|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 12:43:18   
monja79
Pozdravljene!

Naslednji teden so se napovedali sodelavci, da bodo prišli na obisk, pogledat našega user posted image . Menda jih bo okrog 10. Zanima me, kaj predlagate, da bi jim postregla?

Najprej sem mislila postreči kar z narezkom in tremi vrstami kruha, pa še nekaj sladkega za sladkosnede; vendar se mi zdi to tako zelo klasično.user posted image

Rada bi mogoče kaj posebnega, da dobr zgleda in da ni tako vsakodnevno. Ja, pa čisto preveč zakomplicirano in dolgotrajno že ne sme biti za pripravit, ker toliko časa mi moj mali user posted image  ne omogoča. Torej nekaj posebnega, zanimivega in preprostega za postreč.  Madonca sem zahtevna!

Kaj predlagate? Hvaležna bom za vsako idejo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 12:54:32   
Anonimen
Pridejo pogledat user posted image  in ne jest, tako da se ne preveč s tem obremenjevat.Saj nihče ne pričakuje, da boš skrbela za novega člana & stregla njih z vseh strani, sploh če nimaš nikogar doma za pomoč.

Če hočeš kaj posebnega je najlažje, da se obrneš na kakšen catering, če si finančno to lahko privoščiš. Par različnih kanapejev, nekaj "mini" tortic (enkrat za v usta) pa je.
Pred kratkim sem pri kolegici jedla ene take tortice (mljaski, mljaski); naročila jih je v Tušu, izgledali so lušno, dobri so bili tudi.

(odgovor članu monja79)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 12:57:37   
Anonimen
Se strinjam z Mič.
Lahko pa pripraviš tudi pršut in melono, npr.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 13:00:32   
Anonimen
Pozabila sem na jagode & sladoled. Malo dela (skoraj nič) za sladko zadovoljstvo user posted image

(odgovor članu monja79)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 13:29:30   
srki
Jaz bi jim postregla s pecivom in kavo, vinom, pivom,....z narezki in hrano se ne bi ubadala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 13:40:50   
monja79
Ja mam doma mami, ki mi bo pomagala, tako da glede tega ni panike.

Sej vem, da bodo prišli gledat user posted image  in ne na pojedino; tudi oni se tega verjetno zavedajo. Celodnevno kuhanje zagotovo odpade. Bi se pa potrudla za kakšno toplo kao predjed al pa kaj podobnega.
Ponavadi sem vedno pripravila kaj malo drugačnega, zdej mi je pa zmanjkal idej. Pa sem se tudi sedaj pripravljena malo potrudit. 

Splišni, pršut narežem in zraven dam melono v rezinah ali v kockah?? To bi dala kot majhen samostojen narezek, a ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 13:41:16   
Anonimen
Jaz se strinjam s srki- postregla bi jim kavo sok in kakšno pecivo. Saj tako in tako verjetno  ne pričakujejo, da jim boš delala narezke in razne stvari sploh če maš tako majhnega user posted image .

Čim manj kompliciraj.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 14:13:39   
muki1
Saj itak da ne pričakujejo neke ekstra pogostitve, ampak stvar je verjetno v tem, da bi osebe, ki so ji pri srcu, rada tudi imenitno pogostila, a ne?

Lahko kakšen dan prej pripraviš rafaelo kroglice, pa kakšne obložene kruhke, lahko jih narediš več vrst;
sir ( gorgonzola + peške granatnega jabolka, mozarela + češnjev paradižnik + bazilika, namažeš ga z kakšnim paradižnikovim namazom, ementalec + suha marelica, belo grozdje)
ribji ( kakšen tunin namaz + kuhan jajček, ali pa kaviar in kuhan jajček )
mesni ( salame + rdeča paprika, olive polnjene z papriko, vložene gobice....)
Obloženi kruhki niso slab izbor. Niso klasičen narezek, pa lahko jih pripraviš res veliko vrst, za vsak okus kakšnega, tudi z melono in pršutom so lahko, kot je predlagala Spliš.

