|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 16:27:09   
aja
Pri vsej neskoncni ponudbi vozickov me zanima, kako ste ga izbrale in kaksne so vase izkusnje.

Bom kar nastela vsa vprasanja...
- Kako pomembna je rocna zavora? (predvsem tiste, ki imate psa in hodite v hrib)
- Kako pomembna je teza in velikost vozicka?
- Ali je boljsi en rocaj ali dva (predvsem tiste, ki imate psa)?
- Kako pomembno je vzmetenje in napihljiva kolesa?
- Pa se vase izkusnje z novorojencki...ali je dovolj spuscen sportni sedez oz. kombiniranje z lupinico ali ste imele tudi globoko kosaro (dojencek bo rojen junija)?
- Trikolesnik ali stirikolesnik (predvsem z vidika stabilnosti)?

Bom samo na kratko napisala nas "ritem", da mi boste lazje svetovale na kaj moram biti pozorna: kupujem na trznici (rabim precej veliko kosaro), vsak dan grem na Grad ali Roznik s psom, vikendi izven Lj (torej zlaganje vozicka v in iz avta), sem in tja kaksna pot z letalom. Ali se da sploh kupit vozicek, ki bi bil za vse te potrebe?

Veliko prijateljic mi je reklo, da imajo kar dva vozicka. Kaksne so vase izjusnje? Ali imate enega velikega (z bremzo, napihljivimi kolesi,...)  in eno poceni marelo za na pot?

Ali je katera na zacetku uporabljala kengurujcek namesto vozicka? 

Hvala ze vnaprej za vse nasvete...sigurno bodo se kateri drugi prisli prav.

Aja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 16:35:19   
hubi
Moje izkušnje so take: trikolesnik je zakon, ker ga lahko z enim prstom obrnem dobesedno na mestu, pa tudi stabilen je, fino je, če je voziček čim lažji. Mi imamo športni voziček od prvega dneva dalje, pri katerem gre naslonjalo v vodoravni položaj. Mali je bil v njem od rojstva dalje (roj. sept). Zavora pa zelo prav pride pri hoji po klancu navzdol.

(odgovor članu aja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 16:40:32   
aja
Tasa,
hvala za odgovor. Daj mi se prosim napisi katerega uporabljas?
Aja

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 16:43:57   
makica
Mi imamo Quinny 3XL comfort in se glede na tvoja vprašanja obnese takole:
- ročna zavora pride prav, če greš po hribu navzdol. Smo jo parkrat zelo uporabljali.

- je izredno težak (15kg), vendar ga jaz prenašam samo iz avta ven in notri (imamo karavana) in je zelo enostavno. Zavzeme pa tudi kar konkreten del prtljažnika. V mahjen avto ga ne moreš strpat.

- nimam psa, zato ti na to ne morem odgovoriti. Meni en ročaj popolnoma zadostuje

- Kolesa z zračnicami so zakon. Prideš vse  povsod. Najboljše pa je imet tudi kakšno rezervo, ker sem zadnjič cel BTC prevozila z prazno gumouser posted image

- Jaz sem imela samo športni del in pa lupinico. Naša je celo poletje spala v športnem delu. Bila je tok majhna da je ležala čez celo hrbtišče in je bilo kot rahlo dvignjena ravna površina, kar nam je bilo sploh fajn ker je veliko polivala

- Jaz sem absolutno za trikolesnik. Ta je zelo stabilen in ga ne moreš prevrniti. Bi pa na tvojem vzela trikolesnik s spredaj vrtljivim kolesom za 360 stopinj. To je zakon, ker ga lahko kar na licu mesta obrneš in je zelo lahko manivriranje.

Meni je bilo tudi pomembno, da se športni del lahko obrne na obe strani.
Mi imamo drugače samo tega in nimamo potrebe še po kakšnem, res pa da na letalo še nismo šli.

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala



(odgovor članu aja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 16:51:06   
Primoza
Pri vsej neskoncni ponudbi vozickov me zanima, kako ste ga izbrale in kaksne so vase izkusnje.

Bom kar nastela vsa vprasanja...
- Kako pomembna je rocna zavora? (predvsem tiste, ki imate psa in hodite v hrib) : še kar, pomaga pri zelo strmem pobočju. Pri manj strmih pa ni pomembna.

- Kako pomembna je teza in velikost vozicka?  Lahki vozički so manj stabilni, težki vozički pa so zoprni za vozit.

- Ali je boljsi en rocaj ali dva (predvsem tiste, ki imate psa)?  En ročaj povsem zadostuje.



