|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   peticija
26.3.2009 11:25:45   
nina42
Na strani http://www.osvoboditev-zivali.org/?pnm=04645 lahko podpišete zelo pomembno peticijo za uvedbo brezmesnega jedilnika v vrtcih in šolah. Podpise bomo poslali na Ministrstvo za šolstvo in šport, Ministrstvo za zdravje in Združenje občin Slovenije.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: peticija
26.3.2009 11:27:20   
Volga
Ne bom podpisala.

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: peticija
26.3.2009 11:28:03   
lukec
Brezmesni jedilnik kot alternativa al kar za vse povprek?

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: peticija
26.3.2009 11:32:08   
Splišni
Ja, ali gre to kar za vse ali samo za izbiro jedilnika? Da je mogoče tudi brezmesnega izbrat (poleg mesnega)?

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: peticija
26.3.2009 11:44:19   
ZvezdicaZaspanka
Tudi jaz ne bom podpisala. Saj otroci vendar za svoj razvoj potrebujejo tudi meso. Ne vem kaj je s tem narobe. Tisti, ki se pa ne strinjate s tem, da bi otroci jedli meso, jima pa pač to prepovejte...in ko bo za kosilo meso in krompir, naj otrok je samo krompir...saj ni treba, da je tudi mesa. No, malo za hec, ampak veliko tudi za res.
Mogoče, bi nam malo več povedala o tej peticiji, mogoče si pa stvari naorbe razlagam(o).

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: peticija
26.3.2009 11:45:13   
Lunca1
Ne vem, meni se zdi, da otroci potrebujejo čim bolj raznoliko prehrano, ne glede na to, če so starši vegetarijanci.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: peticija
26.3.2009 11:46:00   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Brezmesni jedilnik kot alternativa al kar za vse povprek?


Tudi mene zanima. Ker brezmesni kot alternativa obstaja v veliko šolah. Vsaj v večjih, no. V naši vsekakor.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: peticija
26.3.2009 11:47:50   
ZvezdicaZaspanka
Šele zdaj vidim, da je link zraven...sem si prebrala, ampak podpisala pa vseeno ne bom. Nimam nič proti, če moja otroka kakšen dan jesta tudi vegetarijansko hrano, sploh ne. Ne strinjam se pa s tem, da bi bili v vrtcih jedilniki samo vegetarijanski. Mi je pa ok, če lahko izbiraš, torej da se tisti, ki tako želijo odločijo za to.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: peticija
26.3.2009 11:54:17   
Njuškalo
Ta peticija je za uvedbo brezmesnega jedilnika v vrtce in šole- poleg že obstoječih seveda.Itak, da mesni jedilnik ostane, v to se tukaj sploh noben ne vtika, bi pa dobili tudi vegi otroci sebi primerno hrano.
Tiste, ki pravite, da bi otrok moral vse jesti- to je prav za vas in vaše otroke, drugim pa to mogoče ne ustreza. Seveda pa je težko podpisati to peticijo, da vegi otroci ne bi jedli včasih samo solate, včasih le krompir...ker pač po vašem prepričanju MORAJO jesti tudi meso. Torej, če ga jaz doma vzgajam v duhu vegeterijanstva, bi morala vam na čast to poteptati in ga vzgojiti v mesojedca. Kaj, če bi vegiji težili mesojedcem, da vzgajajte svoje otroke v vegeterijance- torej, da delate proti vašim prepričanjem, imate vzgojo, ki ustreza drugim in ne vam...?Ne vem, če bi bile glih zadovoljne.
Kaj pa v primerih, da otrok sam od sebe noče mesa jesti, kljub temu, da ga starši jejo? Si tudi tak otrok zasluži za kosilo samo solato? Kaj pa otroci, ki so se priselili iz Indije (tudi take poznam) in je vegeterijanstvo od nekdaj del njihove kulture? Naj začnejo jesti meso, zato, da bojo mesojedci zadovoljni? Torej bi ve v Indiji postale vegeterijanke? Rada bi vas videla, ja..
No, saj, če vam je težko, pač ne podpišete. Ne pa vsiljevati tega, da MORA vsak otrok jesti meso. Vsak po svoji presoji in vesti pač.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: peticija
26.3.2009 11:57:41   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

