|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sedenje pri 3,5 mesecih - ok ali ne?
27.2.2007 21:25:55   
* Saby *
Moj 3,5 mesečniuser posted image  se neprestano sam dviguje. Ni ga več varno nikamor položit, ne da ne bi dvigoval glave in zgornjega dela trupa. Ćisto normalo že sedi , mislite da je to pri teh mesecih že ok? Noče mi biti več v ležečem položaju, samo da je dvignjen in to čisto sede. Ni to malo prehitro glede na razvoj hrbtenice?user posted image Izkušnje????????

_____________________________

Majhen sem,
Srečen, sončen in nasmejan!
Zdrav sem – vedno razigran.
Ko sem bolan –
Sem s skrbjo in ljubeznijo obdan.
Ko odrastem, se šele zavem, –
da zaupam vam – odraslim ljudem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sedenje pri 3,5 mesecih - ok ali ne?
27.2.2007 21:33:12   
Anonimen
Moj je bil isti. Tako da če sem ga imela v naročju, je pač sedel, naslonjen name, sam pa ne. Takrat sem ga pa polegla. Po mojem ni nič nrobe, če je v sedečem položaju v tvojem naročju. Če ni to ves dan.user posted image

(odgovor članu * Saby *)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sedenje pri 3,5 mesecih - ok ali ne?
27.2.2007 21:33:47   
eya
Če se sam vsede, ni panike. Ko sedi, ima lepo zravnano hrbtenico, ali je "puklast"?

Sicer pa ja-to je zeeelo zgodaj. Naš je lepo sedel pri 6,5 mesecih.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu * Saby *)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sedenje pri 3,5 mesecih - ok ali ne?
27.2.2007 21:48:50   
pinkiponki
Če sedi ob opori v naročju je okej (tudi od 2m se lahko tako sedi), ne ga pa posedat kamorkoli in ga zalagat z blazinami, ker to pa ni dobro - tako je meni razložila zdravnica v razvojni.

_____________________________

pozdravček od mene

Včasih sonček2*, zdaj pinkiponki
Taja 13.10.2004
Jaš 27.9.2006
Tin 1.6.2009
http://www.moj-album.com/album/6793309/




(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sedenje pri 3,5 mesecih - ok ali ne?
28.2.2007 6:46:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pinkiponki

Če sedi ob opori v naročju je okej (tudi od 2m se lahko tako sedi), ne ga pa posedat kamorkoli in ga zalagat z blazinami, ker to pa ni dobro - tako je meni razložila zdravnica v razvojni.


Ja, točno tako je meni pediatrija takrat rekla.

(odgovor članu pinkiponki)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sedenje pri 3,5 mesecih - ok ali ne?
28.2.2007 7:50:46   
srki
Meni je to absolutno prehitro, da bi sam sedel.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sedenje pri 3,5 mesecih - ok ali ne?
28.2.2007 8:34:59   
krfjolca
Moj dela isto. Naredi trebušnjak in se dvigne čisto do gor. Zadnjič mi je šalico z mize potegnil, dobro, da je bila prazna. Ja pa tudi 3m in pol. Najbolj uživa v kenguruju, voziček je že oplel, če mu vsaj malenkost ne dvignem naslona. Vem, da še ne bi smela, ampak kaj pa naj naredim, če sicer tuli. Drugače se pa lepo razvija, tudi zdravnica je zadnjič rekla, da je super. Edino kravice je pasel malo čudno, ga je neslo v desno, vendar se je popravilo. Glavo ima čisto stabilno.
Drugače ga ne posedam, niti ne zalagam s kakimi blazinami, če se pa že sam vsede, ga pa tudi ne tiščim nazaj.


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sedenje pri 3,5 mesecih - ok ali ne?
28.2.2007 16:40:19   
Anonimen
Tudi naš user posted image  je že pri 2,5 mesecih sam držal glavo. Sicer mu je malo plesala, ampak ne veliko. Sedaj pri skoraj 4,5 mesecih hoče sedeti, glava je čisto stabilna in iz ležečega položaja se kar sam dviguje. Nenormalno. Pa sem mislila da otroci do 6 meseca samo ležijo.

LP

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sedenje pri 3,5 mesecih - ok ali ne?
13.3.2007 14:47:57   
Peli
Če sedi sam brez opore (to kar težko verjamem) potem lahko sedi, drugače pa je bolje da zaenkrat " sedi" pri tebi v naročju, tako da je naslonjen nate, pri tem pa pazi da ima hrbtenico čimmanj ukrivljeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sedenje pri 3,5 mesecih - ok ali ne?
13.3.2007 15:05:43   
Olivija
Pri nama je bilo tako, da sva se ravnala po otroku. Ana je zelo hitro želela sedet  (pri 2 mesecih, naslonjeno) oz. se je sama dvigovala in je pri 5,5 mesecih že čisto sama sedela. So se ji vsi čudili in jasno sva slišala tudi precej kritik.

Sem jo pa peljala v razvojno na pregled pri treh letih, ker me je skrbelo zaradi ploskih nogic in jo je pregledala od glave do nog in ni odkrila nobenih nepravilnost, zato sklepam, da sva ravnala pravilno.

Julija je bila čisto druga, njej je veliko dlje odgovarjal ležeči položaj. 

< Sporočilo je popravil Olivija -- 13.3.2007 15:08:14 >

(odgovor članu * Saby *)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sedenje pri 3,5 mesecih - ok ali ne?
13.3.2007 20:51:29   
Strawberrie Cherrie
Našemu pobalinu sedaj, pri 3mesecih, zelo ustreza sedeži položaj - se ne buni in vriska user posted image user posted image ; tako da ga za nekaj časa naslonim nase in gledava okolico.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sedenje pri 3,5 mesecih - ok ali ne?
13.3.2007 22:15:38   
bini
kako so si različni user posted image
no, naš mali je pri tej starosti še zeloooooo ležal in tud še 2 meseca kasneje user posted image ... sedel je čist zares šele pri 8,5 mesecih - s spodbudo...

tako kot opisuješ vaše sedenje bi pa rekla, da je čist popolnoma ok, ker s tem ko dela trebušnjake krepi trebušne mišice - to je nujno in super!! našemu se to niti približno ni ljubilo in zato še vedno veliko telovadimo, da bomo v naslednjih mesecih enkrat skušali tudi hoditi user posted image

zalagat pa itak da ne!!
srečno!user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?