|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izbira imena
27.12.2006 18:16:41   
ElaM
Če se vam da čvekat o imenih, me zanima, po kakšnem ključu ste izbirali imena svojih otrok? Kaj je prevagalo v prid imenu, ki ga nosi otrok, tradicija, pomen, inovativnost,..?
Meni je bilo pomembno, da je ime slovensko oz. slovansko, da nima šumnikov, mojemu niso všeč šumniki v imenu (žal, ker veliko lepih ženskih  imen jih vsebuje), da je tradicionalno (kolikor toliko), da ni prepogosto, ter seveda da je nama všeč.
Najina je Tinkara, v ožjem izboru sva imela še Zalo in Zojo.
Debate o imenih so vedno zanimive, ker je toliko različnih mnenj.:))


_____________________________

:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izbira imena
27.12.2006 18:52:38   
jooly
meni so šumniki preveč pri srcu, da bi jih lahko spustilauser posted image . itak imamo v priimku (to se pač ni dalo zberatuser posted image ), tko da mi je ful lepo, da je še v imenu. sicer pa sem dala izračunat numerologinji, pa me je mali prehitel ... tko da ko nam je poslala izračun, ga niti odprli nismo, saj je bilo že vse določeno

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izbira imena
27.12.2006 19:20:43   
Katrin
Ime sva izbrala naključno, seveda pa je bilo obema všeč user posted image

Lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu jooly)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izbira imena
27.12.2006 19:25:04   
kada
Za Nino sem že jz od malga govorila, da jo bom mela. Vsakega dojenčka sem klicala Nina, tko, da je pol tut user posted image pristal na to. Ime mu je pa baje tut všeč. Za Laro in Saro pa je blo tko, da sem jst rekla, da hočem Saro, ker ma tko lep pomen "princesa". user posted image je pa reku, da se strinja, če bo druga Lara al' pa Janja. Pol pa sva se skupaj odločila, da bo Lara.

Glede šumnikov sem pa jst kr ZA. Če bomo še kakšnega sončka dobil bo imel/a verjetno šumnik v imenu.  user posted image   user posted image


_____________________________

Nina - 18.9.2004,
Lara in Sara - 6.11.2005,
Žiga - 8.10.2007


(odgovor članu jooly)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izbira imena
28.12.2006 8:32:09   
AnBan
Midva sva izbirala predvsem po kriteriju, da nobenega v vasi in v žlahti ni s takim imenom. Pa da je ime lahko izgovorljivo in da paše k priimku.

_____________________________

[



(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izbira imena
28.12.2006 9:15:31   
Anonimen
Jaz sem hotela, da je redko, da mi lepo zveni in da paše k priimku. Mož je pa govoril ja ali ne, no, in na koncu smo pristali pri tistem, za katerega je rekel JA.

(odgovor članu AnBan)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izbira imena
28.12.2006 9:16:54   
CUKRČEK
meni je najpomembneje, da je ime slovensko. In odločilo smo se za Manco.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izbira imena
28.12.2006 9:28:02   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Irmy

Meni je bilo pomembno, da je ime slovensko oz. slovansko, da nima šumnikov,  da ni prepogosto, da je kratko ter seveda da je nama všeč .
Najina je Tinkara, v ožjem izboru sva imela še Zalo in Zojo.


To, kar sem v tvojem postu izpostavila in dodala, so bili tudi najini kriteriji

Od kdaj spada Zoja pod slovensko/slovansko imeuser posted image user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izbira imena
28.12.2006 10:26:24   
total
Men je bilo glavno,da je bilo nama ful všeč,ne glede al je slovensko al pa špansko....user posted image user posted image

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izbira imena
28.12.2006 10:31:05   
ElaM
Marogica, Zoja mislim, da je rusko ime. Smo nekje tam tam.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izbira imena
28.12.2006 14:37:53   
Anonimen
Meni je najpomembneje, da je ime domače in ne prav pogosto. Včasih moraš koga trikrat vprašati kako mu je ime, da nekako razumeš ime (mislim na ta imena ki si jih ljudje zadnje čase izmišljujejo).
Včeraj je Božiček nosil darila, in je bilo prav nerodno ko je dejal "to je zelo lepo ime ampak jaz ga ne znam prebrati, niti ne vem ali je to punčka ali fantek" Mislim, da bi morali starši malo pomisliti, da ne bo neko ime otroku v posmeh. Jaz se ne bi ravno dobro počutila, če bi mi bilo ime npr. LILU, SVEN...
Glede imena naše punčke pa to: Jaz sem si v nosečnosti želela dečka, fant pa punčko. Tako sva se dogovorila, da jaz izberem ime za punčko, on za fantka. Ker se je rodila punčka, je obveljala njegova: TADEJA. Ime pa nosi po neki punčki, ki je hodila k sosedovim pogosto na obisk in ta punčka mu je bila luštna.