Ta peticija je za uvedbo brezmesnega jedilnika v vrtce in šole- poleg že obstoječih seveda.Itak, da mesni jedilnik ostane, v to se tukaj sploh noben ne vtika, bi pa dobili tudi vegi otroci sebi primerno hrano.
Tiste, ki pravite, da bi otrok moral vse jesti- to je prav za vas in vaše otroke, drugim pa to mogoče ne ustreza. Seveda pa je težko podpisati to peticijo, da vegi otroci ne bi jedli včasih samo solate, včasih le krompir...ker pač po vašem prepričanju MORAJO jesti tudi meso. Torej, če ga jaz doma vzgajam v duhu vegeterijanstva, bi morala vam na čast to poteptati in ga vzgojiti v mesojedca. Kaj, če bi vegiji težili mesojedcem, da vzgajajte svoje otroke v vegeterijance- torej, da delate proti vašim prepričanjem, imate vzgojo, ki ustreza drugim in ne vam...?Ne vem, če bi bile glih zadovoljne.
Kaj pa v primerih, da otrok sam od sebe noče mesa jesti, kljub temu, da ga starši jejo? Si tudi tak otrok zasluži za kosilo samo solato? Kaj pa otroci, ki so se priselili iz Indije (tudi take poznam) in je vegeterijanstvo od nekdaj del njihove kulture? Naj začnejo jesti meso, zato, da bojo mesojedci zadovoljni? Torej bi ve v Indiji postale vegeterijanke? Rada bi vas videla, ja..
No, saj, če vam je težko, pač ne podpišete. Ne pa vsiljevati tega, da MORA vsak otrok jesti meso. Vsak po svoji presoji in vesti pač.


jaz nič ne vsiljujem, zaradi mene naj vsaj je, kar mu paše. In mi je čisto vseeeno.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: peticija
26.3.2009 12:01:35   
nina42
Gre za to, da bi tisti, ki to želijo imeli možnost izbire, lepo, da ponekod že imajo, ampak gre za to, da bi dosegli možnost izbire povsod. Tisti, ki se ne strinjajo in zagovarjajo mesno prehrano imajo to možnost in nihče jim je noče odvzeti, gre pač zato, da bi tudi tisti otroci, ki ne marajo mesa lahko imeli za kosilo kak sojin polpet, popečen tofu ali kaj drugega, če bi to želeli. Ne rečem, da morate silit svoje otroke, da postanejo vegetarijanci, dovolite drugim, da sami jejo kar želijo.

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: peticija
26.3.2009 12:19:44   
Lunca1
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

No, saj, če vam je težko, pač ne podpišete. Ne pa vsiljevati tega, da MORA vsak otrok jesti meso. Vsak po svoji presoji in vesti pač.


Njuškalo saj ne vsiljujemo, samo povemo svoje mnenje, tako kot ti. (pa tudi ne podpisujemo peticije, da morajo jest meso - to bi bilo pa vsiljevanje)

no drugače mene tudi prav nič ne moti, če kakšen dan ni mesa.

< Sporočilo je popravil Lunca1 -- 26.3.2009 12:20:31 >

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: peticija
26.3.2009 12:23:21   
mika
Kot je Volga napisala, tud jaz ne silim moje hčere, da bi jedla meso. Z mize vzame kar želi in včasih ne želi mesa. Na kraj pameti mi ni prišlo, da bi jo silila s katerokoli hrano.

Vegetarijanci ste tisti, ki silite otroke ne jesti mesa....jim prepovedujete.
Se spomnim ko je ena RR-ovka tu gor napisala, da bo svojemu otroku, dovolila da se odloči ali bo morilec in bo jedel meso ali pa ne. In s tem, ko  je rekla, da bo morilec, mu je res dala svobodno voljo, ni kajuser posted image

Tudi jaz ne bom podpisala peticije.

In moj otrok ima možnost odločitve ali bo jedel meso ali ne, otrok vegetarijancev te možnosti nima.

< Sporočilo je popravil mika -- 26.3.2009 12:25:23 >

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: peticija
26.3.2009 12:25:14   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: nina42

Na strani http://www.osvoboditev-zivali.org/?pnm=04645 lahko podpišete zelo pomembno peticijo za uvedbo brezmesnega jedilnika v vrtcih in šolah. Podpise bomo poslali na Ministrstvo za šolstvo in šport, Ministrstvo za zdravje in Združenje občin Slovenije.


kaj ti zdej to daješ kar vsepovsod al kako?

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: peticija
26.3.2009 12:27:30   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Kot je Volga napisala, tud jaz ne silim moje hčere, da bi jedla meso. Z mize vzame kar želi in včasih ne želi mesa. Na kraj pameti mi ni prišlo, da bi jo silila s katerokoli hrano.

Vegetarijanci ste tisti, ki silite otroke ne jesti mesa....jim prepovedujete.
Se spomnim ko je ena RR-ovka tu gor napisala, da bo svojemu otroku, dovolila da se odloči ali bo morilec in bo jedel meso ali pa ne. In s tem, ko  je rekla, da bo morilec, mu je res dala svobodno voljo, ni kajuser posted image

Tudi jaz ne bom podpisala peticije.

