|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  55 56 [57] 58 59   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrčki 2016
19.10.2017 10:43:40   
pikica 4
upam da se vam čimprej pozdravijo, jaz imam kar sreči za enkrat, do vrtca.

pupa a si ti uvajala prejšnji teden kako je?

ribica pri nas je enako z vozičkom, ona bi šla po svoje.

bučka uporabim kakšno ideja za trmo ko spet pride.

dansas ojoj imaš pa pestro.ampak je tak čas da so se pričele viroze.

nastja ja tamala je že plesala na tale komad.ji je zanimivo, sem kuhno vmes zrihtala.

meni se je tudi že iztekla porodniška dva dni nazaj, moram jit zrihtat za skrajšani delovni čas prihodnji teden.

se mi pa ponoči po novi modi prebuja po štirikrat potem pa čez dan nadoknadi, jaz pa ne.

rumena če imaš možnost da malo odklopiš otroke in en večer uživas kar izkoristi, bodo že babice zrihtale, saj so imele svoje otroke, če bo kriza te bodo pa klicale.mogoče pa bo čez dva meseca prespala noč.

berem kako trmarijo otroci, pa vidim da se nimam kaj pritoževati pri nas ni tako hudo. vidim da je v mejah normale.user posted image

želim vam lep dan user posted image

(odgovor članu rumena1)
Neposredna povezava do sporočila: 1401
   RE: Oktobrčki 2016
19.10.2017 21:43:59   
Pia*
Hvala za informacije.
Zal ne morem reci, da je kaj bolje ;).
Trmariva obe. Moja mami pravi, da je koncno dobila zadoscenje in naj se sama vidim kako je bilo njej z mano.
Dvomim, da je bilo tako ampak ok.

Bucka sem zacela jokat pa je tast prisel vprasat ce sem ok :). No potem v drugo pa tasca, ce mi je tezko da naj povem in sem morala na vrat na nos obleci Pio, da sta sli na sprehod hahaha....
Moj je prisel domov in sva se morala pogovoriti je zacel o depresiji. Sem mislila, da govori o sebi (ceprav mi je bilo cudno) pa je ciljal na moj "jok" za katerega sta mu tasca in tast povedala. Komaj sem razlozila, da ni bil pravi jok. Zej me ze 2 dni cudno gleda in veckrat poklice.
Mi je pasalo ucitno bom veckrat odigrala jok ;).

No Pii je itak smesno, ko se zacnem jokat.

Je pa ribica to zvijanje in trmarjenje tko dobr opisala, da mi sploh ni treba vec razlagati.

Moja je zadnjic kletko od psa cistla z zobno scetko. Bog sem sla po koscek cokolade, da nisem zopet zaupila z NE, NE SMES,....

Pri nas je Pia se vedno v lupinici. Sem v torek koncno narocila stolcek. Sedaj ga pa komaj cakam. Pa me moj opozori, da mora Pia imeti 9kg. Sedaj pa bomo malo se pocakali. Dvomim, da ima magicnih 9kg. Mislim, da smo pa blizu.

Punce mirno noc.

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1402
   RE: Oktobrčki 2016
20.10.2017 0:13:22   
Ribica **
Pia, ta novi stolčki niso več po kilaži, so po centimetrih. Po kilah bi tudi mi še celo večnost čakali na teh 9kg. Zdaj je prava suhica, ker je slabo jedla, ko je bila bolna. Jutri imava zadnji dan bolniške, včeraj sva od 23h do 0:20 imeli privatno zabavo s TV, igranjem, plezala je povsod in tako. Prvič, da ni spala zaradi zamašenega nosa, je trikrat povlekla dudo besno, potem trikrat sopla, pa spet duda in v tem ritmu tudi dojenje, boga je bila. Aspirator je pomagal za dve minuti, danes je bolje. Sva pa spali do 9:45, ker je omagala malonpred eno zjutraj in se kr naprej zbujala.

Se že veselim službe, res, ker je dobesedno nalepljena name podnevi in ponoči in že en teden ne spiva. Pfff. Še psa bi danes nekam poslala s tem piskanjem za hrano. Danes bi mogla zvečer na koncert, pa sem prodala karte, ker nima smisla, sem še prešvoh. Včeraj sem bila pa že skoraj ok. Ah, sita sem tega bolehanja in ping ponga z bacili z malo, tole smrkanje je ziher od mene navlekla, ker se je tiščala k meni ves čas.


Mislim, da bo malo pavze obema koristilo. :) ob otrocih zunaj pa kar znori, ji manjka družba. Saj lahko, da sem vse to že pisala, če sem, se opravičujem. 😂 baby brain.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1403
   RE: Oktobrčki 2016
20.10.2017 19:21:17   
bucka*
Ha ha Pia, ti si to cist prevec pristno oponasala :-)
Jst delam weeeee weeeeee, oziroma karikiram njen jok. Pomoje se ona ve, da ne jokam zares :-)
Kadar trmari zaradi traparije se ji kar smejim, kadar pa zaradi resnih zadev, sem pa "huda". Kadar je kaj nevarnega, ali resnicno prepovedanega, pa tud glas povzdignem
Ah, morm it...
Lahko nocko, naj bo mirna!

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1404
   RE: Oktobrčki 2016
21.10.2017 10:49:11   
nastja1
živijo punce. kako ste? ojoj koliko bolančkov. čim prej se pozdravite user posted image

dansas o mali S pa vneta ušeskauser posted image ste že kaj bolje? pri nas je tudi taka jeza da se kr nazaj meče in gre včasih stran od mene pa kriči tm v enem kotu. ko vidi da nebom prišla po njega, pa hitro priteče nazaj. jah vsega pa res nemore dobit user posted image

pia ojoj potem si res preveč pristno oponašala jok user posted image ti se kr deli da jokaš ja... jz bi tud samo me nima nihče slišat da bi se jim zasmilila user posted image

jaz sem pa imela včeri morfologijo. pravi G da vse kaže na to da je punčka ker nikjer nič ne štrli med nogicami user posted image user posted image je pa vse ok lepo raste. zdej čakam iz komisije odgovor če bom še na bolniški. mi je pa diagnosticirala išijas ja. in morm čez 3 tedne delat test za sladkor. prvič ga nisem, sedaj pa ko toliko še bruham je rekla da naj grem.
naš mali pa tako lepo zunaj teče za žogo, pa na kratek sprehod greva že peš brez vozička ker bi frajer samo hodil. ampak ne da ga držim za rokico, on če sam. user posted image se pa cel pooldan zunaj igrava na pesku s kamenčki, sploh noče v hišo. ko ga grem preoblečt, je cela štala ker on če biti vni. sm že rekla da ga bom zunaj preoblačla in hranila user posted image user posted image

punce lepo izkoristite dan, jutri pride dež user posted image

(odgovor članu rumena1)
Neposredna povezava do sporočila: 1405
   RE: Oktobrčki 2016
24.10.2017 15:10:42   
Pupa88
Zivijo punce,

Evo po dolgem casu...mi ni uspelo prej.

