|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:13:14   
vesel
Ko sem prišla na RR in iskala razne nasvete,ki sem jih dobila od vas glede hčere so mi resnično zelo koristili.
A tokrat bi se vam rada potožila jaz. Sem 25 letna mamica,ki sem poročena(letos bo)6 let z možem,ki ga resnično ljubim in ga imam rada.Moj mož je edinček.
Problem je v tem,da mene tašča ni nikoli sprejela.Tast pa je full vredu in razumljiv. Ko sem bila noseča hčere je tašča non-stop govorila,da se bo otrok rodil "difekten in hiperaktiven,..."!Niti malo pa ni pomislila kako se jaz počutim oz.kako me to boli in žali,ko ona mene osira drugod in po žlahti.

Ko se je hči rodila in ji je moj mož oz.njen sin veselo povedal,da se je hči rodila normalna in ne difektna.
Ona o tem ni hotla nč slišat je svojo teorijo naprej gnala o difektnosti,...
Varstva ji žal ne zaupam,ker se je marsikaj naredilo moji hčeri,ko jo je včasih imela za kako urco. Tašča na telefonu mene osirala hčere pa niti malo ni merkala in ji je padla iz kuhinjske mize-hvala bogu ji ni blo nč,naslednjič  je padla iz njene postelje-ko je bla tašča na telefonu spet,....itd..
Da ne omenim razna vtikovanja v vzgojo najine hčere in v najin zakon.
Lani poleti sem pa tako popenila,ker ni blo s težavam ne konca in kraja kljub temu,da se ni nč spremenila,da je še kr naprej trajbala,da imava difektnega otroka,sem se odločila da jo začnem ignorirat in omejevat stike z najinim otrokom,ker če je njena vnukinja po njenem difektna in hiperaktivna pol si tudi ne zasluži,da jo vidi.
Res sem brezposelna in,da vrtca ne dobimo,ker sm jaz brezposelna,ampak to še ne pomeni,da je treba človeka dajat v nč. Niti malo ne pomisli kolikokrat sem ji pomagala(na njivi,vrtu,pri hišnih opravilih,...itd.) pa mi resnično ni bilo težko,saj sama prihajam iz druzine,ki imajo veliko delovnih navad.

Danes mi pa tast pove eno sporočilo,ki je slišal kaj je tašča blebetala po telefonu. Rekla je,da najin otrok se NE razvija normalno,ker imamo stanovanje veliko 40m2 in,da ji ne privoščimo vrtca.

To pa se ne vprasa zakaj mamo tok velko stanovanje?! Zato,ker nam ne dovoli naprej gradit podstresno stan. in imamo žal toliko veliko stanovanje na podstrehi. Da ne omeni kolikokrat je prišla sredi noči razbijat po vrati nasega stanovanja,da je malo zbudila in je začela zelo histerično jokat.

Resnično ne vem kaj naj,celi dan sem žalostna vendar se malo brzdam zaradi moje male hčere,ki mi poleg moža veliko pomeni. user posted image user posted image user posted image user posted image

Prosim vas za nasvet!!

HVALA za razumevanje!

_____________________________

druzina je zame vse!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:17:26   
ona
Prav žalostno,da obstajajo taki ljudjeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Najbolje,da se tvoj mož pogovori z njo,ker ti očitno ne boš nič dosegla!
Pa ignoriraj jo na vse možne načine...

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:19:31   
Anonimen
Pejta stran. Naj ti na pamet ne pada zidat pod njeno streho. Raj v najemu celo življenje, k pr takih ljudeh.
Otrok pa ni nč przadet ker živi na 40kvadratih. Przadet bo sam k bo starej pa bo pogruntal da ma zmešano babi.

(odgovor članu vesel)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:20:39   
Dadi
Preselite stran od tašče, če lahko.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:23:22   
vesel
kolikokrat ji je že moj mož reku da nj ,da mir pa nč. In tast se tudi veliko potegne za naju dve.

Očitno starga bika ne moreš spremenit. Brez zamire tej izjavi.
SVa pa že z možem premisljeval,da bi sla stran,ampak živimo samo z eno plačo(600eur/mesec).
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:30:25   
gaya24
Mislim, da bi moral tvoj mož enkrat vredu  znoret nad njo in ji povedat, da vs naj pusti na miru, ker ste družina in vi živite tako kot hočete in naj se ne vtikuje v vas. Sploh pa si ne predstavljam, da bi s tako pošastjo živela pod isto streho. Js bi šla v najemniško stanovanje. Nekak bi se že znajdla. Meni pa ne bo kdo govoril, da imam defektnega otroka- a je ta tvoja tašča sama malo zaostala, da se tk obnaša. Groza kaki ljudje nas obdajajo



(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:31:00   
anitaz
Odselite se-nujno.

