|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vročina nad 38 in dojenje
8.10.2007 23:16:43   
Anonimen
V spodnjih postih sem prebrala, da pri vročini nad 38 naj ne bi dojil. Nekako mi je logično. Ampak po drugi strani, pa ko sem klicala pediatrinjo kaj lahko poleg lekadola vzamem, ker sem imela temp skoraj 39, mi niso tega niti z besedo omenili. Še celo več... mami mi je rekla, da ji njej ko je bila z bratom v bolnišnici niso pustili dojiti, in to omenim sestri pri pediatrinji (ker do pediatrinje itak skor ne moreš) in reče, spet ena vraža.user posted image


  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vročina nad 38 in dojenje
9.10.2007 0:41:04   
Naja31
Prvič slišim.
Jaz se spomnim da sem imela kar visoko vročino zaradi mastitisa pa sem naprej dojila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vročina nad 38 in dojenje
9.10.2007 7:39:29   
Blejka26
me je zdravnik rekel,da takrat ko imaš ti vročino in ko dojiš,da otrok dobi še več zaščite,kot jo pa že ima nasploh z dojenjem.Jaz sem prebolela gnojno angino pa sem dojila še naprej.Z pikico ni bilo nič narobe

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vročina nad 38 in dojenje
9.10.2007 9:51:42   
Naja30
Tudi jaz prvič slišim.

Ko je bila mala stara 2 tedna, sem bila bolana z visoko vročino in sem dojila. Otroka ščitijo protitelesa v materinem mleku.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vročina nad 38 in dojenje
9.10.2007 10:28:31   
Anonimen
No, pol vsi vsi dr. tud v tem niso čist enotniuser posted image

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vročina nad 38 in dojenje
9.10.2007 15:16:23   
kety99
Nam so celo v materinski šoli reki, da ne smeš dojiti, če imaš vročino, ker je kao mleko prevroče oz. lahko tudi sesirjeno user posted image . no jaz sem ravno zdaj bolna in sem imela tudi 39C vročine, pa mi je zdravnica rekla, da moram NUJNO še naprej dojiti, da mala dobiva preko mojega mleka tudi protitelesa in s tem lahko pomagam, da se nebi nalezla od mene.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vročina nad 38 in dojenje
9.10.2007 15:33:07   
SPOKEC
jaz sem tudi že imela vročino pa sem normalo naprej dojila. pravtako sem že 3x jedla antibiotik-hiconcil pa sem tudi normalno dojila

(odgovor članu kety99)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vročina nad 38 in dojenje
9.10.2007 15:45:12   
muck
Jaz sem tudi dojila z vročino nad 39, pa sem jih pol slišala pri pediatrinji, z malim pa ni bilo nič narobe. Tako, da user posted image

_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

(odgovor članu SPOKEC)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vročina nad 38 in dojenje
9.10.2007 22:25:19   
Anonimen
Tudi jaz sem normalno dojila med mastitisom. Pa sem imela krepko preko 39 vročine.

(odgovor članu muck)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vročina nad 38 in dojenje
9.10.2007 23:06:56   
simona76
Jaz sem imela med vnetjem dojke tudi vročino, vendar le okrog 38 in sem dojila. Mi je pa potem patronažna in tudi moja zdravnica rekla, da če je vročina, da ne smem dojit. Takrat je bila vročina že mimo. Hčeri pa tudi nič ni bilo, je pridno vlekla...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
10.10.2007 9:58:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu simona76)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vročina nad 38 in dojenje
10.10.2007 10:52:27   
Naja30
Sem ravno hotla napisat nekaj v smislu kot Nalin. Naj bo otrok lačen, naj dobi flašo? Hecno. Tudi da se mleko sesiri od vročine no, ta je tud dobra user posted image  Se pravi, ko sem se poleti kopala v morju, je tamala imela ohlajeno mleko user posted image