Najprej hvala vsem za cestitke. Smo super praznovali, jaz ker ne morem verjeti da je ze leto naokrog. Smo praznivali kar v klubski telovadnici, ki je oblazinjena potleh in oo stenah. Otroci so se nadivjali in naskakali, odrsali so pa lahko tudi malo potelovadili ce so zeleli. Sem pa kr zadovoljna z okrasitivjo, sem vse v crno,, rdece, na pike pripravila ker je bila tema pikapolonica. Sem celo tamali zasilia tutu krilo, Ribica bi se najbrz zgrazala user posted image ampak glede na moje sivalske sposobnosti je bilo super. No razpadlo ni, mogoce ga bomo lahko se za maskare porobili. Tudi tako malo tortico sem ji spekla, da je lahko po njej grabil ain sem bla mirna da ne bo nobene reakcije.

Drugace sva pa midve tudi prejsni teden zacele z vrtecem. Spala se ni, Sem jo prisla iskat po kosilu. Baje da j ebulo ok, je imela samo v petek majhno krizo. Sva pa ze nekaj v vrtcu pobrali, tako da sva te teden zeeenkrat na bolniski. No, tamala je ok, jst pa se kr ne morem prit k sebi od bruhanja za vikend. Se mi zdi sem ponoci bila vec pri skoljki kot v postelji. Tako da najin vrtec je zdej na pavzi, verejtno bova spet sle sele z novembrom, drugi teden so pocitnice in so itak zdruzeni, pa vzgojiteljica je na dopustu, tako da je ne bom peljala.brezzvee se mi zdi...

Nic, sibam se mi ze megli pred ocmi, grem pocivat dokler je tamala zunaj na soncku.

Uzivajteeee punceee....

Aja, pa Nastja cestitke za puncko. Super, boste imeli par.

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1406
   RE: Oktobrčki 2016
24.10.2017 15:12:56   
Pupa88
Aaa koliko napak, se opravicujem.

Nimam kej, bolinska stil pisanja. user posted image

(odgovor članu Pupa88)
Neposredna povezava do sporočila: 1407
   RE: Oktobrčki 2016
24.10.2017 20:39:34   
Pia*
Ah dalec od tega da bi bil to vrhunski jok.
Ko me je moj slisal je rekel, da je to zvok enega zoprnega ptica in da ni cudno, da se mi Pia smeji.

Tasca je pomoje cist prevec zapanicarila in potem to mojemu predstavila kot, da sem 24h/dan objokana in zalostna.

Jz res velikrat recem Pia ne ne smes tega bo mami zalostna ali ce krili z rokami in me udari ji enako recem. Sedaj je pa ona to prevec dramaticno vzela.

Ribica imas prav ja! Sicer ga se nismo dobili ampak komaj cakam, da ga sprobam.
Dajte mi povedati ali jih imate obrnjene naprej ali se vedno nazaj?
Mi imamo stolcek, ki oboje omogoca. Pa ne vem, ce ne bi bila bolj zadovoljna, da gleda naprej skozi okno.

Mi sicer odlocbe za vrtec ali smo sprejeti ali ne se nismo dobili. Je pa mojega klicala vzgojiteljica, ki je imela njega, ce je Pia njegova hcerka in da jo bo imela ona. Predvidevam, da je sprejeta. Sem kar bolj mirna, ker vem da bo imela super vzgojiteljico.

Sedaj pa sibam kruh zamesti.

Lahko noc

(odgovor članu Pupa88)
Neposredna povezava do sporočila: 1408
   RE: Oktobrčki 2016
24.10.2017 22:21:38   
Ribica **
Samo da javim, da je mala včeraj neplanirano že spala v vrtcu, kljub 10-dnevni odsotnosti in da ni bilo težav. Zjutraj, ko jo oddava (včeraj mož, danes jaz), je malo joka, ampak jo vzgojiteljici predamo v naročje, pa jo potolaži dosti hitro. Tako da je bila danes že normalno v vrtcu od 8-15h, jutri pa ne bo šla, ker je celo popoldne oz. večer bruhala. user posted image Tako da smo nabrali enkrat tri dni in enkrat dva dni vrtca, groza.
Grem zdaj kavč čistit, potem pa spat, kdo ve, kakšna bo noč. user posted image

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1409
   RE: Oktobrčki 2016
25.10.2017 12:31:26   
pikica 4
hhheej,

ribica ojoj upam, da ste kaj zatisnili oči ponoči...mi ibuja vaše pisanje o uvajanju spomine na moje fante kako so bili bolni, me je vedno bolj strah uvajanja. super, da se hitro potolaži in za spanje. je pridna ampak tvoja je itak družabna tako kot od bučke.

pia imaš igralske sposobnostiuser posted image , tašče pa itak vedno pretiravajo. v avtosedežu imam jaz ubrnjeno naprej ampak še čisto v najnižjem naklonu zaradi vratnih vretenc, tako mi je bilo rečeno. moj sedež nima obeh varjant. pa se mi zdi da bolj malo vidi skozi okno. pa to je fajn da si pomirjena glede vzgojiteljice in za vrtec, da boste sprejeto vidve greta po novem letu, ali kako?

