|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   teža v nosečnosti
1.12.2008 9:45:16   
Anonimen
Oi

Imam vprašanje za vse tiste ki ste se med user posted image  imele težave z težo.Pa naj povem da mi kilogrami kar skačejo pa čeprav se trudim da jem bolj malo sladkemu sem se odpovedla že zaradi tega jem ogromno zelenjave pa sadja in normalne obroke kar se tiče kosila. zvečer pa raje spijem kozarec mleka samo vaga mi vedno kaže da so kile spet tu.Saj vem da se med user posted image  vse malo poredimo ampak meni vsak mesec pokaže novih 4kg. Se mi to ne zdi normalno ker po takem jih dobim do konca 36kg.Sedaj pa prosim če mi poveste ali se kasneje zmanjša ta teža ko gremo v 2 polovicouser posted image  ali pa vsak mesec dobiš enako kg zraven.Pa še to če ima katero kakšen jedilnik kaj jest da bo user posted image  imela vse kar rabi jaz pa da ne bom stalno težja.Aja pa nisem nagnjena k suhosti da me ne bi katera razumela da se nočem zredit ampak zdi se mi malo veliko. Hvala za odgovore
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 9:55:43   
Blueeyes
glede teže ti žal ne znam pomagati... jaz stalno nekaj jem, samo se full gibam... tako da težko pridobivam kg. že G mi je rekla če hujšam namenoma... user posted image zdej sem opazila, da je tehtnica končno poskočila malo navzgor... sem v 19 tednu, pa sem pridobila vse skupaj 5kg...

nimam nobenega posebnega jedilnika, ker že ponavadi jem veliko sadja in zelenjave, pa se za sladko sploh ne zmenim... razen ko mi res cukr pade, takrat si privoščim čokolado

user posted image  dobi že itak velik s tabletami ki jih ješ (elevit, tifol,...) tako da ni treba še ne vem kaj jest zraven... jaz sicer pijem dodatno magnesol in  kalcij.. to je pa to

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 10:20:23   
mamabranka
Sm na dieti zaradi nosečniške sladkorne.  V prvi nosečnosti je nisem imela, pa sem se tud redila po 3kg na mesec. Zmanjšaj obroke za 1/3, mogoče bo pomagalo. Jej manj slano hrano (mogoče ti zastaja voda, sm v prvi nosečnosti zatekala že od 2.meseca), jej samo manj mastno meso. Ne jej preveč sladkarij, pa omeji tudi sadje. Tudi sadje vsebuje veliko sladkorja, raje pojej veliko zelenjave.

A si bla na testiranju za nosečniško sladkorno (telo je preobremenjeno, pa ne more pravilno uravnavati količino sladkorja, nič niso krive sladkarije!)? Prosi ginekologinjo naj  ti da napotnico, raje se prepričaj, kot pa da se potem sekiraš zaradi kil.
Koliko pa si noseča?


< Sporočilo je popravil mamabranka -- 1.12.2008 10:22:07 >


_____________________________

Našemu Razgrajaču Eneju, se je na Miklavževo pridružil še en razgrajaček Vid.

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 10:21:42   
mamabranka
IZVIRNO SPOROČILO: Blueeyes

 zdej sem opazila, da je tehtnica končno poskočila malo navzgor... sem v 19 tednu, pa sem pridobila vse skupaj 5kg...



To je čist normalno!

_____________________________

Našemu Razgrajaču Eneju, se je na Miklavževo pridružil še en razgrajaček Vid.

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 10:28:04   
sabina1345
Jaz sem do 21 tedna pridobila 4 kg, sedaj v 35 tednu imama 8 kg plusa, do konca jih računam glih tam ene 10 plusa, kar je baje čist normalno.

(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 10:41:11   
Blueeyes
IZVIRNO SPOROČILO: mamabranka

IZVIRNO SPOROČILO: Blueeyes

 zdej sem opazila, da je tehtnica končno poskočila malo navzgor... sem v 19 tednu, pa sem pridobila vse skupaj 5kg...