- Kako pomembno je vzmetenje in napihljiva kolesa?

Vzmetenje pomembno, napihljiva kolesa niso pomembna, pa še guma lahko spusti.



- Pa se vase izkusnje z novorojencki...ali je dovolj spuscen sportni sedez oz. kombiniranje z lupinico ali ste imele tudi globoko kosaro (dojencek bo rojen junija)?

Zadostuje povsem spuščen športni sedež, večinoma lahko vstaviš tudi kako oporo za glavico.




- Trikolesnik ali stirikolesnik (predvsem z vidika stabilnosti)?

Trikolesniki so povsem stabilni, lažje jih vozimo čez kamne in korenine.

Bom samo na kratko napisala nas "ritem", da mi boste lazje svetovale na kaj moram biti pozorna: kupujem na trznici (rabim precej veliko kosaro), vsak dan grem na Grad ali Roznik s psom, vikendi izven Lj (torej zlaganje vozicka v in iz avta), sem in tja kaksna pot z letalom. Ali se da sploh kupit vozicek, ki bi bil za vse te potrebe?

Da se kupit takšen voziček, potem pa presedljajte tudi na kvaliteten narbtnik, ki je odličen za potovanja.


Veliko prijateljic mi je reklo, da imajo kar dva vozicka. Kaksne so vase izjusnje? Ali imate enega velikega (z bremzo, napihljivimi kolesi,...)  in eno poceni marelo za na pot?

Osebno imamo že drugič en sam voziček, prej smo imeli 4 kolesnika z nenapihljivimi kolesi in le z nožno zavoro, zdaj imamo 3 kolesnika z napihljivimi kolesi in nožno in ročno zavoro.

Če bi potreboval tretjega, bi kupil 3 kolesnika z nenapihljivimi kolesi.user posted image


Ali je katera na zacetku uporabljala kengurujcek namesto vozicka? 

Mi ga nismo, redno uporabljamo nahrbtnik.

(odgovor članu aja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 17:04:31   
tincci
Mi imamo dva vozička, oba Peg Perego. En je z tistimi ogromnimi kolesi in ogromno nakupovalno košaro in ga uporabljamo s košaro za novorojenčke, ima pa tudi odprt sedežek. Zakon za po bolj gozdnih poteh, pesku, snegu... ker ima velika kolesa, kar rije kot tank in trese minimalno. Meni je zakon, je pa zelo težek za prenašat okrog, zato imamo še Pliko P3 Completo za okrog z avtom se vozit, ker pol manj placa v avtu zasede, drugače je pa ful lahek za vozit, kar nese ga, je bolj za po asvaltu pa za potovanja, ker je lahek. Ne predstavljam si, da bi z njim prišla na Rožnik po tistem pesku; no ja, bi, samo jst bi šla ziher s prvim z napihljivimi kolesi pa eno ročko, ker je bolj stabilen.

Glede na to, da boš rodila junija, pa po moje res ne rabiš košare za novorojenčka, to bolj zdaj prav pride, ko je mraz pa dodatno zaščiti pred vetrom itd.

Kengurujčka imamo, pa ga niti enkrat nisem uporabila, ker je zima in se mi ne da nosit toliko oblečene. Poleti zna bit bolj luštno.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 17:23:45   
aja
Punce, res ste zlate....se vidi, da sele izkusnje pokazejo, kaj res rabis. Bom dala se dragemu zvecer za prebrat in mislim, da se bova potem lazje odlocila.
Hvala se enkrat.
Aja

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 17:53:27   
Anonimen
Samo to bi dodala:
če bi se še 1x odločala, bi kupila tudi kengerujčka. Ne vem, če rodiš poleti (kot jaz, julij), potem je to zelo fino...veliko lažje greš na sprehod s psom (sploh na Grad ali Rožnik).

(odgovor članu aja)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 18:13:50   
tinatona
Vendar kengurujček ni primeren za novorojenčka!!!