jaz sem dobila da je N sprejeta v vrtec s 1. decembrom, bomo ravno za praznike bolani, to vem. mož mi vzbuja slabo vest, ampak potrebujem to. sva pa imeli v petek obisk, bučka je prišla v nas temperaturni pas, in se je N večino časa okrog mene muzala, mislim, da potrebuje sovrstnike. E pa itak družabna in zgovorna. ona bi se igrala N ji je pa ušla.

o pupa vi tudi bolani, upam da ste bolje. če sem imela varstvo sem jih jaz tudi imela doma, med počitnicam, ravno zaradi združevanja skupin. pa super praznovanje ste imeli.

oooo nastja deklico boste imeli, čestitam, super. sem brala tvoj korenjak že tako lepo hodi...kdaj bo N, da grem lahko vsaj ven na dvorišče malo in da se ona sprehodi. ker sedaj če se vozek ne pelje, ona noče biti v njem in opazovati. pa še to ga ima kmalu dost. včasih se mi ne da na sprehod, pa bi samo posedela vzunaj na sončki, pa njej ni to všeč.sej išias pa mine ane,.samo da je zdravo.

končno sem prišla do marela vozička. sem se v nedeljo napokala v avto z moj vojsko in smo ga šli iskt. in je res balzam prod temu velikemu kot ga imam sedaj, ta bo bolj za doma ostal.

dansas kako ste vi, ste se pozdravili?

sedej je sezona kakijev, naša jih ima rada vsak dan enega. ampak ji ga naribam, ne vem če bi ga že zgrizla.

želim vam lep dan.user posted image


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1410
   RE: Oktobrčki 2016
26.10.2017 14:42:25   
Pia*
Nastja cestitke za puncko. Puncke so super (beri:trmaste). Ne sej se hecam!

Mi smo dobili odobreni vrtec. Otroske zavrnjene. Itak sedaj so steli se hiso in prcelo.
Ribica zal pri nama ni nic manj, kredita noben ljubi bog ne uposteva. Skratka mi2 to imava tudi, ce ni odplacano je najino. Skratka bolana drzava!
Ampak ja bomo ze! Vrtec nas bo prisel 280eur tam okoli sem naracunala. Upam, da sem prav, ker nekaj nam da obcina zraven.

Pia bo startala po novem letu. Moj ima od 15.12 pa do 10.1 kolektivnega in je doma. Tako, da bomo za praznike skupaj se. Potem pa startamo v novo leto malo drugace.

Upam, da bo shodila ze. Da se bo lahko lazje vkljucila v skupino.
Mi je pa super, ker se bo uvajala samo Pia. Tukaj je pa plus.
Sedaj pa sibam do konca skuhati, da ko se gospodicna zbudi sibava se malo na soncek.

Lep dan.

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1411
   RE: Oktobrčki 2016
28.10.2017 12:00:25   
Pupa88
Živijo.

Evo, smo imeli sistematiko ta teden. Jo je kar oči peljal. Jaz sem se kar bolna. Sem bila v sredo ze ok, pa sem v četrtek zakuhala in imela 39,6 vrocine. Očitno sem jaz v vrtcu pobrala obe virozi ki so razsajale, trebušno in to z visoko vročino. Mah...grozza..komaj se sestavljam skupaj, se čudim da mi sploh se kej teče iz josk, ampak zgleda da ja. Tamala se kar vleče ponoči ko nora user posted image

Punce, uživajte podaljšan vikend, upam da bo vreme lepo.

Aja, podatki za tabelo:
12 mesecev: 9800g in 81cm



(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1412
   RE: Oktobrčki 2016
29.10.2017 10:35:02   
nastja1
živijo ounce kako ste?

pupa88 o potem ste res super praznovali. ojoj te bolezni.. user posted image upam da hitro ozdraviš. hvala za čestitke user posted image

pia mi ga imamo naprej obrnjenega in prav uživa ko gleda čez okno. ah te odločbe.. morš 2 mesca čakat.. jaz še vedno nisem dobila odgovora od komisije za bolniško pa so več kot pred 1 tednom poslali. me vsi v službi že spršujejo če sem že dobila user posted image hm.. naš T je fajn trmast. upam da punčka nebo še bolj user posted image uh to pa je huda cena vrtca user posted image

ribica super za spanje user posted image o upam da ste že kaj bolje. zdej res vsega razhaja. naš sploh ni v vrtcu pa je skus neki prehlajen ko nečaki hodijo na obisk. sm kr rekla da zdej 2 tedna nočm nobenega tukaj (vsi nečaki/nečakinje so v vrtcih in takoj malega nalezejo) ker bi se že mogli cepit pa ga nočejo dokler mu teče na nosek. user posted image

pikica4 ojoj upam da se bote izognili boleznim za praznike. ja je kr fajn ko mali želi biti skus zunaj pa se sprehajat po sončku. smo kr cele dneve zunaj. hehe naš tudi več noče vidi vozička user posted image hvala za čestitke. ja išijas pravijo naj bi minu po porodu, pri nekaterih pa ostane. upam da ne user posted image

zdej pa šibam delat sarmice user posted image včeri sem dala še repo kisat in imam vse prste poribane. nevem kako bom delala s kislim zeljem ker peče ko hudič user posted image lep dan punce

(odgovor članu Pupa88)
Neposredna povezava do sporočila: 1413
   RE: Oktobrčki 2016
29.10.2017 22:32:22   
Ribica **
Nekako mi zmanjkuje časa za marsikaj, med drugim tudi ta tole, ampak naj bo, tale ura je tako vse zmešala. user posted image Trebušna viroza je pri mali bila hitro mimo, 7x je bruhala popoldne, naslednje dopoldne pa 1x driskala, brez vročine. V teoriji bi lahko šla v petek v vrtec, pa sem jo pustila doma, jutri imam dopust in bo spet en teden doma. Iz nosa ji še kar teče. Se je pa nalezel še mož, tako da je vse na glavo pri nas. Vseeno sem s pomočjo moje sestre uspela it za dve uri od doma v petek zvečer, na koncert, če ne bi se mi pomojem res kar odpeljalo. Jaz se zaenkrat še držim, upam, da gredo še možev bacili mimo mene. Pri njem podobna zgodba, od petka od enih ponoči nima več težav, 12 ur do 3 dni pa traja, da začneš bruhat/driskat pri rota virozah, na rokah se virus obdrži do 4 ure, na igračah pa celo do 10 dni (upam, da sem si prav zapomnila iz plakata iz ZD, če niso dnevi, so pa zagotovo ure). Vse je treba razkuževat, pobruhane stvari pa zapret v vrečo, ker od bruhanja bacili letijo po zraku, sicer se prenaša kapljično. Sem se v detajle pozanimala vse, ker sem panična, kar se teh viroz tiče. 48 ur po bruhanju/driski pa gre otrok lahko nazaj v vrtec/šolo, tako da takrat nisi več kužen.

