|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   razsajajo UŠI
29.1.2008 22:01:29   
žetev
V vrtcih na primorskem razsajajo uši..naša jih je prinesla poooolno glavo iz vrtca...tako, da smo takoj tekli po šampon za uši, upamo da smo sejih znebili...zanima pa me, če se jih nismo,,,ali lahko otroka daš v vrtec?user posted image

_____________________________

kar seješ to žanješ
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: razsajajo UŠI
29.1.2008 22:07:39   
Gina
Pa saj vidiš, ali ima uši ali ne. Samo če je punčka, pa če ima dolge lase, pa polno glavo....težko da si glih vse gnide dol dobila. A si vsaj vse uši? Ker če si gnide več ali manj pobila, pa četudi so na laseh, se lahko greš vsakodnevno vojno z njimi, pa jih vlečeš in vlečeš, še kake 14 dni, vendar ne sme niti ena od njih postat uška, saj veš. in če jih ima otrok polno glavo, boš še najmanj 3-5 dni vsak dan kako živo veliko uš našla. počakaj. Čisto takoj ne v vrtec. otrok bo prenesel nekomu uši, ta pa spet na tvojega nazaj. Ne boste se jih znebili mesece dolgo.
razsajajo ta hip tudi v lj.user posted image

(odgovor članu žetev)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: razsajajo UŠI
29.1.2008 22:19:58   
borci
žetev, če smem vprašat, v katerem vrtcu pa oz. v kateri enoti, ker ne bi rada da jih tudi moj prinese, ker imamo še dojenčico in potem bi bil lahk veliiiiiiiik kažin.

(odgovor članu žetev)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: razsajajo UŠI
29.1.2008 22:25:36   
žetev
...enota Markovec..predvsem veliko je bilo jajčec (gnid)..in zelo malo ušk, imamo pa dolge blond lase in jih je težko videt..joj...upam, da smo uspeli...

_____________________________

kar seješ to žanješ

(odgovor članu borci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: razsajajo UŠI
29.1.2008 22:33:04   
lex
tud pri nas so, ampak jih še ni dobil in upam, da jih tud ne bo, ker mam pravo fobijo pred njimi še iz svojih časov v vrtcu

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu žetev)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: razsajajo UŠI
29.1.2008 22:55:42   
Anonimen
Proti gnidam zelo dobro učinkuje likalnik za lase, samo je potrebno počasi od korena, pa ne preveč las naenkrat. V bistvu jih požge.

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: razsajajo UŠI
29.1.2008 23:55:27   
lelaval
Joj, mi kar mravljinci gredo, ko slišim uši - to pa zato, ker jih je najstarejša dobila na začetku 1. razreda. Jih je dobil še sin, in jaz. user posted image Sina sem itak pobrila, hčer pa em hotela postričt, pa ni pustila. Raje je 3 ure držala glavo, da sem iskala gnide in jih ji pobirala - saj polne so šle z glavnikom dol, prazne pa so se še držale las. Pol jih je pa junija zopet dobila. In jovo na novo v vojno - hvalabogu takrat z njimi ni nikogar od domačih več okužila.

Vso posteljnino operi - ker se tam tudi kaka zadrži, pa postopek s šamponom (mislim, da po 8 dneh - saj piše v navodilih od šampona)  moraš ponovit. Držim pesti, da se teh nezaželenih podnajemnikov čimprej znebite.



_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: razsajajo UŠI
30.1.2008 8:29:50   
šnucika
Uši na obali so non stop.Mislim,da ni šole in vrtca,da jih ne bi bilo.
Pri nas smo jih imeli že septembra,ko jih je nečakinja iz šole prinesla.Pa potem še enkrat pred novim letom....

Najbolj smotano  je to,da eni otrokom ne spucajo glave kot je treba in potem se vse vrti v začaranem krogu.
Pa te uši so tako "čudne"...komaj jih vidiš,čisto majhne in svetle,prozorne so.Šele,ko se malo napijejo jih opaziš.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: razsajajo UŠI
30.1.2008 10:51:35   
jakaracman
V lekarni lahko kupiš glavnik, ki pobija gnide.Lekarna Murgle center Lj.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: razsajajo UŠI
30.1.2008 12:53:09   
frutka_
Če še ima gnide ni najbolj zaželjeno da je v družbi otrok. Če pa je že nujno in ne dobiš staleža, mora imeti OBVEZNO ruto na glavi, da uške ne skačejo na druge.
Posteljnino operi kot ti je lelaval napisala.
Dobro ji preglej glavo.
Bojda pomaga lakiranje las.
Šamponi, glavniki,...

