|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ukinitev delovnega mesta
3.11.2011 20:56:56   
PC Baby
Pozdravljeni,

imam vprašanje in sicer: leta 2009 sem rodila prvega otroka, po izteku porodniške sem bila cca 6 mesecev v službi in nastopila drugo porodniško, ki mi poteče 2012. Med tem časom se je v službi ogromno spremenilo, prišel je tudi nov direktor, ki je prišel praktično istočasno z novo osebo, ki me je nadomeščala za določen čas v času porodniške. Navezala sta fajn stik (oba novinca) in tudi poslovno zelo uredu sodelujeta. Problem je ta, da jo on sedaj želi zaposlit, podjetje pa nima finančnih šans za še enega zaposlenega zato zdaj planira ukinit moje delovno mesto in njo zaposlit na podobnem položaju.

Ali lahko to naredi in kakšni so moji izgledi pri tem?
Hvaležna bom za kakršnokoli informacijo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ukinitev delovnega mesta
3.11.2011 21:02:23   
Anonimen
Ja, to lahko naredi.
Tvoji izgledi so minimalni.

Moje laično mnenje - morala bi dokazati, da je na novo ustanovljenem delovnem mestu delo enako kot je bilo na tvojem, kar pa je skoraj nemogoče iz treh razlogov. Novi direktor običajno tudi z ustaljeno ekipo spreminja opis del, ta se spreminjajo tudi s časom in tehnologijo, in prav tako z zaposlenimi, ki so na njem. Će si bila v treh letih na tem delovnem mestu praktično pol leta, niti ne veš, kakšno je bilo delo prej, niti kakšno je bilo sedaj.


(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ukinitev delovnega mesta
3.11.2011 21:28:13   
PC Baby
Super

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ukinitev delovnega mesta
3.11.2011 21:31:23   
Anonimen
PC Baby, to je zgolj moje mnenje.
Kaj konkretno za tebe to pomeni, ti bodo povedali šele v tvoji službi.

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ukinitev delovnega mesta
4.11.2011 17:59:47   
petea
PC Baby,

odpusti te lahko, če tako želi, kot razlog pa bo verjetno navedel poslovne razloge.

Ko se ti bo iztekla porodniška, si še 1 mesec (posebej) varovana delavka, zato ti lahko šele po tem obdobju izda najprej namero o odpustitvi, nato pa odločbo o odpustitvi. Pravico imaš do odpovednega roka, ki je odvisen od tvoje delovne dobe, morebitne kolektivne pogodbe ipd. v dolžini vsaj 30 dni, do odpravnine, sorazmernega deleža dopusta in regresa ter do nadomestila na zavodu za zaposlovanje.

Morda pa se bo našla kakšna rešitev tudi za ohranitev delovnega mesta zate. Glede na to, da lahko nekaj naslednjih let koristiš krajši, npr. polovični delovni čas, bi to mogoče bila varianta, ki bi ustrezala obema stranema.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ukinitev delovnega mesta
4.11.2011 21:09:59   
PC Baby
Moja prva reakcija, ko sem premlevala črni scenarij, je bilata, da imam do takrat še 5 mesecev časa, da si poiščem novo službo in dam jaz odpoved tik pred povratkom. Zdaj pa ugotavljam, da se mi v bistvu izplača it nazaj in počakat na odpoved - če že mora tako bit. Odpravnina, regres, dopust, nadomestilo...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
6.11.2011 16:02:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ukinitev delovnega mesta
16.11.2011 12:59:30   
PC Baby
Update: :)
Šef me je včeraj poklical na razgovor in povedal, da so se zadeve v času moje odsotnosti spremenile in da bom po povratku počela nove delovne naloge. Ful bolj me bo obremenil z dodatnimi nalogami, težjimi projekti in dal polno odgovornost za njih. Plača bo pa seveda enaka. Stvar je v tem, da sem jaz prekvalificirana za delo, ki sem ga do zdaj počela (sem dr. znanosti - zahteva se gimnazijski maturant - DON'T ASK!), tako, da mi kar se tiče znanja ne bi bil problem delat teh novih stvari. Vprašanje je samo ali moram za 730€ na mesec sprejet te odgovornosti in vzet dodatno delo? Meddrugim gre za to, da naj bi po novem skrbela tudi za trženje (prej samo administracija) in rihtala denar za plače vseh zaposlenih in za projekte firme. Če mi ne bo ratalo - sem jaz odgovorna.

A lahko sploh to naredi?

Mož pravi, da naj ničesar na novo ne podpišem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
16.11.2011 14:29:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ukinitev delovnega mesta
16.11.2011 14:50:50   
petea
predvsem ti kot mamici malčka brez tvojega pisnega soglasja ne sme dati nadurnega dela, niti te zaradi zavrnitve nadur ne sme odpustiti

najverjetneje pa bo ob tvojem upiranju začel izvajati različne oblike mobinga

če pa so zadolžitve, ki te čakajo, takšne, da jih lahko opraviš, pa bi se verjetno bilo smiselno pogajati o višji plači, sploh, če gre za (občutno) višjo odgovornost tvojega dela


on preizkuša, do kod lahko gre; verjetno se boš morala tudi ti odločiti, ali se boš postavila za svoje dobro tako, da boš iz zapleta potegnila najbolje; premisli in mu postavi nazaj svoje pogoje, ki so ti sprejemljivi

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ukinitev delovnega mesta
16.11.2011 15:45:05   
Dashenka
Vprašanje je samo ali moram za 730€ na mesec sprejet te odgovornosti in vzet dodatno delo?