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:34:42   
majcci
Jaz tudi mislim da morate iti čimprej stran.
Nekaj mi pa ni jasno, kako to, da ne morate dati otroka v vrtec? Pri nas imajo tudi brezposelni otroke v vrtcu - brezplačno (ker so brez službe in nimajo prihodkov), tako da res ne vem kako pri vas to ni možno. Kaj pa že dobiš npr. službo jutri, otroka vendar moraš nekam dat.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:35:06   
Natyy
Tudi moj biši je edinček. Bivša tašča ge je imela 100% pod komando. Brkljala po najinem stanovanju, ko me ni bilo doma in komandirala sinčka. Ko se je rodila hči, je bilo škoda, da ni fant. Vseskozi so jo naslavljali z on..... Posledica najina veza je razpadla. Sem dobesedno pobegnila od tam. Dobil si je drugo. Ko je mama izvedela, da ima korenine južno mu je prepovedala, da bi prestopila prag hiše. Pet let jo je poslušal, končno se je uprl in posledica totalno sta skregana.
Poanta, čim dlje od take tašče.

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:37:39   
alička
Nikar ne zidajte, če ste v takih odnosih. Čimprej stran.

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:46:50   
urskas
Čez noč najbrž ne moreš it kar stran... sploh ob takšnem finančnem stanju.

Za začetek poskusi z ignoriranjem, ker najbrž s pogovorom ne boš dosegla nič.
Ne zmeni se za njene čenče, poskusi jih preslišati (včasih je bolje ne vedeti, kaj govori okrog) in pripravi si kakšno samoobrambo v slislu ostrih besed. Ali pa še i pokliči njene znance/prijeteljice in jim povej kakšna je v resnici...


(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:50:53   
trnuljčica
Mislim da dolgoročno pri njih živeti ne bo šlo. Kaj pa neprofitna stanovanja ( lahko tudi najemna). Prijavita se na razpis.
Definitivno se mora tvoj postaviti za vas. Glede na njeno žaljenje tebe, se premalo. Ali mu ti za to ne poveš?

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:55:35   
vesel
Majjci jaz sem dajala vloge za v vrtec,ampak kkokr so vidli na obrazcu,da je samo mož v sluzbi in jaz brezposelna je stvar bla jasna,da moja hči ne bo dobila vrtca,kljub pritozbam,ki sem jih pisala. Žal. Upam,da bo letos kaj bolje,ker bo maja stara 3 leta in pravijo,da se pri teh letih mal vrtci sprostijo. ne vem no.

Resnično Vam hvala za nasvete,vedela sem,da ste zelo razumljive mamice in mi je kar lažje pri srcu.

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:57:14   
maruškaŠ
Ne, ne rabiš tolažne. Rabiš samo pogum, da začnete razmišljati in iskati možnost, da se odselite na svoje - kajti dolgoročno je to edina prava rešitev. Kratkoročno pa bi bilo morda smiselno poskusiti z istim pristopom,... povejte ji, da je dementna, sklerozna, ipd....včasih se obnašajte kot da vam nečesa resnično ni povedala, čeprav veste, da vam je. Žal klin se s klinom izbija.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 11:59:19   
vesel
Trnuljčica velikokrat je ZNOREL,verjemi. Zato pa je ona šla na tak način maščevanja,da ko je mala zaspala zvečer je pršla gor in začela razbijat po vratih,da jo je zbudla in začela histerično jokat.

Najraje bi jo zadavla,prov na jetre mi gre to njeno bolano obnašanje.

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 12:03:25   
bimbi
Jaz bi tvojo žalost preusmerila v to, da bi zelo intenzivno iskala službo in si le tako pridobila neko upanje-ker če ne boš sama nič naredila se tudi samo od sebe ne bo nič spremenilo.Saj si vendar želiš boljše življenje zase in za tvojo hčerko! Pa tudi ona bo šla v šolo, ti pa vendar ne boš cele dneve poslušala pripombe. Tudi ko se odseliš boš lahko še vedno ohranjala stike s prijaznim tastom. 

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 12:06:06   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: vesel
Prosim vas za nasvet!!

Sprijazniti se moraš, da imaš pač bolno taščo.

Vema pa eno. Noben nasvet ti ne more zares pomagati. Eni smo takšni, da moramo pri sebi urediti zadeve in si ustvarimo nek ščit, oklep, zid. Drugi smo takšni, da povemo naravnost, direktno brez ovinkarjenja in zahtevamo dostojne človeške odnose.

Sam, s takšnim, ki slabo govori o meni, ne bi bil. Enkrat samkrat, bi ji povedal v obraz. Vse. In resno. Postavil meje in razložil posledice. In potem je njena odločitev, naj ima razširjeno družino, ali pa naj hrani svoja nizkotna nagnjenja v svojem kotu, daleč od mene in otoka.

Tudi glede varstva - nikoli več ne dobi otroka v varstvo, sploh če ji je že 2x padel na tla. A si ti sploh normalna, da nas sprašuješ, kaj naredit?

