|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomočnica vzgojiteljice
21.8.2009 21:31:44   
*nina*
pozdravljene...začela sem razmišljati, da bi opravila prekvalifikacijo za pomočnico vzgojiteljice...zanima me pa če je katera od vas opravila to, kako je bilo...ali je bilo težko? katera glasbila moraš znati igrati, in pa če se je katera potem zaposlila kot pomočnica vzgojiteljice in koliko je znašala plača? se vam v naprej zahvaljujem in lep pozdrav
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomočnica vzgojiteljice
21.8.2009 22:05:50   
ellie
Pred kratkim je bila na čvekanju v tri dni podobna tema... Jaz sem delala prekvalifikacijo in ni bilo težko. V bistvu je bilo kar tako malo mimogrede. Je pa od tega že kar nekaj let. Mi smo imeli 2x na teden, trajalo je 1 leto. Na poklicni maturi so se na željo tisti osnovni predmeti (mat, slo, ang,...) priznali. Tako da si potem imel samo 2 predmeta še za naredit. Glasbila nisi rabil nobenega obvladat...tud tam ga ni bilo v programu. Jaz se potem nisem zaposlila...ampak sem se vpisala naprej na faks. Drugače pa je plača pomočnice nekje okrog 600 eur.

(odgovor članu *nina*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomočnica vzgojiteljice
22.8.2009 9:10:41   
tanja22
oj, vsaj v našem vrtcu nas je mlajših pomočnic večina takih, ki smo opravile prekvalifikacijo. Jaz sem delala na Zarisu, ni bilo težko. Res pa je da je bila pri nas glasba kar zahtevna, ampak jaz sem hodila v glasbeno šolo in je šlo brez problema. Nekatere so vložile kar nekaj truda. Amapk če si to želiš, poj se boš tudi to naučila. Mi smo igrali na flavto in klavir ali kitaro. To si sama izbereš. kar ti je bližje. Plača pa je neto 650 €.

če te pa še kaj zanima, pa kar vprašej, lp

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomočnica vzgojiteljice
22.8.2009 20:39:11   
mala zirafa
Plača je 956 bruto.Neto okoli 720 brez pot. stroškov in pol regresa za prehrano.Sicer je odvisno od občine do občine.Šole pa imajo enotne plače.

(odgovor članu tanja22)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomočnica vzgojiteljice
23.8.2009 20:36:12   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Pred kratkim je bila na čvekanju v tri dni podobna tema... Jaz sem delala prekvalifikacijo in ni bilo težko. V bistvu je bilo kar tako malo mimogrede. Je pa od tega že kar nekaj let. Mi smo imeli 2x na teden, trajalo je 1 leto. Na poklicni maturi so se na željo tisti osnovni predmeti (mat, slo, ang,...) priznali. Tako da si potem imel samo 2 predmeta še za naredit. Glasbila nisi rabil nobenega obvladat...tud tam ga ni bilo v programu. Jaz se potem nisem zaposlila...ampak sem se vpisala naprej na faks. Drugače pa je plača pomočnice nekje okrog 600 eur.

Tole pa hudo obsojam!
Mi, ki smo hodili na srednjo strokovno šolo, smo hudićevo švicali. In na faks brez posluha in opravljenih glasbenih sposobnosti sploh nisi sprejet!

Kak pa otroke v vrtcu učiš pesmice, če nimaš posluha?
In kaj hudiča jih učiš, če si si hodila na prekvalifikacijo in je blo vse kar mimogrede?
A taki ljudje vzgajajo naše otroke!
Te prekvalifikacije je treba ukinit!
Sorry, ampak tole pa res obsojam!
En sedem let spoznava kurikulum in točno ve kaj dela, a en, ki je pa pol leta KAR MIMOGREDE nekaj delal, ti je pa potem enakovreden?
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomočnica vzgojiteljice
23.8.2009 20:42:37   
Shorty_
Če ne rabiš obvladat glasbila to ne pomeni da si brez posluha,čeprav kjer sem se jaz zanimala za to, je povsod eno glasbilo potrebno igrat, in nikakor po prekvalifikaciji nisi enakovreden vzojiteljici ker dobiš naziv pomočnik/ca vzgojiteljice.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomočnica vzgojiteljice
23.8.2009 20:43:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Pred kratkim je bila na čvekanju v tri dni podobna tema... Jaz sem delala prekvalifikacijo in ni bilo težko. V bistvu je bilo kar tako malo mimogrede. Je pa od tega že kar nekaj let. Mi smo imeli 2x na teden, trajalo je 1 leto. Na poklicni maturi so se na željo tisti osnovni predmeti (mat, slo, ang,...) priznali. Tako da si potem imel samo 2 predmeta še za naredit. Glasbila nisi rabil nobenega obvladat...tud tam ga ni bilo v programu. Jaz se potem nisem zaposlila...ampak sem se vpisala naprej na faks. Drugače pa je plača pomočnice nekje okrog 600 eur.

