|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 12:22:36   
portugalka
ponoči se dojimo vsake dve uri in ne vem, kako naj nehamo.
Star je 7 mesecev in tega kar ni konca.... brez cuzanja noče (za)spat,
če ga totalno ne izčrpam in kar omahne... ampak tega ne želim počet.
Da ne skačem skoz gor in dol, spi pri naju v postelji,
Kaj naj naredimo?
Kakšen nasvet in izkušnje?
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 12:29:07   
kristinaj
mogoče je pa lačen ali pa samo stvar navade??!! nisi napisala ali že ima večerjo ali ne
pri 7m bi že moral dobiti večerjo pred spanjem...poskusi z rižolinom, greskom, polento na mleku

da ga imaš pri sebi v postelji ti odsvetujem ker se tega otroci zelo hitro navadijo in potem nočejo ven....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu portugalka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 12:31:04   
pob@linček
Verjetno je lacen ce res pije ce se ne samo crklja.A ze kaj je GH?

_____________________________

mami in oci je najlepsi poklic za celo zivljenje

(odgovor članu portugalka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 12:42:28   
mamicaTaja
IZVIRNO SPOROČILO: portugalka

ponoči se dojimo vsake dve uri in ne vem, kako naj nehamo.
Star je 7 mesecev in tega kar ni konca.... brez cuzanja noče (za)spat,
če ga totalno ne izčrpam in kar omahne... ampak tega ne želim počet.
Da ne skačem skoz gor in dol, spi pri naju v postelji,
Kaj naj naredimo?
Kakšen nasvet in izkušnje?
hvala



Pri nas je popolnoma isto. Moj user posted image je star skor 6,5 mes. in se tudi še dojimo ponoči na 3 ure (včasih tudi na 2). user posted image Povsod berem, da bi pri tej starosti že morali zdržati noč brez hranjenja, ampak moj je očitno lačen, saj vleče ponoči vsakič po 10 minut in zaspi naprej.  Čez dan pa se dojiva nekje na 3-4 ure. GH (zelenjavo) sem začela uvajat konec decembra, ampak se še naje za cel obrok, saj se po zelenjavi še podoji. Zvečer oz. pozno popoldne sm mu probala dajat hippovo mlečno kašico za lahko noč da bi ga nasitila, ampak je ne mara kaj preveč, tko da se nič ne naje od nje in ima spet samo mleko za čez noč. user posted image

Očitno sta najina dva user posted image prava lakotnika... user posted image Se tolažim da bo bolš, ko bo začel jest več GH in ga bo bolj nasitila. user posted image

(odgovor članu portugalka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 12:44:35   
mamicaTaja
A ja pa še to... Drugače sem probala tudi že, da bi ga zamotila z dudo, namesto da se dojiva, ampak začne jokat... Tako da očitno ni stvar navade, ampak je res lačen... Je pa drugače ful velik za svojo starost (9kg in 70cm), tko da verjetno tudi zaradi tega več rabi.

(odgovor članu portugalka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 13:24:50   
Najaa
Pri nas je bilo isto. Bila je samo navajena na joško. Ne lačna, moč navade cuzanja celo noč... Dude ni hotela, nehalo pa se je, ko se je nehala dojit. Pri 11m.

(odgovor članu mamicaTaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 13:28:20   
**Petra**
Pri nas je isto. Moj 5,5 mesečnik tudi ponoči zelo pogosto je. Sicer sem kriva tudi sama, ker ko se prvič zbudi, ostane kar pri nama na postelji, ker ko se naje, tudi mene poleg zmanjka. Jst sem se s tem sprijaznila.... Saj pravijo, kakor ga navadiš, takšen je user posted image  Probala sem tudi zvečer z mlečno kašo, pa ni nič pomagalo. Meni je nekaj najlepšega, ko otroku ponudiš zizo in se s tem ne obremenjujem več, čeprav sem ponoči včasih vsa besna, ko se non stop zbuja....
Zdaj še gre, ko pa bo enkrat služba.... bomo videli user posted image

