|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Otrokov razvoj:

Ritem spanja
Dojenček ponoči spi okrog 10 ur, potrebuje pa še tri približno dvourne dremeže čez dan. Večina dojenčkov se ponoči še vedno zbuja ena- do dvakrat za hranjenje.
V tem mesecu boste verjetno opazili, da si je dojenček oblikoval svoj ritem spanja in budnosti (dnevni počitki ob približno istem času vsak dan, zvečer ima svojo uro za spanje in zjutraj svojo uro za zbujanje). Kadar je zelo aktiven v času, ko naj bi že nekaj časa spal, vedno razmislite, če ni mogoče preutrujen, saj je njegova nenavadna dinamičnost lahko posledica utrujenosti. Zelo utrujeni dojenčki pogosto težje zaspijo in tudi bolj nemirno spijo.

Čeprav večina dojenčkov še ne more samostojno zaspati in se ponoči še prebuja, pa so prvi meseci zelo pomembni za kasnejše navade ob uspavanju in prebujanju sredi noči. Da se bo dojenček naučil oziroma navadil sam zaspati v svoji posteljici, je pomembno, da imate utečeno večerno rutino in da ga polagate spat v posteljico zaspanega, a ne spečega. Če bo dojenček zaspal v posteljici in ne v vašem naročju, bo uspavanje kasneje povezal s posteljico in ne z vami. To mu bo v sledečih mesecih, ko ne bo več potreboval nočnega hranjenja, pomagalo, da bo ob morebitnem prebujanju ponoči, sam nazaj zaspal.

V prvih štirih mesecih ritem spanja hitro dozoreva, zato je to idealen čas za postopno uvajanje samostojnega uspavanja. Ker so si pa dojenčki različni, nekateri prej osvojijo večerno rutino in samostojno uspavanje kot drugi.

Preberite še

Moj dojenček
Razvojni mejniki
Dojenje in dodajanje

Zdravje in nega
Mamica in očka
Igrajmo se




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?