In moj otrok ima možnost odločitve ali bo jedel meso ali ne, otrok vegetarijancev te možnosti nima.


poznam kar ene par primerov, ko vegetarianca ne pustita otroku jesti mesa..... to je zame vsiljevanje njune ideologije.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: peticija
26.3.2009 12:48:33   
mika
Freycha,  v Nočahuser posted image v OŠ imajo izbiro.
jaz sploh ne poznam  nobenega pravega vegetarijanca.  mogoče dva navidezna. Kozlarije o mesojedih morilcih preberem na netu.
Poznam pa  eno punco, ki je na presni hrani (če se tako reče) in ker je zbolela ne je  nič druga kot sadje in zelenjavo, pije vodo in naravne sokove (ne kupljene). S tem, da to ni bila njena prosta volja, ampak se je določila zaradi bolezni. Rekla je , da se bo tako prehranjevala še dve leti, potem pa bo videla kako naprej.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: peticija
26.3.2009 13:05:08   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Freycha,  v Nočahuser posted image v OŠ imajo izbiro.
jaz sploh ne poznam  nobenega pravega vegetarijanca.  mogoče dva navidezna. Kozlarije o mesojedih morilcih preberem na netu.
Poznam pa  eno punco, ki je na presni hrani (če se tako reče) in ker je zbolela ne je  nič druga kot sadje in zelenjavo, pije vodo in naravne sokove (ne kupljene). S tem, da to ni bila njena prosta volja, ampak se je določila zaradi bolezni. Rekla je , da se bo tako prehranjevala še dve leti, potem pa bo videla kako naprej.


V Nočah tudi v vrtcu lepo poskrbijo za tamalo, ki je alergik user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: peticija
26.3.2009 13:15:22   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Freycha,  v Nočahuser posted image v OŠ imajo izbiro.
jaz sploh ne poznam  nobenega pravega vegetarijanca.  mogoče dva navidezna. Kozlarije o mesojedih morilcih preberem na netu.
Poznam pa  eno punco, ki je na presni hrani (če se tako reče) in ker je zbolela ne je  nič druga kot sadje in zelenjavo, pije vodo in naravne sokove (ne kupljene). S tem, da to ni bila njena prosta volja, ampak se je določila zaradi bolezni. Rekla je , da se bo tako prehranjevala še dve leti, potem pa bo videla kako naprej.


V Nočah tudi v vrtcu lepo poskrbijo za tamalo, ki je alergik user posted image


Verjamemuser posted image   šola in vrtec imata  isto kuhinjo. 

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: peticija
26.3.2009 13:30:16   
lemavrica
IZVIRNO SPOROČILO: mika



In moj otrok ima možnost odločitve ali bo jedel meso ali ne, otrok vegetarijancev te možnosti nima.


Odvisno od staršev ki so vegetarjanci, imam kolegico kjer sta oba vegetarjanca ampak kot jaz vem njun user posted image  vseeno je meso. Tako da ne posploševat.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: peticija
26.3.2009 13:53:18   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

IZVIRNO SPOROČILO: mika



In moj otrok ima možnost odločitve ali bo jedel meso ali ne, otrok vegetarijancev te možnosti nima.


Odvisno od staršev ki so vegetarjanci, imam kolegico kjer sta oba vegetarjanca ampak kot jaz vem njun user posted image  vseeno je meso. Tako da ne posploševat.


To pa je res ena izmed redkih zadev, ki jo lahko posplošujem....redki, zelo redki so vegetarijanski starši, ki bodo svojim otrokom pripravljali meso.
Bravo za tvojo kolegicouser posted image ...

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: peticija
26.3.2009 15:33:54   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Verjamemuser posted image   šola in vrtec imata  isto kuhinjo. 


ne ne.... jaslice imajo svojo kuhinjo user posted image  in kuharca je fejst ženska!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: peticija
26.3.2009 15:52:19   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Verjamemuser posted image   šola in vrtec imata  isto kuhinjo. 


ne ne.... jaslice imajo svojo kuhinjo user posted image  in kuharca je fejst ženska!


aja, pol pa kuhajo samo za vrtec. Med počitnicami je moj edini od zaposlenihuser posted image  , ki prinese kosilo domov, takrat pa kuhajo samo za vrtec.
Njemu ni za kuhat, jaz pa sem v službi.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: peticija
26.3.2009 16:50:56   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Verjamemuser posted image   šola in vrtec imata  isto kuhinjo. 


ne ne.... jaslice imajo svojo kuhinjo user posted image  in kuharca je fejst ženska!


aja, pol pa kuhajo samo za vrtec. Med počitnicami je moj edini od zaposlenihuser posted image  , ki prinese kosilo domov, takrat pa kuhajo samo za vrtec.
Njemu ni za kuhat, jaz pa sem v službi.


ne razumem.... a on dela v vrtcu oz. šoli?

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: peticija
26.3.2009 17:11:10   
mika
v šoli uči...ampak kuharji kuhajo še za vrtec in nimajo počitnic, tako da mož še takrat hodi po kosilo

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: peticija
26.3.2009 17:15:24   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: mika

v šoli uči...ampak kuharji kuhajo še za vrtec in nimajo počitnic, tako da mož še takrat hodi po kosilo


ooo potem bo pa verjetno Dito čez 4 ali več let učil, če bo še delal na tej šoli user posted image user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?