(odgovor članu ElaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izbira imena
28.12.2006 15:10:26   
Strawberrie Cherrie
Zoja je rusko ime....
No, meni so tudi všeč SLOVENSKA imena -> zato smo pri nas izbirala med samo slovenskimi - ker smo vedeli da bo FANTuser posted image , sva pač izbirala med Gaber, Ožbej, Gašper...
No in postal je Ožbej -> Ožbi na kratkouser posted image
No strinjala sva se pa oba - ati je rekel, naj kar jaz izberem imeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Drugače punce pa ne skrbite -> jaz dokler nisem dobila malega škratka v roke nisem vedela katero izmed zgornjih treh imen bo dobil. Potem pa točno veš - nekaj je na potezi obraza, ali mimiki, njegovemu karakterju (če lahko tako rečeš?), da potem TOČNO VEŠuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izbira imena
28.12.2006 15:18:51   
ElaM
london_paris, imaš zelo dober okus.user posted image  Pri nas so bili za fanta v igri Jernej, Urban ali Martin.

_____________________________

:)

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izbira imena
28.12.2006 17:32:11   
laurago
nama niti ni bilo pomembno ali je slovensko, pogosto, itd.
glavno je bilo da nama je ime všeč. za izbiro imena sva si edino zadala da mora ime imeti vsaj pet črk, ker imamo priimek kratek.
pri prvemu user posted image   so nama povedali da bo punčka in niti nisva imela kakšnih težav saj sem jaz že kot mali otrok govorila da bo moja pučka LAURA. in sreča je bilo to ime mojemu user posted image  všeč.
za drugega user posted image  sva tudi vedela za spol. in sreča je bil fantek user posted image  ker nama za punčko ni bilo nobeno ime všeč. tokrat je imel prvi besedo moj user posted image  in je predlagal GORAZD. ime mi je bilo zmeraj bol všeč in zato se je na koncu rodil naš Gorazd.
sedaj v tretjo pa pričakujemo user posted image  user posted image  in zopet nisva imela kakšnih težav. izbirala sva med:
Gašper, Gaber, Liam, Nac(e)... ker sta imeni Liam in Nace bol kratki sva se zato odločila za imeni GAŠPER in GABER.
to da bomo pa imeli tri fantke na prvo črko G je pa čisto naključje user posted image .

< Sporočilo je popravil laurago -- 28.12.2006 17:34:45 >


_____________________________

Najraje jih imam:
Laura- 26.6.2001
Gorazd- 13.8.2003
Gašper & Gaber- 6.1.2007
ter da seveda ne pozabim najboljšega ter najprijaznejšega moža Klemna.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izbira imena
28.12.2006 22:42:05   
Anonimen
Da je obema všeč.
In da lepo zveni tako slovensko kot hrvaško.

(odgovor članu ElaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Izbira imena
28.12.2006 23:47:17   
zaspancica
No tut pri nama je na prvem mestu to da je obema vsec!Meni osebno pa je pomembno tudi da se ne da kej velik pacit,pa da ni prepogosto.Tko da sva za pupo hitro izbrala ime za fantka ga pa se vedno nimavauser posted image , ceprav se dan D nevzdrzno bliza.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Izbira imena
28.12.2006 23:50:23   
Jančika_
Evo en link na to temo, pred dobrim letom sem spraševala podobno:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=707913&mpage=1&key=kriteriji&#707913 

Aha, pa zdaj vidim, da sem kriterije malenkost spremenila v tem času. Dolgo ime ni več ovira (kaj češ, Vladimir nama je res všeč, pa dva priimka gor al dol).


< Sporočilo je popravil Jančika -- 28.12.2006 23:51:44 >

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izbira imena
29.12.2006 0:10:00   
klaja
Midva pa sva se odločla za ime Julija predvsem zaradi tega, ker v naših krajih to ime ni pogosto in tudi zato, ker je rojena v mesecu juliju. Sicer ne vem, kaj bi bilo, če bi bila rojena v katerem drugem mesecuuser posted image . Obenem pa sma se ozrla tudi po najinih prednikih in po moji strani je bilo kar nekaj Julijan.

Za fantka sma imela izbrano ime Gal oz. Gabrijel. Za to sem se odločila jaz, ker je bil moj dedek krščen Ivan Gabrijel in sem hotla da bi tudi moj otrok imel vsaj del tega imena.

Imela sma izbrano še eno ime in sicer Anamarija, kar pa izhaja tudi od njegovih prednikov.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Izbira imena
29.12.2006 22:45:23   
Pobalami
Moj kriterij za ime je, da je "normalno", to pomeni da ga vsak zna izgovorit, ne vprašaš trikrat kako je otroku ime, ker je ime tako posebno in ga potem takoj pozabiš. Po možnosti brez x, y, ch-jev in dvojnih črk. Moderne izpeljanke imen, ko samo spremeniš ćrko mi niso všeč. Šumniki so mi v imenih všeč.

Meni je bilo za user posted image  všeč več imen, z user posted image  sva skupaj izbrala ime Luka. To ime mi je všeč vsaj že 10 let. Ime je hkrati moderno in staro (Luka je tudi evangelist). V leksikonu imen sem tudi prebrala, da so včasih dajali imena otrokom po imenih svetnikov, ki godujejo največ 3 (4?) tedne po rojstvu, ker naj bi to prinašalo srečo. In pri našem je tako (čeprav priznam, da se na to ne bi ozirala, če mi nobeno ime ne bi bilo všeč).

To, da je ime pogosto me pri izbiri ni motilo, ker je prav tako veliko Anžetov, Žigatov, Janov, Majev, Nikov, Markov...
Takoj za Lukom je bilo ima Miha (meni je bilo všeč še Evgen in Lucjan).

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?