LP Tina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 18:30:37   
pravljica
še ena s quinny comfortom:
ker je vozičkov malo morje, sem na internetu najprej poiskala vse tiste, ki so mi bili sploh vizualno všeč...ostali so mi 3je, katere sem potem primerjala med sabo...vsi nekje v istem cenovnem razredu

- ročaj: če je v celem, torej enojni, če te prav razumem, ga lahko pelješ z 1 roko, medtem ko pri mareli rabiš obe roki, da gre naravnost (je tudi nastavljiv po višini)
- ročna zavora...parkrat je že prišla prav
- 3 velika napihljiva kolesa: prideš povsod, tudi zdaj pozimi, ko so na zasneženem pločniku ozke gazi, prav tako ni problema po ozkih gozdnih poteh-  če je sila, dvigneš zadnja kolesa in pelješ po sprednjem (nas gume še niso pustile na cedilu)
- sprednje kolo se vrti 360 stopinj - meni je to zakon, lahko pa ga tudi fiksiraš (recimo po makadamu in po snegu)
- stabilnost je čisto ok (tako kot se lahko prevrne ta, tako se lahko tudi 4kolesnik)
- sedež se lahko obrača naprej ali nazaj (čisto enostavno, če mu sije sonce, ga na hitro okoli obrnem)
- baje ne rabiš košare (mi smo jo imeli vseeno - julija)
- na podvozje natakneš lupinico - zelooo uporabno (cca. 8 mesecev v avto ne zlagaš drugega kot podvozje+avtosedež, ki je že tako v avtu, otroka ne zbujaš, če zaspi v avtomobilu)
- nakupovalna košara je velika, ampak kak večji kos stvari težko stlačiš vanjo, ker je okoli polno železja (ob strani se odpre z zadrgo)
- ne rabiš senčnika, ker ima temu namenjeno nastavljivo streho
- ima 4 točkovni pas (me moti, ker ramenskega dela ne morem odklopit, ampak ga lahko vseeno kar okoli pasu pripasam, ga pač ne speljem čez ramena)
- spredaj ima prečko, kar se mi zdi zelo pomembno (enim je vseeno)
- naslonjalo za noge se dvigne v vodoravni položaj
- prenašanje ni ravno lahko...če ne bi imeli karavana, se ne bi odločila za ta model, prav tako ga ne bi vsak dan večkrat nosila v nadstropje (niti v prvega ne, kjer smo zdaj - podvozje lahko puščamo pred vhodom, v stanovanje odnesem samo sedež) - ker je večja teža, je večja tudi stabilnost...z letalom pa nimam pojma, kako bi šlo

trenutno se ne spomnim, kaj bi še lahko napisala

- aja, pa zvonec ima tudi user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu aja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 18:47:02   
TVN
Tudi mi imamo Quinny Freestyle 3XL Comfort in smo ZELO zadovoljni. Pravljice je vse izčrpno napisala in večinoma se strinjam razen v tisti pripombi glede senčnika. O pač, potrebuješ dodaten dežniček, ker kljub nastavljivi strehi sonček nagaja otročku. Malce neugodno je to, da Quinny nima v programu dežnička, vendar paše nanj tudi senčnik od Peg Perega, pa še barvno se da lepo uskladiti (mi imamo barvo sand).

Res je precej težek in tudi sama se zanj ne bi odločila, če ne bi imeli karavana in hiše, pri čemer mi ga ni treba prenašati. Sicer pa je superca.

Mi smo imeli košaro, ker je ta micena rojena septembra in nam je sedaj čez zimo prišla krasno prav, je pa seveda to luksuz za 3 mesece, ker je dojenček en-dva-tri preraste. Jaz košare za čez poletje ne bi kupovala.
Tudi na zimski vreči boš prihranila, tako da res potrebuješ le voziček + lupinico.

Jaz glasujem za Comforta!

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 19:43:14   
Taja Nagaja
Mi imamo tudi trikolesnik.user posted image In sicer Jane- Powertrack in Matrix košaro, ki je tudi lupinica v enem. Malce poglej na njihovo internetno stran. Je izredno lahek- 8 kg. Meni je ta kombinacija super. Pa še voziček stlačim lahko v Twingo-ta. Res ni potem nobenega prostora za prtljago, v avto pa ga vseeno spravim. user posted image user posted image user posted image Fino je tudi, da se sprednje kolo obrne za 360 st., ga lažje obrneš, če pa treba pa se ga lahko fiksira. Ročaj pa se tudi nastavi po višini. Pa tudi zavora prav pride.

