|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tortilje
17.9.2005 22:22:05   
k1
umiram na tortiljah, nadeve naredim kar svetovne, zanima pa me, če ima katera recept, kako se naredi "testo" ali "palačinka" ali kako bi že temu rekli???? ne da se mi vedno letat po šparu in iskat že pripravljene tortilje.

zelo vam bom hvaležna za vsako idejo...

lp!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   tortilje
18.9.2005 7:53:49   
mia-1
Hoj jest sem tale recept nasla na kulinarični slo-vsi ga zelo hvalijo:
-7,5 dag koruzne moke
-2,5 dag pšenične moke
-ščepec soli
-3 žlice olja
-5 žlic vode

Moko in sol zmešaš, priliješ vodo in olje ter zamesiš testo. Oblikuješ 4 kroglice in jih med peki papirjem razvaljaš v krog (premer 13cm). V namaščeni(rahlo!) ponvi jih 2 minuti pečeš po vsaki strani

Poročaj kako je uspelo, da se potem se jest spravim k delu.LP

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   tortilje
18.9.2005 7:56:33   
tesa
Testo ponavadi prepustim hčeri in ga naredi res super.
Njen recept pa je takšen:
400 g moke
250 ml mlačne vode
malo olja
sol
pecilni prašek

Testo pa more bit malo bolj trdo kot pa za pico in ne sme se lepit. To je nekje za 15 tortilj masa. Narediš male kepico in jih pustiš malo vzhajat... Pol pa jih na hitro speči (najbolje v Tefalovi ponvi za palačinke) brez olja.



(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   tortilje
18.9.2005 9:44:17   
k1
ooo hvala ... tesa, kako moko uporabljate??

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   tortilje
21.9.2005 6:38:44   
k1
POROČILO:

delala sem kar po receptu mia-1, pa niti pri moki nisem komplicirala - vzela sem kar 10dag gladke moke, in zadeva je bila hitro gotova in super odlična. krogi mi ravno niso najbolj ratali, tortilje pa so bile čisto taprave.

aja pa še nasvet - zadeva se ful hitro speče, tako da 2min na vsaki strani je bilo meni preveč.

pa dober tek!

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tortilje
24.9.2005 22:23:57   
Anonimen
Super recept, sedaj pa še nadev na to stvar prosim.

Njami!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu k1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tortilje
25.9.2005 13:46:20   
k1
jaz sem že 1x tu gor spraševala za nadeve - najbolj mi je bil všeč tale, ki je čisto preprost in zame najboljši: je s tunino in not zmečeš vse, kar najdeš v hladilniku, torej:

tunina, čebula, paradižnik, paprika, koruza, sir, zelena solata - skratka, čim bolj pisano, tem lepše in bolj dobro je - vse zmešaš, popopraš, dodaš baziiiiiliiiike (veliko) in vse kar ti še pride pod roke.

jaz sem prvo vse (papriko itd....) rezala na male kocke - po moje je za sir boljše, če daš čez nadev celo rezino sira, pa potem zaviješ - sir tako lepo poveže zadevo in da dober okus...

joj, kar lušte so se mi nardile....

pa dober tek.

če pa ma še katera kak drug recept, se priporočam tudi jaz.

user posted image  (kaj ti spet skačejo?? samo preverjam!)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tortilje
27.9.2005 7:56:21   
violetka
Tudi mi obožujemo tortilje. Spečem jih sama, recept podoben kot tisti od Tese.
Nadev pa ponavadi: na koščke narezan peščanec, ki ga na hitro popečem, pol pa kuruza, kumarice, paprika, solatka. Obvezno tudi avokado ali pa guacamole - njama.

Če imamo goste, naložim vse v razne posodice in si vsak sam daje nadev po lastni izbiri.

Če mi bo ratalo, bom dala slikico te dobrote v album.

Dober tek


in lep pozdrav

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so naravne sestavine za čudovito obarva...
photo
Tudi naravno obarvani pirhi so lahko čisto prave umetnine. Preverite, kaj vse iz kuhinje in vrta lahko uporabite za leto...
Velikonočna šunka – kuhana ali pečena (rec...
Preberite, kako skuhamo velikonočno šunko, da ne bo razkuhana ali presuha. V članku najdete tudi recept za slastno šunko...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?