|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pošizila bom - plenice ziljontič!!
20.11.2007 20:06:21   
ZARA
Živ!
Vglavnem. KONČNO smo se znebili plenic in kaj zdaj? Ne gre kakat že 3 dni, prej je šla pa vsak dan 1 - 2x. Redno, ne pomnim, da bi bila kdaj zaprta. A je možno, da posledično, ker je brez plenic zdaj zadržuje blato? Torej, zadnjič je šla v soboto zvečer na WC in sicer BP, od takrat dalje nič, nada.

Danes popoldan sem ji skuhala full sladek janežev čaj + 3 mandarine uturila. Joj, bok vedi kaj bo ponoči...user posted image
Zdaj pa upam...


lp od mene, malo naživčanjene


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
20.11.2007 20:20:43   
OliveOyl
Mi je znano,naš ni hotel kakat-tudi po pet dni.
Kaj sem naredila,plenico sem mu dala gor pa rekla,da naj nardi v plenico.
Kaj misliš,ni bilo tega dve minuti,že je bila polna plenica.
Pol sem mu vsak dan dala plenico samo za kakat in je naredu.
Boljše da se pokaka v plenico,kot da zadržuje.
Ga je hitro minilo,tako da smo kmalu začeli uporabljat wc.
Saj bo.user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
20.11.2007 20:23:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

A je možno, da posledično, ker je brez plenic zdaj zadržuje blato?


Možno.

Upam, da si jo dobro namandarinila :).

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
20.11.2007 20:24:28   
živa
No, naš se redno pokaka v hlačke. Če že pove za kakat, ni šans, da ga spravim na kahlico ali na WC. Jaz čakam, da ga bo trma minila. Je pa res, da je mlajši kot vaša (ima 22 mesecev). Sem pa jaz kot otrok tudi imela hude probleme s kakanjem, zadrževala sem tudi po teden dni in potem trpela kot nora na WC-ju. Tega se še vedno spomnim, potem veš, da je bilo kar hudo. Ko me je enkrat preveč bolelo, sem začela kakat takoj, ko me je tiščalo. In tega tvoji mali res ne privoščim.

No, kaj dosti nisem pomagala, žal. Pri dojenčkih pomagajo sladke kamilice, poskusi še to (čeprav se mi zdi, da bi moral biti tudi janež ok).

Lp,

živa

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
20.11.2007 20:25:19   
Raho
Ja. Vem pa, da psihično hudo vpliva nate. Gre za primarni strah, da bi se pokakal v hlače, mogoče pa je še kje kaj slišala (mimogrede ujela na uho).

Od moje kolegice hči je slišala, kako je ena mamica kregala svojo punčko, ker se je polulala v hlačke in posledično je zadrževala urin. Jih je skoraj spravila na rob živčnega zloma.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
20.11.2007 20:28:07   
Raho
Hotela sem napisati še to. To je naš malček počel pri 6 in 7 mesecih. Ni hotel kakati v plenico. Poskusili smo popolnoma vse. Potem pa mi je ena mamica na RR svetovala, naj ga dam na kahlico. Sem si mislila: Ja, pa ja. 6 mesečnega dojenčka bom dajala na kahlico. Ampak, ko ni bilo več nobene druge možnosti, sem naredila še to. In čudežno... Mulc se je pokakal. In od takrat naprej se je mogoče v plenico pokakal 10x.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
20.11.2007 20:38:58   
petja
IZVIRNO SPOROČILO: OliveOyl

Mi je znano,naš ni hotel kakat-tudi po pet dni.
Kaj sem naredila,plenico sem mu dala gor pa rekla,da naj nardi v plenico.
Kaj misliš,ni bilo tega dve minuti,že je bila polna plenica.
Pol sem mu vsak dan dala plenico samo za kakat in je naredu.
Boljše da se pokaka v plenico,kot da zadržuje.
Ga je hitro minilo,tako da smo kmalu začeli uporabljat wc.
Saj bo.user posted image


Tole je pa men ful dobra ideja user posted image .

