenimi otroci govoriš. Moj Nik je rojen mesec in pol prezgodaj, pa je pri korig. 5 mesecih začel jesti mlečno kašico po žlički kot profesor - skoraj nič ni šlo mimo ust, tudi nič ni izpljunil, medtem ko nekateri donošeni, kot berem n forumu, še pri 6. ali 7. mesecih nočejo sprejeti žličke. Kar hočem povedat je, da nedonošenčki niso neka posebna vrsta, s katerimi bi bilo treba ravnati drugače kot z donošenimi (razen takoj, ko so novorojenčki in s predpogojom, da so zdravi in da napredujejo). Poleg tega pa, emica2008, tvoja dojenčica ima za 6 mesecev dovolj kilogramov. Če pogledaš tabele rasti, ni prelahka.

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obupana
13.6.2009 18:34:29   
emica2008
Sem pozabila omenit,da mala zelo malkrat joka od lakote. Tud če je lačna je kar tiho. Po 4-5 urah bi najbrž že bila malo lačna ali pa bi to vsaj nakazala, pa nič od tega. Dojila sem  jo 1x ponoč ter ob 5-6 zjutraj pa čez dan, vendar je vseeno začelo mleka primanjkovati oz. ga je premalo za njene potrebe. Ali ne obstaja nič čudežnega (kot kakšno poživilo-primerjava) da bi šla teža normalno gor? Ker nevem kdaj bo prišel dan, ko bo normalno jedla? Mogoče, ko bo pozabila "zizo"? pa aptamila po flaški noče piti, vsaj malo čajčka pa popije.

< Sporočilo je popravil emica2008 -- 13.6.2009 18:36:42 >

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: obupana
13.6.2009 18:34:56   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
Pa še to bi rada povedala,moja nedonošenčka je po 3-4m bila na podobni kilaži kot donošenčki tako,da ni res da se jim pozna,pri 1letu nihče ne bo vedel,da je bila malenkost prej rojena,moja je svoje vrstnike že prešišala po višini


Drži, tudi moj Nik je že enakovreden svojim novembrskim vrstnikom po teži in velikosti. Če bi ga primerjala z januarčki, je proti njim pravi velikan in bajsi. user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: obupana
13.6.2009 18:39:13   
kajalin*

Glede na to,da je otrok nedonošenček  ne moreš otroka primerjat z ostalimi ali da bi jo pustila lačno

tole sem mislila,zato sem omenila donošenčke,tudi jaz sem mnenja da ne smeš delati razlike,smo na isti valovniuser posted image

[/quote]

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: obupana
13.6.2009 18:39:44   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: emica2008
Sem pozabila omenit,da mala zelo malkrat joka od lakote. Tud če je lačna je kar tiho. Po 4-5 urah bi najbrž že bila malo lačna ali pa bi to vsaj nakazala, pa nič od tega.


Jaz Nika nikoli ne pustim, da bi jokal od lakote. Tudi ne čakam, da bi dajal neke posebne znake, da je lačen. Mogoče tudi on ne bi začel jokat, ko bi postal lačen... Jaz mu enostavno flašo ponudim po 3,5 do 4 urah, odvisno koliko mi je pojedel pri zadnjem obroku. Ponoči pa spi 8-10 ur in vmes se enkrat zbudi da poje, včasih pa tudi potegne do jutra brez hrane.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: obupana
13.6.2009 18:44:22   
kajalin*
Nikjer ne piše,da mora otroček jesti na določeno uro!Ko je lačna pač je,eni jejo na 3 ure drugi bolj poredko,js svoje nisem nikoli budila,pa je vseen preživela in je zdaj prav vesela 4 letnica,edini problem je,da se preveč obremenjuješ.Variant ad.mleka imaš ogromno,je tudi okus drugačen,čeprav js sm svoji pri tej starosti začela dajat alpskega,ker sva bili 2m na morju in mi ga je zmanjkalo,sem probala in je bilo vse ok.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: obupana
13.6.2009 18:45:38   
emica2008
Saj je ne pustim brez hrane toliko časa, ji ponudim ampak po tolikih urah ni pripravljena jesti. Sva bili v RA par dni nazaj in je glede teže že skoraj na meji, da je prelahka. Tolažim se s tem, da smo vsi zrasli gor. Nekateri suhcani, nekateri pač debelejši. Ja pa pri atiju je bolj pridna za jesti, ampak kaj ko on šele ob 4h pride iz službe, do takrat je pa trma in gledanje v "zize".