Jaz sem na koncu izbrala Römer trifix, ki gleda samo naprej. Odkar smo menjali avtosedež, je vožnja spet kulturna, sedim spredaj, mala se sama zamoti zadaj oz. gleda ven ali zaspi. Milina! Tako da ni variante, da bi jo še vozila v kontra smer, razen če bi želela poslušat dretje. Tu odpade sistem kdo je močnejši in da za varnost je pa pač treba.
Kar se pa vrtca tiče, pa MOL samo do 6. razreda upošteva stanovanjski kredit, od 7. razreda nimaš nobenih ugodnosti od države, od občine samo sofinanciranje vrtca. Bodo pa s 1.1. ukinili varčevanje in dobimo vsi OD. Jaz še čakam, če bo že zdaj nova odločba o plačevanju vrtca, upam, da ni samo za mesec, dva tako ugodna za nas. Ampak nikoli ne veš, kaj tam na CSD računajo in sem javila spremembo, da ne bi dobila kakšnega poračuna. Na OD pa še čakam, menda dobim za nazaj. Raje kar odmislim te kolobocije, sem samo slabe volje sicer.

Hehe, Pupa, kaj bi se zgražala, a misliš, da so moje stvari bile od prvega dne vrhunske izdelave? No saj, še zdaj niso vrhunske, vedno je prostor za napredek (in boljši šivalni stroj user posted image ). Super, da je zabava uspela.

Nastja, čestitke za deklico, boš videla, da so super. user posted image

Pikica, dobro, da si spomnila na kakije, ji moram dat. Zadnjič sem ji dala mango, pa ji ni bil všeč. Saj kakije lahko kupiš tudi ta mehke, tisto ni treba ribat. Moram preverit, kakšna je letina naših na Dolenjskem, imamo posajene v vinogradu. Samo glede na sušo najbrž ne bo ravno bogato. No, en ali dva za ta malo najbrž bosta.

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1414
   RE: Oktobrčki 2016
31.10.2017 10:15:03   
Pia*
Nastja nama so steli mojo porodnisko iz at.(ampak so se mal zakalkolirali, ker je 1del dobil moj na racun drugega pa samo jaz, ki je bil manjsi in so samo tega ucitno javili)od mojega placo vzeli so at. Bruto, otroski ki jih dobiva iz at. In ce potegneva crto je se to dokaj normalna cena o tem kar nama govorijo drugi.
Bo pa naslednjae leto manj, ker bom jaz zaposlena v slo. Z 3x manjsimi prihodki.
Mislim, da so pa ljubljancanke na kar podobnih zneskih. Pa tudi gorenjska ima konkretne cene.

Ribica mi2 sva ga tudi gledala. Potem so nama rekli, da se resno pripravlja zakon, da bi do 17m otroke vozili obrnjene nazaj je moj rekel da vzameva obojestranskega, ker ne bo kupoval vec sedezev in bo ta tudi za naslednjega. Pa tudi za Piin 1. Rojstni dan sva rekla, da bi ji rada kupla stol za v avto in sva dobila bone.
Sva pa enako od Römerja vzela za drugi avto ampak bistveno cenejso varianto se v akciji so ga imeli.
Tako, da s stolcki smo mi zakljucili.

Sedaj gledamo sobo za Pio. Pa sva rekla da bova kupila veliko posteljo in da imamo mir dokler ne bo sla na svoje ali si kupila svojo posteljo.

Sibam ker imamo ze dretje..

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1415
   RE: Oktobrčki 2016
3.11.2017 13:45:35   
bucka*
Hej punce!
Je ze zadnji cas da se malo javim, pa tudi druge pogresam! :-)
Najprej Malinci in mini Malinci, pa tudi Pikici in mini Pikici VSE NAJBOLJSE!!!

Mi imamo rd jutri, praznovali bomo pa malo kasneje, ampak ocitno bomo, vsaj minimalno :-) sem nasla simpl recept za dobro torto in jo bom sama naredila, dekoracijo bom pa od ribice ukradla (sori ribica, saj bo ostalo privat) :-)

Sem prejela krilce (baloncico), ki jo je ribica naredila za naso princesko in je precudovito :-) hvala ribica :-)

Mi smo imeli atija malo doma, smo bli pa seveda kasljasti in smrkavi ves cas, da ni mogel spati in je bil zivcen :-)

Drugace je vse po starem, lovim zadnje proste dni, premlevam kako bo v sluzbi in uzivam z mladicki. Puncka je kar napredovala, opazuje bratca in ga posnema, vceraj dopoldne je nasla palcko in jo nesla k ksilofonu in zacela igrat sama od sebe. Danes sem pa opazila, da poskusa sestavljati kocke, kot to pocne on :-)
Hodi se ne, ceprav ze nekaj casa deluje, kot da bo ravnokar shodila. Ocitno ji to ni med prioritetami :-)
Sedeze imamo obrnjene naprej, itak je zadnji otrok, tko da samo do konca zmahamo kar imamo :-) Pia, mi nismo cakali na 9kg pri fantu, ona je pa v drugem sedezu...

Upam da ste vsi bolancki zdravi, pupa te viroze so najhujse, pri nas so zboleli stari starsi in je blo kar grdo, ker dedi tezko hodi in ni prisel do stranisca, je prej bruhal :-/
Bolj ko vas berem, bolj sem vesela da mi ne gremo se v vrtec. Saj bo bratec kaj prinesel, ampak vecji potem ne zbolijo tako pogosto, pa se marsikaj je ze prebolel...