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu OliveOyl)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
20.11.2007 20:44:40   
valči
ZARA,prosim napiši,koliko je hčera stara.Namreč našo punco sem poleti poskusila odvadit plenic tako,da je bila doma v gatkah,vendar je vedno bila luža na tleh,v kahli nikoli nič.S tem dejanjem mi je začela zadrževat blato,ni hotela kakat,tudi 7 dni in je v bolnici pristala hudo zaprta in še dehidrirana obenem,ker je bruhala.V bolnici so rekli,da je to posledica zaprtosti.Not je bila 5 dni,od takrat ima plenico,bilo je junija.Sedaj po parih mesecih jo poskušamo dajat lulat,vendar se upira,dvakrat je samo lulala.In trenutno smo na Portalaku,vsak dan ji ga dam,ker smo spet zaprti.

In bom živčnega dobila,začaran krog,noče slišat o kahli,februarja bo pa stara že 3 leta!In pojma nimam,ali jo naj pustim-do kdaj?

To pa pišem zato,ker me zanima,kako vama je uspelo prit tako daleč in koliko je stara punca.Najbolje,da ji daš plenico za kakat,pač reči ji,da se naj pokaka,pol pa jo daš dol.Tako sem sinu delala in to pri 2.5 letih.

Pri Lari pa me res skrbi,kdaj bo zrela.user posted image

ZARA,upam,da bo jutri kakala,ker ni hujšega,kot imeti zaprtega otroka.Fajn porihtajtauser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
20.11.2007 21:00:57   
ZARA
Valči, zdej novembra je bila 3 in pol. Pa pri nas lulanje sploh ni problem, res je takoj skužila (tokrat) in v hlače se je polulala samo parkrat v vrtcu, doma pa tudi ene 2x. Ti jo kar pusti, za vse pride čas. Jst sem jo poleti že drugič odvajala plenic, pa ni hotela nič sodelovat. Potem sem zdaj par mesecev kar ignorirala, sploh ji nisem nič omenjala...samo en dan sva se z vzgojiteljico zmenili, da naj jih kar vzame plenico, in to je bilo to. Od takrat je nima.

Glede plenice in kakanja. Sem jo danes vprašala, če ji dam pleničko, pa je rekla da ne. Zvečer me je pa prosila, naj ji jo dam in sem ji jo dala. Upam, da nisem kaj zafrknila.


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
20.11.2007 21:05:56   
ZARA
Aja, še glede kahle. Zara ni nikoli hodila na kahlo. Je nisem pripravila, pa da je ne vem kaj. Ne in ne. Tako da...kahla je pri nas bila uporabljena samo kot igralni rekvizit.

lpZuser posted image


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
20.11.2007 21:09:07   
malecka
In bom živčnega dobila,začaran krog,noče slišat o kahli,februarja bo pa stara že 3 leta!In pojma nimam,ali jo naj pustim-do kdaj?



Tud moj bo star tri leta v januarju, da pa bi šel na kahlico ali školjko kakat ali lulat, niti v sanjah user posted image
Upam, da bo kmalu nehal ker sem bankrot pa še plenic ni več tako velikih( ker je prava bunka)


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
20.11.2007 21:18:08   
Marogica
Torej...
-naš je bil star toliko kot Zara, ko se je to začelo
-nikoli hodil na kahlico, samo na WC
-za kakat je še nekaj časa potreboval plenčko, čeprav je bil čez dan in ponoči suh
-kakal je samo doma, v vrtcu ni hotel, na obiskih tudi ne
-imel je probleme s kakanjem, zadrževal je vse do pred 4 mesece nazaj(sedaj je star 6,5 let)