Preveri kaj ti piše v pogodbi o zaposlitvi, predvsem za kašno delovno mesto imaš sklenjeno pogodbo o zaposlitvi.
Preveri še v kateri tarifni razred po kolektivni pogodbi se tvoje delovno mesto uvršča in ša kakšen je opis tega DM.

Edino, kar lahko dosežeš je to, da te ne sme plačat manj, kot določa kolektivna pogodba o zaposlitvi.
Takole, sicer "na uč" pa bi rekla, da 730 EUR neto za DM, kjer je zahtevana V. stopnja izobrazbe čist primeren znesek.

Če si se odločila zaposliti na DM tajnice, organizatorja, računovodje, administratorja, ipd z doktoratom pa je žal tvoja osebna odločitev.

Torej, čim prej si poišči službo primerno znanju in kompetencam.

Srečno.


(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ukinitev delovnega mesta
16.11.2011 16:59:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Vprašanje je samo ali moram za 730€ na mesec sprejet te odgovornosti in vzet dodatno delo?


Preveri kaj ti piše v pogodbi o zaposlitvi, predvsem za kašno delovno mesto imaš sklenjeno pogodbo o zaposlitvi.
Preveri še v kateri tarifni razred po kolektivni pogodbi se tvoje delovno mesto uvršča in ša kakšen je opis tega DM.

Edino, kar lahko dosežeš je to, da te ne sme plačat manj, kot določa kolektivna pogodba o zaposlitvi.
Takole, sicer "na uč" pa bi rekla, da 730 EUR neto za DM, kjer je zahtevana V. stopnja izobrazbe čist primeren znesek.

Če si se odločila zaposliti na DM tajnice, organizatorja, računovodje, administratorja, ipd z doktoratom pa je žal tvoja osebna odločitev.

Torej, čim prej si poišči službo primerno znanju in kompetencam.

Srečno.




Se strinjam.

Ne da moraš prevzeti delo, ampak - če pogodbo zavrneš, bodo razlogi za odpoved na tvoji strani in ti tako pravice iz naslova brezposelnosti ne pripadajo.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ukinitev delovnega mesta
16.11.2011 21:15:26   
PC Baby
Nimamo kolektivne pogodbe in nismo v nobenem sindikatu...
Sem danes že začela gledat zaposlitvene oglase. To bi mi bilo najboljše, da se sploh ne vrnem tja po porodniški.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ukinitev delovnega mesta
16.11.2011 21:19:44   
PC Baby
Aja, v to službo sem šla kot gimnazijski maturant in med tem magistrirala in doktorirala in ne obratno. Mislim, da je to verjetno tudi problem, ker vsi mislijo, da imam ne vem kakšne ambicije pa sploh ni tako. Ker sem si z leti prav v tej firmi pridobila ogromno znanja, mi je bilo škoda ga ne formalizirat tudi s "paiprjem".
Zdaj pa ko imam doma 2 sončka, si sploh ne želim službe primerne moji izobrazbi, ker take so vse neke vodstvene funkcije, delala bi cel dan in vikende in potovanja in bi zamudila odraščanje mojih dveh srčkov.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
16.11.2011 22:39:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ukinitev delovnega mesta
17.11.2011 12:04:04   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Update: :)
Šef me je včeraj poklical na razgovor in povedal, da so se zadeve v času moje odsotnosti spremenile in da bom po povratku počela nove delovne naloge. Ful bolj me bo obremenil z dodatnimi nalogami, težjimi projekti in dal polno odgovornost za njih. Plača bo pa seveda enaka. Stvar je v tem, da sem jaz prekvalificirana za delo, ki sem ga do zdaj počela (sem dr. znanosti - zahteva se gimnazijski maturant - DON'T ASK!), tako, da mi kar se tiče znanja ne bi bil problem delat teh novih stvari. Vprašanje je samo ali moram za 730€ na mesec sprejet te odgovornosti in vzet dodatno delo? Meddrugim gre za to, da naj bi po novem skrbela tudi za trženje (prej samo administracija) in rihtala denar za plače vseh zaposlenih in za projekte firme. Če mi ne bo ratalo - sem jaz odgovorna.

A lahko sploh to naredi?

Mož pravi, da naj ničesar na novo ne podpišem.


Nove delovne naloge pomenijo, novo delovno mesto in seveda novo pogodbo. Glede novega delovnega mesta, pa je potrebno pogledati sistematizacijo dela, kjer ti tudi piše kakšen je količnik plače za to delovno mesto. Če to delovno mesto še ni odprto, bo torej moral delodajalec na novo sistematizirati to delovno mesto, kjer bo tudi opis del oz. delovnih nalog, odgovornosti, ter zahtevana stopnja izobrazbe. Če je odgovornost večja, pomeni tudi logično, večjo stopnjo izobrazbe ali pa vsaj drugačno, in če je vse to večje, posledično ne more biti enak količnik plače kot za prejšnje delovno mesto.
Kaj več bi ti lahko samo povedala, če bi videla vaš akt o sistematizaciji dela in kadovsko strukturo podjetja.




_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
17.11.2011 13:30:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
17.11.2011 13:31:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ukinitev delovnega mesta
17.11.2011 15:31:58   
Paštetka
Metulj, ja. V 20. členu ZDR je določeno, da podjetje, ki ima več kot 10 zaposlenih, mora imeti sprejeti akt o sistematizaciji dela.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?