Tole pa hudo obsojam!
Mi, ki smo hodili na srednjo strokovno šolo, smo hudićevo švicali. In na faks brez posluha in opravljenih glasbenih sposobnosti sploh nisi sprejet!

Kak pa otroke v vrtcu učiš pesmice, če nimaš posluha?
In kaj hudiča jih učiš, če si si hodila na prekvalifikacijo in je blo vse kar mimogrede?
A taki ljudje vzgajajo naše otroke!
Te prekvalifikacije je treba ukinit!
Sorry, ampak tole pa res obsojam!
En sedem let spoznava kurikulum in točno ve kaj dela, a en, ki je pa pol leta KAR MIMOGREDE nekaj delal, ti je pa potem enakovreden?
user posted image user posted image user posted image user posted image


Mal pretiravaš.Pri nas dela ena v vrtcu,ki je delala to prekvalifikacijo in je prav fajna oseba.Otroci jo imajo ful radi,v bistvu zna z otroki.Zakaj bi mogl ukinit???To mi ni jasno.Mogoče ktera prej ni mela priložnosti se šolat in švicat na faksu.Zakaj ji pa zdej nebi blo to omogočen.Ne razumem teuser posted image

(odgovor članu mamamajča)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomočnica vzgojiteljice
23.8.2009 20:44:16   
m@j@
Pod tole se pa popolnoma podpišem, prav pod citat.
tudi sama sem iz te stroke. In ko kot starš občutiš te ipd. prekvalifikacije, te prime...

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomočnica vzgojiteljice
23.8.2009 20:46:05   
mamamajča
Ja naj naredi isto, kot smo nardile ostale, ne? ne pa kar pol leta!
Ja ne moreš razumet.
Sam ko si pa vzgojiteljica in ti pride v vrtec delat nekdo iz živilske šole, pa ni fajn.
Pa preden me popljuvate do konca, se mal postavite v mojo in še čigavo kožo....



Če se jaz danes odločim, da bi rada bla medicinska sestra- a mam kje pol leta tečaja, da to postanem...? Ne, nimam....  o tem govorim!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pomočnica vzgojiteljice
23.8.2009 20:46:53   
m@j@
N e gre s ezato, da ni nihče, ki se prekvalificira, dober. Imaš izjeme. Samo da je pa sama prekvalifikacija tako zasnovana, da ti tu potem ena piše, da je vse mal mimogrede, je pa user posted image .

Mimogrede ...na SŠ in faxu moraš delat res s srcem, ker drugače ne narediš!

(odgovor članu m@j@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pomočnica vzgojiteljice
23.8.2009 20:48:00   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: m@j@

Pod tole se pa popolnoma podpišem, prav pod citat.
tudi sama sem iz te stroke. In ko kot starš občutiš te ipd. prekvalifikacije, te prime...


glej slabo izkušnjo imaš lahko tudi s še tako izšolano vzgojiteljico po ne vem kolkih letih dela. Vse je odvisno od tega ali delaš s srcem. Jaz zase vem da če mi bo uspelo se vpisat na prekvalifikacijo jo bom delala s srcem ker imam željo za to delo, pa žal financ za izreden študij še ni, in je pač edina pot do dela v vrtci in dela z otroci. Bom pa delala prekvalifikacijo iz gimnazijske maturantke v pomočnico vzgojiteljice.

(odgovor članu m@j@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomočnica vzgojiteljice
23.8.2009 20:48:56   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR
in nikakor po prekvalifikaciji nisi enakovreden vzojiteljici ker dobiš naziv pomočnik/ca vzgojiteljice.

Ja in diplomirana vzgojiteljica dobi delovno mesto, kjer ma 550e plače. Torej je tista iz živilske še malo nad njo, ne???

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pomočnica vzgojiteljice
23.8.2009 20:50:30   
mamamajča
ShortyRR, jaz sploh ne pravim, da te iz prekvalifikacije niso dobre in verjamem, da nekatere delajo s srcem.
Ampak hočem povedat samo to, da je potem totalno metanje stran časa in denarja, da hodiš prav na srednjo strokovno in fax........ Ni fer, ne....?