(odgovor članu mamicaTaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 16:43:35   
tejkaz
Ah, mi se tudi kar naprej dojimo. Včasih na tri ure, včasih na dve, najbolj pogosto pa kar na eno uro. Star je 5 mesecev. Saj bo bolje. Nekoč user posted image

_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu **Petra**)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 20:35:57   
rainbow
ja, moji spomini so tudi takšniuser posted image
se je uspešno končalo pri njenih 14 mescih, ko sem jo ponoči (njaprej zvečer) nehala dojit. Do takrat pa smo pač trpeli.



_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 20:52:36   
portugalka
mah,kar se tiče GH smo samo na sadju 1 obrok dnevno; pa še to se ne naje dovolj, ker se po tem lahko še veselo doji;
zvečer nima večerje (GH), (ampak dojenje ob katerem zaspi)
- še kosila skoraj ne spravim vanj, ker nemiren totalno!
sploh ne vem več....

Sicer pa pišete, da se je nehalo, ko se je nehalo dojenje - KAKO pa to uspe?
si ne predstavljam sploh!!!!!
ajojuser posted image

sej sem pripravljena potrpeti nespeče noči ... človek se pri teh mesecih že navadi,
samo razmišljam, ali je vse ok in koliko časa bo to še trajalo....
ker povsod piše, da naj bi pri 6 že spal,
naše pa je 7,5 mesecev.



(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 21:10:54   
*Naja
Naša je stara 11 mesecev, pa se zadnja 2 meseca zbuja po 20-30x na noč in hoče zizouser posted image . Ker sem toliko vstajala, sem jo tudi jaz preselila k nama, oz. sem njeno posteljico "priklopila" k najini, pa je bilo še slabše. Če je vedela, da sem zraven, pa dobesedno sploh ni hotela spati brez zize v ustih. Zato smo jo čez čas selili nazaj, na drugi konec spalnice, pa morem reči, da je bilo takoj boljše. Zdaj se striktno držim, da jo ponoči, ko se zbudi, dam spati nazaj v njeno posteljico, pa tudi, če to pomeni, da bedim tudi po eno uro, da mi uspe. Zadnji teden se pred spanjem ne želi več dojiti, ponoči pa še. Je bilo zdaj ravno 5 sanjskih noči, ko se je zbudila le še 2-3x, no zadnjo noč smo pa spet veliko bedeli. Mah, enkrat bo že boljše, verjetno se bo poznalo, ko se bo odstavila.

_____________________________

"Čim bolj izkoristi sleherni trenutek tistih prvih mesecev- nikoli se ne bodo vrnili!"

(odgovor članu portugalka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 21:50:22   
zmajaz
Našo smo težko navajali na GH - nobene zelenjave in sadja ni marala, že ko je žlico zagledala je bil jok. Potem sem ji pa ponudila milupin čokolino (tega zato, ker je v njem že aptamil in dodaš samo še vodo) in ji je bil takoj všeč. Postopoma smo zvečer povečevali količino, dokler nismo prišli na en normalen obrok, da se je že fino najedla. Vendar se je kljub temu še vedno zbujala ob 1h za dojenje - iz same navade. Zato sem ji pri 7h mesecih dojenje ponoči enostavno ukinila - prvič, ko ni dobila, je jokala enih 10 minut, potem pa je že vedela, da ko jo začnem v temi božati in tolažiti, ne bo z dojenjem nič, in se je takoj umirila in zaspala. Če je jokala, je to trajalo samo kake pol minutke, ali pa sploh ni jokala in je samo malo pojamrala. V roku 1 tedna se je pa tudi zbujati nehala, tako da smo prišli na spanje od 22h do 5h, nato dojenje in spanje naprej do 8h. Ko se je pri 10 mesecih odstavila (ji ni več pasalo, ker sem noseča), pa se je njeno spanje v zelo kratkem času raztegnilo od 21h do 8h.