Govoriti, da je otrok defekten je podlo še celo, če ima res posebne potrebe, kaj šele pred zdravim otrokom. Kar otroku govoriš, to postane. To mu vcepiš v podzavest in iz tega težko spleza.

Je pa seveda tudi vprašanje, koliko zdravega pogleda na svet ima tvoj mož. V takšnih stvareh se pokaže kdo je za zavarovanje družine in kdo za svoje koristi.

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 12:06:10   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: vesel

Trnuljčica velikokrat je ZNOREL,verjemi. Zato pa je ona šla na tak način maščevanja,da ko je mala zaspala zvečer je pršla gor in začela razbijat po vratih,da jo je zbudla in začela histerično jokat.



Upam, da je tudi sredi noči znorel. Ji je takrat rekel, če je normalna, da prihaja sredi noči  razbijat? Kaj pa je navedla kot razlog nočnega obhoda?

No v vsakem primeru je res bolna.user posted image
Tebi in tvoji družini želim vse dobro.

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 12:14:32   
Anonimen
Ženska očitno rabi psihiatra, ampak me pa vseeno zanima dvoje, kaj na vse to rečeta tast in tvoj mož, ter zakaj se ne odselite? Pa ne rečt, da se ne morete, ker se vse da, če se hoče.

(odgovor članu ona)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 12:16:58   
kristinaj
čimprej in čimbolj proč od tašče in da ti ne bi na kraj pameti padlo, da bi živela z njo pod isto streho.... tudi v 25 m2 bi šla samo da bi bila proč...

a moža nič ne moti, ko tako govori o njegovi hčerki?......

zakaj pa si želi vajinega otroka, če pa je po njeno "defektna".. mogoče zaradi tega , ker je njej tolikokrat padla z mize....

a staršev nimaš blizu?

kolikor vem imajo brezposelni prednost pri vpisu v vrtec,ker si morajo kao iskati zaposlitev?? dej se malo pozanimej o tej temi in pa službo si najdi.... bilokaj samo da je , nekje moreš začet.........

držim pesti

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 12:28:10   
srki
Jaz bi si pa za začetek poiskala službo, dala otroka v vrtec (pa ne zato, kar pravi tašča) in, če že ne morete stran, imela vsaj 8 ali več ur mir pred njo. Potem pa postopoma, ko boš imela službo in tudi več denarja, šla v nek najem.

Če je tako, kot opisuješ, tašča res ni normalna in škoda, da njen sin to trpi, da nekaj ne ukrene.

Ene par hiš stran, kjer jaz živim, je bilo ravno tako stalno neko vtikovanje in nagajanje. Dokler ni sin popenil in jo lastnoročno nesel dol po stopnicah in ji zabičal, da gor nima več vstopa. Pa se je rešilo. Še so v isti hiši, vendar živijo eden mimo drugega, otroci pa (vnuki), kot da babice nimajo.  Pa nič zato, tako če imajo ali ne. Vem pa, da je ta ženska (tašča) res hudobna.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 12:28:19   
Anonimen
pa ti iščeš službo? je ne dobiš? kaj si pa po izobrazbi? mogoče ti jo lahko pomagamo najt. iz kje pa si?

v glavnem jaz bi na tvojem mestzu dala taščo na ignore. sama bi si intenzivno iskala službo magar kako čisščenje če druzga ne bi dobila. in pokala bi na svoje v prvem trenutku ko bi se dalo.

če bi mi pršla zbijat po vratih bi poklicala policijo in nardila celo štalo!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 12:31:50   
maruškaŠ
če bi mi pršla zbijat po vratih bi poklicala policijo in nardila celo štalo!


To sm tut že jaz tuhtala - sam verjetno je vseskupi odvisno tut od tega kakšna so lastniška razmerja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 12:31:53   
MAŠKA
Verjamem, da ne moreta stran kar čez noč, če so finančne težave, ampak nikar pa ne vlagajta v stanovanje pod njeno streho.

Bodi srečna, da imaš zdravega otroka, na njene izjave se poskušaj požvižgat in jih ne jemlji k srcu... očitno je pa ona defektna.


(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zelo Žalostna,rabim tolažbo,...
17.3.2008 12:32:08   
Anonimen
Tale tvoja tašča pa ima ene hude probleme v glavi. Res, ne predstavljam si, da ima lahko normalen človek take izpade user posted image .

Se strinjam z Laro, pojdite na svoje, čimprej. Poišči si službo, pa čeprav čiščenje (tudi to je dostojno delo!), pač nekaj začasnega, toliko da greste nas voje, potem pa že lahko kaj drugega svoji izobrazbi primerno poiščeš. Tašča se ne bo spremenila, kvečjemu bo slabše, pomisli pa tudi, kako bo vplivalo na otroka, če bo slišala, da je kao defektna (mislim, kakšen izraz, sram naj jo bo!). Bo kmalu razumela, kaj to pomeni.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?