To je čist normalno!


zadnjič ko sem bila na pregledu, mi je rekla če hujšam, ker sem pridobila tako malo kg... pol sem se po ambulanti pri ostalih nosečkah pozanimala, pa so res vse rekle, ad so v tem času že vse imele krepko čez 8 kg+

(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 10:45:27   
tasa_m
Jaz sem v 25 tednu pa sem se zredila za +6kg. PA me je moja G. dala na pregled za sladkorno. Prve 3 mesece sem se redila po 0,5kg/mesec zadnja 2 meseca pa mi je kr skočlo malo gor. ampak mislim,da je še vse v meji normale.Grem pa jutri dat kri za sladkorno tak da bomo vidli ali sem fasala še sladkorno, poleg vseh tegob ki jih imam user posted image

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 10:47:05   
Blueeyes
fajn, ste me s svojimi kg kar razveselile.. user posted image  user posted image  ker sem se res ustrašla, ne tega da premalo jem, ampak tega da imam premalo kg user posted image

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 10:49:23   
mamabranka
Ja, če bi se pa zredila za 10kg, bi te pa nadrla, zakaj se tok rediš!

Je pač odvisno od konstitusije telesa in od presnove. Ene mal več, druge mal manj.
Drugač pa za polovico nosečnosti je 5kg čist dovolj. Jest sm se do 26 tedna zredila 5kg, pa sm full jedla, pol so pa ugotovil NS, pa sm šla na dieto in shujšala. Pri 39 tednih mam slabih +3kg.

_____________________________

Našemu Razgrajaču Eneju, se je na Miklavževo pridružil še en razgrajaček Vid.

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 10:51:54   
zmajaz
Pridobovanje teže v nosečnosti je precej nepredvidljivo. Jaz sem se v 1. user posted image  v prvih mesecih redila po 1 kg na mesec, od 5.-6. meseca v petih tednih 5 kg, nato pa spet po približno 1 kg mesečno do konca. Zdaj v 2. user posted image  mi je pa itak ostalo še 3 kg od prve user posted image  in verjetno se ravno zato kljub precejšnjemu apetitu nisem prve 3 mesece zredila niti deke. Zdaj sem noseča skoraj 18 tednov in sem se do zdaj zredila 1 kg. naprej bomo pa videli.

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 10:52:56   
mamabranka
tasa_m držim pesti, da je nisi fasala. Če pa si, boš pa z dieto vse umirila!

_____________________________

Našemu Razgrajaču Eneju, se je na Miklavževo pridružil še en razgrajaček Vid.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 10:58:18   
AnciM
Je pač odvisno od konstitusije telesa in od presnove. Ene mal več, druge mal manj.


Točno tako! Jaz sem v prvih dveh mesecih pridelala 5 kg in so me že vsi zmerjali, kakšna bom na koncu. Pa se je le veliko vode nabralo zaradi nagajanja hormonov. user posted image Potem se je stvar malo umirila in se do konca neko prišla do +18kg.

Največ kar lahko narediš je, da paziš kaj daš v usta. Ne se stradat in ne se prenažirat! user posted image že pove kaj potrebuje, saj je tudi tvoje telo naravnano tako, da poskrbi zanj, čeprav potem tebi kaj manjka. Lahko pa prosiš tudi G ali pa osebnega zdravnika, da malo prečekira sladkor. Ene se zaradi nosečniške sladkorne tudi zelo redijo.

(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 10:58:20   
naia
jaz se prve tri mesece nisem nič zredila, nato po dve kg na mesec in sem jih imela +4 pri 22.tednu, nato so mi ugotovili nosečniško sladkorno in se je moja kilaža zaustavila, zdaj sem v 29.tednu in imam še zmeraj +4. drugače sem pa že prej zasledila to tabelicoin sem po njej v "normalah":

Tabela pridobivanje teže po tednih.

teden....min..................max
12........0..........1...........3
16........0..........2...........5
20........0..........3...........6
24........1..........5...........8
28........3..........8...........11
32........6..........10.........13
36........7..........11.........15
40........9..........12.........18

(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 11:02:15   
tosja
+2 kg v  user posted image , 3 tedne dojenja so popapcale 15 kg starih zalog user posted image sam sva se nehala dojit user posted image zdaj pa-ne vprašaj user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 11:20:07   
Lorencia
Noseča 25 tednov...pridobila nekje +5kg ( 1-2kg lahko nihata odvisno v katerem delu dneva se tehtaš ).

Meni osebno se zdi, da jem zelo dosti...kadarkoli mi kaj zadiši, si tudi naredim - je pa res, da ne jem blazno maščobnih stvari, ker jim pač nisem nikoli prej.
Tako da verjetno je odvisno tudi malce od genetike, koliko vode se ti nabira, kako si razporejaš obroke...vsega po malo no.



