|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 18:39:22   
PetraSkok
mene pa zanima, kako ste novorojenčke pripeljale domov - je bilo to v košari ali v lupinici. Ne vem, zdi se mi, da je lupinica še prehitro za novorojenčka, ni čisto v vodoravnem položaju...ne vem no....vesela bom vaših nasvetov....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
23.11.2008 18:41:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu PetraSkok)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 18:42:51   
botrca
Po zakonu moraš dojenčka imet v lupinici drugače ga ne smeš vozit. Kam si ga pa mislila dat? Kar tako vozit?

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 18:44:45   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Kam si ga pa mislila dat? Kar tako vozit?


Saj sprašuje ali košara ali lupinica.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 18:45:20   
PetraSkok
ne kar tako, mislila sem, ker bo zima in ker bo šele novorojenček, da je zanj na samem začetku boljše košara kot lupinica!

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 18:46:29   
Petr_a
Tosto kar ga boš peljala domov mu ne bo nič škodilo

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 18:51:38   
Tisana
Peljali nedonošenko v lupinici. Ni ji bilo preveč všeč, ker mami ni bilo všeč user posted image . Ampak, varnost je na 1. mestu

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 19:32:49   
Kranjcanka
:) ta je pa dobra. ravno lupinice so namenjene novorojenckom in malim dojenckom.

ce ti je pa problem pa kupi kosaro za v avto. quinny vem da jih ima. car-cot?


lp

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 20:56:09   
Zofy
Po moje je bolje lupinica, ker je 100x bolj varna kot te košare, ki se jih tudi lahko pripne v avto. Varnost je na 1. mestu.

(odgovor članu Kranjcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 21:02:11   
moyca
mi smo našo user posted image  pripeljali v lupinici, iz porodnišnice do doma imamo približno 1h vožnje. Je pa ful uživala v vožnji, če smo se ustavili, se je takoj začela dretiuser posted image

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
23.11.2008 21:32:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu moyca)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 21:35:24   
N _ B
Oba v lupinici. Nobeden se ni prav nič pritoževal. Ko smo speljali sta oba zaspala user posted image . Je pa res, da tisti majčkeni cmoček izgleda tako nebogljeno v tej lupinici. Fino je, da ima podloženo ritko in oporo za glavico. Pri naši je bilo to zraven.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 21:36:06   
zmajaz
Kot že zgoraj rečeno - lupinica je v bistvu avtosedež za novorojenčke in majhne dojenčke, košara pa to ni in se je niti ne da v avtu fiksirat - seveda, bog ne daj - ampak predstavljaj si, da pride do nesreče - tega nikoli ne moreš predvideti. Mi imamo 45 minut in smo jo brez težav peljali v lupinici - se ji je kr fajn zdelo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 22:06:38   
Pandica
V lupinici user posted image

_____________________________

SREČA..... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni življenje z ljubeznijo! Ta sreča je moja deklica Zala

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 22:26:04   
karmy85
Enako v lupinici.

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 22:41:05   
Jelcy
Mi pa smo nasega peljali v kosari.

(odgovor članu karmy85)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prehod iz porodnišnice domov
23.11.2008 22:50:16   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: PetraSkok

mene pa zanima, kako ste novorojenčke pripeljale domov - je bilo to v košari ali v lupinici.


V lupinici.


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prehod iz porodnišnice domov
24.11.2008 7:20:20   
barni
V lupinici, ki je po zakonu obvezna. Ceprav je bolje, ce je otrok v vodoravnem polozaju zaradi prostega prehoda dihalnih poti. Menda celo delajo studije koliko otroku pade saturacija med prevozom v lupinici iz porodnisnice domov, ce je voznja nekoliko daljsa.

Skratka itak mislim da nimas izbire. V lupinici pa ga podlozi, ce bo malo manjsi, da mu cimbolj sprostis dihalne poti, lahko pa v porodnisnici vprasas fizioterapevtko, nam je pokazala kako se podlozi lupinica s plenickami, da je otrok v dobrem polozaju.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prehod iz porodnišnice domov
24.11.2008 9:29:41   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Kam si ga pa mislila dat? Kar tako vozit?


Saj sprašuje ali košara ali lupinica.


Kaj ti se nikoli ne zmotiš? Napadaš vse poprek. Bog ti pomagaj. Mi smo našega peljali v lupinici. 

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prehod iz porodnišnice domov
24.11.2008 9:38:40   
liliana
Jaz pa sem najino punčko držala kar v naročju......in to zaradi tega, ker naju je njen prihod na svet presenetil in nisva imela še prav "zmontirane" lupinice v avtu....smo pa doma le 5 minut vstran od porodnišnice.......

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prehod iz porodnišnice domov
24.11.2008 17:00:28   
panda22
Jaz sem peljala user posted image v košari. Je pa res, da imam košaro tako, da otroka v košari pripnem in namontiram v avto. Tako sem otroka če smo kam šli vozili en mesec. Čeprav govorijo koliko je varna lupinica - to je že res, ampak da bi se zavedali koliko v lupinici otrokova hrbtenica trpi in v kakšnem položaju je hrbtenica. To bi se bilo tud kdaj dobro vprašat.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prehod iz porodnišnice domov
24.11.2008 17:23:00   
Tisana
Čeprav govorijo koliko je varna lupinica - to je že res, ampak da bi se zavedali koliko v lupinici otrokova hrbtenica trpi in v kakšnem položaju je hrbtenica. To bi se bilo tud kdaj dobro vprašat.
 Baje v položaju, ki je podoben položaju fetusa. Dvomim, da je to tako slabo. Sicer pa, na to temo je bilo že veliko iskric in isker...

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu panda22)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prehod iz porodnišnice domov
24.11.2008 19:26:46   
liliana

Meni je pediatrinja rekla, da boljše da je otrok v lupinici kot pa v ležalnikih.....ker se v ležalnikih lahko odriva z nogami, v lupinici pa tega ne more.......

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prehod iz porodnišnice domov
24.11.2008 19:28:37   
Petr_a
Joooj,pa saj ne bo cel dan imela otroka noter.Peljala ga bo domov in otrok naj bo v lupinici.
koliko škode pa naredi nepravilni handling ki ga 80 % staršev ne poznate pa se sploh ne obremenjujete kajne user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prehod iz porodnišnice domov
24.11.2008 19:40:39   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: panda22
Jaz sem peljala user posted image v košari. Je pa res, da imam košaro tako, da otroka v košari pripnem in namontiram v avto. Tako sem otroka če smo kam šli vozili en mesec. Čeprav govorijo koliko je varna lupinica - to je že res, ampak da bi se zavedali koliko v lupinici otrokova hrbtenica trpi in v kakšnem položaju je hrbtenica. To bi se bilo tud kdaj dobro vprašat.


Za vprašat se je tudi, kaj bi se zgodilo z otročkom v košari, če bi prišlo do prometne nesreče - do te lahko pride, tudi če se pelješ samo 5 minut daleč. Kar se pa hrbtenice tiče - ne vem, zakaj moraš potem otroka na rokah držat tako, kot da je v jajčki - v bistvu malo zvit, in nikakor ne ravno, če misliš, da potem hrbtenica trpi. Pa tudi v maternici je hrbtenica vse prej ko v ravnem položaju.

(odgovor članu panda22)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?