Nastja cestitke za puncko!!! Isijasa ti pa nisem fovs, jst imam tudi bolecine v hrbtu, pa ni fino. Upam da vsaj po nosecnosti mine, da bos lahko skrbela za malcka. Vesela bodi, da je T tako priden in aktiven, da ti ga ni treba neprestano prenasat okrog. Super fantek! :-)

Tok zaenkrat, oglasite se kaj :-)

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1416
   RE: Oktobrčki 2016
7.11.2017 14:09:11   
Malinca07
Evooo..po res dooooolgem casu se spet javlam na forum :) najprej, Bucka hvala za cestitke in cestitke tudi z moje strani vsem, ki so se praznovali te dni :)

Kje naj zacnem...porodniske je konec. Mala je ze skoraj mesec dni v vrtcu. Trenutno je doma, prehlad in vrocina. Lepo se je navadla, prve dni je bil jok, drugace je pridna. Zaspi brez problema, ampak spi samo 30min v vrtcu, zaigra se dosti sama. Edino kar me ze mal skrbi, se kar noce jest v vrtcu. Nobenga obroka. Vzgojiteljica nam redno posilja slike, kjer lahka vidim, kak se majo nasi cmrleki lepo, kak ustvarjajo, raziskujejo...

5 dni pred svojim 1.rd je cist shodla. Zdej hodi kot velika :) gre v sobico in iz omare svoje cote vlece, iz hodnika nosi cevlje..zabavna je :)

Rd smo praznovali 31.10..super je bilo :) je mala sedela v stolcku, ko sma z mojim nesla torto, zadi se je vrtela pesmica vse najboljse, mala pa zacela ploskat in se smejat! :) posrecena do konca, men pa so se takoj solze ulile..kak je ze velika!

Z 2.11. sem zacela sluzbo..iz srede na cetrtek nisem nic spala. Pocasi pa se zdej navajam nazaj na ta tempo. Sem pa obcutno premalo s svojo pikico. Delam do 16.00 in preden sem doma..:( ah

Da se malo pojamram..od kar je v vrtcu se je spanje spet poslabsalo :( js krivim vrtec in moj odhod v sluzbo. Zaspi sicer lepo, ampak noc je pa grozna..4x, 5x zbujanje, jok..:(
Podnevi spi se 2x..v vrtcu 1x 30min in doma se ponavadi 1x uro. Kako spijo kaj vasi?

Kak ste kaj z zobki? Mi smo se vedno samo pri stirih.

Kako ste ostale? Po vecini ze vse v sluzbi? Pia, ti si se doma a ne? Nastja, kako trebuscek? :) upam, da se tud isias ti hitro pozdravi. Cimprej se pozdravite tudi vsi bolancki!

Lep dezeven pozdravcek.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1417
   RE: Oktobrčki 2016
8.11.2017 21:34:52   
nastja1
živijo punce. kake ste? joj mislim da vsem zmanjkuje časa za forum, je malo zatišje ratalo user posted image

joj bolančki upam da ste že zdravi in mamice tudi user posted image

tudi z moje strani vsem slavljenčkom in mamicam vse najboljše user posted image

malinca ojoj upam da kmal mine zbujanje user posted image naš spi tudi 2x čez dan. ob 10h za 45min in ob 4h popoldne za 1 uro. gre pa potem ob 10h zvečer spat in spi do 7h, ponavadi z eno budnico ob 3h za malo čaja. mi imamo tudi samo 4 zobke že kar nekaj časa, nikjer še sledi o petem user posted image

ja trebušček fino raste, sem že kot žoga. user posted image brce že kar pošteno čutim čez cel dan. mam občutek da je bolj živa kot je bil teo v trebuščku user posted image se pa nisem še nič zredila, sem glih priša na začetno težo ker sem do zdaj hujšala ker še vedno vsako jutro in večer bruham kot prvi mesec nosečnosti user posted image sestra ima rok točno en mesec pred mano pa je že na +15kg (s tem da je bila njena začetna 45kg na 160cm user posted image )
imam pa jutri test za sladkorno. nevem zakaj, ker ga s T nisem sploh delala.

naš mali je pa iz hoje prešel že na tek. joj kako teče po dvorišču. user posted image pa zelo rad pleše... edino govori bolj malo. neki čeblja pa momlja pa zna rečt "ati/tata".. "mami" še nisem dočakala. user posted image so vaši kaj bolj zgovorni?

punce mirno noč vsem.

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 1418
   RE: Oktobrčki 2016
8.11.2017 22:17:23   
rumena1
Pozdravljene mamice!

Imam že orng moralnega, ker se nič ne javim. Sem ravnokar vstala, je treba ležat s punči in seveda zaspim zraven kot polh. Tale dež pa tudi spominja že na zimsko spanjeuser posted image . Podobno kot na forumu.

Najprej vse najboljše malim puncam in njihovim mamicam. Upam, da ste lepo praznovali.

Naša punči napreduje na vseh področjih, no razen spanjuuser posted image . Čveka, razlaga, maha zraven z rokami, opogumila se je in dela vedno več korakov, po 5-6 naenkrat, se ji že kar fajn zdi, da hodi, itak ji pa mi zraven ploskamo in vzdihujemo. Kako se ji ne biuser posted image . Rada ima žogo, knjigice, zna pokazati že veliko stvari, govori pa ne veliko besed: mama, ata, baba, papa in pa seveda druge izpeljanke, ki ne pomenijo prav dosti. Imamo 6 zobov, pa očitno rastejo dvojkice še spodaj, ker je sitna in kar naprej joče. Rada posluša pesmice, od risank pa telebajske. Da lahko vsaj skuham v miruuser posted image . Spimo še vedno 2x. Pogrešam spanje v vozičku, ker sedaj se dojiva za vsako spanje, pa še to ni nujno, da rata v prvo zaspat. Zna pa zdaj že kar pokazat kdaj bi mleko pila, me kr za majco začne vlečt in kuka noteruser posted image .

Moje težave z ramo se stopnjujejo že na neznosno bolečino, bolečina se širi že na kjučnico, cela desna lpatica me boli in na vrat. Jo bom poskusila malo manj nosit, samo saj veste...kaj pa boš. Upam, da se umiri, drugače bom res morala do zdravnika oz. še bolje do kakšnega kiropraktika in podobno.