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pomočnica vzgojiteljice
23.8.2009 20:51:28   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR
in nikakor po prekvalifikaciji nisi enakovreden vzojiteljici ker dobiš naziv pomočnik/ca vzgojiteljice.

Ja in diplomirana vzgojiteljica dobi delovno mesto, kjer ma 550e plače. Torej je tista iz živilske še malo nad njo, ne???



ne vem kako je lahko nad teboj? kako? To da se pa zaposluje diplomirane vzgojiteljice na mesto pomočnic pa niso krive prekvalificirane pomočnice ampak kaj drugega a ne?

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pomočnica vzgojiteljice
23.8.2009 20:53:19   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

ShortyRR, jaz sploh ne pravim, da te iz prekvalifikacije niso dobre in verjamem, da nekatere delajo s srcem.
Ampak hočem povedat samo to, da je potem totalno metanje stran časa in denarja, da hodiš prav na srednjo strokovno in fax........ Ni fer, ne....?



ni metanje denarja stran, ker si nista nikoli enakovredne in si ne bi smele biti ena s srednjo strokovno ali prekvalifikacijo (ti dve sta si lahko enakovredni) in pa ena diplomirana vzgojiteljica.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pomočnica vzgojiteljice
23.8.2009 20:53:28   
mamamajča
Pa saj o tem govorim ves čas. Niso one krive, ne. Sistem je kriv! In jaz ga obsojam.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pomočnica vzgojiteljice
23.8.2009 20:54:47   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

ShortyRR, jaz sploh ne pravim, da te iz prekvalifikacije niso dobre in verjamem, da nekatere delajo s srcem.
Ampak hočem povedat samo to, da je potem totalno metanje stran časa in denarja, da hodiš prav na srednjo strokovno in fax........ Ni fer, ne....?



Nekaj časa je bilo tako da iz srednje vzojiteljske na fax nisi mogel it oziroma si si moral izbrat dodaten predmet na maturi. Zato sem recimo si sama raje izbrala gimnazijo za to da bi lažje prišla na fax.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pomočnica vzgojiteljice
23.8.2009 20:55:34   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Pa saj o tem govorim ves čas. Niso one krive, ne. Sistem je kriv! In jaz ga obsojam.

Tudi če se prakvalifikacije ukinejo bodo napake v sistemu ostale.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pomočnica vzgojiteljice
25.8.2009 9:01:44   
Najaa
Lahko si 100x diplomiran in ne vem kaj še vse, pa če nimaš smisla in filinga za otroke, ti to nič ne pomaga. Lahko pa greš čisto mimogrede (kot je ena napisala) na prekvalifikacijo po tem, ko že nekaj let delaš in delaš s srcem in vsak dan ti je užitek it v službo, prekvalifikacijo pa narediš res dobesedno "usput". Ker se zahteva papir, da imaš to šolo, drugače greš stran. Ostanejo pa taki, ki imajo šolo, v vrtcu pa ne vejo kaj bi z otroci in sami s sabo.Škoda, ja. Sistem je res beden.user posted image

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pomočnica vzgojiteljice
25.8.2009 13:53:24   
sončnica24
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Ostanejo pa taki, ki imajo šolo, v vrtcu pa ne vejo kaj bi z otroci in sami s sabo.Škoda, ja. Sistem je res beden.user posted image


Jaz pa se podpišem pod to in verjemite da marsikaj vidim in slišim pa delam v vrtcu 3 mesece, ne kot vzgojiteljica ampak v pisarni, pa me včasih prime da bi kateri kar nekaj rekla, pa se rajši v jezik vgriznem.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pomočnica vzgojiteljice
25.8.2009 14:56:43   
ellie
mamamajča tista tvoja prva izjava pa ni bila na mestu. Najaa je dobro napisala. Pri vseh poklicih je pač tako...eni so za nekaj, drugi niso. Pač imaš v krvi. Je pa itak cel sistem v Sloveniji v pi***. Pa večina jih tako gre potem naprej na faks...kjer dobiš dosti več izkušenj oz. bolj informacij, kot na neki srednji šoli. Da ne govorim o dijakinjah srednje vzgojiteljske, ki sem jih imela na praksi. Katastrofa od katastrofe. Za prekvalifikacijo pa se ponavadi le odločijo tiste, ki jim je nekaj do tega poklica. Je le treba plačat kar nekaj denarja. Redno pa se vpišejo tudi takšne, ko ne vedo kam bi se drugam. Jaz pa imam tudi prvo srednjo šolo končano takšno, ki mi zelo prav pride pri tem poklicu.