Imeli smo kar velike probleme, nič kaj ni pomagalo, ne pogovarjanje, ne prigovarjanje. Zaradi zadrževanja, je postalo blato trdo in ga je bolelo, ko je kakal, razlog več, da je zadrževal. V glavnem začaran krog. Včasih smo ga podkupili, da bo ko kakal dobil "presenečenje" ali kaj drugega. Resnično ni nič drugega pomagalo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
20.11.2007 21:42:01   
nynna
Pri nas je bila popolnoma enaka situacija. Kakala 1 časih tudi dvakrat na dan, isti dan ko pa sem ji vzela plenice je nehala kakat in ni kakala 7 dni. potem sem ji dala svečko in je kakala (zraven doživela živčni zlom), potem spet 5 dni nič spet svečka in tuljenje. to je bila živčna vojna, videla sem kako zadržuje a je nisem mogla prepričati da bi kakala. Je pa res da ni nič jamrala, da jo kaj boli in bila je povsem dobre volje. Zato sem se po vseh agonijah odločila da bom pustila kar bo pa bo, bo že kakala ko bo in tako je tudi bilo. Najprej je 3 mesece kakala enkrat na teden redko dvakrat nato počasi dvakrat do trikrat in na tem smo še danes. Zadnje dva tedna hodi že skoraj vsak drugi dan. Pleničke ji nisem ponujala ker se mi je zdelo nelogično da ji najprej dopovedujem kako je velika in da je ne rabi ,potem pa ji jo spet tlačim gor. Taka je moja izkušnja ki traja že 8 mesecev.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
21.11.2007 10:11:25   
valči
user posted image bogi otročki z nami vred,ki živčkarimo in trpimo zraven njih.
Sem mislila,da je naša Lara ekstrem,pa me tolaži misel,da ni,kot sem prebrala tu gor.

ZARA,proti zaprtju pomaga vsako jutro na tešče 1-2 dcl pomarančnega soka 100% mora bit.NAm sicer ni pomagalo,ampak večini pa.Pa hvala za odgovor.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
21.11.2007 11:27:14   
sonjaka
Pri nas je bilo isto. Sama je želela sp. hlačke, lulat hodit...in tako je bila pri 26 mesecih suha podnevi in ponoči - ampak za lulanje. Kakala ni ali pa po nekaj dnevih v hlačke. Dajali smo ji slivov sok, pa laneno seme ipd., jo spodbujali...NIČ. No letos poleti pa je doživela preblisk in po več kot 6 mesecih, odkar ni imela več plenice začela kakati na kahlo (brez problema). Očitno morajo dozoret za to. Jaz sem vmes tudiže zgubljala živce. Saj bo..

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
21.11.2007 11:30:59   
tinkamiška
Mi še nismo tako daleč, je pa IZa začela zadrževat kakec, ker se je enkrat pokakala v bano med kopanjem in 1x na tla preden smo jo dali kopat(decembra bo stara dve leti) Pogled na kakec jo je tako spravi iz tira, da je začela zadrževat, vmes fasala še unetje ušes in kuro antibiotika, vročina jo je dodatno zaprla in od takrat imamo res probleme z zadrževanje blata. Nisva je še niti mislila navajat na kahlico ali wcuser posted image

Kar sem prebrala tu in RR in zdej to delamo že 1 mesec, je, da ji dam vsako jutro za spit lactecon sirup za mehčanje blata(ni odvajalo) in je zdej začelo počasi delovat. P nam je svetovala, da ji ga naj dajemo, da bo zgubila strah pred bolečinami ob zaprtju in svetovala nam je tudi naj jo damo sedet na kahlico po vsakem obroku...zaenkrat se vstane po parih sekundah, včasih noče niti malo posedet. V vrtcu pa ji je ratalo 1x se polulat na kahlico...
Kupili smo tudi nastavek za wc, pa ji je ravno tako neprijetno.

Sem bila že čisto preč, ker me je tako skrbelo, zadrževala je tudi po 5 dni in ponoči ni spala, jokala, da jo bauši buba, čez dan visela samo pri meni v naročju, ker jo je bilo tako strah kakanja...predvčerjašnjim je kakala 5x in včeraj 2x, tako, da upam, da nam gre na boljše...

