|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   CIN I, CIN II
5.7.2005 14:41:46   
ElaM
Še tukaj postavljam to vprašanje, ker verjetno vse ne berete ZO.
Torej, jaz imam jutri pregled pri dr. Možini v Leonišču, ker so mi odkrili CIN 1 in CIN II, zanima me kako zgleda ta pregled (a je to navaden G pregled) in koliko časa se potem čaka na poseg ter v kolikem času ste zapustile bolnico po LE oz. Leetz-u? CIN II baje še ni za klasično konizacijo.
Želim si, da bi bilo to čimprej za mano, da bom spet lahko mirno zadihala.
Pozdravčki.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   CIN I, CIN II
5.7.2005 14:48:30   
clea
Irmy a je CIN nekaj takega kot PAP ali celo isto???

Po leetz greš domov še isti dan.Za sprejem boš aročena ob 8ih zjutraj,potem pa boš (če bo vse OK) odpuščena ob 14ih.
Poseg ni nič hudega!Itak spiš,pa tudipotem nič ne boli!Poseg je diagnostični,lahko pa tudi terapevtski.Tako nekako mi je rekla sestra pred posegom.
Jaz sem imela poseg konec marca pa sem potem po enem mesecu šla na kontrolo,kjer pa mi je zdravnik (dr. Meglič) povedal, da se očitno odtranili tkivo (al neki tazga),ki je povzročalo PAPII in da bi zdaj moralo biti vse v redu.
Če je Cin II isto kot Pap IIpotem to še ni za konizacijo.Kakor jaz vem delajo to pri III ali več.

Upam, da sem ti kaj pomagala,če te še kaj zanima pa kar vprašaj.

SREČNO!!!:rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   CIN I, CIN II
5.7.2005 14:53:29   
ElaM
Ojla, ni isto je pa podoben šmoren. :(
Kolikor je meni znano, PAP nakže spremembe celic na mat. vratu, CIN pa pomeni, da so te spremembe predrakave. Uf, me je kar groza to pisat.:(
In pri trojki CIN je konizacija, CIN I pustijo, pri II pa naredijo Leetz ali laser, tko nekak sem jest zastopla.:zmeden:

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   CIN I, CIN II
5.7.2005 14:56:25   
Anonimen
Pozdravljena.
Maja meseca sem bila na konizaciji,ker Je bil CIN III.
Delali so me po Leetzu ne pa klasično kar bi bilo boljše za nadaljne preiskave.
S to metodo ti odžgejo bolno tkivo,zato ostanejo kasneje brazgotine kot pri opeklineh.Težave so kasneje pri naslednjih brisih PAP-a,ker ginekolog ne more povsod pobrisat,ker tkivo ni več gladko.
Meni je to bolo kasneje povedano za novo metodo pa se je odločila zdravnica sama.
Rečeno mi je bilo,da bi bilo bolje,če bi bila delana na klasični način.
torej v torek sem prišla v bolnišnico,kjer so bile na vrsti predpriprave na operacijo.Izvidi krvi in urina.
Nato sem dobila Dulkolax dražeje,pa spit sem morala ogromne količine čaja.Do 18h sem lahko še užila hrano.Zvečer pa še odvajalno svečko.Po polnoči ničveč pit nič jest.
V sredo sem bila operirana.V petek pa odpuščena domov,ker nisem nič krvavela,šele dan kasneje se je začelo.Ni pa rečeno da pri vsaki.Krvavitev plus menstruacija skoraj cel mesec.

(odgovor članu ElaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   CIN I, CIN II
5.7.2005 15:02:09   
.ču
Men to tud vse skupej ni nč jasn:zmeden2:mi je tud na izvidu pisal CIN 1,tle se pa skoz o PAP govori?
Sicer pa mi je reku G.da za CIN 1 še ni potrebna panika:zmeden2:

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   CIN I, CIN II
5.7.2005 15:08:08   
Lili2
Neva6 kje so ti pa delal letz? Na kliničnem v LJ?? Kdo ti je pa dela? A si zdej ok?
LP :)

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   CIN I, CIN II
5.7.2005 15:09:47   
Magi*
CIN i in CIN II ni isto kot PAP. PAP je bris, CIN določijo z biopsijo tkiva. v bistvu ugotovijo, koliko škode je v tkivu. ne vem ti pa pomagati glede leetz, ker meni tega niso delali. so pa moji tašči in je šla še isti dan domov. ni bilo hudo. verjamem pa, da si želiš, da bi že bilo za tabo.
držim pesti zate.:rozica:

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   CIN I, CIN II
5.7.2005 16:03:27   
Anonimen
Jaz sem iz obale,delali so mi v Izoli na ginekološki.
PAP ugotavljajo iz birisa.Cin izvid dobijo,ko greš na odščip,potempa gre vzorec na biopsijo,tam oregledajo in ugotovijo,koliko množična je prisotnost izrojenih celic...računajo jih v Cin-u.
Leetz delajo tako,da z zanko,ki je pod visoko vročino zaobjamejo čim več bolnega tkiva...preden to naredijo ustje maternice premažejo z tekočino,ki reagira tako da se posebno obrva na mestih kjer je bolno tkivo.
Dobesedno odžgejo.
Klasično pa je da obrežejo v obliki črke V tisti bolni del in kasneje zašijejo.
Razlika med obema je ,da je po klasični metodi celjenje daljše.

(odgovor članu ElaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   CIN I, CIN II
5.7.2005 16:05:24   
Anonimen
Ja sedaj sem v redu,samo da imam jemanje brisa na pol leta.

(odgovor članu ElaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   CIN I, CIN II
5.7.2005 16:48:43   
ElaM
Punce, hvala za informacije. :rozica:

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   CIN I, CIN II
5.7.2005 22:46:23   
kikica
Pri LLETZ-u greš še isti dan domov, če je vse v redu. Jaz sem imela po porodu CIN II-III, pa so mi naredili LLETZ. Nič ne boli, ker ti delajo pod lokalno ali splošno anestezijo, ponavadi v splošni. Mene tudi kasneje ni nič bolelo, tako da se ne sekiraj preveč. Jaz nisem imela nobenega posebnega pregleda pred posegom. Samo izvidi tkiva.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   CIN I, CIN II
5.7.2005 22:51:49   
polona2
Jaz sem po Lletzu ostala en dan v bolnici, bolelo me ni nič, imela sem splošno anestezijo. Ne boj se, lp!

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   CIN I, CIN II
5.7.2005 22:58:21   
polona2
Ne vem, kolikor sem se jaz s svojo g. o tem pogovarjala, sta Lletz in konizacija dve različni stvari in ne, da se lahko konizacijo naredi na Lletz način, konizacija pomeni, da bolno tkivo na materničnem vratu obrežejo, pri Lletzu pa naj bi bilo tega bolnega tkiva manj in zato uporabijo zanko, s katero požgejo robove mat.vratu, slabost tega posega je, da odvzeto tkivo zaradi narave posega ni tako pregledno, kot tkivo, vzeto pri konizaciji, saj sem zakomplicirala do konca, 8)a ne?

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?