S 1.12 je vpisana v vrtec, pikica tako kot tvoja. Še vedno kolebam ali naj jo dam ali še počakam kakšen mesec. Skos je z mano in ob meni... in bi res rabila malo časa tudi zase. Po drugi strani pa se mi zdi še čisto premajhna... Bom videla do konca meseca. Sem pa uspela eno stvar zase naredit. Po več kot enem letu sem šla k frizerjuuser posted image . je vprašala " a tok velik se boste ustrigli", sem ji samo odgovorila, da bog ve kdaj bom naslednjič prišla in naj kar odreže, da bo dlje držalouser posted image

Aha, pa na koncertu sva bla zadnjič v Lj. Je blo res noro fajn, koncert in to, da sva šla sama od hiše. Punči je bla ok. Babica jo je dala spat, zbudila se je ob polnoči, midva pa sva pršla 15 min za tem domov. Ni nekaj jokala, se je pa tako prilimala name, ko sva pršla.

Nastja ti pa še kar bruhaš, boga srota. Ampak ti si res ena prava "baba", da vse to zmoreš: kuhaš, za malega skrbiš in se enega malega nosim v trebuhu. Še dober, da si tako mladauser posted image . Jaz se včasih komaj držim pokonci.

Javite se še ostale kaj, vas pogrešam, upam, da ste zdravi. Grem počasi nazaj spat

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1419
   RE: Oktobrčki 2016
9.11.2017 2:01:14   
bucka*
Juhu! Zivjo punce!
Edino ponoci imam se mir, sem malo pospravljala po kuhinji, zdaj pa vam na hitro nekaj natipkam, potem pa spat :-)
Malinca, sem se ze sprasevala kdaj zacnes delat, ker edina nisi nic omenjala... je pa prav, da pojamras, saj zato smo tu :-) jaz sem se doma, imamo tako interno pravilo, da je treba dopust pokoristit do konec leta in je blo najbolj logicno, da ga kar v kosu porabim. Med prazniki ga itak ne smem koristit, tko da je to to. Do 19. sem se doma, potem pa pojma nimam kako bom delala :-) mi se niso javili. Bolj kot mene skrbi mojega, jaz sem pa ze napovedala scenarij... jaz bom imela vec dela kot prej, on bo pa reveza spilal :-)

Tudi meni se zdijo ti nasi skratki se tako majhni za v vrtec :-) sem vesela da nasa ne gre, ceprav vem, da bo naporno... pa saj bo hitro minilo.
Malinca glede hranjenja nimam nekega nasveta, imas pa prav, to in slabo spanje ponoci sta najbrz posledica soka. Upam da se kmalu unese...

Rumena, jaz sem imela podobno izkusnjo pri frizerki :-D moja pa noro rada strize in je bila nazadnje presrecna, ko sem sama predlagala, da odreze malo vec. Je rekla, o ja, bom, pa hitro, preden si premislis! user posted image

Mi pravega praznovanja se nismo imeli, sem pa na njen rd spekla torto in zapeli smo ji :-)

Tudi nasa bolj malo smiselnega pove, ceprav precej cveka. Pa rada poje :-) najbolj pogosta beseda je amam!, vsakic, ko stopim do pulta. Izgleda, kot je ne bi hranila :-)
Pa zelo rada prinese igracko, mi jo da, potem moram pa jaz rect hvala in to se ji tako noro zdi, da ponoviva ene 10x in vmes tudi ona rece "lala", kao hvala :-)
V igri precej oponasa bratca, vozi avtomobile, poskusa kocke skup sestavit, vzame palcko od ksilofona in ga gre igrat... nalozi igracke v vozicek in ga pelje... v glavnem, vse kar bratec popoldne pocne, potem ona dopoldne v miru poizkusa :-)
Koraka se noce naredit, ceprav je tik pred zdajci. Dva dni nazaj je ugotovila, da lahko vstane brez opore in zdaj to zna. Potem pa stoji in ne ve kaj bi in po pol minute se vrze na rokice in odpuza drugam :-) ce se ji priblizam, da bi ji pomagala z malo opore, mi pobegne :-)
Je pa postala "velika", precej ze doseze, tako da je treba pazit, kaj postavljamo na rob mize.

Sta pa lustna z bratcem, kadar se crkljata ali igrata, vsak trenutek, ko sta pridna, je neprecenljiv. Potem pa postaneta lumpa, bi ju pa postavila na mraz za ene pol ure :-)
Aja, ko smo ravno pri mrazu... ja, tu je ze malo snezilo. Sicer ni blo nic belo (to je samo v kranjski gori, pa se to cisto za silo), so pa letele snezinke z neba :-) se dobro da imam rada sneg, folk je bil cist siten :-)

No tok za dons, pisite se druge :-) lahko nocko :-*

(odgovor članu rumena1)
Neposredna povezava do sporočila: 1420
   RE: Oktobrčki 2016
9.11.2017 20:35:46   
nastja1
rumena1 oo še malo pa jo bote lovili ko bo tekla user posted image ojoj bi pa morala do zdravika zaradi rame če maš tako bolečino user posted image moja mami hodi h kiropraktiku pa pravi da se počuti ko da hodi po oblakih ko ji vse kosti naštima user posted image lepo da sta si vzela malo časa za koncert user posted image
hmm.. ko bi bilo samo to da bi kuhala pa za malega skrbela... mam še velikega psa, pa ker mojga ni ko skus dela morem kurit peč pa drva si nosit v kurilnico, pa skus neki čistit ker moj nesme vidit praha ali kake drobtinice na tleh ali da nebi bilo kaj na vojem mestu... user posted image zvečer sem že čisto crknjena.. ampak ja, sej smo mlade, mi to vse zmoremo. user posted image user posted image

bucka ja ljuba duša kdaj pa ti pišeš forume ob 2h zjutraj? user posted image kdaj pa spiš? user posted image oo kako more biti lepo tako gledat bratca pa sestrico. komaj čakam da se bojo naša 2 tako igrala user posted image
uu vi imate že snežinke... pihni jih par v belo krajino. user posted image user posted image

jaz sem šla pa danes delat test za sladkorno.. pa sem imelan na tešče vrednost 5,3 tako da mi niso dali za spit ker je malo povečan. ampak mislim da teh 0,3 ni hudega ne? user posted image mam šele 24.11 pregled pa bomo videli kaj bo G rekla.

punce lahko noč vam in vašim sončkom user posted image

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1421
   RE: Oktobrčki 2016
10.11.2017 10:39:34   
Pupa88
Žvijo vsem...