(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 11:54:41   
vesela veselka
jaz sem v 31. tednu in sem se do sedaj zredila za celih 10 kg. Ne vem, ali je to ok ali ne. Nimam nikakršnih diet, jem tako kot prej, nič več in nič manj.

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 12:29:14   
suncicica
hja  ....kilogrami!  jaz sem v 24t in sem jih pridobila 12, malo vec je tudi zato ker nosimuser posted image user posted image . vem pa za veliko nosecnic ki so nosile user posted image pa so pridobile po 20 kg v celi nosecnosti.
to je pac odvisno...


_____________________________

Stella in Pia

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 12:58:16   
Lalica1
Ne se sekirat glede kg. V vsem smo si različne in tudi to ni nobena izjema. Jaz sem v prvi nosečnosti nabrala +20 kg. Od tega v 4 mesecu 4, v petem pa kar 5. Pa mi G ni nič rekla ali pa da bi me sekirala. Tudi sedaj mi ne kaže nič manj in me ne skrbi, ker bom itak spravila tudi dol, ko bo čas za to. Ko sem s hčerko prišla iz bolnice sem izgubila že 14 kil in sem bila zelo presenečena. Ostanek je šel s trudom, ampak se nisem nič pretegnila.
Sem ena tistih nosečk, ki v user posted image  ni lepotica, ampak en tak ogromen balon (sem tudi bolj nižje postave) pa si ne morem pomagati. Je pa res, da se nič preveč ne nažiram in na kg ne morem vplivati. Razen če bi šla na dieto, kar mi pa na misel ne pride.

Res se nič ne sekiraj. Na kg ne moreš vplivati in verjemi, da boš ves dodatek tudi izgubila (sploh če se potrudiš)!!!

Pa lepo user posted image  ti želim!!!!!

(odgovor članu suncicica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 13:09:23   
Anonimen
Se podpišem pod Lalico1, tudi jaz sem se v 1. user posted image zredila čez 20kg, potem pa sem rodila, zgubila takoj 16 kg, potem pa še ostale in še - 2 kg, kot pred nosečnostjo, če imaš normalno nosečnost, se nikar ne obremenjuj z kg, če ne moreš na njih vplivati, pač ne moreš, boš videla, potem pride dojenje na vrsto, neprespane noči, kuhanje, pospravljanje, likanje,.... samo na enkrat shodijo, tekaš spet za user posted image , pa služba, pa tisoč obveznosti, ni časa za jesti, kg pa kopnijo...user posted image
Uživaj v user posted image  in se ne obremnjuj s kg.
Čim lepšo user posted image želim

(odgovor članu Lalica1)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 13:11:04   
mayflower
Prvo nosečnost sem se zrdeila dobrih 13 kg, teža mi je začela naraščat nekje od 5. meseca naprej. Zdej v drugi nosečnosti, pa imam v 18.tednu +3 kg.

_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 13:41:13   
glen
Jaz sem v 29 ted pa sem jih do sedaj pridelala 5 kg user posted image .
Jem normalno,kvečjemu še malo več kot je potrebno.

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 13:53:40   
poli*
Jaz sem v celi nosečnosti pridobila 13 kg. Sedaj, 1 mesec po porodu imam samo še 2 kili viška... trebuha ni nikjer več user posted image
Mi je pa ena starejša ženska nekej "težila", da mi bodo na porodu težili, ker sem toliko pridobila, ma zdej so novi časi... in tut če jih 20 pridobiš, ni panike... sam da je s pikijem vse ok user posted image

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 13:57:28   
sonček33
Ma s težo je križ. jaz sem se v 32. tednih zredila 9 kg, pa mi G teži že od 24. tedna, ko sem se zredila 4 kg, z dieto. Niamm nobenih težav, ne zatekam ali kaj podobnega. Vedno mi udari pridigo. Eh.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 14:01:02   
poli*
Sonček- ma a je zmešan ta g?? tvoja teža je superr. Sicer odvisno kolk je bila tvoja osnovna teža, ma se mi zdi, da ni potrebe po neki dieti

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: teža v nosečnosti
1.12.2008 14:41:59   
sonček33
Poli začetna teža 57 kg, zdaj jih imam 66. Rok pa konec  januarja. 

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?