< Sporočilo je popravil muki1 -- 5.5.2006 14:14:12 >


_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 16:17:37   
Anonimen
če je dojenček priden in boš imela čas mirno jesti in klepetati, lazanjo,

če pa je še nemiren kot je bil naš novorojenček pa definitivno narezek

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 17:17:03   
Anonimen
-grisine zavij v pršut
-na palčke za ražnjiče napikaj kot ražnjiče: tamicene mozzarelice, tamajčken češnjev paradižnik
-na palčke za ražnjiče: kocko sira, jedrca orehov, jagodo grozdja
-na palčke za ražnjiče: losos, češnjev paradižnik, mozzarelice
-na palčke za ražnjiče: pršut, kocka melone

Na palčke napikaš v zaporedju več komadov. Palčke daš v kak kozarec ali pa v polovico olupka melone sam pol moraš pazljivo kocke ven rezat. al pa vpikneš v zeljnato glavo. Proprava za 10 ljudi ti vzame cca. 20min časa.

Pa nardiš tatziki in postrežeš z različnimi vrstami čipsa (navaden, koruzni, s papriko...) za narest tzaziki rabiš natanko 4 minute.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 19:44:13   
sezam
Hrenovke zavij v listnato testo, premaži z jajcem in speči. Zraven postrezi kako solato - riževo, šobsko, ameriško, ...

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 19:47:47   
Anonimen
Monja, pripraviš normalno narezek s pršutom, pa na istem pladnju serviraš poleg še na koščke narezano melono. Pa kakšno zeleno grozdje lepo izgleda vmes.

(odgovor članu sezam)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 22:02:57   
Elysabeth
Melona zraven pršuta zelo dobro izpade, če jo izdolbemo kar z žlico za sladoled (sej ne vem, ali ima ta žlica kakšno posebno ime user posted image )...ratajo take lepe kroglice...prava paša za oči!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 22:28:41   
poliloni
Jaz ne bi prav pretiravala s postrežbo....

Predlagam pa naslednje:
- grisine oviješ s pršutom in jih zložiš na večji pladenj
- kupiš več vrst sira (dimljenega, kozjega, z orehi, enega običajnega) in jih narežeš na kocke ter zložiš na drug večji krožnik - vmes daš malo barvaste zelenjave (npr na trakce narezano papriko, koščke paradižnika, kumaric,...), v sredino pa daš kak Tamar ali pa podoben namaz
- zraven v kakšno košarico zložiš krekerje in pa še grisine (ker ti kruh ponavadi ostane ali pa se prehitro posuši in ga potem nimaš kam dat
- če boš uporabila melono jo izdolbi z žlico in potem zunanji del uporabi za posodico (torej prerežeš le na pol in jo izdolbeš ter koščke potem vrneš v melono)
- če so pa bolj sladkosnedi dodaš še krožnik različnih piškotov in pa na koščke narezane roladice (Gorenjka ima prav primerne)

Tako boš porabila minimalno časa za pripravo, pa še veliko izbire bo! Jaz take ideje ponavadi uporabim kadar nimam pretirano veliko časain ko ne vem koliko ljudi misli priti... saj vse te sestavine lahko potem še spravim in pojem druge dniuser posted image

(odgovor članu Elysabeth)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 22:51:20   
SPORTINA
Jaz sem jih imela okoli 10, prišli so po službi, sestradani....
Imela sem foundi z veliko omakami, prilogami in pecivo.
Izpadlo je nad mojimi pričakovanji...navdušenje!
Svetujem, ker boš imela čas za obiske-kuhale bodo same...simbolika!
Vse pripraviš prej, meni je zneslo brez težav z dvema!user posted image

(odgovor članu monja79)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sodelavci pridejo na obisk - kaj postreči?
5.5.2006 22:56:57   
monja79
Ej, super ste!!!!user posted image user posted image user posted image

Sem se že odločila in sestavila pogrinjek - vsakega po malo in bo zelo raznoliko, pisano in zanimivo.

Pršut, melona, različni kanapejčki, "ražnjički" ala pikec0 ... v glavnem bom pripravila od vsega predlaganega nekaj in po malo.

Jutri grem v nabavo, v torek popoldne pridejo; potem vam pa poročam, kako je bilo.

Res hvala vsem za zanimive ideje.user posted image

(odgovor članu monja79)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?
Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?