Upam, da boš našla voziček, ki ti bo ustrezal. Mi smo ga. user posted image

Kar pa se kengurujčka tiče. Ti svetujem, da si omisliš raje sling, vrečo, štorkljo... Zato, ker dojenček leži in ni pokonci. Mi našo user posted image nosimo v vreči, ko gremo na sprehod in poti niso splužene. Že dobra dva meseca.user posted image user posted image user posted image Pa tudi doma prav pride. user posted image


< Sporočilo je popravil bino -- 6.3.2006 19:49:35 >

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 20:50:52   
lelaval
Jaz imam trikolesnika ABC. Sem pri starejših otrocih kupila drage vozičke (Peg perego in Chicco), pa jih prenekaterikrat tudi preklela. user posted image
Zdaj pa sem gledala tudi na ceno. Ima ročno zavoro - kar mi je prav prišlo, ko sem rolala, velika kolesa (brez zračnic), s katerimi pridem povsod - v snegu, blatu, po plaži na velikem in malem kamenju,... Ni ovir za nas. user posted image
Ima (mislim da ) 10 kg, kar ni problem, da ga zložim brez težav in pospravim v prtljažnik - včasih ga ven vzamem, kar z eno roko, ker v drugi držim malo. user posted image  Dobim ga celo v R5.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Taja Nagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 21:13:22   
b.j.n.
se moje mnenje: Imamo Freestyle Comforta in podajam le pomanjklivosti, ki me motijo:

Tudi hodim s psom na sprehod in je vozicek pri premagovanju ovir - iz plocnika na plocnik npr; precej nestabilen, ce uporabljas le eno roko in pol druge, s katerim imas kuza na povodcu.

Je precej ozek in prav sedaj pozimi se mi zdi, da je mali ves potlacen notri, pa je bolj pri suhih kot debelih.

Je tezak in kljub karavanu se meni zdi precej storast in zamuden za sestavljat, ceprav ima vse ultra moderne zadeve za sestavit.

Vse drugo pa je pozitivno. Ce bi se jaz se enkrat odlocala, bi verjetno vzela Speedija. Je pa stvar okusa.

Pa veliko srece pri izbiri

(odgovor članu aja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vase izkusnje z vozickom
6.3.2006 21:20:05   
frutka_
Imamo psa, sem pretežno peš, živim v neposredni bližini drevoreda, redno obiskujem tržnico, prav tako tovorim domov plenice...Ko sem bila na porodniški sem imela PP klasičnega; Culla model z ogromno sp. košaro. Ta model omogoča, da imaš dve strehici (letno in zimsko) ima dve pregrinjali za globok del, dežno prevleko, mrežo za komarje...Dojenča samo ziba, nič ne trese. Jaz sem rodila konec junija in sem imela košaro, ker se mi je zdelo boljše, da dojenček leži na podlagi, ki je primerna zanj. Ležišče košare je nastavljivo do sedečega položaja. Ko otrok košaro preraste imaš še športni del s pettočkovnim zapiranje, sedež lahko obrneš naprej ali nazaj.
Ko je mali bil dojenek in je praktično samo ležal sprehodi s psom niso bili problem.
zdaj ko je mali že zelo mobelne in bi šel pes na eno stran in otrok na drugo je sprehod v duu praktično nemogoč, ker s povodcem laufaš za enim ali za drugim. Nima smisla. Sploh če si sam je težko.
Zdaj imam PP-ja pospravljenega za drugega (če še bo) in uporabljam Zapp-a. Voziček je prav tako zakon. Sploh če si veliko okorg. Voziček se zloži na velikost škale za škornje, daš ga v frajersko torbo in ga oprtaš na ramena! Jaz ga uporabljam za fijakanje malega do jaslic, ostalo je mali že na nogah. Je pa res fajn, ker ga dobesedno skriješ med prtljago v primerjavi z ostalimi vozički/marelami.
ja, po mojem je najboljše da si za štart omisliš kakšnega bolj glomaznega, ker boš še imela cajt šetat okorg s psom, kasneje pa razmisli o kakšni dodatni kočiji.
Jaz imam sedež za kolo in se mi zdi odlična rešitev toplih dni, ampak kuža mora ostati doma.

Hm, morda še ena opazka. Srečna mama boš, če boš osvajala vse to kar ti je uspevalo do sedaj, ker ti bo otrok najbrž narekoval svoj ritem. Meni se je zdel včasih pravi podvig, če sva prišla do drugega ovinka s kolesom, ker je takooo hitro na kolesu zaspal. Ali pa sva šla ven in  se je psica skotala po kakšnem dreku, jaz pa brez dodatne opreme za psa. Pa enkrat se je šla skopat z eno ogromnoooo vejo, ki jo je vlekla na dno ribnika (v parku sem bila) in nisem vedela ali naj letim za psom, pustim voziček in dojenčka tam ali naj grem dalje pa naj se psica znajde po svoje. naj psico naružim ker je to naredila...v glavnem pravi kaos.  Aja, imamo labričko.