Evo, da se na hitro javim iz službe, tamala je pa v vrtcu. Danes je sicer že na parkirišču mi govorila "mama ne, ne"..ampak kaj čemo, mora it. Se bo že navadila, še vsi so se, zlepa ali zgrda... user posted image

Bucka: ti kar pihaj snežinke v Belo krajino, samo glej da jih slučajno ne zanese v LJ in okolico!!!! user posted image

Nastja: brez zamere, ampak malo pomoči bi pa lahko dobila ne..sploh glede na to da imate enoletnika doma, pa spet pričakujete. Sej smo mlade pa zmoremo ja, ampak zakaj bi morale vse same. Jaz te res občudujem kako vse sama urejaš, jaz bi mojega že zdavnaj nagnala če mi ne bi nič pomagal, zraven pa še "težil" da mora biti pospravljeno in vse skuhano in postreženo. Mislim da smo zdej pa že enakopravne, mislim dej se malo pomenita naj ti kaj pomaga. Ker s tem najbolj sebi škoduješ, zna biti da je cuker višji tudi zardi tega, stres in utrujenost.
Oprosti, nisem mislila nič slabega, samo morala sem ti tole napisat. Imam tudi jaz težek teden, naše spanje je vedno bolj katastrofa. Tako da, Malinca jaz tudi upam da je to posledica vrtca, ker zdej spet vstajam vsake 2 uri.

Drugače pa za cuker ne vem, jaz sem ga imela celo na spodnji meji in so mi zato malo težili. Tukaj v LJ so kr strogi in alergični na te vrednosti cukra, takoj težijo z dietami tudi če si čisto malo čez. No, upam da bo ok.

Kar se tiče razvoja pa, mi smo še daleč od samostojne hoje pomoje. Vstajamo pa se premikamo če se drži česa, da bi pa sama kakšen korak naredila pa se mi zdi da je ne zanima najbolj. No, bomo videli. Mogoče me preseneti.
Je pa kar zgovorna, precej stvari se jo že razume kaj želi. Zna pokazat in oponašat ful enih živali, vsaj kakšnih 20 pomoje, tako da se pozna da radi knjigice beremo. Sama tudi je, razen juhe no. Je res vse bolj umazano, ampak nima druge..itak ne pusti da ji pomagam. Je trmasta kot ne vem kaj, zadnjic se mi je 10 min histerično drla, ker ji ni uspelo sami si copate obut (je bila pa blizu uspeha). Groza! Kaj me še čaka.

Nič evo, šibam nazaj delat.

Ribica in Dansas??? Kako je kaj? Je dan prekratek za vse ne? Javita se kaj, je kar zatišje tukaj na forumu sedaj...

Lep vikend,


(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1422
   RE: Oktobrčki 2016
10.11.2017 22:00:48   
Ribica **
Najprej - vse najboljše Ela, Neža in Ema! Sem se spomnila na vas, bučka, ko smo se zadnjič mimo peljali v Tamar za praznike. user posted image Sem še možu rekla da sem tja krilce poslala in da ima E. čez tri dni še zadnja od naših malčkov prvi RD. Za dekoracijo pa nobene panike, če ne bi želela delit, ne bi dajala na net. user posted image

Malinca, tudi spanje pri nas je obup, danes se je dojila samo ob 2h in okrog 3h sem ji dala vodo, je celo zadostovala. Eno noč prej sem jo od 22h do 1:30 dojila 4x, ko ji nisem več hotela dat joške, je pa histerično tulila, brcala, obup. Pa v stolpnici smo, sredi noči se seveda ful sliši na vse konce. Pa res je glasna. user posted image Tako da nemirno spanje je zagotovo posledica vrtca in odhoda v službo, podoživljajo, kar se čez dan dogaja in niso mirni. Mene potem zraven še pes zeza, tako da kakšno noč tudi 5-10x vstanem iz postelje. user posted image Zadnje dni se še mala zbuja skupaj z najinimi alarmi, kak dan jo je pa treba budit.

Vrtec - prejšnji teden, ko so bili združeni, je šla v četrtek v vrtec, ker nisem vedela, da njenih vzg. obeh ni in je bila katastrofa. So me klicali ob 11h, da naj pridemo ponjo po kosilu, da je že zaspala in skoz joka. Kako ne bo, če je bila pa doma en teden spet in potem prišla v neznano sobo, k neznanim otrokom in vzg. Sem bila prav slabe volje, kar na jok mi je šlo na poti v službo, pa še tam nisem funkcionirala in vsi komentarji sodelavk, da tako pač to je itd. in da naj ne jemljem stvari osebno. Kako naj ne jemljem stvari za mojega otroka osebno?! No, ta teden imamo rekord, vseh pet dni je bila v vrtcu, juhuhu! Ker po tednih je statistika prvega meseca taka: 3-0-2-1-5. user posted image Zaspi pa sama brez težav in spi po dve uri, dve uri in pol v vrtcu. Jé tudi manj oz. od začetka skoraj nič, nadoknadi pa to doma, cele popoldneve samo jé, zvečer ima pa tak trebušček napihnjen, da komaj pleničko zapnem. Zjutraj, ko jo oddava, joka, čez dan pa ne, je ok.
Pupa88, E tudi nekaj jokca pred vhodom v vrtec, danes je delalal ne-ne za k vzg., ampak ni izbire.

