|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vloga za sporazumno odločitev glede preživnin...
16.5.2005 15:13:17   
sonček9
A mi lahko kdo poda primer, kako napisati vlogo za sodišče glede določitve preživnine sporazumno preko sodišča, da bom lahko uredila zadeve glede otroškega dodatka.

Pa me še zanima glede otroškega dodatka: a se šteje kdaj je bila vloga oddana al ko pride odločba iz sodišča glede preživnine?

Lahko mi pošljete na privat.

Koliko časa se čaka odgovor s sodišča v Ljubljani. Jaz imam samo še dva meseca časa za otroške.

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   vloga za sporazumno odločitev glede preživnin...
16.5.2005 15:29:33   
bena
Glede ureditve preživnine je postopek naslednji:

Če sta se z otrokovim očetom sporazumela glede višine preživnine, morata pri Okrožnem sodišču v Ljubljani vložiti vlogo, naslovljeno kot "predlog za izdajo sklepa v nepravdnem postopku sporazumne ureditve preživnine". Poudarjam, da morata predlog kot predlagatelja vložiti oba z otrokovim očetom z natančno navedbo naslova prebivališča obeh. Nadalje v predlogu navedita, da sta se sporazumela glede preživnine z natančno navedbo mesečnega zneska, otrokovega imena in rojstnih podatkov. Nekatera sodišča zahtevajo, da predložita tudi potrdila o višini svojega osebnega dohodka v zadnjih treh mesecih ter ocenita otrokove mesečne življenjske potrebe (hrana, oblačila, higiena, varstvo, prosti čas, itd.). To je potrebno zaradi tega, ker mora sodišče v postopku ugotoviti, ali je preživnina v dogovorjeni višini v otrokovo korist. Priloženi morajo biti tudi sodni koleki za 1.900,00 SIT. Pa nikar ne pozabita predloga tudi lastnoročno podpisati (oba z očetom).

Če pa se nista sporazumela glede višine preživnine, pa se boš morala oglasiti na pristojnem CSD, da vama bodo tam pomagali skleniti sporazum. Če pa še to ne bo šlo, pa ti preostane edino tožba na ureditev preživnine.

(odgovor članu sonček9)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   vloga za sporazumno odločitev glede preživnin...
16.5.2005 17:00:18   
sonček9
Bena hvala za odgovor. A imaš ti s tem kakšne osebne izkušnje? In koliko časa si čakala na sklep če jih imaš seveda? Zanima me tudi kje dobim sodne koleke, kje se jih da kupit. Jaz bi predlog poslala po pošti priporočeno.

lp

(odgovor članu sonček9)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   vloga za sporazumno odločitev glede preživnin...
16.5.2005 18:20:46   
Gina
Ko boš vložila, pojdi s potrdilom o tem na CSD. Bi skoraj morali upoštevati (ni jim pa treba, saj uradno nisi upravičena do otroškega dodatka, dokler preživnina ni urejena).
Če oddaš 90 dni po rojstvu otroka, se ti otroški prizna od dneva rojstva, če pa kasneje, pa se ti prizna od naslednjega meseca, ko je bila prošnja vložena.

Na sodišče čakaš več mesecev. Kako je trenutno zdaj v Lj. ne vem. Vemn pa, da jaz čakam za eno samo formalno stvar v zvezi z otrokom in očetovstvom že celo leto, tako gužvo imajo ali pa tako počasi delajo.

(odgovor članu sonček9)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   vloga za sporazumno odločitev glede preživnin...
17.5.2005 7:49:46   
bena
Sonček s tem nimam osebnih izkušenj, ampak v službi delam na teh zadevah. Ko bo pa enkrat tako daleč, bova tudi midva z mojim partnerjem sporazumno uredila preživnino. Sedaj imava sicer prijavljeno skupno gospodinjstvo, vendar bom jaz v prihodnjem mesecu odjavila stalno prebivališče na tem naslovu in se prijavila drugje. Kot mati samohranilka povsod prideš bolje skozi, predvsem kar se tiče otroškega dodatka, cene vrtca, itd.

(odgovor članu sonček9)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
3.6.2009 14:43:06   
bina30
Stara tema iz leta 2005, vem, samo meni je zdaj aktualna. prosim, če mi katera kahko odgovori:

Na katerem sodišču se odda vloga za preživnino? Na okrajnem al okrožnem? Jaz nimam pojma. Sem iz MB.