P pravi, da naj jo posedamo na kahlico, ampak je ne silimo sedet na njej...pa sirup in prehrana...


Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
21.11.2007 21:08:47   
Teja99
Sem slišala, da je otroke strah, ko nimajo več plenice in jih navajamo na kahlo. Baje se bojijo, da so nekaj izgubili, delček sebe. To naj bi bil neki primarni strah. Tako naj bi tudi zaprtje temeljilo na tem podzavestnem strahu.  
Pri nas sicer teh problemov nismo imeli, smo pa na začetku za vsako lulanje ali kakanje na kahlo (ali pa kar na WC, kar ji je blo bolj všeč) naredili žurko, pa ji čestitali, tko da je bla čist blažena...

Lp, teja

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
22.11.2007 8:11:43   
Blink1
IZVIRNO SPOROČILO: Teja99

Sem slišala, da je otroke strah, ko nimajo več plenice in jih navajamo na kahlo. Baje se bojijo, da so nekaj izgubili, delček sebe. To naj bi bil neki primarni strah. Tako naj bi tudi zaprtje temeljilo na tem podzavestnem strahu.  


To sem tudi jaz slišala.

Pri naši je tole zadrževanje blata trajalo več kot leto. In čisto nič ne pomaga, tudi odvajala ne. Če otrok noče, potem noče pa pika. Jaz sem ji dajala samo sredstva za mehčanje blata.

Na začetku, ko se je vse skupaj začelo, sem ji dajala pleničko za kakanje, ko sem videla, da res ne more več "potegnit nazaj". In potem je kakala v pleničko. Kasneje niti to ni več hotela. Tako sem jo, spet ko sem videla, da ne more več zadrževat oz. bi mogoče še lahko če bi se potrudilauser posted image , dobesedno prisilila sedeti na kahli (ker je tako blato šlo hitreje ven in ni mogla stiskat ritke skupaj). Potem je nekaj časa bilo v redu. Kasneje pa spet jovo na novo... Morala sem biti res pozorna, da sem jo ujela pravi trenutek in dala na kahlo. Kdaj pa kdaj pa sem ji dala tudi glicerinsko svečko.

Med vsem tem pa moraš pač skrbet za to, da je blato mehko. Vsak dan stisnit eno pomarančo, 2 žlički Portalaca in praznovanje kakanja... Nekaj časa je šla kakat z atijem, kao, da mami ne sme vedetuser posted image  

Naj vam rata, da ne boste imeli težav. Aja, pri nas pa je to trajalo od drugega do tretjega leta. Mene pa je stalo za 10 let živcev.user posted image

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Teja99)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
22.11.2007 11:01:48   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Teja99
Pri nas sicer teh problemov nismo imeli, smo pa na začetku za vsako lulanje ali kakanje na kahlo (ali pa kar na WC, kar ji je blo bolj všeč) naredili žurko, pa ji čestitali, tko da je bla čist blažena...


Ja, tudi pri nas naredimo dogodek iz vsakega kakca user posted image ...Imam pa dobro novicoooooo!! Včeraj je šla po 4 dneh na 2x na WC. JEEEEJ!!!

Hvala vsem za vse nasvete. user posted image
 
 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Teja99)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pošizila bom - plenice ziljontič!!
22.11.2007 11:28:04   
Blink1
Superuser posted image user posted image

Midva sva za vsako kakanje nalepoli eno nalepko na komodo. Pa sem nakupila tiste luštne nalepkice in sva lepili. Zdaj je že ves predal polepljen.

Pa še tisti osvežilec zraka za stisnit (ko v reklami oni luštni fantek reče: Joj, kako smjdi) in potem po kakanju vedno stisne, da diši. No, zdaj ga stisne tudi, če kdo prdneuser posted image

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?