(odgovor članu portugalka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 21:57:37   
slovenka
Hm, uboge punce. Poznam punco, ki ima dveletno pupo, pa ji še vedno cele noči zizo vleče, je tako utrujena, pa seveda v službo zjutraj... user posted image Držim pesti, da bo pri vas prej bolje kot pri njej.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 21:59:50   
zmajaz
Za tele tamale nič ne rečem - eni so res lačni in pač rabijo več, ampak pri dveletnem otroku si je pa ženska čist sama kriva, da se ji otrok še po cele noči hoče dojit.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 8.1.2009 22:00:04 >

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 22:00:06   
roberta
po moje je otrok lačen. pri sedmih mesecih verjetno res že rabi kaj drugega kot le mleko. naša ga je začela biksat pri 5 mesecih (dojili smo se na 1 uro!), potem pa sem ji začela dajat večerjo, pa je bilo takoj precej bolje (dojenje na recimo 2-3 ure). zdaj pri skoraj že 8 mesecih, pa se zbudi nekje 2x na noč.

tako, da moj nasvet: daj ji večerjo. noben otrok pa noče kar naenkrat jest, ker mu je vse mau nenavadnega okusa. ampak saj veš kako je: počasi se daleč pride. dajaj mu stvari s neskončno potrpežljivostjo in brez siljenja, da mu ne priskutiš hrane. začni s tistim, kar vsaj v usta da. in bo s časoma več pojedel. moja ni hotela nobenega sadja ali česa podobnega, je pa sčasoma sprejela milupovo kašico za lahko noč (polnozrnato). in to ji dajem še sedaj (zdaj kar iz kozarčka pije, ker po žlici ne mara več). pa večinoma kar poje. le ko se občasno naveliča tega okusa, ji dam kaj drugega za par dni, da ne sitnari. 

roberta 

(odgovor članu portugalka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
8.1.2009 22:36:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu portugalka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
8.1.2009 22:58:23   
Bombažek
Jap, tudi mi poznamo to situacijo in smo jo uspešno prebrodili. Naš mali se je do 7 meseca samo dojil, potem smo poskušali zelenjavo, sadje, pa je kar bruhal,... na koncu smo ugotovili, da pomaga, če mu damo rižolino, keksolino, tako da smo začeli uvajanje hrane na ta način. Pa ponoči še vedno ni bilo bolje. Tako da sva se odločila, da upoštevava nasvet ene znanke - ko se ponoči zbudi, ga vzame ati, da zaspi nazaj... in tako sva vztrajala in vztrajala skoraj 3 tedne (hvala možeku!!!!), od takrat naprej pa so noči milina - joka in se zbuja ko je bolan ali en dan pred polno luno. Pa ga takrat vzameva k sebi in je ok. Je pa na flaši mleka pred spanjem in zjutraj ob bujenju še sedaj (20 mesecev).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
10.1.2009 15:27:03   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: portugalka

mah,kar se tiče GH smo samo na sadju 1 obrok dnevno; pa še to se ne naje dovolj, ker se po tem lahko še veselo doji;
zvečer nima večerje (GH), (ampak dojenje ob katerem zaspi)
- še kosila skoraj ne spravim vanj, ker nemiren totalno!
sploh ne vem več....

Sicer pa pišete, da se je nehalo, ko se je nehalo dojenje - KAKO pa to uspe?
si ne predstavljam sploh!!!!!
ajojuser posted image

sej sem pripravljena potrpeti nespeče noči ... človek se pri teh mesecih že navadi,
samo razmišljam, ali je vse ok in koliko časa bo to še trajalo....
ker povsod piše, da naj bi pri 6 že spal,
naše pa je 7,5 mesecev.