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: obupana
13.6.2009 18:58:07   
ljupka
Moj Jaka tudi ni bil nikoli lačen pa sem mu dajala pikovit pa je bilo boljš,sam bil je star že 1 leto,ne vem če je za dojenčke.
Je bil tudi rojen na 36 teden,v bolnici so zahtevali naj ga budim na 2 uri in ga dojim pa ni hotel jest je jokal in me rinil stran.Imel je zlatenico zato bi samo spal.
Ko smo prišli domov sem ga pustila spat, spal je do 6 ur in več,ker je bil lačen je tudi jedel,in je lepo pridobival na teži.
Otrok mora začutit lakoto,šele potem bo jedel ,tako je meni svetovala pedijatrinja,sem probala in je res delovalo.Nisem ga jaz rinila z hrano vsaki 2 uri ,ampak je sam zahteval.
Mogoče jo prepogosto hraniš,naredi zamik za pol ure uro,hrani jo ko je lačna ne pa na uro gledat.
Če ne bo šlo se pač sprijazni da bo suha.
Moj sinko je star 6 let in ma komaj nekaj čez 18 kg in to že dve leti,poje pa velik ,samo take gene ima in prebavo kot golob.Ati je tudi tko suh,še P se je nasmejala ko ju je videla skupaj .Važno je da je otrok zdrav drugo bo pa že.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: obupana
13.6.2009 19:10:58   
j6
Pa ce se hoce  dojit jo podoji, ona sigurno nekaj mleka  dobi ko se doji in tudi ce takoj ne začne mleko tečt,  bo nekaj časa vlekla in bo priteklo. Pri tej  starosti ji ne rabiš omejevat dojenja, daj ji eno žličko kakšne kašice, banane,.. sej ni treba da poje pol banane ali pa  pol lončka, potem pa jo podoji. Lahko da se hoče večkrat dojit, pusti jo ,morda pa bo tudi po parih dneh več mleka. Dojenja pa ji ne omejuj, saj je še majhna, tudi če se sam crklja.  Jaz bi to naredila in malo manj gledala na kilažo, eni  pojejo več eni manj.Moja prva je pri enem letu pojedla 1/4 banane in je bil sita, druga pa 1 banano in pol in je bila tudi sita. NE obremenjuj se s tem koliko poje ampak ali je zadovoljna in dobre volje, ali je nerazpoložena in sitna. Upam da sem ti kaj pomagala.

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: obupana
13.6.2009 21:07:25   
emica2008
hvala vsem za pomoč..... sem medilonota še malo posladkala in ga je zmazala v trenutku....

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: obupana
22.6.2009 20:55:23   
Topsi
Naš se je rodil v 36. tednu s 1900g. Zdaj ima pri korig. 9,5m 7500g. Ves čas se je kar lepo redil. Z gosto hrano sem začela pri korig. 6m. Ker se je pa zadnji mesec bolj malo zredil mi je pediatrinja priporočila energijski dodatek Polycal, ki ga dobiš v lekarni. Ni na recept. Ne sme se pa pretiravat z njim, ker izgubi apetit, tako da mu jaz dam 1 merco zjutraj ko se prvič hrani. Če boš poskusila s tem se prej posvetuj s pediatrom...

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: obupana
22.6.2009 21:01:52   
lilija*
Moja se je v treh mesecih (od 6. do 9.) zredila za 350g. Rojena je bila 3250 (najnižja 3000), pri devetih mesecih jih je imela 7500g. Meni se ne zdi, da bi imela hudo premalo. Naš pediater je za našo rekel, da kako bi pa bilo, če bi se še kar redila za 1kg na mesec!

GH pa ponujaj potrpežljivo, mleka je pa tudi včasih dovolj, čeprav ne teče in šprica več tako. Kot so že rekle - ne vagaj kar naprej dojko ponudi večkrat, GH pa tudi po malem in mirno, bo že sprejela!

Srečno!

(odgovor članu Topsi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: obupana
24.6.2009 11:30:53   
emica2008
IZVIRNO SPOROČILO: Topsi

Naš se je rodil v 36. tednu s 1900g. Zdaj ima pri korig. 9,5m 7500g. Ves čas se je kar lepo redil. Z gosto hrano sem začela pri korig. 6m. Ker se je pa zadnji mesec bolj malo zredil mi je pediatrinja priporočila energijski dodatek Polycal, ki ga dobiš v lekarni. Ni na recept. Ne sme se pa pretiravat z njim, ker izgubi apetit, tako da mu jaz dam 1 merco zjutraj ko se prvič hrani. Če boš poskusila s tem se prej posvetuj s pediatrom...

od katerega meseca naprej pa je namenjen ta dodatek? na kakšen način deluje (bolj nasiti,...)?

(odgovor članu Topsi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: obupana
27.6.2009 12:02:15   
Topsi
Ne vem od katere starosti je že primerno. Naša pediatrinja je rekla da za 9m lahko daš 15g na dan, to je 3 merce oz. 1 jedilno žlico. Jaz dam samo 1 merco, ko sem mu dala 2 je jedu samo 3x na dan. Pa zjutraj je treba dat, če daš zvečer ima preveč energije in ne more zaspat. Smo pa to imel že pri tavečjemu, ko je imel alergijo na kravje mleko in jajca in je zlo mal jedu. Dietetičarka je rekla da damo 1 merco/100ml. Če boš to uporabljala se vseeno posvetuj z zdravnikom ali pa vsaj v lekarni vprašaj za nasvet. Saj škodovati verjetno ne more, če daješ malo oz. porabiš eno škatlo. Da bi pa to kar naprej jedli pa gotov ni uredu.

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




odvajanje
Lelly28 RR

Kdaj ste začeli otroka odvajati od plenic?

z 11 meseci (32%)

1-2 letih (37%)

2-3 letih (32%)


Število vseh glasov: 19

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!