|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   od rojstva brez pleničk
16.3.2009 23:28:36   
L009
a katera to prakticira? nekaj sem o tem že brala, pa me zanimajo še vaše izkušne? in še v kateri knjigi, forumu, bi lahko o tem kaj več prebrala?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: od rojstva brez pleničk
16.3.2009 23:36:10   
muki1
Preveri na RR africa.com

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu L009)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: od rojstva brez pleničk
17.3.2009 8:28:53   
babyboooom
user posted image

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: od rojstva brez pleničk
17.3.2009 8:29:46   
benika
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: od rojstva brez pleničk
17.3.2009 8:32:33   
metuljčica1
To si pa težko predstavljamuser posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: od rojstva brez pleničk
17.3.2009 8:38:51   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: metuljčica1

To si pa težko predstavljamuser posted image


enako.

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: od rojstva brez pleničk
17.3.2009 9:06:34   
Splišni
U, to mora biti pa res fletno.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: od rojstva brez pleničk
17.3.2009 9:07:52   
benika
Predvsem pa zelo prijazno do družinskehga proračuna.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: od rojstva brez pleničk
17.3.2009 9:41:02   
Pšemek
IZVIRNO SPOROČILO: bad girl

IZVIRNO SPOROČILO: metuljčica1

To si pa težko predstavljamuser posted image


enako.


Tudi jaz, je pa verjetno user posted image  zelo prijetno, če nima non-stop nekaj okol rite. user posted image

_____________________________

Naj sreča ne premami te v prevzetnost in nesreča ne poniža v sužnja.
Ostani to, kar si, kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni jaz!
(Evripid)

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: od rojstva brez pleničk
17.3.2009 9:57:42   
tasa.m
Jaz si pri naši nepredstavljam, ker mi že včasih veliko dela naredi, pa ima plenico.

_____________________________

Začnite in končajte dan z nasmehom, saj vas nič ne stane, marsikomu pa polepša dan.

(odgovor članu Pšemek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
17.3.2009 10:19:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tasa.m)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: od rojstva brez pleničk
17.3.2009 10:28:30   
L009
a res nisem videla, bom šla pogledat kaj so tam pisali.

no saj če katere ne morete, pač ne morete, mene je zanimalo za tiste, ki lahko in ki imajo s tem izkušne.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: od rojstva brez pleničk
17.3.2009 14:56:40   
despero
pol ste pa lahko kar skoz doma. Pogumno!user posted image

(odgovor članu L009)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: od rojstva brez pleničk
17.3.2009 21:10:58   
rija
biti nekaj extra...za vsako ceno....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu despero)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: od rojstva brez pleničk
17.3.2009 21:12:33   
Anonimen
a katera to prakticira? 


Jaz ne.
Kar veliko je o tem napisano na www.roda.hr.

(odgovor članu L009)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: od rojstva brez pleničk
17.3.2009 22:43:26   
hillmagic
Pri nas takega načina res nismo navajeni. Iz lastnih izkušenj ti povem, da tak način prakticira cela azija. Ko sem bila tam z mojo puncko in ko so videli da ji menjam plenice so mislili da ji uhaja voda. Da jih zato uporabljam. Pa sem jim povedala, da so nas tako vzgojili in da drugače ne znamo kot da imajo dojenčki planice...
Če se boš tega lotila Svaka čast Zakaj pa ne če tako čutiš a ne. Pa srečno

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: od rojstva brez pleničk
18.3.2009 6:52:41   
skuštrana
http://www.roda.hr/forum/viewforum.php?f=94

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: od rojstva brez pleničk
18.3.2009 10:16:22   
skuštrana
http://med.over.net/forum5/read.php?1,4473621

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: od rojstva brez pleničk
19.3.2009 14:41:00   
karin412
Saj lahko začneš tudi kasneje ali pa se odločiš za delno varianto - jaz sem provala pri 7 mesecih, prebrala sem nekaj literature in kar provala. Rezultat? - fantek ima 18m. in je že od 11 mesecev na kahli-vsakič, ko se zbudi in lula in kaka v kahlo. Vmes ima plenico, ki je včasih suha, takrat ga dam na kahlo in se polula, če pa je mokra, pa jo zamenjam. Zdaj ko sam pove, se kar sam vsede gor oblečen-in če ga hitro slečem, naredi svoje.

(pri 7 mesecih sem jaz uporabljala škaf na tleh, jaz pa sem sedela z otrokom v naročju, ga držala za nogice, da je kakal ali lulal v škaf. Posrečilo se je vedno po spanju in obrokih. Kahlo kot sem zgoraj napisala-sem začela uporabljati pri 11 m., ko je sam hotel).

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: od rojstva brez pleničk
24.3.2009 17:08:59   
Dancerka
Živjo LOO9!! :)

Za dojenčke brez pleničk od rojstva sem zvedela šele pred kratkim, lahko pa ti pripopam nekaj linkov na to temo:
zvedela sem o tem tule: http://www.zerowaste.co.nz/default,507.sm
nato pa mal pogooglala (ker tm tisti link ne dela)

našla http://forums.naturalparenting.com.au/elimination-needs/1715-no-nappies-natural-infant-hygiene.html (se mal starši pogovarjajo, zanimivo, da eni, ki so bli prej ful proti so pol sami to probali in bli čist navdušeni!! :))
pa recimo: http://www.natural-baby.com.au/flex/elimination-needs/7777/no-more-nappies-an-introduction-to-elimination-communication.cfm
(najdeno z googlanjem 'natural-wisdom no nappies', še več linkov če pogooglaš)

