|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otroška kozmetika
17.6.2007 21:16:46   
Anonimen
V kratkem se bom odpravila po nakupih otroške kozmetike (kremice, losijoni, šampon,....) za novorojenčka, pa me zanima s katero linijo izdelkov ste najbolj zadovoljne. Pa še če lahko naštejete kaj je nujno potrebno v prvih mesecih imeti doma od naštetih stvari in kaj se kupi kasneje preventivno, če se potrebuje.
Kje se kupi fiziološka raztopina in sterilne gaze? Predvidevam, da se vsaj to dvoje kupi v lekarniuser posted image

Katero kremo uporabljate za nego bradavic, kako se imenuje tista, ki je ni treba sprati pred dojenjem?

Hvala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otroška kozmetika
17.6.2007 21:23:24   
eya
Za otroka rabiš na začetku samo nežen šampon in mogoče kako olje za nego po kopanju. Vseeno katere znamke, naj bo čimmanj parfumirano in obdelano.

Fiziološko in gaze dobiš v lekarni. Tu dobiš tudi Lanolin-za nego bradavic.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otroška kozmetika
17.6.2007 21:52:03   
žarnica
na začetku potrebuješ hladilno mazilo (mi smo že od začetka uporabljali kremico Bubchen),pa mandljevo olje (kupiš v lekarni)-to je to. Sterilne gaze je pa nam dala patronažna.

Aja,pa lanolin za bradavice, si lahko kupiš tudi v DM-u, je verjetno ceneje kot v lekarni.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otroška kozmetika
17.6.2007 22:19:50   
Naja30
Mi od začetka za user posted image  uporabljamo kremo za ritko, mandeljnovo olje, trdo milo za umivanje in to je to se mi zdi. Fiziološko dobiš v lekarni, prav tako lanolin.
Najbolj mi je všeč kozmetika bubchen.

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otroška kozmetika
17.6.2007 22:57:05   
Anonimen
Po kvaliteti, kolikor vem, je najbljša kometika od Welede. Samo jaz ne uporabljam vsega od njih. Večinoma imam DM-ovo znamko Babylove. Na začetku rabiš trdo milo za umivanje (imam od Babylove), pa kremo za ritko (tudi Babylove, ognjičevo v tubi, ki je zelo podobna Weledini). Fiziološko imam jaz eno v spreju in eno v tubi (gel), oboje od Nisite (dobiš v lekarni ali Sanolaborju), sterilne zložence vedno v Sanolaborju nabavljam in sploh ne vem, če jih v lekarni majo. Za bradavice pa Lanolin od Multi mam. Te ziher ne rabiš spirat. Aja, olje sem pa jaz olivno raje uporabljala, ne mandljevega. Pa še to smo samo za temenca rabili. Fajn je, če si nabaviš tudi Bepanthen mazilo.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otroška kozmetika
18.6.2007 8:45:23   
kaya2007
mi imamo tekoče milo od mustele, ki je tudi za novorojenčke in se mi zdi full fajn, pa krema od chiccota za po telesu mi je tudi všeč, ker je čisto nežna in brez vonja. drugače imam pa še oz. sem imela: gaze, fiziološko r., alkohol, vato, hladilno mazilo, vazelin pa še od niveje tamale fiziološke raztopine za v nos. V predalu je pa še bepanten, praška pasta, od mustela krema za plenične izpuščaje, riboderm itd.-od tega mi ni še nič prav prišlo. aja, pa še olivno olje, ki ga dam vsak dan v banjo, da ji ne razsuši kože.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otroška kozmetika
18.6.2007 9:14:22   
tinaaja
mustela user posted image user posted image user posted image draga, a fantastiicna. dobi se v lekarni.
- mustelin gel za umivanje (se ne peni)
- fizioloska
- alkohol
- gaze
- hladilna krema (lekarniska)
- robcke za umivat rito - toto (dm, tosama)
- vato za umivanje telesa- toto
- mandljevo olje

po zelji
- mustelini robcki za umivanje obraza - super zadeva
- krema za telo od mustele


(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otroška kozmetika
18.6.2007 10:38:40   
blue sky
Za nego ritko uporabljamo hladilno mazilo za nego kože (lekarniško) in Weledino ognjičevo kremo, gubice mažem z Riboderminom.
Za kopanje pa uporabljam Mustelino oljno kopel, ki naredi dojenčkovo kožo res lepo gladko in mehko ter je ne izsuši, vsak dan pa ga mažem tudi z Mustelinim hidratantnim mlekom.


(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otroška kozmetika
18.6.2007 11:36:15   
Anonimen
Uf, koliko vsega, saj bo čisto masten če ga s vsem tem namažemuser posted image user posted image .

