|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
  
Nasilje v razredu
Oznake: nasilje,v,šoli,učenci
2.11.2011

Pozdrav!
Sin je star 13 let, soseda, ki ima sina v istem razredu, mi je omenila, da naj bom pozorna, ker se v razredu med učenci dogajajo čudne stvari. Kako naj ugotovim, če je sin žrtev nasilja?
Martina




ODGOVOR:
mag. Katarina Kesič Dimic, specialna pedagoginja | 2.11.2011

Starši lahko zelo hitro opazijo, da se je pri njihovem otroku nekaj spremenilo. Če ne gre za navzven vidne spremembe, se zagotovo spremeni otrokovo vedenje in njegov odnos do šole. Starši ne smejo nikoli podvomiti v otrokova pripovedovanja in iskati vzrokov za napad v žrtvi. Pogosto se zgodi, da napadalec (ki se seveda vedno v naprej pripravi) dejanje odigra tako, da krivec izpade žrtev. Z otrokom se moramo o zadevi temeljito pogovoriti in mu zagotoviti določeno rešitev. Čim prej se moramo oglasiti tudi pri šolskem vodstvu in povedati za napad. Vsaka šola bi morala takoj odreagirati na vsak najmanjši napad. Več si lahko preberete v članku:  Nasilje v razredu.

Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.


mag. Katarina Kesič Dimic odgovarja:
Motnje koncentracije
Dvoletnik potiska druge otroke
Disleksija - kako naj otroku pomagam?
V šolo s 5. leti in 8. meseci?!


Zastavi vprašanje strokovnjaku
Nazaj na SEZNAM STROKOVNJAKOV


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:






Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?