Zelo fajn stran ene mamice: http://www.freewebs.com/freetoec/index.htm - s slikcami, zgodbami staršev in linki!! tudi ena knjiga je omenjena - seveda vse v angleščini, upam, da ti to ni problem! mene je prepričala, da se tud pr nas v Sloveniji to da!! :)
Dejansko je ful logično, da je bolš za starše in dojenčke!! :)
Tm ena mamica piše, da je začela z drugim dojenčkom že takoj po rojstvu, kak teden in pol sta se lovila, pol je pa že ratala komunikacija!! :)

Pa Yahoo group: http://groups.yahoo.com/group/eliminationcommunication/

Drgač pa še lahk sama mal pogooglaš... recimo 'Elimination Communication (EC)- also known as Infant Potty Training (IPT), Elimination Timing (ET), Going Diaperless and Natural Infant Hygiene'

Js bom definitivno tole probala, če bo kaj bejbijev!! :) /še niso naročeni, v bistvu si jih prej niti nism glih ful želela, ob misli na gore umazanih plenic, ampak če jih ni treba-? :) zdej me je kr mal zagrablo, da bi blo fajn tole sprobat!! lol Tud nekateri ateki na teh straneh so navdušeni, da ni treba umazanih plenic menjavat!! :)/

Karin412, super, da si se odločila za to!! čestitke & svaka čast!! :)

LOO9, upam, da ti bo ratalo, in poročaj!! :)

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: od rojstva brez pleničk
26.3.2009 19:44:50   
karin412
Samo še nekaj bi dodala- da je verjetno lažje probat brez plenic pri drugemu otroku ali pri prvemu malo kasneje - ker se na začetku navajaš biti mama in na dojenje. To je vsaj moje mnenje, če pogledam za nazaj, ko sem se od začetka matrala z nastavki, pa da jih je dojenčica opustila in se normalno dojila, pa da bi se še s kakci in čiščenjem takoj na začetku ubadala, bi bilo precej stresno zame. Tiste, ki zmorejo vse že na začetku, morajo res imeti pomoč, pa brez problemov dojiti, pa še kaj, recimo okrevanje po CR...

Po moje ko se čutiš, da bi začel brez, pa se kar odločiš. Verjetno bi se sama prej, glede na to, da je imel drugi otrok zelo vneto ritko dokler je bil nekje 3 mesece star.

(odgovor članu Dancerka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: od rojstva brez pleničk
26.3.2009 19:51:35   
ksenci
no iskreno povedano še nism na to pomisla, ampak vrjetno mora bit fajn za dojenčka. jz ga mam tud čez dan - ko ga previjam al pa ko se grevakopat neki časa brez in se tako veselo igra. da pa bi skoz bil brez pa si kr nebi upalauser posted image

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: od rojstva brez pleničk
3.5.2009 0:23:33   
Dancerka
Karin, hvala! user posted image

Ja, znabiti, da je lažje, če pač to 'po vrsti' delaš.. najprej ene stvari, pol druge..

No, meni je mami povedla, da sm na nek način že js (kot 1. otrok!) bla zelo kmalu 'brez pleničk' (seveda so ble plenice iz blaga takrat, pa na kahlico sem menda kar rada že kmalu šla! :))... sestrca (2. otrok) pa dosti kasneje!!
tako da, najbrž se tudi otroci sami razlikujejo.. (tudi drugi starši malce poročajo o tem..)
je pa seveda totalno odvisno od poroda in drugih stvari (če ne pije, CR.. a ti si vse to mela?! uff.. & WOW, vsekakor te pol še bolj občudujem!!user posted image )

Js bi definitivno že pri prvem probala 'brez pleničk', pa če rata, rata.. vsaj kadar 'rata'.. ene mamice kr v pleničke al pa posodice 'lovijo' & se ne sekirajo, če je kej mal polulano pa to.. po moje bi se mi vseen to bolj fajn zdelo ko umazane plenice!! :)

mene je mami menda začela na kahlico dajat, ko sem znala sedet (4-5 mesecev? mami še sama ni vedla :)) pa kadar je ratalo, je ratalo.. :)
sem bla pa menda blazno inteligenten dojenček in pr 9 mesecih hodila (če se mami prav spomni) pa kr kmalu menda tud bla brez pleničk.. (seveda najbrž ne čist 100%..?)

pol, ko je bla sestrca (1.5 leta za mano), pa menda spet začela lulat (je menda tipično :)), kake 2,3 dni menda, pol se pa to v glavnem nehalo.. :)

Ksenci, sej po moje pa lahko kombiniraš recimo s pleničko iz blaga 'za vsak slučaj' - na hrvaškem forumu eni tako delajo!! :)

< Sporočilo je popravil Dancerka -- 3.5.2009 0:25:15 >

(odgovor članu ksenci)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: od rojstva brez pleničk
3.5.2009 11:25:05   
rj1808
Pa mislite da bi šlo tudi pri mesec pa pol starem dojenčku..?Mi je žal da nisem prej zvedela za to..user posted image

_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu Dancerka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: od rojstva brez pleničk
3.5.2009 21:03:49   
karin412
Ko sem bila na predavanju od Nine Radin, je dejala, da lahko začneš že v porodnišnici oz. doma, torej takoj.

Jaz nisem imela CR, samo nekaj težav pri dojenju na začetku, pri 1. otroku, zato sem omenila, da bi mi bilo verjetno težje se odločit za brez plenic.

Lahko pa še nekaj dodam-moj 20. mesečni fantek je že lepo čez dan brez plenice-sem kar provala zdaj čez praznike in v celem tednu sem na dan porabila 1-2 plenici-odvisno, koliko se je polulal v plenico, ko je spal-ker ima včasih suho tudi ob spanju. Polulal se je pa čez dan v hlače kvečjemu 2x ali pa nič. Tako da sem zelo zadovoljna.

(odgovor članu rj1808)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?