Hvala vsemuser posted image .

(odgovor članu blue sky)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otroška kozmetika
18.6.2007 12:57:29   
BLAŽIKA
eno faj kremico hladilno za ritko(najboljše iz lekarne-narejeno pri njih), olje za mazat po kopanju in šamponček za kopat. Pa ne pozabiti tudi na vlažilne robčke, ker pridejo zelo prav.
Fiziološko in gazice pa dobiš v lekarni. Pa kakšno nežno krtačko, če boste imeli veliko las za česat.user posted image


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otroška kozmetika
18.6.2007 12:58:07   
BLAŽIKA
Mi uporabljamo bubchen kozmetiko in smo z njo zelo zadovoljni.user posted image

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otroška kozmetika
20.6.2007 8:20:57   
N _ B
Imamo user posted image  starega dobra dva tedna in vse kar trenutno od kozmetike potrebujem je:
- fiziološka raztopina (dobiš v lekarni)
- olivno olje
- hladilno mazilo
- bepanthen mazilo (za bradavice)
- vata (praktične so Tosamine to to baby krpice), palčke za ušesa
- za kopanje imamo kamilice (že pri prvi do cca 6-ih mesecev nisem uporabljala mila, potem 1x tedensko)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Otroška kozmetika
20.6.2007 8:34:06   
Strawberrie Cherrie
Jaz imam 6m starega user posted image ->
od rojstva uporabljamo:
Oljno kopel Linola Fett (dobro ima menda tudi Mustella), kremico Linola Fett, kremico za obraz A-Derma, Ribodermin, BebiVal za ritko ... aja, pa še otroško olje. Šampon/milo smo prvič uporabili nekje pri 2m, potem pa še ene 3x user posted image user posted image user posted image -> pač nisem pristaš miljenja in drgnjenja otrok.
Poleg kozmetike je pri nas še NUJNO:
Toto krpice za umivanje ritke, tetra krpice za umivanje telesa, za kopanje sem kupila še tiste rokavičke, meni so nepogrešljive. Pa kakšne robčke kupi - pri nas se najbolje obnesejo Becutan.
+ palčke za ušeska, alkohol za čiščenje popka, fiziološka raztopina (dobiš vse v lekarni), kakšne mini vatike za čiščenje...

Zame vsaj v 1mesecu:
Lanolin od BIOmam
hladilni obliži za bradavice (jih tudi celijo) od BIOmam
ČAJ Z DOJENJE (v 3m sem ga spila po 2l na dan user posted image user posted image user posted image )
Prvi mesec še nujno potrebuješ en kup VIR 80 vložkov, da boš lahko sedela user posted image user posted image user posted image - ker navadni dnevni ful žulijo.

Upam, da sem kaj pomagala user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil london_paris -- 20.6.2007 8:35:03 >

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Otroška kozmetika
20.6.2007 10:04:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BLAŽIKA

Mi uporabljamo bubchen kozmetiko in smo z njo zelo zadovoljni.user posted image


enako!

samo hladilno mazilo,šampon in kremo....

pol fiziološko in to je to...

(odgovor članu BLAŽIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
21.6.2007 10:31:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Otroška kozmetika
21.6.2007 11:23:42   
lilka
mi uporabljamo vse od Bubhen, razen kremico za raitko imamo lekarniško in vse štima. Tudi jaz sem si tukaj na tem forumu prebrala kaj naj kupim in sem najpogostejše ven potegnila in je blo Bubhen, jaz sem kar naročila na netu pri Baby centru, trdo milo, kopel, olje in sedaj še šampon. Sem ful zadovoljna.

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Otroška kozmetika
21.6.2007 12:06:52   
FLASK_A
Ti bom kar naštela, kaj uporabljam jaz:
Krema za ritko: od lekarne, z ribjim oljem in je superuser posted image user posted image  (Bubchen hladilna kremica je premalo mazljiva zame)
Za popek: 70% alkohol, sterilne gaze (alhkohol bolje suši od fiziološke)
Fiziološko rabiš mogoče za brisanje učkov, jaz za to up. kamilice in moje mleko (je imel majceno vnetje)
Olje za gubice: od Afrodite (DM)- mandljevo
Milo za kopanje: katerokoli, samo da je trdo

Z vsem sem zadovoljna, tudi patronažna je pokomentirala, da imam vredu nabavljeno

LEPO STARŠEVSTVO TI ŽELIM!

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Otroška kozmetika
21.6.2007 14:51:52   
marty7
Pozdravljene,

mene pa predvsem zanima, zakaj mora biti obvezno trdo milo za kopanje dojenčka?user posted image Kako umivate tiste mamice user posted image , katere ne uporabljate mila? Samo z vodouser posted image

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?