Je pa spet luštno obdobje, tisto uvajalno z vrtcem od začetka s toliko boleznimi je bilo obup - ena sama trma, jok, stok, groza. Zdaj se spet sama zaigra, skoz hodi z lesenim vozičkom po stanovanju, brez opore še ne stoji in ne hodi. Hoče pa hodit tudi, ko jo odložim na tla in se ne usede, ampak koraka. Sam ni to ta pravi položaj za hojo. Menda enkrat letos bo shodila, no. Čevljev ima vsekakor dovolj v ta namen. user posted image Danes sem še skibucke kupila, itak sem zamudila ta poceni v Hoferju, sem kupila od Elefantna v Deichmanu. Če bo res kaj snega kmalu. user posted image

Nastja, moja govori zloge, od besed pa ja, tam, tja, tata, mama, na-na (=jedla, pila, duda), taaa, pa pujska še vedno oponaša za vse živali (hrka). Pa neko nerazumljivo čebljanje. Si pa ne predstavljam, da se je sestra že na polovici nosečnosti zredila za 15 kg pri taki višini. user posted image Jaz sem se 11 v celi nosečnosti, pa sem komaj prenašala vso dodatno težo na koncu, pa sem tudi štartala tam nekje (no, s kakim kg več). user posted image To je ta mlajša, ne? Kaj bo pa ona imela? Ko pa o tvojem pišeš in kak red "zahteva", pa nič ne prispeva v ta namen, me pa kar malo srbi za ušesi. :)

Igra se pa rada z lesenimi kuhalnicami, da kaj meša, v banji pije vodo iz lončka, danes sem ji še duplo kocke kupila v Baby centru, je ena škatla kock 27 €, so znižane 40 %. Jih je bila ful vesela. Sicer pa podira stolpe, telefonira s starimi mobiteli, lesen vlakec ima, z dojenčki se igra. Za Dedka mraza dobi Ikeino kuhinjo od babice, dedka in tet, jaz ji bom pa posodo za not kupila. Psu še vedno teži ves čas, pleza v njen boks, danes zjutraj je lizala lonček od jogurta, ki ga je pes prej polizal. user posted image user posted image user posted image Hrano ji daje z mize (kruh, piškote) in take. Ma skoz je kaj. Še vedno se ful rada skriva, lista trač revije in letake, ki jih dobimo v nabiralnik. Tako stran po stran, ji pustim, kar naj razvija fino motoriko. user posted image Aja, pa indijanca zna zdaj oponašat od nedelje.

Rumena - tole uspavanje male in da še jaz zraven zaspim je obup. Zadnji teden mi kar gre, že e teden nisem z njo zaspala. Potem eno uro rabim, da k sebi pridem. user posted image Hodi pa zdaj E. spat šele ob 20h ali kasneje, ne zaspi prej, škoda. user posted image
Spi pa samo enkrat na dan, med 12. in 14. uro, od 1-2 uri. Če spi manj in da zaspi še popoldne, je zvečer ne spravim spat.

Snežinke - kar naj pridejo. user posted image

Upam, da sem vse pokomentirala, zdaj grem pa nekaj za službo dokončat, mi čez dan ni uspelo. Je kar pestro zdaj, kot vedno novembra in decembra. Ampak - evo, bi skoraj pozabila - drug teden grem službeno za dva dni na Obalo, mala bo prvič čez noč brez mene. Mož je že malce nervozen, se mi zdi, glede na nočne histerične izpade, kjer je niti pogledat ne sme in sem samo jaz dobra. Ampak enkrat bova mogli to popkovino prerezat in dojenje ukinit. user posted image Jaz se veselim kot da grem na dopust, čeprav imam izobraževanje, ampak se veselim hotela, spanja brez prekinitev ponoči in če bo sreča še bazena. user posted image

(odgovor članu rumena1)
Neposredna povezava do sporočila: 1423
   RE: Oktobrčki 2016
10.11.2017 22:05:29   
Ribica **
A, sem vedela, da sem pozabila - zob ima 8, 6 že velikih, spodnji dvojki sta pa ven prilezli konec oktobra oz- začetek novembra, je sovpadalo z boleznimi.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1424
   RE: Oktobrčki 2016
11.11.2017 11:26:00   
pikica 4
pozdravljene,

vse najboljše še emi in eliuser posted image , sedaj smo pa že vsi čez enico.

spanje, spat greva ob 21 zaspi mi do 22, od treh naprej se zbuja samo da jo pokrijem pa spi naprej. izjemoma joka in izsiljuje za v moj posteljo.

ribica ja ponavadi so za počitnice in večje praznike združeni. sama se nič ne veselim uvajanja. mi je pediater pokomentiral, da naj si najmanj 1 teden vzamem časa, ker je zelo zadržana. ampak mi je rekel, da moram to sprejet in jit s tem naprej. odpočij si na obali, pa ne pozabi do plaže na sprehod. vreme bo sicer bolj slabo.

nastja lepo te je izučil tvoj izbranec, čisto preveč te obremenjuje. pri dveh otrocih bos steška vzdrževala njegove zahteve. me je kar pogrelo ko sem brala. sem pa vesela za tvoj zaobljen trebušček. še vedno slabosti pa kdaj se bodo nehale. kaj parvi g?

naše praznovanje je bilo v družinskem krogu. meni najljubše do sedaj.

imeli sva posvetovalnico velika je 74cm tezka pa 8900, je na 47 procentih, kar je ravno prav. edino potrdila za vrtec mi ni dal, saj moram najprej uvesti mleko.

sedaj zadnje dni mala hodi ob pomoči mojih dveh prstov, oz. kar leti. vse štiri nas sprehaja. govori zloge.

rumena jaz tudi še kolebam glede vrtca a počakam do januarja da ne bomo za praznike bolani, ampak glede na to, da jo je mojemu problem pomerkat pol ure mislim da bo šla. bravo sta shodili. ojoj z ramo imam slabe izkušnje, raje se pojdi pokazat, da ti da protivnetna zdravila, meni je dolgo časa nazaj hodilo, ker sem odlašala.

bučka pa saj če ti ne bo zneslo, da je mala doma lahko v vrcu povprašaš za prosta mesta. boste s proti videli.

eh, čisto prehitro je šlo to leto, ko bo šla mala v vrtec če ne bo skos bolana me čaka urejanje dokumentov za skoraj celo leto....me nič ne vesli

želim vam prijeten vikend


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1425
Stran:   <<   < Prejšnja stran  55 56 [57] 58 59   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  55 56 [57] 58 59   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?