Brez zamere, nobene ne napadam, samo ne morem verjet, kaj vse pediatri in patronažne ne povejo. Vsak po svoje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vročina nad 38 in dojenje
10.10.2007 12:11:11   
solatja
sem tudi jaz nekje zasledila to user posted image

mi je pa čisto mimo. jaz sem polno dojila, ko sem imela mastitis in potem absces pa tudi pri gnojni angini s sumom na pljučnico. se pravi, 2x sem imela po en teden skupaj okoli 39 vročine, pa mi na srečo nobena brihta ni rekla, da naj neham dojit.
mi je pa tudi prva zdravnica rekla, ko mi je diagnosticirala mastitis, da mi ne bo dajala antibiotikov, ker to prehaja na otroka user posted image user posted image   (vsi naslednji zdravniki, ki jih ni bilo malo user posted image , so se strinjali, da je to ena večjih neumnosti. pri mastitisu antibiotik in normalno, če ne še več, dojit naprej!!). kaj češ. verjamem pa, da melko, ki je segreto na 38, 39 stopinj, ni glih "dobro". pa saj tudi za mleko med mestruacijo pravijo, da ni dobro. pa kaj naj zdej.user posted image otrok se ne pritožuje, ker je LAČEN in adaptiranega mleka zradi tega res ne bo dobival. pika. user posted image


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vročina nad 38 in dojenje
10.10.2007 12:46:15   
bojana2
Meni je zdravnica pri vsakem mastitisu(3x user posted image ) - kjer sem mela skor 40 vročine in jedla antibiotike - rekla, da moram dojiti! Jemlješ pač lekadole za znižanje vročine, ter antibiotike za zdravljenje mastitisa.
Priznam pa, da tudi meni ni bilo lih logično in sem bila v dvomih, če je vse to dobro za otroka. Je pa dobil v tem času ful grozno kožo po obrazu (rdeče lise in izpuščaji). Ko sva se zaradi težav nehala dojiti in smo pristali na adaptiranem mleku, pa je vse izginilo!! Od takrat ima super kožo, tko da najbrž mal le vplivajo te stvari na otroka.user posted image

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vročina nad 38 in dojenje
10.10.2007 13:02:14   
Seven*
Pa kaj je s temi patronaznimi in medicinskim osebjem.

A SO NORMALNE?!?!

user posted image user posted image

Sesirjeno mleko in take kvake. Mater sem jezna.

Ko mati preboleva bolezen izdeluje dolocena protitelesa in mediatorje vnetja, ki prehajajo preko mleka na otroka in ga VARUJEJO. Za otroka je takrat pomembno, da se doji naprej. Mama mu s svojim imunskim sistemom pomaga pri prebolevanju. Njej je namrec lazje, ker ima imunski sistem izgrajen, otrok ga pa se nima dokoncno in je za njega zadeva bistveno tezja.

Me ma vcasih, da bi sla kaksno malo nazaj v solo postat, babe zabite. user posted image

Vglavnem. Doji naprej. Pika.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu bojana2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vročina nad 38 in dojenje
11.10.2007 11:26:28   
ašun
Tudi jaz sem imela vročino 39,4 zaradi mastitisa in so mi vsi priporočili dojitev. Sam mala ni hotela vlečt, zato sem si izpumpala in ji dajala po flaški.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vročina nad 38 in dojenje
13.10.2007 20:41:33   
pikecpokec
Ha! kaka bedarija! Jaz sem imela mastitisov tolk da nisem več štela, parkrat tudi 40 vročine, pa sem vseeno dojila. tiste tri stopinje se pa pri mleku  ne more poznati. sej ko mu zdaj naredim flaško mu tudi ne dam vedno mleko na točno 37 stopinj ohlajeno!
ene babe so res butaste (ne mislim tebe, jjasna, ampak tiste ki to trdijo, sploh pa kake zdravnice, ki naj bi bile izobražene v teh stvareh. no, vsaj malo, ne?)


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu ašun)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?