|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sir
20.7.2004 21:33:03   
Alika
A je res,da nosečke tud mocarele ne smejo jest.Jz si jo tko zelo želim jest,pa ne upam.:zmeden:Sm pa v 27.tednu.
Kaj mi svetujete?
lp Alika
Neposredna povezava do sporočila: 1
   sir
20.7.2004 23:05:09   
Sibil_
Kolikor jaz vem ni res.
Sem tudi jaz to preverjala na Internetu in je baje celo priporočljiva, zato kar pogumno.
Pa tako pašššeeee, ne?:)-:)-
Dober tek,
:sloncek: Sibil in :angel: bincko

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   sir
22.7.2004 18:31:21   
Annny
Sem brala, da naj nosečnice ne bi uživale nepasteriziranih sirov npr. tistih s plesnijo, ker so lahko nevarni otročku(-:
Sicer pa sama sira ne maram, tako da ne vem, kako je z mocarelo.

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   sir
24.7.2004 17:15:30   
KATY&TIMMY
kaj takega pa še nisem slišala!!!! kako so se pa ljudje leta pred vami prehranjevali pa na kmetijah ali pa tam ko pridelujejo sire.strahove vidite tam kjer jih ni pretiravate.ti kar jej mozarelo pa parmezan pa kjerikoli sir.je jedla moja mama sire ko je mene in sestro in brata nosila je jedla sir tudi moja babica ko je nosila mojo mamo pa še nešteto drugih nosečk pa so vsi otroci ljudje normalni,bolj se izogibaj vsake kapoljice alkohola to pa res škoduje.

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   sir
24.7.2004 18:44:17   
Anonimen
Mogoče te mame, stare in prastare mame še niso poznale sirov s plemenito plesnijo, ki lahko vsebujejo bakterijo listerioze, katere okužba lahko precej poškoduje plod v telesu, zaradi česar so tudi kontraindicirani v nosečnosti.
Torej sirov, posebej mehkih, s plesnijo ne jej!
Z mozzarello pa ni težav!

(odgovor članu Alika)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   sir
24.7.2004 23:02:35   
Anonimen
jaz sem govorila o mozzareli ne o plesnavem siru gorgonzoli ki ga tudi ve še nedavno od tega niste poznale govora je bilo o sirih nasploh no te stare mame vsaj niso tolk komplicirale med nosečnostjo srečne so lshko bile če so imele kaj za pod zob in niso obravnavale nosečnost kot bolezen ampak so garale do zadnjega popadka.

(odgovor članu Alika)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   sir
25.7.2004 18:10:05   
Anonimen
Ja, me razvajene nehvaležnice pa molimo noge in roke v zrak od jutra do jutra in žremo zdravnike s svojimi vprašanji. Sploh bi bilo bolje, če bi bile nepismene, zravnikov nič spraševale in sledile svojim mamam in taščam!
Če je punca spraševala o mozzarelli, jo je očitno skrbelo, kar je edino prav. Verjetno je razmišljala o tem, ker je mozzarella mehka prav tako kot siri s plemenito plesnijo. Konec koncev je forum namenjen ravno temu - nečesa ne vem ali v kaj dvomim in vprašam!
Sicer pa, s tem je moja debata o sirih končana. Nima smisla!

p.s. Jaz gorgonzolo poznam odkar vem zase!

(odgovor članu Alika)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   sir
25.7.2004 22:58:23   
Anonimen
no,no nikarte ne smeš se razburjat selena ne sedaj ko boš lepo darilo za dedka mraza dobila vso srečo ti želim.več nas bo na obali.:morje::morje::morje::morje:

(odgovor članu Alika)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   sir
26.7.2004 12:16:48   
Alika
Punce hvala vsem za odgovore!Pa ne se zdej kregat zarad tega:zmeden:
Mozarela je mehek sir,pa res nism vedla,če ga lohk jem.Pa sej a ni to bl kritično v prvih mesecih?!
Lp Alika

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   sir
26.7.2004 12:47:10   
Anonimen
:((Alika saj se ne kregamo to je samo malo bor burna izmenjava mnenj,priznam da sem prvič slišala da se ne sme jest plesnavih sirov morda zato ker jih pri nas ne jemo vsak dan kaj novega se zve.ciao.....:love::morje:

(odgovor članu Alika)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   sir
26.7.2004 13:32:23   
Anonimen
Alika, brez skrbi. Če bi me take stvari spravljale h kreganju, bi se mi v življenju bolj slabo pisalo... Pa dober tek ob polnem krožniku sirov :)-.

(odgovor članu Alika)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   sir
26.7.2004 21:14:34   
Alika
Hvala!!:bravo::bravo:
Najbrž si ga bom še dons privoščla s paradižnikom!!Njami!!;)

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
7.10.2008 15:34:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Alika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sir
7.10.2008 18:44:02   
Dali*
Parmezan je suh sir in ni svež, katerih se moramo izogibati. Ješ ga lahko brez problema, jaz ga, ker drgač sploh ne znam jest pašte in še česa.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sir
7.10.2008 18:47:47   
trdozimc
No, pa dajmo še enkrat.

Zaradi listerioze se med nosečnostjo ne priporoča uživanje vseh vrst mleka in mlečnih izdelkov, ki niso toplotno obdelani (vsaj pastreizirani), pa ne glede na to, kakšne konzistence so.

Je pa res, da zeeelooo zreli siri (ala parmezan), praktično ne vsebujejo listerije - ne glede na toplotno obdelavo, ker pogoji v takšnem siru enostavno ne ustrezajo tem bakterijam. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
8.10.2008 9:13:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu trdozimc)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sir
8.10.2008 14:58:15   
trdozimc
user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sir
17.10.2008 11:52:43   
Šaki
eeeeee.
zdj sm se pa usrala.mislmuser posted image

sm se spomnla da sm jedla enkrat recmo mesec nazaj ali mao več.mocarelo (hofer)
zdj pa res civikam da nebi blo kj.user posted image

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sir
17.10.2008 12:27:01   
katra55
Izogibati se je potrebno mehkim in svežim sirom, ki so narejeni iz nepasteriziranega mleka. Na ovitku od sira navadno piše iz kakšnega mleka je sir narejen.
Večinoma pa se mehki siri in sveži siri (skuta, mocarela) izdelujejo iz pasteriziranega mleka ravno zaradi zaščite potrošnikov pred patogenimi MO.
Trdi in poltrdi siri pa niso problematični, ker pogoji v siru med zorenjem ne omogočajo preživetja patogenim MO.
Tako, da si lahko brez skrbi privoščite sir.
LP

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: sir
17.10.2008 12:56:48   
anchika
ne bo konec sveta če boste pojedle kakšen košček sira ki ni priporočljiv za nosečnice- za gušt

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?