|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Otrokov razvoj: Igrajmo se

Igre in druženje z dojenčkom naj bodo namenjeni zabavi in ne poskusom pospeševanja dojenčkovega razvoja. Vedite, da je vsak dojenček individuum in da se niti dva dojenčka ne razvijata popolnoma enako. Pri nekaterih je hitrejši gibalni razvoj, pri drugih pa prednjači razvoj govora ali socialnih veščin.

Mamica in očka, zaplešimo!
Zdaj, ko je dojenček že gibalno bolj sposoben, se z gibi odziva tudi na glasbo – »pleše«. Pomagajte mu občutiti glasbeni ritem, plešite z njim ob vaši najljubši glasbi, večkrat pa zavrtite tudi kakšno zgoščenko otroških pesmic, ki imajo ponavadi še bolj izrazit ritem. V tem obdobju dojenček rad tudi sam z igračami in drugimi predmeti ustvarja različne zvoke. Predmete stresa, preprijema iz roke v roko, tolče s predmetom ob predmet ali ob tla. Tako stvari preizkuša in spoznava, hkrati pa se uči tudi o vzroku in posledicah (za to je potrebnih kar nekaj ponovitev).

Tečaji plavanja za dojenčke
V večjih mestih po Sloveniji potekajo organizirani tečaji plavanja za dojenčke (večinoma po Fredovi metodi učenja plavanja). V resnici ne gre za pravo učenje plavanja, ampak za spoznavanje z vodo in gibanje v njej. Dojenček se skozi igro seznani z vodo in z druženjem, igranjem ter uživanjem v njej. Vadba ni priporočljiva pred četrtim mesecem starosti, potrebno je počakati, da se vzpostavi primerna odpornost dojenčka in da dojenček prejme prvo serijo obveznih cepljenj. Je pa z gibanjem v vodi priporočljivo začeti, preden otrok shodi, saj se v tem obdobju dojenček v vodi ne premika z gibi hoje, ampak uporablja sonožni odriv. Bistvo tečajev plavanja pa je prav v sonožnem odrivu in v samostojnem gibanju v vodi, pri učenju tega pa pomaga rdeč Fredov obroč, ki v začetku omejuje gibanje z rokami in osredotoča otrokovo gibanje na noge. Vendar bodite previdni, če opažate pri vašem dojenčku pretirano iztegovanje hrbta in glavice. Takrat se izogibajte plavanju, ker le-ta iztegovanje še vzpodbuja. Tako se določena mišična skupina preveč okrepi in otrok razvije napačne vzorce gibanja predvsem z iztegovanjem.

Preberite še

Moj dojenček
Razvojni mejniki
Uvajanje goste hrane
Zdravje in nega
Spanje
Mamica in očka
Igrajmo se




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?