Prosila bi tudi, če bi mi katera lahko poslala vzorec takšne vloge oz. prošnje na ZS!!!!

(odgovor članu bena)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
7.6.2009 20:21:26   
bina30
Halo!!! Je mogoče katera, ki bi mi lahko malo pomagala pri tem!!!!

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
8.6.2009 21:09:31   
mojMika
Pozdravljena!

Sicer ne vem, če si že dobila kakšen odgovor, pa vseeno...

Vloga se odda na Okrožno sodišče v Mariboru, Sodna ulica. Ko prideš noter vprašaj informatorja, ikam moraš iti za ureditev preživnine, pa ti povejo v katero sobo moraš it. Tam pa dobiš vzorec vloge.
Ni komplicirano.

LP, Nataša

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
12.6.2009 10:53:53   
ajam27
Bina 28 poslala sem ti ZS.

(odgovor članu mojMika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
16.6.2009 20:36:39   
freha
Bina 28 tud jaz sem ti poslala ZS!

(odgovor članu ajam27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
18.6.2009 13:41:32   
soncek.djukelica
z očetom se odpravi na CSD in tam uredita glede preživnine, in tudi tam ti povejo na katero sodišče pošlješ vlogo!

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
13.11.2010 23:26:26   
Bojana-3
Tudi jaz bi rabila vzorec te vloge. A lahko katera se meni poslje na ZS, lepo prosim!

(odgovor članu soncek.djukelica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
20.11.2010 19:15:09   
j.urska
Kaj mi lahko prosim kdo pove, ali je mogoče vlogo za sporazumno določitev preživnine podati pisno po pošti ali je nujno potrebno iti na sodišče osebno. Jaz bi to urejala v MB. Pa še to me zanima, kako dolgo traja, da izdajo sklep oz. odločbo.

Hvala in LP

(odgovor članu Bojana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
20.10.2011 11:55:53   
DCUI
Najbolj zanesljivo in najhitreje si lahko predlog izdelaš tule: http://www.informiran.si/survey.aspx?docID=1530

(odgovor članu j.urska)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
20.10.2011 11:56:39   
DCUI
Najbolj zanesljivo in najhitreje si lahko predlog izdelaš tule: http://www.informiran.si/survey.aspx?docID=1530

(odgovor članu j.urska)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
21.10.2011 18:43:34   
domci
Jaz sem to urejala pred dobrim letom. Predlagam ti, da zraven še dodaš točko o stikih z otrokom in pa kdo je skrbik otroka. Tako imaš vse tri točke urejene v enem postopku, če še rabiš osnutek mi piši. Postopek pa je tak na sodišče odneseš dogovor, čez približno teden dni dobiš za plačat položnico mislim, da okoli 25€. Ko to plačaš mine dober mesec,ko sta oba klicana na razpravo. Če ne bosta ugovarjala in se tudi pred sodnico strinjala dobiš odločbo v roke takoj in je tudi TAKOJ PRAVNOMOČNA. Kar se tiče sodišča pa tistemu, ki je vplačal položnico na račun nazaj nakažejo okoli 15E če se ne motim. Sem pa urejala na okrožnem sodišču v Ljubljani.


_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara

(odgovor članu DCUI)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
21.11.2011 7:47:03   
M1984D
Pozdravljeni

Prosil bi za kakšen vzorec oz. primer obrazca za sporazumno ločitev. Pošljite mi na zasebno.

Saj vem, da so obrazci na internetu, ampak so plačljivi....



Lp

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
21.11.2011 18:38:07   
Paštetka
Kakšen obrazecuser posted image
Ali greš k notarju in naredite zapisnik, če imata vse dogovorjeno ali pa greš na sodišče in vložiš tožbo. Najcenejši ti je notar.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu M1984D)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
21.11.2011 18:47:22   
Kerensa*
Notar je najdražji.

Vlogo za sporazum lahko napišeš prosto po Prešernu (seveda vseeno v okvirih vsaj uradnega dopisa) in oddaš na pristojno sodišče. V nekaterih primerih niti sodnih kolekov ni potrebno plačati, ampak je zastonj.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vloga za sporazumno odločitev glede preži...
21.11.2011 19:06:18   
Paštetka
Ja, kerensa. Tam je moja napaka. Notar je najhitrejši, sem se zatipkala. To sem napisala, ker je zgoraj domci napisala, koliko je trajalo na sodišču.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 21.11.2011 19:07:44 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?