No pa če še kogarkoli skrbi moja izobrazba...tako kot prekvalifikacijo sem tudi faks opravila mimogrede. V vrtcu pa tako več ne delam, ker moraš bit "nekaj posebnega" da zdržiš ta naš sistem dela v vrtcih. Imam svoje privat varstvo...in starši so več kot zadovoljni. In to je tudi meni največje zadovoljstvo.


Sicer pa je že Einstein rekel...da znanje, ki nam ga nudijo institucije najmanj vredno...največ nam prinese lastno učenje in izkušnje. Oz. domišljija je pomembnejša od znanja (Alber Einstein)


(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pomočnica vzgojiteljice
25.8.2009 15:32:36   
bori2
Ob tej debati ste me spomnile na razpravo, ki smo jo imele zadnič na šihtu. Kar vročo. In sicer kako se je status učiteljev-vzgojiteljev spreminjal skozi leta;

1. pred 50 leti so bili učitelji cenjeni, izobraženi in spoštovaniuser posted image
2. pred 30 leti, ko smo bili mi v šoli, smo jih spoštovali in se jih bali user posted image
3. pred 15 leti, ko smo mi izbirali poklice, je že veljalo, če ne bo drugače ratalo, boš pa za tovaršico šla
4. in danes, ne veuser posted image m. Sedaj ko imam otroka v šoli me je kar groza, ko iz višjih razredov priteče objoklana učiteljica, ker so jo učenci verbalno napadli. user posted image user posted image

Tako, da kakega pametnega odgovora nima, je pa OČITNO s sistemom nekaj narobe. To, da so tudi danes v šolah ljudje usposobljeni in strokovnine dvomim. Kaj torej "ne štima"?


No, samo moje mnenje,...

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pomočnica vzgojiteljice
25.8.2009 18:02:49   
mamamajča
Hotla sem samo povedat, da bi bilo najbolj fer in najbolj prav, da če se pri ne vem kolikih letih delovne dobe odločiš postati pomočnica, greš naredit tako šolo, kot smo jo delale tiste, ki smo že v osnovni vedle da to želimo postati.
In res se mi ne zdi fer, da zdaj pa kar mimogrede pol leta delaš nekaj kar tak in si že pomočnica.
Pa nisem rekla, da so ljudje, ki to delajo, slabi, ampak se mi ne zdi prav, da tako na hitro prideš do tega poklica, ker menim, da v vrctu in šolah mora bit usposobljen kader!

(odgovor članu bori2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pomočnica vzgojiteljice
25.8.2009 18:04:44   
mamamajča
Samo to...
Na eni temi je ena vprašala, kam bi se vpisala na prekvalifikacije, da ne bi rabla hodit na predavanja.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A tak na btw že lahko prideš v vrtec delat??

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pomočnica vzgojiteljice
25.8.2009 18:15:55   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Samo to...
Na eni temi je ena vprašala, kam bi se vpisala na prekvalifikacije, da ne bi rabla hodit na predavanja.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A tak na btw že lahko prideš v vrtec delat??



Ma dej, sej ni vse v tistem, kar na predavanjih povejo. Pa ne misli, da to zagovarjam. Ampak sem dala to skoz in vem, kako je. Za delo z otroci moraš imeti predvsem smisel in domišljijo in veselje do dela. Tega te pa na predavanjih ne naučijo. To mora biti v tebi.
Ne vem, kaj si se tak zapela za to. Jaz sem tud že v OŠ vedla, da si želim delat z otroci, pa takrat nisem imela možnosti iti na vzgojiteljsko. In kaj, če sem potem delala prekvalifikacijo? Joj nehaj no. Tud jaz sem morala naredit eno srednjo in se učiti istih predmetov kot ti. Razen strokovnih, seveda. Zaradi teh sem šla pa na prekvalifikacijo.
Pa še to. Kaj pa ženske, ki že 20 let in več delajo v vrtcu, naredile so pa šolo za varuhinje? Njih so vse po vrsti poslali na prekvalifikacijo samo zato, da so dobile naziv pomočnica vzg. In kaj se lahko še one naučijo v šoli? Imajo dovolj prakse že v malem prstu.


< Sporočilo je popravil Najaa -- 25.8.2009 18:18:28 >

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?