Sorry, ampak en sadni obrok je za te mesece pa moje premalo. Moja je tudi stara 7,5m in poje 4 obroke GH, vztrajaj četudi noče jest, saj se od tvojega mleka več ne naje dovolj in zato ti hoče tako pogosto jest. Moja sedaj namesto joške dobi ponoči čaj, izjemoma jo podojim, pa se je čist lepo navadla čaja, se pa zbuja in jamra ker jo matrajo zobki in sem že tudi čist obupala nad nočnim mirnim spanjem.

(odgovor članu portugalka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
10.1.2009 15:31:24   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: portugalka

ponoči se dojimo vsake dve uri in ne vem, kako naj nehamo.
Star je 7 mesecev in tega kar ni konca.... brez cuzanja noče (za)spat,
če ga totalno ne izčrpam in kar omahne... ampak tega ne želim počet.
Da ne skačem skoz gor in dol, spi pri naju v postelji,
Kaj naj naredimo?
Kakšen nasvet in izkušnje?
hvala



če ne prej, bo v roku leta in pol minilo user posted image

takrat bo ruknil konkretno večerjo, pišeka pa krompir, pa bouser posted image


imaš dve možnosti: se pač prilagodiš njegovemu ritmu in si pač malce polomljena zjutraj ali ga pa pač pustiš tuliti, dokler zmatran ne zaspi....

dilema verjetno ni prevelika.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu portugalka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
10.1.2009 15:35:01   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: portugalka

mah,kar se tiče GH smo samo na sadju 1 obrok dnevno; pa še to se ne naje dovolj, ker se po tem lahko še veselo doji;
zvečer nima večerje (GH), (ampak dojenje ob katerem zaspi)
- še kosila skoraj ne spravim vanj, ker nemiren totalno!
sploh ne vem več....

Sicer pa pišete, da se je nehalo, ko se je nehalo dojenje - KAKO pa to uspe?
si ne predstavljam sploh!!!!!
ajojuser posted image

sej sem pripravljena potrpeti nespeče noči ... človek se pri teh mesecih že navadi,
samo razmišljam, ali je vse ok in koliko časa bo to še trajalo....
ker povsod piše, da naj bi pri 6 že spal,
naše pa je 7,5 mesecev.





absolutno bi moral imeti mleko bolj ali manj za večerni ritual....ostalo pa gosto hrano....moj je pri osmih jedel že čisto vse, razen ene par alergenih stvariuser posted image  saj ni čuda, da je lačen....kaj pa je ena sadna kašica za 9 kilno dete.....za kosilo kakšno juhco, pa kakšne kroglice noter....potem pa še meso in prilogo.....

raje ne napišem, s čim vse se je basal moj mulc user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu portugalka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
10.1.2009 15:36:12   
Anonimen
ker povsod piše, da naj bi pri 6 že spal,


Daj vrni ze te knjige v knjiznico user posted image .

Otroci so razlicni, eni prespijo noc od prvega dne, eni ne spijo do tretjega leta, vecina pa prespi noc nekje do enega leta, tako se mi zdi (ali s kaksnim manjsim hitrim zbujanjem).

Nimas kaj naredit, ali pocakaj, da mine in se cim manj zivcira (ker to ne koristi ama nista), lahko probas dat caj po flaski, ali pustis jokat.

(odgovor članu portugalka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
10.1.2009 17:16:09   
KAHLO
moja punčka je stara 4 mesece in se doji, naša je do pretkratkim večer z dojenjem zaspala in je spala tako prav 4 ure, zdaj pa ji to ni več dovolj in se je tudi začela prebujat na 2 uri...jaz sem stvar rešila tako da ji večer predem greva spat dam 4 žlice riževih pahuljic (mešanih z vodo) nato pa jo še podojim klko si želi včasih eno dojko včasih dve in mi pol spi od 20. zvečer pa do 2 zjutraj, pol pa se mi prebudi na 3 ure....na kratko jaz sem ugotovila da potrebuje malo večji obrok zvečer kot pa samo dojenje..... zdaj se pa do sitega napoka in je mir!!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
11.1.2009 18:44:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu KAHLO)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
11.1.2009 20:06:50   
lion
Me veseli , da nisem edina, ki ima žurko ponoči. Midve se tudi dojiva 4-5 na noč. Stari smo 6 mesecov. GH imam namen dajat drugi teden ko dopolni točno 6 mesecov. Ne vem kaj naj pričakujem ampak glede na odgovore mi je jasno, dokler bo dojenje bo zbujanje.