(odgovor članu žetev)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: razsajajo UŠI
30.1.2008 13:02:24   
Anonimen
Pozdravljene.Zakaj v lekarni ne vprašate,če še obtaja električni odstranjevalec gnid?Jaz sem imela to napravico in,ko se je zgodilo tisto,kar noben straš noče,sem doma otroške galve saamo prečesala s tem električnim glavnikom,da je kar pokalo,vsakič,ko je naletel na gnido.V kratkem času,smo se rešili nevšečnosti brez kemikalij.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: razsajajo UŠI
30.1.2008 13:11:15   
piščanc
naša jih je pokasirala v šoli. najprej sem oprala z Nixom, pa je bilo čez en teden isto, drugič pa Aesculo gelom. obupno smrdi, ampak deluje pa, še potem ko je spet v šoli. Sedaj je mesec dni po pranju in jih nima več. ji pa vsak teden z gostim glavnikom počešem glavo. tudi z likalnikom sem jo že, pa se mi zdi, da ni dosti pomagalo.

se mi pa ni zdelo nič grozno, pač uši. nihče drug v družini jih ni dobil, na obiske pa tudi nismo hodili med razuševanjem.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: razsajajo UŠI
30.1.2008 13:13:05   
leni5
Gnid šampon ne pobije, zato moraš postopek ponoviti, če pa je v vrtcu otrok z ušmi, ti nič ne pomaga, ker jih lahko dobite spet in spet...(tisti efekt šampona 6 tednov po pranju ne velja). Če se to ponavlja imajo še posebne šampone na recept, ki jih sicer zdravniki neradi dajejo, pa ne vem zakaj!? Po tem šamponu se jih gotovo znebiš.
Mi smo naredili akcijo v vrtcu in je cel vrtec prav glave na isti dan 2x zapored, ne glede na to, če je otrok imel uši ali ne in mislim, da je delovalo...že nekaj mesecev jih ni!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: razsajajo UŠI
30.1.2008 13:25:20   
Baby
če veste da so v vašem vrtcu uši otroke zjutraj pošpricajte z lakom za lase!
Tega uši ne marajo! To so pr nas lani delale vzgojiteljice in je bilo uspešno!

(odgovor članu leni5)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: razsajajo UŠI
30.1.2008 21:32:33   
žetev
sem šla danes po Aesulo gel, ker včeraj z Nixom nismo uspeli, sem bila prehitra ne bi ji smela takoj danes spet nanašati gela...peklo jo je in smo takoj sprali in razčesavali  eno uro...KAJ MI LAHKO KATERA POVE KJE SE KUPI ELEKTRIČNI GLAVNIK ZA GNIDE OZ, UŠKE?

hvala, lp


_____________________________

kar seješ to žanješ

(odgovor članu Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: razsajajo UŠI
30.1.2008 21:52:10   
karmy
a grejo uši tudi na tiste ki imajo pobrite glave ( npr. fantki) in samo na dolge lase ali kako? user posted image koliko pa stane tist električni odstranjevalec?

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu žetev)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: razsajajo UŠI
31.1.2008 9:35:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karmy

a grejo uši tudi na tiste ki imajo pobrite glave ( npr. fantki) in samo na dolge lase ali kako? user posted image koliko pa stane tist električni odstranjevalec?


Žal mi je,ker ne morem pomagati glede cene strojčka,ker je že mnoo let minilo od kar semga nabavila.Povprašaj v lekarni ali pa specijalizirani trgovini medicinske opreme.Pa še en podatek.Prejšni mesec so v vrtcu,ki ga obiskuje moj vnuk imeli uši,pa jih naš in še dva fantka niso dobili,ker imajo enostvano prekratke laske,da bi se gnide imele za kaj prijeti.

Pobrsklala sem po intrnetnih straneh in našla podatke za električni odstranjevalec gnid:

http://vitamini.finechance.com/naglavne-usi-gnide-magicomb-follicel.htm

< Sporočilo je popravil neva6 -- 31.1.2008 9:36:24 >

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Od hiše do hiše, od vrat do vrat ...
Včasih se mi zdi, kot da je tudi pust postal instanten. Hitro po kostum v najbližjo trgovino, malo naokrog po sladkarije...
Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?