Srečno!user posted image


(odgovor članu aja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vase izkusnje z vozickom
7.3.2006 21:52:16   
Anonimen
Jane - zakon!

zavora: pride prav pri vožnji navzdol;
teža: podvozje caa 8kg, kar je med lažjimi, mi ga brez problema zložimo v tvinga in clia; z lahkoto pa se snamejo tudi kolesa;
ročaj: glede psa ne vem, je pa enojen in povsem OK nastavljiv;
vzmetenje in napihljiva kolesa, kar je OK (zlasti se je to izkazalo sedaj pozimi pri vožnji po snegu);
mi smo novemberski, zato smo imeli košaro (ki je hkrati avtosedež - ima štiri možnosti naklona) in jo uporabljamo še sedaj, ko bo lepše vreme bomo pa počasi preklopili na šprtni del, ki pa se da v povsem vodoraven položaj, tako da ti verjetno ne boš potrebovala košare, glede na to, da rodiš junija
TRIKOLESNIK! glede stabilnosti sploh ni problema, vsekakor pa zakon za vožnjo po ozkih prostorih (trgovina, tržnica, ...) ker se zaradi vrtljivega sprednjega kolesa obrne za 360 stopinj dobesedno na mestu, je lahko vodljiv, sprednje kolo pa lahko tudi fiksiraš;

Smo prvič kupovali voziček in nas je bilo kar malo strah glede na izkušnje drugih, ampak sedaj gotavljamo, da bi se še enkrat odločili za istega, sploh ko primerjamo z drugimi (tudi upoštevaje ceno).

Kengurujčka sami nimamo, smo sicer poskusili pri znancih, pa naš princ ni bil ničkaj zadovoljen. Mislim da bo kar držalo, da dokler otrok sam ne sedi, ni najboljša izbira, sploh pa ne za daljše sprehode.

Veselo in uspešno izbiranje :)

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vase izkusnje z vozickom
8.3.2006 9:36:27   
kati*
mi imamo Peg perego - marelo.

Prednosti:
- vse v enem
- se obrne z lahkoto na mestu, kar se mi zdi enkratno
- gre tud po travi in makadamu (ga mal bolj trese, a se mu to še bolj dopade). Če pa si v mestu pa itak ne rabiš ogromnih gum - saj ni veliko trave user posted image
- grem lahk tud sama kam ven z avtom - voziček se enostavno zloži, gor se natakne lupinica in če nina (ponavadi mi zaspi med vožnjo) - le lupinico nataknem na voziček in šibamo
- sem šla tud s pesom ven - zdaj odvisno je kolk vleče pes - jaz sem flexi kar na ročaj vozička obesla in smo šli user posted image
- kar se pa klancev tiče (Rožnik idr) - pa ti priporočam kar motorček user posted image - upoštevaj da imajo vozički cca. 10kg + lupinica cca. 5kg + otrok 4-15 kg in če to sešteješ user posted image , bo Rožnik kar konkreten zalogaj
- mi imamo družinski avto (Picasso) pa smo nabito polni, ko gremo na dopust - tako da si ne predstavljam kako bi šlo z večjim vozičkom
- pozabi na gumidefekt

Slabosti:
- žal mi je,da nisem vzela model, kjer se ležišče obrne
- na klancih bi včasih želela bremzo (a mislim, da pri marelah tega ni)





_____________________________

lp, K

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vase izkusnje z vozickom
8.3.2006 9:51:48   
POCA
Mi imamo Peg Perego pliko 3 complet. Smo ful zadovoljni z njim, ker je lahek, ko se zlozi (marela) zavzame malo prostora, ima ze v kompletu kosaro, lupinico, torbo, pregrinjalo za dez,... Sama ga zlahka zlozim v prtljaznik in zraven dodam se kako vrecko iz trgovine, potovalke,... zelo lepo se ga vozi. Tako da ne rabimo kupovat dodatnega vozicka. pri klasicnih poceni marelah ne mores dat hrbtisca nazaj, ce otrok zaspi, pol so pa revcki vsi nekam zviti.
Res pa je da se ga mal tezje vozi po neravnem terenu. Ce si blokiras prednja kolesa pa se kar gre. glede zavore: zivimo v soseski na vrhu strmega hriba, pa nimam kakih posebnih problemov z voznjo. Glede stabilnosti: zelo stabilen.
Ce bi se enkrat kupovala bi izbrala enakega!!!!

(odgovor članu aja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?