Za enkrat mi je še kar uredu user posted image ampak si pa tudi jaz do službe želim urediti stanje, ker kot zombij user posted image ne morem uredu funkcionirat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ponoči se dojimo na dve uri - joooj
12.1.2009 8:26:31   
sanosan
Da ti povem mojo izkušnjo.

Imam dva otroka, sin je star 3 leta in 4 mesece, hčerka je stara 1 leto in 3 mesece. Oba sem polno dojila do 6 meseca, sina sem dojila do 15 meseca, hčerko še vedno dojim. Oba sta od 11 oz. 12 meseca v jaslih.

Pri sinu je uvajanje goste hrane potekalo počasi, tako da sma v roku enega meseca zamenjala en dojen obrok za en obrok goste hrane. Pri njegovih 9 mesecih sem začela delat in takrat je bil dojen 4 krat čez dan (zjutraj preden sem odšla v službo in ko sem prišla domov, ter x krat ponoči). Do mojega prihoda iz službe, je normalno jedel gosto hrano (nekje 3 obroki). Kmalu po enem letu starosti sma se dojila zjutraj in zvečer (in seveda ponoči), nato samo zvečer in ponoči, nato pa sem pri 15 mesecih tudi to ukinila.

Pri hčerki pa je uvajanje potekalo čisto drugače (še bolj počasi). Tudi z njo sem začela po dopolnjenem 6 mesecu s to razliko, da je bila pri njej ena žlička čisto dovolj. To je trajalo mislim da nekje dva meseca. Ko smo bili na morju je malo več pojedla, od tega je bilo večina sadje, ki ga je oboževala. Sem pa ji vedno ponudila hrano ob našem obroku, nisem je pa nikoli silila. Na morju smo ugotovili, da so ji zelo pasali jogurti, vendar pa smo jih kmalu morali opustiti za nekaj časa, saj sem sumila alergijo. Takrat je bila stara 7,5 oz. 8 mesecev in je bila še vedno pretežno dojena (dva do tri obroke goste hrane na dan). Do odhoda v vrtec je jedla doma zajtrk, malico, kosilo, popoldan pa sma se še dojile. Pozabila sem povedat, da se tudi ponoči dojima še vedno vsaj 2x. Ko pa je prišla v vrtec, je na začetku jedla samo juho ali pa samo glavno jed, zdaj pa že kakšen mesec je tako, da je ne morejo nasitit. Jo pa še vedno popoldan podojim in pa po večerji se tudi podojima.

Oba otroka sta se ponoči pogosto dojila, spali smo skupaj (s hčerko še spimo), saj se mi je zbujanje in vstajanje na dve uri pri sinu zdelo samomorilsko. Vedela sem da bo slej ko prej začela tudi hčerka jesi gosto hrano, je pač rabila več časa.

Ne se preveč obremenjevat, če otrok lepo napreduje mu nič ne manjka. Ne ga silit s hrano, raje mu večkrat ponudi, nareži mu sadje na koščke in naj jih sam pobira (banana je idealna), daj mu kakšen bebi keks ali pa skorjico kruha pa naj ga sam grizlja, daj mu žličko v roko pa naj pomaga.

Se opravičujem, če sem se preveč razpisala, vendar mislim, da niso vsi otroci po knjigah narejeni in je nefer do otroka, če se reče, da zdaj bi pa moral že to, zdaj pa že ono, itd. Vsak otrok je oseba zase in kot takšena ga moramo obravnavat.

(odgovor članu lion)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?